Ogznet.com
Site Rehberi

DesignCap - Denemeye Değer Bir Online Grafik Tasarım Aracı

30 Kasım 2022 ogz 661 0
Okunma süresi: 4 dk, 39 sn
DesignCap - Denemeye Değer Bir Online Grafik Tasarım Aracı

Piyasada çok sayıda online grafik tasarım aracı bulunmaktadır. Bazıları ücretsizdir, bazıları ise hizmetleri için ücret talep etmektedir. Bu makalede DesignCap adlı online grafik tasarım araçlarından birini inceliyoruz. Kullanıcıların taleplerini karşılamada ne kadar verimli olduğunu görelim.

Online Grafik Tasarım sitesi DesignCap

DesignCap, her tür ve büyüklükteki ticari veya kişisel işler için, ilgi çekici ve profesyonel görünümlü poster ve broşürleri kolayca ve hızlı bir şekilde hazırlamalarına yardımcı olmak için oluşturulan ücretsiz bir online grafik tasarım yazılımıdır. Grafik tasarım işleriniz için pahalı fiyat etiketine sahip programları kullanmanıza veya bir grafik tasarımcısı ile çalışmanıza gerek kalmadan kendi grafik tasarımlarınızı yapmanızı sağlar.

DesignCap ile profesyonel grafik tasarlama ve oluşturma maliyetleri önemli ölçüde azalır ve tüm süreç büyük ölçüde hızlanır. Yazılım, kullanıcılara fotoğraflar, yazı tipleri, renkler ve daha fazlası gibi öğelerle kolayca özelleştirebilecekleri ve geliştirebilecekleri geniş bir grafik ve el ilanı şablonları yelpazesi sunar.

DesignCap ile Grafik Tasarıma Nasıl Başlanır

İlk olarak, web sitelerine kaydolmanız gerekir (www.designcap.com). Kaydolmak için üç yol seçebilirsiniz. İlk yol, Facebook hesabınız üzerinden kaydolmak. Facebook hesabınız ile giriş yapmak için "Sign-up with Facebook" sekmesini tıklayın ve Facebook giriş bilgilerinizi doldurun. İkinci yol, Google hesabınız üzerinden kaydolmaktır. "Sign-Up with Google" ı tıklayın ve gerekli bilgileri girin. Üçüncü yol, DesignCap'te mail adresiniz ile yeni bir hesap oluşturmaktır. Yeni bir hesap oluşturmak için tek yapmanız gereken mail adresiniz ve yeni bir şifre.

Kaydolup, DesignCap hesabına giriş yaptıktan sonra, kuruluşunuz ve roller gibi seçim yapabileceğiniz birkaç seçenek göreceksiniz. Kuruluşunuzu ve işlevlerinizi seçebilirsiniz ve öğrenci ya da blog yazarıysanız aynı sayfada seçenekleri görürsünüz. Tüm adımları tamamladıktan sonra, kaydolduğunuz mail adresi için bir onay e-postası alacaksınız. Sadece onay düğmesine tıklayın ve DesignCap'i kullanmaya başlayın.

DesignCap'in Temel Özellikleri ve Yararları

Online Bir Araç

Grafik tasarım yazılımı ve benzer sistemler çok fazla yer ve kaynak tüketebilir, bu da onları çalıştırmak için büyük bir depolama kapasitesine ve güçlü bilgisayarlara sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Öte yandan, DesignCap online bir platformdur ve yazılımı sisteminize yüklemenizi gerektirmez. Bilgisayarınızda yeterli depolama alanı olmaması veya yavaş olduğu konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır. Web tarayıcınız üzerinden her zaman en yeni sürüme sahip olacaksınız.

Kullanıcı Dostu Grafik Tasarım Programı

DesignCap, bireyin veya ekibin sistemi tam olarak öğrenmek için geçmesi gereken dik bir öğrenme eğrisine sahip değildir. Acemi kullanıcıların bile sadece birkaç dakika içinde grafik tasarım yapımının temellerini öğreneceği kullanımı kolay bir platformdur. Tek ihtiyacınız olan platformla tanışmak için kısa bir süre. Sonrasında profesyonel bir tasarımcı gibi posterler ve el ilanları hazırlayabileceksiniz.

Geniş Düzenleme ve Özelleştirme Araçları

DesignCap, işletmeniz için tamamen uyarlanmış posterler veya el ilanları oluşturmak için kullanabileceğiniz zengin bir düzenleme araçları ve özelleştirilebilir öğeler kümesi sağlar. Yazı tipi boyutunu ayarlayabilir, resim ve logo ekleyebilir ve şirketinizin renklerini ve daha fazlasını kullanabilirsiniz, böylece posterlerinizin ve el ilanlarınızın tam olarak nasıl görünmesi gerektiği konusunda tam kontrol sahibi olursunuz.

DesignCap'ı Kimler Kullanabilir?

DesignCap aşağıdaki kullanıcılar için idealdir:

  • Geniş bir kitleye ulaşmak için ilgi çekici ve ikna edici posterler ve el ilanları hazırlayarak faaliyetlerini duyurmak isteyen kullanıcılar;
  • Sosyal medya kapak fotoğrafları veya E-kitap kapakları için poster ve broşürlere ihtiyaç duyan profesyoneller;
  • Sunumları için ilginç posterler ve el ilanları oluşturmak isteyen öğrenciler ve öğretmenler.

DesignCap Fiyatlandırması

DesignCap, profesyonel tasarımcılar ile çalışma maliyetinden nispeten ucuzdur. Her ne kadar temel plan ücretsiz olsa da, daha fazla tasarım ve şablon için uygun fiyatlı paket seçenekleri bulunmaktadır.

DesignCap'ın Artıları ve Eksileri

Mükemmel araç” diye bir şey yoktur.

Web'de herkesin ücretsiz olarak kayıt olabileceği ve harika tasarımlar oluşturabileceği çok sayıda online grafik tasarım web sitesi vardır. Ve kişinin belirli birini seçmesinin nedenleri vardır. DesignCap, sınırlı şablonlar ve indirmelerle temel planı ücretsiz olarak sunsa da, iyi bir seçenektir, ancak not etmeniz gereken bazı artıları ve eksileri vardır.

DesignCap; Canva, DesignBold ve Crello gibi web siteleri ile rekabet eder. Farklı özellikler ve daha fazla seçenek ile aynı özellikleri sunar. Canva pazarda eski ve popüler bir isimdir, DesignCap ise bu alanda yeni bir isim. Temel özelliklere gelince, tüm siteler aynı görünüyor, ancak daha yüksek bir seviyede, Canva ve DesignBold öne çıkıyor. Canva, gif ve mp4 seçeneği sunuyor, DesignBold ise 40 milyon stok görüntüsüne ve sınırsız depolama alanına erişmenizi sağlar. En iyi aracı seçmek zor olabilir, ancak daha gelişmiş bir grafik tasarım web sitesi arıyorsanız, Canva veya DesignBold'a gidebilirsiniz veya iyi, kolay ve düşük bütçeli bir araç arıyorsanız DesignCap mükemmel seçim olabilir.

Sonuç

DesignCap, tasarımınız için seçim yapabileceğiniz çeşitli seçeneklere sahiptir. Daha önce hiç grafik tasarım üzerinde çalışmadıysanız bile kullanımı kolaydır. Zaman kazandırır ve şirketiniz için çalışan tasarımcıdan veya tekil projeleriniz için çalıştığınız freelancer dan nispeten daha ucuzdur.

DesignCap hem öğrenciler hem de girişimciler için aynı derecede faydalıdır. Birkaç dakika içinde, hareket halindeyken bile çarpıcı ve ilgi çekici posterler, YouTube küçük resimleri, Facebook Kapağı, Logolar, Davetiye Kartları oluşturabilirsiniz.


Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.


Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum yaz