En İyi 10 Ücretsiz HTML Editörü

Kodlama yaparken hata denetimi yapabileceğiniz bir HTML editörü çok faydalıdır. HTML editörlerinin birçok özelliği vardır ve en iyi HTML editörlerinin listesine baktığınızda bunu ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Basitçe söylemek gerekirse, bir HTML editörü, HTML kodunu oluşturmanıza, düzenlemenize ve kontrol etmenize olanak sağlayan bir araçtır. HTML belgeleri oluşturmak için Microsoft Not Defteri veya Apple Pages gibi herhangi bir metin düzenleme aracını kullanabilirsiniz. Ancak bu araçlar, kodunuzda hata denetimi yapmanıza olanak sağlamazlar.

Özel editörler burada devreye girer. En iyi HTML editörlerinin, en önemli ve en çok sevilen özelliklerden biri hata denetlemesidir. Hata düzeltme, bir nevi HTML kodu için bir yazım denetimi demektir.

Diğer bir ortak özellik ise yazdığınız kodun farklı kısımlarını vurgulayan kod izleme özelliğidir. Bu, farklı bölümleri sıralı olarak sınıflandırdığından, okunmasını daha kolay hale getirir.

Ayrıca, bu editörler çok kullanılan HTML öğelerini kolayca eklemenize veya otomatik olarak tamamlamanıza da izin verir.

Buradaki tüm HTML editörleri, CSS düzenleme özelliğine de sahiptir.

2022 Yılı İçin En İyi Html Editörleri

Atom Html editörü

Atom Editor, mevcut en iyi HTML editörlerinden biridir. Atom, son derece özelleştirilebilir bir kod editörüdür. Basit kodlamadan JSON biçimlendirmesine kadar 7,500'den fazla yüklenebilir paket barındırır.

Atom, HTML, JavaScript, CSS ve Node.js entegrasyonu ile oluşturulmuş bir masaüstü uygulamasıdır. Web teknolojilerini kullanarak çapraz platform uygulamaları oluşturmak için bir çerçeve olan Electron üzerinde çalışır.

Atom editöründe kod yazmak kolay, düzenli ve inanılmaz derecede sezgiseldir. Otomatik kapanma etiketleri gibi şeyler ne yazık ki eksiktir. Ancak, ayarlara girdiğinizde bazı inanılmaz seçenekler elde edersiniz.

Atom'u özelleştirmek ve şekillendirmek kolaydır. CSS / Less ile kullanıcı arayüzünüzün görünümünü değiştirin ve HTML ve JavaScript ile önemli özellikler ekleyin.

Atom, hem koyu hem de açık renklerde dört arayüz ve sekiz sözdizimi temasıyla önceden yüklenmiş olarak gelir.

2. Notepad++

Notepad++, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan hızlı ve başarılı bir HTML editörüdür. Yalnızca Windows üzerinde çalışan ücretsiz bir kod düzenleyicisidir. Sadece HTML ve CSS'yi değil, çok çeşitli kodlama dillerini destekler.

Sekmeli birçok dosya açma, tamamen özelleştirilebilir arayüz, otomatik tamamlama ve kodlama yapmanıza yardımcı olacak daha birçok özelliğe sahiptir.

Code, modern bir html düzenleyicisinin ücretsiz kullanıcı arabirimini, zengin kod yardımı ve gezinmeyle ve tam bir IDE'ye ihtiyaç duymadan entegre bir hata ayıklama deneyimiyle birleştirir. Ücretsiz HTML editörü.

 • IntelliSense: Değişken türlere, işlev tanımlarına ve içe aktarılan modüllere dayalı akıllı tamamlamalar sağlayan IntelliSense ile sözdizimi vurgulamanın ve otomatik tamamlamanın ötesine geçin.
 • Print deyimi hata ayıklama geçmişte kaldı: Doğrudan düzenleyiciden hata ayıklama. Çalışan uygulamalarınızı başlatın veya bunlara ekleyin ve hata ayıklayın.
 • Git yerleşik komutları: Git ile çalışmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Doğrudan düzenleyiciden farkları gözden geçirin, dosyaları hazırlayın ve taahhütlerde bulunun. Barındırılan herhangi bir Git hizmetine gönderin ve alın.
 • Genişletilebilir ve özelleştirilebilir: Daha da fazla özellik mi istiyorsunuz? Yeni diller, temalar, hata ayıklayıcılar eklemek ve ek hizmetlere bağlanmak için uzantıları yükleyin. Uzantılar, düzenleyicinizi yavaşlatmamalarını sağlamak için ayrı işlemlerde çalışır.

Brackets

Brackets, Adobe tarafından açık kaynak kodlu bir proje olarak geliştirildi ve şu anda en iyi ve tam özellikli HTML editörlerinden biri olarak kabul ediliyor. Odaklanmış görsel araçlar ve önişlemci desteği ile Brackets, tarayıcıda tasarımı kolaylaştıran modern bir metin editörüdür. Web tasarımcıları ve front-end geliştiriciler için hazırlanmıştır.

Brackets editörünün muhtemelen en önemli özelliği canlı önizlemedir. Bu özellik yeni bir tarayıcı penceresi açacak ve sayfayı Brackets editörüne eklediğinize / düzenlediğinize göre güncelleyecektir. Bu özellik, yaptıkları şeyin nasıl görüneceğinden emin olmayan yeni kodlayıcılar için son derece yararlıdır.

Tarayıcınızla gerçek zamanlı bağlantı kurun. CSS ve HTML'de değişiklik yaptığınızda bu değişiklikleri anında görebilirsiniz. Ayrıca imlecinizi üzerine getirerek CSS seçicinizin tarayıcıda nereye uygulandığını da görün. Tarayıcı içi geliştirme araçlarının rahatlığıyla bir kod düzenleyicinin gücüdür.

Komodo Edit

Komodo Edit, Komodo IDE (Entegre Geliştirme Ortamı) olarak bilinen bir premium ürünün ücretsiz bir sürümüdür.

ActiveState tarafından geliştirilen Komodo Edit çok kapsamlı ücretsiz bir HTML editörüdür. Güçlü, ancak basit bir şey arıyorsanız Komodo Edit iyi bir seçimdir.

Komodo Edit, Brackets'a benzer bir önizleme işlevi sunar, ancak canlı bir önizleme değildir. Her düzenlemeden sonra kaydetmeniz ve ardından önizleme almak için menüden üç kez tıklamanız gerekir.

Yüklü tarayıcılarınızın herhangi birinde veya Komodo Edit'in kendisinde önizleme yapmayı seçebilirsiniz. Komodo Edit ile bölünmüş ekran önizlemesini de kullanabilirsiniz.

Aslında üretici firma tarfından ücretli bir programın deneme sürümü ‘ücretsiz’ olarak pazarlanmaktadır.

İlk bakışta, CoffeeCup HTML editörü en iyi HTML editörü gibi görünmeyebilir, eskimiş kullanıcı arayüzü ve Windows dışında desteklenmeyen işletim sistemi eksikliği gibi nedenlerle. Ancak, kullandığınızda CoffeeCup HTML editörünün inanılmaz derecede güçlü bir uygulama olduğunu anlıyorsunuz.

CoffeeCup HTML editörünün kullandığı temel özelliklerden biri de “Bileşenler Kütüphanesi” dir. Bu temelde sizin için bir zaman tasarrufu sağlar. Bir web sitesi hazırlarken farklı sayfalarda aynı kalmasını isteyebileceğiniz belirli öğeler vardır. Altbilgi veya menü gibi şeyler.

Bileşen kitaplığı ile kodlanmış bir öğeyi kitaplığa kaydedebilir ve daha sonra kodu düzenlemek isterseniz, sadece kütüphane sürümünden güncelleyebilirsiniz! Bu daha sonra tüm ilgili öğeleri otomatik olarak güncelleyecektir.

CoffeeCup HTML editörü ilk olarak 1996'da çıktı ve tasarımı orada kalmış gibi görünüyor!

Adobe Dreamweaver, mevcut en iyi ve en güvenilir HTML editörlerinden biridir. HTML, CSS, JavaScript ve çok daha fazlasını destekleyen web tasarım yazılımı ile hemen hemen her yerde hızla web sayfaları oluşturun ve yayınlayın.

Basitleştirilmiş akıllı kodlama motoruyla dinamik web siteleri oluşturun, kodlayın ve yönetin. Kod ipuçlarına ulaşarak HTML, CSS ve diğer web standartlarını öğrenin ve düzenleyin. Görsel yardımları kullanarak hataları azaltın ve site geliştirme işlemlerine hız kazandırın.

Adobe Dreamweaver'ın özellikleri şunları içerir:

 • Bootstrap 4 desteği
 • PHP 7 Desteği
 • HTML ve CSS ön işleme
 • Modern kullanıcı arayüzü
 • Bir etiketin yalnızca vurgulayarak neye benzeyeceğini anlama yeteneği

Dreamweaver, Adobe tarafından oluşturulan yüksek kaliteli ve premium bir uygulamadan beklediğiniz her şeyi sunar. Canlı önizlemeler, bolca tema ve çok kapsamlı yardım seçenekleri. Adobe, tüm ürünlerini aboneliğe dayalı bir "Bulut" fiyatlandırma modeline taşıdığından, aslında Adobe Dreamweaver'ı dışarı çıkıp satın almanız mümkün değildir. Sadece abonelik ile satın alabilirsiniz. 7 günlük ücretsiz deneme sürümü vardır.

UltraEdit

IDM Computer Solutions'ın kurucusu tarafından 1994 yılında kurulan UltraEdit, HTML düzenleme ve PHP düzenlemelerini içeren bir kod editörüdür. UltraEdit'e paketlenmiş birçok özellik var ve bu onu, en eksiksiz HTML editörlerinden biri haline getiriyor!

Arama fonksiyonu özellikle harika. Kontrol etmek veya düzenlemek istediğiniz herhangi bir kod örneğini çok hızlı ve kolay bir şekilde bulmanızı sağlar.

Adobe Dreamweaver'da olduğu gibi, UltraEdit yalnızca sınırlı bir süre için ücretsizdir, daha sonra satın almanız gerekir. Ancak, UltraEdit ile, sadece bir kez ödeme yaparsınız ve böylece uygulamaya ve gelecekteki güncellemelere sahip olursunuz!

Sublime Text

Sublime başka bir en iyi HTML editörüdür. Sydney merkezli bir şirket tarafından geliştirilen bu yazılım freemium kategorisine girer. Freemium, Sublime'ı ücretsiz olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir, ancak tüm özellikleri kullanmak için bir lisans satın almanız gerektiği anlamına.

Sublime'in bölünmüş düzenleme desteği ile geniş ekran monitörünüzden en iyi şekilde yararlanın. Dosyaları yan yana düzenleyin veya bir dosyadaki iki konumu düzenleyin. İstediğiniz sayıda satır ve sütunla düzenleyebilirsiniz. Birden çok pencereyle düzenleme yaparak ve her pencerede birden çok bölme kullanarak birden çok monitörden yararlanın.

Aptana Studio normal HTML düzenleyiciniz değil. Bu, birçok kullanışlı özelliği keşfetmenizi sağlayan tam gelişmiş bir IDE'dir (entegre geliştirme ortamı). Aynı zamanda ücretsiz ve açık kaynaklıdır. IDE'nizi düzenlemenizi sağlar: çok sayıda tema ve eklenti ile mükemmel çalışma aracını tasarlayabilirsiniz.

HTML, CSS, JavaScript, PHP ve Ruby'nin yazılmasına yardımcı olur. En son HTML5 özelliklerini destekler. Büyük web tarayıcılarındaki her öğe için destek düzeyi hakkında bilgi içerir.

11. NetBeans

Apache NetBeans bir metin düzenleyiciden çok daha fazlasıdır. Kaynak kodunu sözdizimsel ve anlamsal olarak vurgular, bir dizi kullanışlı ve güçlü araçla kodu kolayca yeniden düzenlemenizi sağlar. Apache NetBeans, Java, PHP ve diğer birçok dilde uygulama oluşturmanıza yardımcı olacak editörler, sihirbazlar ve şablonlar sağlar.

Java, JavaScript, HTML5, PHP, C / C ++ ve daha fazlası ile hızlı, kolay bir şekilde masaüstü, mobil ve web uygulamaları geliştirin.

Apache NetBeans ücretsiz ve açık kaynaklıdır ve Apache Yazılım Vakfı tarafından yönetilmektedir.

Bluefish, web siteleri, komut dosyaları ve programlama kodu yazmak için birçok seçeneğe sahip, programcılara ve web tasarımcılarına yönelik güçlü bir düzenleyicidir. Bluefish birçok programlama ve işaretleme dilini destekler ve dinamik ve etkileşimli web sitelerini düzenlemeye odaklanır. Bluefish, Linux, FreeBSD, MacOS-X, Windows, OpenBSD ve Solaris dahil olmak üzere çoğu masaüstü işletim sisteminde çalışan çok platformlu bir uygulamadır.

Ada, ASP .NET and VBS, C/C++, CSS, HTML, XHTML ve HTML5, Java ve JSP, JavaScript ve jQuery, Perl, PHP, Python, SQL, SVG, XML gibi birçok programlama dilini destekler.

Herhangi bir cihazda çalışabilen ilgi çekici, etkileşimli HTML5 tabanlı tasarımlar ve hareketli grafikler oluşturun. Google Web Designer, tam olarak HTML5 reklamları olmak üzere reklam oluşturmak için tasarlanmıştır, ancak aynı zamanda bir HTML5 kodlama aracı olarak da kullanılabilir. Google Web Designer size güzel, ilgi çekici HTML5 içeriği oluşturma gücü verir. Yaratıcı vizyonunuzu hayata geçirmek için animasyon ve etkileşimli öğeleri kullanın ve Google Drive, Display & Video 360 ve Google Ads gibi diğer Google ürünleriyle sorunsuz entegrasyonun keyfini çıkarın.

Sonuç: En İyi HTML Editör Hangisi?

Atom'un neredeyse herkes için ve yeni başlayanlar için en iyi seçenek olduğu görülüyor.

Daha entegre veya tam özellikli bir deneyim istemeniz halinde, Komodo Edit de fantastik bir seçenek olacaktır. Gerçekten 7/24 büyük destek seçeneklerine ihtiyacınız olmadığı sürece HTML editörünüz için ödeme yapmaya değmez. Basit çünkü bu günlerde bedava olanlar çok güzel!

Sonuç olarak, en iyi HTML editörü, hayalinizdeki siteleri oluşturmaya başladığınız yerdir. Azim ve sabır varsa, Dreamweaver veya Brackets, Atom veya UltraEdit olsun, artık her gün usta kodlayıcı olmanın yolunda yürüyeceksin!

0
0
0
0
1
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın