Ogznet.com
Doğa Yürüyüşü için En İyi Yardımcı Uygulamalar Paylaş:
Photo by Holly Mandarich on Unsplash

Doğa Yürüyüşü için En İyi Yardımcı Uygulamalar

Cebinize sığan bir yol haritası mı yoksa içinden geçeceğiniz bir bölge hakkında ayrıntılı bilgi mi arıyorsunuz? Çarpıcı bir dağ zirvesi veya muhteşem çiçek manzarası hakkında her şeyi bilmek ister misiniz?

Bu yazının içeriği: Kapat

Ya doğa yürüyüşünde bir şeyler ters giderse ve sevdiklerinize haber vermeniz, vahşi doğada hayatta kalmanız veya en yakın cep telefonu sinyalinin nerede olduğunu bulmanız gerekirse ne olur?

Tüm bu durumlar ve çok daha fazlası için burada bir doğa yürüyüşü uygulaması var. İşte maceraperestler için en kullanışlı, ilginç ve heyecan verici en iyi yürüyüş uygulamaları.

Haritalar ve Yürüyüş Rota Bilgileri için Uygulamalar

Haritalar ve Yürüyüş Rota Bilgileri için Uygulamalar
Photo by Fabrizio Verrecchia on Unsplash

AllTrails - Yürüyüş, Koşu ve Dağ Bisikleti Parkurları

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • iOS · Android
AllTrails - Yürüyüş, Koşu ve Dağ Bisikleti Parkurları

AllTrails, dünyanın dört bir yanındaki el yapımı 100.000'den fazla parkur için haritalar, incelemeler ve ayrıntılar sunan muhtemelen en popüler yürüyüş uygulamasıdır.

AllTrails ile dünya çapında yürüyüş, bisiklet, sırt çantasıyla gezme ve koşu parkurları ile doğayı keşfedin. Yürüyüş, koşu veya dağ bisikleti yolculuğunuzu GPS aktivite izleyici ile kaydedin. Kamp yapmak veya sırt çantasıyla seyahat etmek için iyi bir yer mi arıyorsunuz? AllTrails topluluğu ilham almak için harika bir yerdir.

Çocuklara uygun veya köpek dostu aradığınız parkurları bulmak için yol haritalarını görüntüleyin. Her zaman yapmak istediğiniz dağ bisikleti veya sırt çantalı geziye çıkın. Ulusal parkları keşfedin veya bölgenizdeki yeni koşu haritaları, bisiklet ve yürüyüş parkurlarını keşfedin. Çevrimdışı haritaları indirin, patikaya gidin ve açık hava maceranıza başlayın.

İster yürüyüş ister bisiklet yolculuğu peşinde olun, AllTrails bir sonraki açık hava maceranız için yol haritaları ile size ilham verir.

Ücretsiz sürümle, yolları arayabilir ve haritaları hem çevrimiçi hem de çevrimdışı görüntüleyebilirsiniz. Köpek, çocuk veya tekerlekli sandalye dostu gibi kategori filtreleri kolayca kullanılabilir ve toplam mesafe, yükseklik ve hareket süresi gibi yürüyüş istatistiklerini kaydedebilirsiniz.

AllTrails Pro ile, diğer özelliklerin yanı sıra kendi topografik haritalarınızı tasarlayabilir ve yazdırabilirsiniz.

FATMAP - Kayak, Yürüyüş, Bisiklet Haritaları

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • iOS · Android
 

Mükemmel rotayı bulun, dünyanın en gelişmiş 3B dış mekan haritası ile bir profesyonel gibi planlayın, maceralarınızı kaydedin ve toplulukla paylaşın.

Kayak, kayak turu, serbest sürüş, yürüyüş, bisiklet veya koşu olsun, dağ macerasını seviyorsanız, topluluğunuzu FATMAP üzerinde bulacaksınız. FATMAP ile dağları güvenle keşfedin.

FATMAP, bazı tanınmış dağcıların ve kayakçıların tercih ettiği bir uygulamadır.

FATMAP, uydu görüntülerinden geliştirilen ve arazi, spor ve tatil yeri bilgilerinin üzerine yerleştirilmiş, kayak, yürüyüş ve bisiklet için ayrıntılı 3B haritalara sahiptir. Ayrıca yaz ve kış görüntüleri arasında geçiş yapabilir, çığ bültenleri alabilir ve hangi teleferiklerin açık olduğu gibi kayakçıya özel özel veriler alabilirsiniz.

Uygulama şu anda sadece İngilizce ve Fransızca olarak mevcuttur.

Hiking Project - Topluluk Tabanlı Yürüyüş Parkurları

Hiking Project - Topluluk Tabanlı Yürüyüş Parkurları

Hiking Project, nerede olursanız olun yakınınızdaki en iyi yürüyüşler için kapsamlı bir rehberdir. Hiking Project, topluluk odaklı içeriğe odaklanmıştır. Kullanıcılar, maceralarını paylaşmaya, bir patika, yürüyüş veya ilgi çekici nokta hakkında bilgi göndermeye teşvik edilir. Şirket içi bir ekip tarafından incelenir ve sonrasında ayrıntılar uygulamaya eklenir.

Hiking Project, eksiksiz GPS rota bilgileri, yükseklik profilleri, etkileşimli özellikler, fotoğraflar ve daha fazlasını sağlar. Mevcut konumunuzun yakınında veya aradığınız bir bölgede keşfedilecek en iyi özellikli yürüyüş parkurlarını önerir. Yerel halktan oluşan uzmanlar, parkurlarda harika bir gün planlamak için ihtiyacınız olan önemli noktaları, zorlu özellikleri ve bilgileri size gösterir.

 • Ekibinizle birlikte yürüyüş yapmak için 120.000 km'nin üzerinde yol bulun.
 • İnanılmaz derecede ayrıntılı yürüyüş veritabanı ile sürekli olarak yeni yollar eklenir.
 • Tam konumunuz yol üzerinde gösterilir.
 • İndirilen yollar, internet olmayan durumlarda çevrimdışı çalışır.
 • Yüksek çözünürlüklü fotoğrafların ve ayrıntılı topografik yol haritalarının keyfini çıkarın.

ViewRanger - Maceralarınızı planlayın, gezinin ve paylaşın

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • iOS · Android
 

ViewRanger'ın ücretsiz sürümü diğer yürüyüş uygulamalarına benzerken, premium sürüm bazı ilgi çekici özellikler ekler.

Artırılmış gerçeklik aracı Skyline, kullanıcıların kameralarıyla zirveleri ve ilgi çekici noktaları keşfetmelerine olanak sağlarken, 3D Flyovers yürüyüş rotalarının etrafında yatay kaydırma ve yakınlaştırma yapar.

Güvenlik açısından BuddyBeacon, GPS konumunuzu gerçek zamanlı olarak özel olarak paylaşmanıza ve uygulamayı kullanan arkadaşlarınızın konumlarını izlemenize olanak tanır.

Binlerce ilham verici yol rehberlerini keşfedin; detaylı topografik haritalar indirin ve ViewRangers'ın entegre navigasyon sistemiyle açık hava maceralarınızda gezin. Maceralarınızı paylaşarak başkalarına da yeni yerler keşfetmeleri için ilham verin! Hem dağ tepelerini keşfetmek hem de kırlarda günlük geziler için mükemmeldir.

Gaia GPS - Yürüyüş, Offroad Haritaları

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • iOS · Android
Gaia GPS - Yürüyüş, Offroad Haritaları

Gaia GPS uygulaması birçok amaca hizmet edebilir. Gaia GPS ile gezinin, takip edin ve keşfedin. Dünya çapında milyonlarca insan Gaia GPS haritalarını sırt çantasıyla yürüyüş yapmak, avlanmak, kamp yapmak, kayak yapmak ve arka yolları keşfetmek için kullanıyor. Ücretsiz sürüm, topografik ve uydu haritalarına erişim sağlar.

Premium sürüm çevrimdışı indirmeleri, tarihi topo haritalarını, National Geographic'ten resimli yol haritalarını ve genişletilmiş Avrupa haritalarını ekler.

Gaia GPS her şeyden önce bir sırt çantasıyla seyahat uygulamasıdır. Kapsamlı topo haritaları ve sırt çantasıyla seyahat eden harita katmanlarının yanı sıra güncel hava tahmini katmanlarını kullanarak rotanızı görüntüleyin. Ardından, gezileri planlamak, kamp alanlarını ve ilgi çekici noktaları işaretlemek ve mesafe, yükseklik ve yükseklik değişimini ölçmek için akıllı yönlendirme araçlarını kullanın.

Hem bir yürüyüş navigasyon uygulaması hem de yürüyüşler bulmak için bir platform olan Gaia GPS, bir sonraki maceranızı keşfetmenize yardımcı olur. Ayrıca kendi parkurlarınızı oluşturabilir, incelemeler bırakabilir ve topluluk kaynaklı yürüyüş veritabanına katkıda bulunabilirsiniz.

Guthook Guides - ABD için Yürüyüş Rehberi

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • iOS · Android
Guthook Guides - Yürüyüş Rehberi

Guthook Guides'da birinci sınıf yürüyüşler, vahşi yaşam bölgeleri ve dünyanın her yerinden yollar bulunur. İster doğa yürüyüşü yoluyla vahşi doğada ister kırsalda kültürel bir yürüyüşe gidiyor olun, kullanımı kolay yürüyüş rehberlerini takip ederek maceranızda kendinizi güvende hissedin.

Tamamen çevrimdışı çalışır ve kaybolmadan yolunuzu bulmak için nerede olduğunuzu, parkur bilgilerini ve yol işaretleri, yükseklik profilleri ve GPS konumunu verir.

Su kaynakları, kamp alanları, bakış açıları ve daha fazlası, yakındaki kasabalar ve ikmal noktaları ile birlikte verir. Ayrıca arkadaşlarınız, aileniz ve ilerlemenizi takip etmekle ilgilenen herkese kontrol etmeleri ve sizden haberler almalarını sağlayan sosyal bir özelliği de vardır.

Özel Doğa Yürüyüşü Uygulamaları

Özel Doğa Yürüyüşü Uygulamaları
Photo by Jan-Niclas Aberle on Unsplash

Ramblr - Coğrafi Konumlu Hikayeler

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • iOS · Android
Ramblr - Coğrafi Konumlu Hikayeler

Ramblr, blog yazarları ve sosyal medya uzmanları için benzersiz bir fırsat sunuyor: bir blog alanı ve yürüyüş uygulaması bir arada.

Yürüyüş, seyahat, açık hava fitness hikayeleri ve GPX'inizi bir harita üzerinde bloglayarak deneyiminizi paylaşın. Ramblr GPS veya iPhone / Android ile doğa severler için coğrafi konumlu bir hikaye ve blog uygulamasıdır.

Kullanıcılar, açık hava maceraları hakkında blog yazabilecekleri sanal bir günlük oluşturmaya teşvik edilir. Fotoğraflar, GPS noktaları ve faydalı veri parçalarının tümü bir haritaya dahil edilmiştir.

Bu girişler daha geniş Ramblr topluluğu ile paylaşılır ve kişisel blogunuzda veya web sitenizde kullanmak için yolculuk girişinizden HTML kodunu alabilirsiniz.

Spyglass - GPS, pusula ve haritalar araç seti

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • iOS · Android
Spyglass - GPS, pusula ve haritalar araç seti

Spyglass, açık havada ve yol dışı navigasyon için önemli bir çevrimdışı GPS uygulamasıdır. Dürbün, uyarı ekranı, çevrimdışı haritalar, jiroskop pusulası, GPS alıcısı, yol noktası izleyici, hız göstergesi, altimetre, Güneş, Ay ve Polaris yıldız bulucu, gyro ufuk, telemetre, sekstant, eğim ölçer, açısal hesap makinesi ve kameradır. Özel bir konumu kaydeder, daha sonra tam olarak oraya gider, haritalarda gösterir ve artırılmış gerçeklik kullanarak ayrıntılı GPS bilgilerini görüntüler, mesafeleri, boyutları, açıları ölçer ve çok daha fazlasını yapar.

Spyglass uygulaması ileri düzey kullanıcılar içindir. Hemen hemen her özellik ile yüksek teknoloji ürünü bir pusulaya ve GPS navigasyon cihazına erişebilirsiniz.

 

Dağlar sizi çağırıyor! Herhangi bir dağcıdan daha fazla dağı keşfedin! PeakFinder bunu mümkün kılar ve 360° panorama ekranıyla tüm dağların ve zirvelerin adlarını gösterir. Tamamen çevrimdışı çalışır.

PeakFinder, Everest Dağı'ndan köşedeki küçük tepeye kadar 800.000'den fazla zirveyi bilir.

Seçtiğiniz herhangi bir bakış açısından 360° panoramik görünümler elde edebilir, kendi kameranızdan dağ manzarası ile görüntüleri üst üste bindirebilir ve belirli bir alandaki daha az göze çarpan dağları belirlemek için telgraf özelliğini kullanabilirsiniz.

Veriler esas olarak ücretsiz bir veri projesi olan OpenStreetMap'ten alınır, ancak Peakfinder küratörlü, zengin özelliklere sahip bir deneyim sunar.

iNaturalist - Doğa Bilimciler Topluluğu

iNaturalist - Doğa Bilimciler Topluluğu

Yürüyüşe çıktığınızda ve ilginç bir şeyle (belki garip bir mantar veya bilinmeyen bir ağaç) karşılaştığınızda, uygulamayla bir fotoğraf çekin. Bir açıklama yazın, konumu ekleyin ve ardından bilgileri toplulukla paylaşın.

Oradan, gözlemleriniz Küresel Biyoçeşitlilik Bilgi Tesisi gibi bilimsel veri havuzları ve genel iNaturalist topluluğu ile paylaşılacaktır. Başka bir deyişle, bilimsel araştırmalara katkıda bulunabilirsiniz.

Dünyanın en popüler doğa uygulamalarından biri olan iNaturalist, çevrenizdeki bitkileri ve hayvanları tanımlamanıza yardımcı olur. Doğa hakkında daha fazla şey öğrenmenize yardımcı olabilecek 400.000'den fazla bilim insanı ve doğa bilimcisinden oluşan bir toplulukla bağlantı kurun!

Yürüyüşünüzde ne gördüğünüzü bilmiyorsanız, uzmanlar bulduğunuz şeyi belirlemenize bile yardımcı olabilir. iNaturalist, National Geographic Topluluğu ve California Bilimler Akademisi arasındaki ortak bir işbirliğidir.

Güvenlik ve Hayatta Kalma Uygulamaları

Güvenlik ve Hayatta Kalma Uygulamaları
Photo by Ashley Knedler on Unsplash

Cairn - Yürüyüş ve Açık Hava Parkuru Güvenliği

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • iOS · Android
Cairn - Yürüyüş ve Açık Hava Parkuru Güvenliği

Cairn, yürüyüşler, koşular, tırmanmalar vb. gibi açık hava maceralarından eve güvenle dönmenize yardımcı olur. Planlarınızı sevdiklerinizle kolayca paylaşın, parkurunuzu kaydedin, cep telefonu kapsama alanına sahip noktaları bulun, çevrimdışı kullanım için haritalar indirin ve rotanızdaki istatistikleri görün.

Cairn, kısaca bir yürüyüş güvenliği uygulamasıdır. Gerçek zamanlı konumunuzu ve durum güncellemelerinizi paylaşabilirsiniz.

Ayrıca belirli bir bölge için kitle kaynaklı bilgiler alabilir (örneğin, insanların cep telefonu kapsama alanını nerede buldukları gibi), çevrimdışı haritalara ve patikalara erişebilir ve telefon kapsama alanına girdiğinizde bilgi alabilirsiniz.

Canlı izleme ile istediğiniz kişiler, seyahatiniz veya yürüyüşünüz sırasında GPS konumunuzu görebilir.
Dünya çapında 4000'den fazla yürüyüş rotası, zirve ve parkur için canlı mesafe, yükseklik kazancı ve tahmini varış süresi istatistikleri sağlar.

SAS Survival Guide - Hayatta Kalma Rehberi

 • Ücretli · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • iOS · Android
SAS Survival Guide - Hayatta Kalma Rehberi

Otuz yılı aşkın süredir, SAS Hayatta Kalma Rehberi, dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir durumda hayatta kalmak için rehber olmuştur. Şimdi milyon kopyalık çok satan kitap, iPhone ve Android mobil cihazlar için yeniden oluşturuldu.

Eski SAS askeri ve eğitmeni John "Lofty" Wiseman tarafından yazılan bu uygulama, size şimdiye kadarki en erişilebilir sürümde Britanya'nın en zorlu savaş gücünün seçkin eğitim tekniklerini getiriyor. Artık, Kilimanjaro'nun zirvelerinden Kandahar'ın çöllerine veya en yakın milli parkınıza kadar dünyanın her yerindeki orijinal birinci sınıf hayatta kalma becerilerini yanınızda götürebilirsiniz.

Rehber İngilizce olup Türkçe dil desteği bulunmamaktadır.

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz