En İyi Google Authenticator Alternatifleri 2022

Hesaplarınıza ekstra koruma sağlamak söz konusu olduğunda, Google Authenticator ek güvenlik katmanları sağlayan en popüler uygulamalar arasındadır. Ancak, birçok kullanıcı, sahip olduğu bazı sorunlar nedeniyle diğer uygulamalara geçiş yapmaya karar verir. Örneğin, telefonunuz kaybolduğunda bir soruna yol açan bir yedekleme seçeneğinden yoksundur. Ayrıca, parmak izi güvenliği gibi bir kilit özelliğinden de yoksundur.

Neyse ki, en iyi Google Authenticator alternatifini Google Play Store ve Apple App Store'da bulabilirsiniz. Alternatif uygulamalar çoktur ve tercihlerinize uygun olanı seçmenize olanak tanır.

En İyi Google Authenticator Alternatifleri

Android, iPhone veya iPad için Google Authenticator'a en iyi alternatifler aşağıdadır.

1. 2FA Authenticator (2FAS)

2FAS, çevrimiçi hizmetlerinize ve hesaplarınıza erişimi koruyan iyi hazırlanmış ve kullanışlı bir uygulamadır. Çoğu zaman Facebook veya Instagram hesabınız için tek bir şifre, hassas bilgilerinizi korumak için yeterli değildir. 2FAS Kimlik Doğrulayıcı Uygulaması, hesabınız için Zamana Dayalı Bir Kerelik Parolalar (TOTP) adı verilen ek tek seferlik kodlar oluşturur. Bu kodları çevrimdışı oluşturarak ve her 30 saniyede bir değiştirerek 2FAS, bilgilerinizin güvenliğini önemli ölçüde artırır.

2FA, normal şifrenize ek olarak Zamana Dayalı Bir Kerelik Şifre (TOTP) kullanarak bir hesabın güvenliğini iki katına çıkarır. 2FAS Kimlik Doğrulayıcı Uygulaması, güvenliği ve erişilebilirliği artırmak için kullanıcının cihazında TOTP oluşturur.

Telefonunuzu kaybederseniz kurtarabilmeniz için hizmet anahtarlarını güvenli, bulut tabanlı bir yedeklemede saklamanıza olanak tanıyan bir uzaktan yedekleme hizmeti (RBS) işlevi de var. Bu özellik aynı zamanda farklı cihazlarda kodlar oluşturmanıza da olanak tanır.

Çevrimiçi hesaplarınızda oturum açmak için gereken tek seferlik kod oluşturucuya kolayca erişmek için Touch ID veya Face ID kullanarak kimliğinizi 2FAS ile onaylayın.

2FAS Authenticator Uygulaması ücretsizdir ve Google Play veya App Store aracılığıyla hem Android hem de iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

2. Authy

Authy, güçlü bir 2 faktörlü kimlik doğrulama sunar. Android ve iOS cihazınızda 2 adımlı doğrulama kodları oluşturarak hesabınızın güvenliğini sağlamaya yardımcı olur. Bilgisayar korsanlarını uzak tutmak için ihtiyacınız olan tek şey budur. Eklenen güvenlik katmanı, bilgisayar korsanlarını hesabınıza girmeden önce ikinci korumayı geçmeye zorlar.

Bu, birçok özellik sunduğu için en iyi Google Authenticator alternatifidir. Authy, kodlara istediğiniz zaman erişmenizi sağlayan güvenli bulut yedeklemelerini destekler. Yedekler şifrelenir, böylece üçüncü şahıslar ele geçiremez. Bu uygulama tarafından kullanılan algoritma, bankaların ve NSA'nınkiyle aynıdır.

Authy, güvenli bulut yedeklemelerine ek olarak, çoklu cihaz senkronizasyonunu destekler, böylece akıllı telefonunuza her eklemek istediğinizde yeni QR kodlarını yeniden taramanız gerekmez. Bu kimlik doğrulayıcı, internet bağlantısı olmadan kimlik doğrulamanızı sağlayan çevrimdışı kodlar da sunar. Amazon, Dropbox, Facebook, Gmail ve diğerleri dahil çoğu çevrimiçi hesaba güvenli bir şekilde erişebilirsiniz.

Bitcoin'leriniz varsa, Authy, bitcoin cüzdanınızı güvence altına almak için doğru kimlik doğrulayıcıdır. Binance, Coinbase ve daha pek çok şirket, bitcoin cüzdanlarının güvenliği için bu uygulamaya güveniyor.

3. Microsoft Authenticator

En iyi Google Authenticator alternatiflerinden biri Microsoft Authenticator'dır. Microsoft, Microsoft Authenticator aracılığıyla size kolay ve kullanışlı iki faktörlü kimlik doğrulama sağlar. Bu uygulama, Android ve iOS cihazınıza ikinci bir güvenlik katmanı sağlamak için iyi çalışır. Oturum açtığınızda, tüm Microsoft ürünlerinize ve hizmetlerinize erişilebilir.

Daha fazla kolaylık sağlamak için bu kimlik doğrulayıcı, Amazon, Dropbox, LinkedIn, Facebook, Google ve çok daha fazlası gibi birden fazla hesap eklemenize olanak tanır. Ayrıca TOPT'u destekler, böylece tüm çevrimiçi hesapları güvende tutabilirsiniz. Kolay, basit ve güvenlidir.

Diğer kimlik doğrulayıcılarda olduğu gibi Microsoft, Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama'yı sunar. Bu, şifrenizi yazdıktan sonra ikinci bir güvenlik katmanı alacağınız anlamına gelir. İyi haber, bu kimlik doğrulayıcı ek güvenlik sağlamak için bir uygulama kilidiyle birlikte gelir. Daha iyi bir deneyim için uygulamayı arka planda çalışacak şekilde de ayarlayabilirsiniz.

Ek olarak, Microsoft tek oturum açma özelliğine sahiptir. Kimliğinizi sağladıktan sonra diğer Microsoft uygulamalarına erişmek için oturum açmanız gerekmez. Bu uygulama, mobil cihazınıza kolaylık getiriyor.

4. FreeOTP Authenticator

Bu, Google Play Store ve Apple App Store'da bulabileceğiniz ücretsiz bir kimlik doğrulama uygulamasıdır. FreeOTP Authenticator, çevrimiçi hesaplarınızın çoğuna ek güvenlik katmanları getirmeyi başarır. Bu uygulama, Android ve iOS'unuzda normal şifrelerle birlikte çalışan Tek Kullanımlık Şifre oluşturabilir. Hesaplarınızı hacklemenizi imkansız hale getirir.

FreeOTP, Evernote, Facebook, GitHub, Google ve diğerleri gibi birçok çevrimiçi hizmetle iyi çalışır. Şirketiniz TOTP protokollerini uyguluyorsa, bu uygulama onlar için de işe yarayabilir.

Diğer doğrulayıcılar arasında FreeOTP, Google Authenticator'a en yakın olanıdır.

5. LastPass Authenticator

İki faktörlü kimlik doğrulamanıza LastPass Authenticator'a güvenin. Bu uygulama, ikinci bir güvenlik katmanı eklemek için zahmetsiz ancak güçlü bir kimlik doğrulama sunar. İhtiyacınız olan tüm güvenlik için güvenli bulut yedeklemelerinin yanı sıra tek dokunuşla doğrulama sunar.

Kimlik doğrulayıcı, oturum açmanız gerektiğinde ek bir oturum açma adımı sağlayarak çalışır. İki faktörlü kimlik doğrulama, hesabınızın dijital güvenliğini artırmaya yardımcı olur. Standart parolanızın ele geçirilmesi durumunda, kimlik doğrulama, kod olmadan hesabın erişilemez olmasını sağlar.

LastPass, push bildirimleri, her 30 saniyede bir farklı kodlar, SMS kod desteği ve şifreli yedekleme (isteğe bağlı) gibi bir dizi özelliğe sahiptir. Birden fazla hesap eklemenizi sağlar.

6. TOTP Authenticator

Bu ücretsiz uygulama, mobil cihazlarınıza kolaylık getiriyor. TOTP Authenticator, güvenlik katmanlarını kolayca eklemenize ve varlığınızı bilgisayar korsanlarından korumanıza olanak tanır. Bu uygulama, en iyi güvenlik uygulamalarını sorunsuz bir kullanıcı deneyimiyle birleştirir.

Kimlik doğrulayıcı, parolanızla birlikte kullanılabilecek tek seferlik kodlar oluşturarak çalışır. Güçlü iki adımlı kimlik doğrulama, çevrimiçi hesaplarınızı bilgisayar korsanlarından korumaya yardımcı olur. Yine de bu uygulama, SMS tabanlı kimlik doğrulamayı etkinleştirdiğinizde çalışmaz.

TOTP Authenticator, karanlık bir tema ve çoklu dil desteği de dahil olmak üzere sayısız temel özelliğe sahiptir. Ücretli sürüme yükseltirseniz, bu uygulama, kodlara her yerde ve her zaman erişmenizi sağlayan bulut senkronizasyonu sunar. Chrome uzantısı ücretli sürümde de mevcuttur. Bu özellik, kodları Chrome tarayıcısına göndermenizi sağlar.

7. Aegis Authenticator

Aegis, Play Store'dan yüklemek için en iyi Google kimlik doğrulayıcı alternatifidir. Bu ücretsiz, açık kaynaklı uygulama, çevrimiçi hizmetlerinize ikinci bir güvenlik katmanı sağlamaya yardımcı olur. Diğer kimlik doğrulayıcılarda olduğu gibi, parolanızla çalışmak için iki aşamalı doğrulama kodları oluşturur.

Hesap güvenliğinizi sağlamak ve aynı zamanda deneyiminizi geliştirmek için bir çok özellik var. Aegis Authenticator, OTP kasanızın güvenliğini sağlamak için bir şifreleme özelliği ile birlikte gelir. Bu nedenle, bilgisayar korsanlarının bu parola kasasından herhangi bir bilgi alması imkansızdır.

Bu onu daha iyi yapar, tek seferlik bir şifre kullanmak istemiyorsanız, bu uygulama alternatif olarak biyometrik kilit açma sunar. Ancak bu özellik yalnızca biyometrik sensörlü cihazlarla uyumludur. Son olarak, Aegis, yeni bir cihaza aktarmanıza izin veren kasa dışa aktarımını destekler. Ne yazık ki, bu uygulama henüz iOS cihazlar için mevcut değil.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın