Ogznet.com
Program

En İyi 6 Ücretsiz Hava Durumu Programı

06 Eylül 2022 ogz 3901 0
Okunma süresi: 3 dk, 13 sn
En İyi 6 Ücretsiz Hava Durumu Programı
Image by Freepik

iPhone, Android, Windows, Mac veya hatta Linux çalıştıran bir bilgisayar için yüklemeniz gereken ilk şeylerden biri iyi bir hava durumu uygulamasıdır.

1. iOS için en iyi hava durumu uygulaması: Weather Channel

Resmi The Weather Channel uygulaması, iPhone ve iPad'e sağlam bir iOS hava durumu uygulamasıdır. Bu uygulama, 15 güne kadar sunulan tahminlerle, saatlik olarak güncellenen, yerele özgü hava durumu hakkında ayrıntılı bilgiler sunuyor.

The Weather Channel iOS uygulaması, temel sıcaklık ve hava durumu bilgilerini, rüzgar hızlarını, gün doğumu ve gün batımı saatlerini gösterir ve Apple Watch için destek sunar. Apple Watch uygulaması, hava koşullarındaki önemli değişiklikler için hava durumu uyarılarını da alabilir ve sizin için uygun bilgileri gösterebilmek için özelleştirmeye izin verir.

The Weather Channel uygulamasını diğerlerinden farklı kılan bir şey, günlük polen görünümünü gösteren ve polen seviyeleri normalden daha yüksek olduğunda bir bildirim yoluyla sizi uyaran alerji verileridir.

2. Android için en iyi hava durumu uygulaması: YoWindow

Android'deki YoWindow hava durumu uygulaması, dinamik animasyonlu arka plana sahiptir.

YoWindow, gerçek zamanlı olarak güncellenen animasyonlu resimlerle güncel hava koşullarını sunar ve Android cihazlar için muhteşem bir ücretsiz hava durumu uygulamasıdır. Her animasyon, görüntülenen şehir veya ülkeye bağlı olarak benzersizdir.

YoWindow uygulaması, sadece görsellere odaklanmamıştır ve ayrıca sıcaklık, UV indeksi, yağmur ihtimali ve daha fazlası hakkında yazılı bilgileri de görüntüler. Ayrıca bu verileri tabletinizde veya telefonunuzun ana ekranında görüntüleyebilen bir Android hava durumu widget'ına da destek var.

3. Windows için en iyi hava durumu uygulaması: AccuWeather

Windows'daki AccuWeather, hareketli bir arka plana sahiptir.

Bu alternatif hava durumu uygulaması, GPS konumunuza bağlı olarak kesin hava tahminlerini ve radar verilerini verir. Cortana entegrasyonu, açık ve koyu uygulama temalarını sağlar.

AccuWeather, ayrıca uygulamanın açılış menüsünden doğrudan görüntülemeye izin vermesini sağlayan Windows 10'un Canlı Döşeme özelliği için çeşitli boyutları destekler.

4. Linux için en iyi hava durumu uygulaması: Temps

Temps Linux için şık ve ücretsiz hava durumu uygulamasıdır.

Temps, çoğu kullanıcının ihtiyaç duyduğu sıcaklık, havanın güneşli veya yağmurlu olup olmadığı ve önümüzdeki birkaç gün için hava tahmininin ne olduğu gibi temel hava durumu bilgilerini gösteren modern, şık bir tasarıma sahip Linux için ücretsiz bir hava durumu uygulamasıdır.

Hava durumu verileri belirli şehirlere ayarlanabilir ve Celsius ile Fahrenheit arasında geçiş yapma seçeneği de mevcuttur. Temps, ayrıntılı uydu verilerini incelemek isteyen hava durumu meraklıları için bir uygulama olmayacaktır, ancak şık bir hava durumu uygulaması arayanlar için şiddetle tavsiye edilir.

5. macOS için en iyi hava durumu uygulaması: ‎Weather Dock

Weather Dock, özelleştirilebilir bir dock simgesi içerir.

Weather Dock, verileri İngiliz veya Metrik birimlerde görüntülenebilen, Mac için ücretsiz bir hava durumu uygulamasıdır. Ayrıca gelecek üç güne kadar ayrıntılı tahminler sağlar.

Ancak Weather Dock'un gerçek yıldızı, adından da anlaşılacağı gibi, Mac dock simgesidir; bu, hava koşullarını, sıcaklığı veya rüzgar verilerini gösterecek şekilde özelleştirilebilir ve uygulamanın, açılmadan Mac kullanıcı deneyimini geliştirmesine olanak tanır.

6. Windows Store'dan en iyi hava durumu uygulaması: Strawberry Weather

Strawberry Weather sağlam bir Windows hava uygulamasıdır.

Strawberry Weather, Windows kullanıcıları için basit bir tasarım duyarlılığı ve etkileyici bir dizi özelleştirilebilir seçenek sunan, uygulamanın renk temasını, hava durumu veri kaynağını, zaman biçimini ve sıcaklık birimini değiştirmenize olanak tanıyan hava durumu uygulamasıdır.

Bu ücretsiz hava durumu uygulaması, Canlı Kutucuklar, bildirimler ve Kilit Ekranı bilgileri gibi Windows özellikleri için tam desteğe sahiptir. Cihazlar arasında geçiş yaparken sorunsuz bir deneyim oluşturmak için tüm tercihler PC veya tablette Windows sürümüyle senkronize edilir.


Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum yaz