En İyi Video Kesme Programları

Video kesmek için kullanabileceğiniz en iyi video kesme programlarını bu makalede listeledik. Böylece, video kesme işlemi ile uzun videolardan bir veya birden fazla bölüm alabilir ve daha küçük bir video parçası olarak kaydedebilirsiniz.

Video Kesme Programları:

EaseUS Video Editor, profesyonel seviyeye yakın bir video düzenleme programıdır. Bu nedenle hem yeni başlayanlar hem de profesyonel kullanıcılar, video kesme ve video düzenleme gibi işlemlerde kolaylıkla bu programı kullanabilir.

EaseUS Video Editor tüm önemli video formatlarını destekler. Bilgisayarda kayıtlı veya kameralar, DV kameralar, web kameraları, cep telefonları vb. bir cihaz tarafından çekilen videolardan herhangi bir medya dosyasını içe aktarabilirsiniz.

EaseUS Video Editor'ü, video klipleri kırpmak, kesmek, bölmek, birleştirmek, döndürmek, karıştırmak, şık video efektleri uygulamak, video hızınızı hızlandırmak / yavaşlatmak ve çok daha fazlasını yapmak için kullanabilirsiniz.

Bu video düzenleyici, düzenlenen videoyu iPhone XS Max, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone XS, iPhone XR, iPad, Samsung Galaxy, HTC veya diğer cihazlarda oynatılacak herhangi bir formata dışa aktarma seçenekleri de sunar.

Free Video Cutter, video dosyalarınızı küçük boyutlarda kesmenize ve bölmenize yardımcı olan ücretsiz video kesme programıdır. Program, MPEG 1/2, MPEG4, DivX, Xvid, AVI, WMV, Quicktime MOV, Flash video ve daha fazlası gibi çoğu video formatıyla çalışabilir ve çıkış videosu iyi bir video kalitesine sahip olabilir. Bu programı kullanarak video kesmek için herhangi bir profesyonel kullanım bilgisine gerek yoktur. Yazılımda herhangi bir reklam yazılımı veya casus yazılım yoktur. Bu basit yazılım %100 temiz ve güvenlidir ve tamamen ücretsizdir.

Gihosoft Free Video Cutter, herkesin nasıl kullanılacağını kolayca öğrendiği, kullanımı kolay bir yazılımdır. Tüm karmaşık teknolojileri arkasına saklar ve kullanıcılara temiz ve kullanıcı dostu bir arayüz sunar. Gelişmiş işlem zahmeti ve düzenleme becerisi gerekmez.

Videoyu/sesi doğrudan programa aktarın veya sürükleyip bırakın. Bu ücretsiz video kesme programı, AVI, MP4, MOV, M4V, WMV, MKV, MPEG, MPG, FLV, ASF, WEBM vb. dahil olmak üzere çoğunlukla popüler video formatlarını ve MP3, WMA, W4V, M4A, AAC, APE, AIFF vb. dahil olmak üzere ses formatlarını destekler.

Free Video Cutter, video dosyasını küçük parçalara ayırmak için ücretsiz bir video kesme yazılımıdır. Free Video Cutter, 3gp, asf, avi, flv, mp4, mpg, rm, rmvb, vob, wmv ve daha fazlasından video dosyalarını 3gp, avi, flv, mp4, mpg veya wmv dosyalarına kesebilir.

Bu programla, yüklenen videolardan fragman veya reklam olmadan gerekli bölümleri çıkarmak için kesebilirsiniz.

Free Video Cutter ayrıca klip sırasını değiştirebileceğiniz, çıktıyı yeniden adlandırabileceğiniz ve video codec bileşeni, video boyutu, video bit hızı, video kare hızı, ses kalitesi ve ses düzeyi gibi çıktı ayarlarını değiştirebileceğiniz özelleştirme işlevleri de sağlar.

Free Video Cutter, büyük video dosyalarının paylaşılmasına veya yedeklenmesine yardımcı olur. Örneğin, boyutu 1 gigabayttan fazla olan bir video dosyası, daha sonra YouTube gibi bir video paylaşım sitesine veya RapidShare gibi bir çevrimiçi depolama hizmetine kolayca yüklenebilecek daha küçük parçalara bölünebilir.

Free Video Cutter, hem 32-bit hem de 64-bit sürümlerinde Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 10'da çalışır.

Free Video Cutter tam sürümü, çalışması için ek video codec bileşeni veya ses codec bileşeni gerektirmediği anlamına gelir. Tam sürüm ayrıca Free Video Cutter yazılımının filigran, nag ekranı, zaman aşımı veya işlev sınırlamaları olmadığı anlamına gelir.

Bu ücretsiz program yardımıyla uzun video dosyasından küçük video klipleri çıkartabilirsiniz. Küçük video klibi çıkarmak için, zaman sınırını veya boyutunu ve bölüm sayısını ayarlayarak başlangıç ​​ve bitiş noktalarını seçebilirsiniz. Bu yazılım, MPEG, WMV, AVI, DIVX, ASF vb. gibi video formatlarını destekleyen kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Bu temel özelliklere sahip video kesme programının kullanımı ücretsizdir. Çok çeşitli video formatlarındaki video klipleri sadece birkaç tıklamayla seçebilir, kesebilir ve kaydedebilirsiniz. Yapmanız gereken şey başlangıç ​​ve bitiş noktalarını işaretlemektir. Bu yazılım, işaretli noktalar arasında bir video klibi keser ve istediğiniz formatta kaydeder.

Ücretsiz video kesme programının sürükle-bırak desteği ve önizleme bölmesi vardır. Ücretsiz video kesme programı, uygun kesim şemasına otomatik olarak karar verir ve sistem donanım yapılandırmasını algılayabilir. Yeni başlayan bir kullanıcının bile kullanabileceği çok kolay bir programdır. 3GP, MP4, AVI, MOV, WMV, RM, MPG, DAT, RM, FLV gibi formatları destekler.

iTech Video Cutter yıllardır piyasada ve hala 1.0 sürümünde, bu nedenle düzenli güncellemeler beklemeyin. Arayüz bir video oynatıcıya çok benziyor ve özünde bu: arayüz, altta birkaç düğme bulunan büyük bir video penceresidir. Diğer ücretsiz video kesme uygulamaları gibi iTech Video Cutter video kesme işlemini basitleştirir: videonuz için başlangıç ve bitiş noktalarını belirleyin, düğmeye basın, gerisini o halleder. Uygulama, orijinal dosyayla aynı biçimde kaydedilir: burada dönüştürme seçeneği yoktur.

Bu yazılımı kullanarak uzun video dosyalarını milisaniye mükemmelliği ile bölümlere ayırabilirsiniz. Bu yazılımda video dosyası kesme işlemini duraklatabilir ve devam ettirebilirsiniz. Bir video dosyasından daha küçük video klipler çıkarabilir ve ticari reklamlar, fragmanlar vb. gibi istenmeyen kısımları kaldırabilirsiniz. Video oynatıcısı da videoyu önizlemenizi sağlar. Bu ücretsiz video kesme programı 3GP, MPEG, MKV, MOV, AVI, FLV, VOB, WEF, WMV gibi formatları destekler.

Video Cutter, video dosyalarınızı kolay bir şekilde düzenlemenize yardımcı olabilecek bir programdır. Herhangi bir güçlük çekmeden video dosyalarını düzenlemeye yardımcı olabilecek bir araca sahip olmak isteyenler için idealdir. Basit ve verimli bir uygulama olarak, tüm ihtiyaçlarınız için güvenebileceğiniz en iyi video kesme programıdır. Bu aracın yardımıyla farklı video türlerinden videolar çıkarabilirsiniz. Video Cutter, kolaylıkla harika videolara sahip olmanızı sağlayan hepsi bir arada bir çözümdür.

Araç, basitlik arayan kullanıcılar için harika olan sürükle ve bırak özelliğini de destekler. Ayrıca, tüm süreci izlemenizi sağlayan bir önizleme bölmesi vardır. Aynı şekilde videoları seçmenize olanak tanıyan tek pencerede başlangıç ve bitiş noktasını da görebilirsiniz.

10. Bandicut

Bandicut, orijinal kalitesini korurken hızlı video kesme için mükemmel bir video düzenleyicidir. Videoların belirli bölümlerini kaydetmek veya kaldırmak için yalnızca basit işlemler gerekir.

Bandicut, belirli bir bölümün "başlangıç" ve "bitişini" belirterek ve kaydederek veya belirli bölümleri birleştirerek videolar oluşturmanıza olanak tanıyan bir video düzenleyicidir. Ayrıca ilgili klipleri vurgulamaya veya ortadaki reklamlar gibi gereksiz kısımları kaldırmaya yardımcı olur. Bandicut, orijinal video kalitesini korurken istediğiniz çıktıyı elde edebilmeniz için videoları oluşturmadan kesmek için "Yüksek Hızlı Mod" gibi tescilli bir teknoloji kullanır.

Bu ücretsiz yazılımı kullanarak video dosyalarının herhangi bir bölümünü aynı veya başka bir video formatında kesebilir ve kaydedebilirsiniz. Bir video dosyasını kesmek ve kaydetmek için kaydırıcıyı kullanarak sadece başlangıç ​​ve bitiş noktalarını seçebilirsiniz. Bu yazılım hemen hemen tüm video formatlarını giriş video formatı olarak desteklemektedir. Ayrıca MPG, MOV, MP4, AVI, ASF, FLV, RM, WMV ve diğer video formatları gibi çıkış formatlarını da destekler. Bu yazılım otomatik olarak çıktı dosya isimleri üretir.

Bu yazılımı kullanarak uzun video dosyalarını kesebilir ve kaydedebilirsiniz. Ayrıca, kestiğiniz ve kaydettiğiniz uzun video dosyalarından ticari reklamlar, fragmanlar vb. istenmeyen kısımları da silebilirsiniz. Bu yazılım MP4, MPEG, 3GP, AVI, WMV, FLV vb. formatları desteklemektedir. Bu program aracılığı ile birkaç video dosyasını desteklenen formatta da birleştirebilirsiniz.

Bu program ile videoları kesebilir ve video dosyalarını bölebilirsiniz. Reklam vb. gibi video dosyasından istenmeyen sahneleri kaldırmak için bu yazılımı kullanabilirsiniz. Bu yazılım MPEG, 3GP, MP4, DVD, VCD, SVCD, AVI, WMV, MOV ve animasyonlu GIF gibi formatları destekler.

Bu program ile videonun herhangi bir bölümünü kesip aynı dosya formatında veya farklı bir formatta kaydedebilirsiniz. Bir video dosyasından istenen kısmı kesmek için başlangıç ​​ve bitiş noktalarını işaretleyebilirsiniz. Çıkarılan video dosyasından istenmeyen kısımları silebilirsiniz. Bu ücretsiz yazılım AVI, WMV, MOV , DIVX, ASF, 3GP, MP4, MPEG1, MPEG2, VCD-PAL ,VCD-NTSC, SVCD-PAL, SVCD-NTSC, DVD-PAL, DVD-NTSC vb. gibi formatları destekler,

15. MP4Tools

MP4Tools, MP4 dosyalarını işlemek için platformlar arası ücretsiz araçlar topluluğudur.

Aşağıdaki uygulamaları içerir:

 • MP4Joiner, birden fazla MP4 dosyasını yeniden kodlamadan ve kalite kaybı olmadan tek bir dosyada birleştirmeye izin veren ücretsiz bir uygulamadır.
 • MP4Splitter, bir MP4 dosyasını yeniden kodlamadan ve kalite kaybı olmadan birden çok dosyaya bölmeyi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır.

Açık kaynak yazılımdır ve tamamen ücretsizdir.

Bu ücretsiz ve kolay DVD kesici yazılımını kullanarak DVD videolarını kesip kaydedebilirsiniz. Bir DVD videosundan istediğiniz bölümleri yalnızca başlangıç ​​ve bitiş noktalarını seçerek kesebilir ve kaydedebilirsiniz. Kestiğiniz ve kaydettiğiniz video klibin kalitesi, orijinali ile aynıdır.

AIV DVD Cutter ile bir DVD filminden uzun, orta veya kısa klipler dahil olmak üzere herhangi bir uzunlukta video klibi kesebilir ve kaydedebilirsiniz. Bir DVD filminden istediğiniz şarkı veya sahneleri kesip kaydedebilirsiniz. Bu yazılım, DVD oynatma yazılımı gibi durdurma, oynatma/duraklatma, ses denetleyicisi, yeni seçim ve tam ekran görüntüsü gibi seçeneklere sahiptir.

Bu yazılımı kullanarak uzun videolardan küçük video dosyalarını kesip çıkarabilirsiniz. Uzun video dosyalarını da kesebilir ve fragmanlar, ticari reklamlar vb. gibi istenmeyen kısımları kaldırabilirsiniz. Bu yazılım MP4, MPEG-1/2, MOV, MKV, DVD, DAT, DIVX, FLV, AVI, RM, VOB, VCD, XVID, WMV gibi çeşitli formatları destekler.

Bu video kesme programı ile videodan en sevdiğiniz sahneleri video kalitesinden ödün vermeden çok hızlı ve kolay bir şekilde kaydedebilmenizi sağlar. Sadece filmlerin şarkılarını kesmek istiyorsanız, bu video kesici bunu mümkün kılar. Dosya boyutunu düşürmek için şarkıları kesebilir ve sabit diskten filmin kalan kısmını silebilirsiniz. Bu video kesme programının basit arayüzü ile kullanımı çok kolaydır.

Online Video Kesici Uygulamalar:

Bu web uygulaması, küçük bir video dosyasını kesmeniz gerektiğinde kullanışlıdır. Kurulum gerektirmez ve tarayıcınızda çalışır.

Aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Kırpma, videoyu istediğiniz alana çerçevelemenize veya çerçeve oranlarını değiştirmenize olanak tanır.
 • Videonuzu 90, 180 veya 270 derece döndürebilirsiniz. Bir portre sahnesi manzara modunda çekildiğinde veya tam tersi olduğunda faydalı olabilir.
 • Uygulama, oradaki hemen hemen her video formatını destekler. Dosyanız açılamıyorsa, muhtemelen zarar görmüş veya çok büyük.
 • Dosyanızı yükledikten sonra çıktı dosyasının kalitesini ve biçimini seçebilirsiniz. Karmaşık kontroller yoktur, her özellik sadece bir veya iki tık ötede.
 • Dosyalarınız, onlarla çalışmanız bittikten birkaç saat sonra sunucularından otomatik olarak silinir. Sizden başkası onlara erişemez.
 • Uygulama, video dosyalarını doğrudan tarayıcı pencerenizde kesebilir. 4 GB'a kadar olan dosyalar desteklenmektedir.

Videoları kırpmak, video düzenlemenin en temel yapı taşıdır. İçerik oluşturucuların, hikayelerinin en önemli kısımlarını vurgulamak için daha uzun videoları kırpmaları gerekir. Birden fazla video doğru yerlere kırpıldığında, dokunaklı ve akılda kalıcı bir video oluşturmak için birbirine eklenebilir.

Kapwing'in çevrimiçi video düzenleyicisi, bir videoyu istediğiniz süreye göre kesmenin en hızlı yolunu sunar. Sürükleyerek veya videonuzu mükemmel bölümlere ayırarak kırpabilirsiniz. Videoyu bölümlere ayırın, videolara bölün ve yeniden düzenleyin ve videonuzun en iyi bölümünü yalnızca birkaç tıklamayla dışa aktarın.

Bu ücretsiz, çevrimiçi araç aynı zamanda Youtube videolarını kesmenin en iyi yoludur. Tam videoyu Kapwing'e aktarmak için YouTube URL'sini yapıştırın, ardından videoyu yeni zaman damgasına göre kesmek için kaydırıcıları kullanın. Kapwing, MP4, MOV, MP3, FLV, AVI, WEBM ve web sitesi bağlantılarını destekler.

Bir video yükleyin ve süre (uzunluk) kadar kesin. MP4, WebM, AVI, FLV, MOV ve diğer video dosyalarını kesebilirsiniz. Videonun sonunu veya başlangıcını kesebilir veya bir videonun ortasından bir klip kesebilirsiniz. Bunun için;

 1. Video dosyasını cihazınızdan veya URL'yi yapıştırarak yükleyin.
 2. Başlangıç ve bitiş zamanlarını seçin.
 • Bunu manuel olarak yapabilir veya video oynatıcıyı başlatabilir ve video oynatılırken mevcut konum düğmesini kullanabilirsiniz.
 • Ayrıca videoyu duraklatabilir ve mevcut konumu oradan ayarlayabilirsiniz.
 1. "Cut the Video!" düğmesine basın.

Araç, kesilmiş video ve ses için orijinal dosya ile aynı kalite ve formatı koruyacaktır.

Süre yerine video boyutlarını kırpmak istiyorsanız bunun yerine Video kırpma aracını kullanmalısınız.

0
0
0
0
1
2
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın