Photo by ChuanYang Chen on Unsplash

AutoCAD olmadan DWG dosyası açma siteleri

İşte en iyi ücretsiz AutoCAD olmadan DWG dosyası açma sitelerinin bir listesi. CAD dosyalarını görüntülemek için kullanıcılar genellikle kullanımı oldukça karmaşık olabilen ağır CAD programları ve uygulamaları kullanır. Bu sorunu çözmek için, kullanıcıların kolaylıkla kullanabileceği birçok online DWG açma sitesi vardır.

Bu web siteleri, kullanıcıların STL, DWF, PLT, DWG ve daha fazlası gibi çeşitli formatlardaki CAD dosyalarını görüntülemesine olanak tanır. Ayrıca fareyi kullanarak CAD modellerini etkileşime sokmak, taşımak ve döndürmek için araçlar sunarlar. CAD modellerinin daha yakından incelenmesi için kullanıcılar dahili Yakınlaştırma ve Uzaklaştırma özelliklerini kullanabilir. Bir CAD dosyasını görüntüledikten sonra, kullanıcılar dosyayı PDF, BMP, PSD vb. dosya formatında kaydedebilir.

Online DWG Görüntüleyici Siteler

Bu web siteleri ayrıca kullanışlı olabilecek bazı ek araçlar sunar. Kullanıcılar ek araçlar kullanarak uzunluğunu ölçebilir, açıyı ölçebilir, CAD dosyalarını başkalarıyla paylaşabilir ve daha fazlasını yapabilir. Bu web siteleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için listeyi gözden geçirin.

1. ShareCAD

ShareCAD, ücretsiz DWG açma web sitesidir. Bu web sitesinde kullanıcılar, DXF, DWG, DWF, HPGL vb. CAD dosya formatlarında bulunan 2D ve 3D tasarımları görüntüleyebilir. Ayrıca, kullanıcıların CAD dosyalarının içeriğini Model ve Düzen görünümlerinde görüntülemelerine de olanak tanır.

Bu web sitesi aynı zamanda kullanıcıların etkileşime girmesine ve fare eylemlerini kullanarak modellerin yönünü hareket ettirmesine olanak tanır. Bunun yanı sıra, bir modelin üst görünümü, sol görünümü, alt görünümü ve sağ görünümü için özel seçenekler de sunar.

Bir CAD dosya modelini görüntüledikten sonra, kullanıcılar onu PDF dosya formatında kaydedebilirsiniz. Bu web sitesi ayrıca Vector (PDF, SCG, CGM, vb.), Raster (PNG, BMP, GIF, TIFF, vb.) ve Arşiv dosyası (ZIP, CAB, GZIP ve TAR) formatlarını görüntülemek için de kullanılabilir.

ShareCAD, herkesin CAD, 3D, Raster ve Arşiv dosyalarını görüntülemek ve analiz etmek için kullanabileceği en iyi ücretsiz CAD görüntüleyici çevrimiçi web sitelerinden biridir.

2. profiCAD

profiCAD, başka bir ücretsiz CAD görüntüleyici web sitesidir. Bu web sitesinde kullanıcılar DXF ve DWG dosyalarını yükleyebilir ve görüntüleyebilir. CAD dosyalarında bulunan hem 2B hem de 3B modelleri gösterebilir. Ayrıca, kullanıcıların modelle etkileşime girmesini de sağlar. Kullanıcılar bir modeli görüntüledikten ve analiz ettikten sonra, onu PDF görüntü formatında kaydedebilir.

Bu web sitesi ayrıca bir modeli tam ekran modunda ayrı bir sekmede açabilir. Bu araç sayesinde kullanıcılar ProfiCAD SXE dosyalarını DXF ve DWG AutoCad dosyalarına dönüştürebilir.

profiCAD,DXF ve DWG dosyalarında bulunan tasarımları görüntülemek ve analiz etmek için herkesin kullanabileceği basit bir CAD görüntüleyici web sitesidir.

Autodesk Viewer, başka bir ücretsiz CAD görüntüleyici web sitesidir. Bu web sitesinde kullanıcılar, DXF, DWG, STP, IDES vb. CAD dosyalarında bulunan 2D ve 3D modelleri ve tasarımları görüntüleyebilir. Ayrıca, kullanıcıların bir fare aracılığıyla CAD dosya modelleriyle etkileşime girmesine olanak tanır. Ayrıca, bir modelin farklı kısımlarını ölçmek için de kullanılabilir.

Kullanıcılar, ana görüntüleyiciyi kullanarak 3B modelleri görüntüleyebilir ve onlarla etkileşim kurabilir. Ayrıca, kullanıcıların 3B modelleri yakınlaştırarak yakından analiz etmelerini de sağlar.

Bu araç, kullanıcıların CAD dosya modellerinin mesafesini, açısını, alanını ve yayını ölçmesine olanak tanır. CAD dosyası tasarımlarını ve modellerini görüntüledikten sonra, kullanıcılar bunları paylaşılabilir bir bağlantı biçiminde dışa aktarabilir.

Autodesk Viewer, çeşitli formatlardaki CAD dosyalarını görüntülemek ve analiz etmek için gerekli tüm araçları sunan başka bir iyi CAD görüntüleyici web sitesidir.

4. DWGSee

DWGSee, başka bir ücretsiz CAD görüntüleyici web sitesidir. Bu web sitesinde kullanıcılar, DWG, DWF ve DXF dosya formatlarındaki CAD dosyalarını görüntüleyebilir ve analiz edebilir. Bununla birlikte, bir seferde kullanıcılar yalnızca bir CAD dosyası yükleyebilir ve görüntüleyebilir. Ayrıca bir CAD dosya modelini görüntülemek ve analiz etmek için gerekli tüm araçlar da içinde mevcuttur.

Bu web sitesinin ana görüntüleyicisi, orijinal CAD dosyalarını çevirir ve bunları PDF formatına dönüştürür. Dönüştürmeden sonra, orijinal CAD dosyasında bulunan tasarımı taşıyan dönüştürülmüş PDF dosyasını gösterir. Ayrıca bir tasarımın daha yakından incelenmesi için bir Yakınlaştırma aracı sunar. Katmanlar, modeller, tasarımlar vb. gibi bir CAD dosyasında bulunan tüm öğeleri gösterir. Tasarımı yazdırmak veya PDF dosya formatında kaydetmek için kullanılabilir.

DWGSee, kullanıcıların CAD dosyalarında bulunan modelleri ve tasarımları kolayca yükleyebilecekleri ve görüntüleyebilecekleri basit ama yetenekli bir CAD görüntüleyici web sitesidir.

DWG FastView, ücretsiz bir CAD görüntüleyici web sitesidir. Bu web sitesinde kullanıcılar çeşitli formatlardaki CAD ve BIM dosyalarını görüntüleyebilir. Desteklediği CAD dosyalarından bazıları STL, DWF, PLT ve FBX'dir.

Bu web sitesi, kullanıcıların 2B ve 3B CAD dosya tasarımlarını bütünüyle görüntüleyebilecekleri basit bir görüntüleme alanı sunar. Bir tasarımın daha yakından incelenmesi için önceden tanımlanmış iyi bir yakınlaştırma düzeyi seti bu çevrimiçi CAD görüntüleyici tarafından sağlanır.

Diğer benzer web sitelerinin çoğundan farklı olarak, kullanıcılar aynı anda bir veya daha fazla CAD dosyası yükleyebilir ve ayrıca Sonraki ve Önceki sayfa düğmelerini kullanarak bunlar arasında geçiş yapabilir.

CAD dosyası tasarımlarını BMP, GIF, JPG, SVG, PSD vb. formatlarına dönüştürmek için kullanabilirsiniz. Bu araç, 3B dosyaların taşıdığı 3B modelleri ve tasarımları görüntülemek için özel olarak tasarlanmıştır.

DWG FastView, CAD dosya tasarımlarını ve modellerini görüntülemek ve analiz etmek için gerekli araçları sunan başka bir yetenekli CAD görüntüleyici çevrimiçi web sitesidir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın