Ogznet.com
Android ve iOS için En İyi 14 Dağ Bisikleti Uygulaması Paylaş:

Android ve iOS için En İyi 14 Dağ Bisikleti Uygulaması

Android ve iOS için En İyi 14 Dağ Bisikleti Uygulaması
Cyclist photo created by jcomp - www.freepik.com

Bu yaz bir dağ bisikleti ile yola çıkma planınız var mı? Bisikletinizi hazırladınız, ama teknolojiden faydalanarak bu deneyimi artırabilirsiniz. En iyi dağ bisikleti uygulamalarını indirmek sürüş deneyiminizi iyileştirebilir. Bu uygulamalar, becerilerinizi geliştirmek veya yeni yollar keşfetmek için kullanışlıdır.

Bu yazının içeriği: Kapat

Piyasada birçok seçenek var ama sadece birkaçı indirmeye değer. İnternette dolaşmak için yeterli zamanınız yoksa doğru yerdesiniz. Dağ bisikleti gezilerinizi daha keyifli hale getirmek için en iyi uygulamaları topladık, okumaya devam edin.

Android ve iOS için En İyi Dağ Bisikleti Uygulamaları

Dağ bisikletine binmek gerçek bir zevktir. Ama kaybolursanız, o zaman farklı bir hikaye olabilir. Aşağıdaki uygulamalar çoğunlukla sizi yolda tutmaya yardımcı olan gezinme araçlarıdır. Bununla birlikte, kalori takibi ve tur planlayıcı gibi bazı diğer işlevleri de bulabilirsiniz.

1. ViewRanger

ViewRanger, bisiklet, yürüyüş ve hatta kayak gibi açık hava etkinlikleri için önerilen navigasyon uygulamaları arasındadır. Bu uygulama, macera düşünülerek tasarlanmıştır ve size açık hava aktivitelerinizi bir sonraki seviyeye taşımak için onlarca özellik sunar.

ViewRanger'ı kullanarak parkurlarda gezinebilir ve parkurların istatistiklerini görüntüleyebilirsiniz. OS Wear ile uyumludur, böylece her yolculuğu bileğinizden takip edebilirsiniz.

Sadece mükemmel bir navigasyon uygulaması değil, aynı zamanda kullanışlı bir iz kaydedicidir. Yeni bir yolu kolayca kaydedebilir ve kayıt işlemi sırasında duraklatabilir veya durdurabilirsiniz. Ayrıca, bu araç yön, boylam / enlem / rakım verilerini ve ayrıca yönü görüntülemenizi sağlar.

2. Strava

Strava, şüphesiz bisiklet yolculuğunuz için özel bir uygulamadır. Daha akıllıca antrenman yapmanıza yardımcı olan Strava Activity Tracker'ı vurgular; rotanızı kaydedin ve analiz edin, rotanızı haritalayın ve antrenman zorluğunu ayarlayın.

Bu uygulamada, döngü hızınızı ve yakılan kalorileri kaydetmek için güçlü bir araç bulabilirsiniz. Ayrıca önünüze getirilen en geniş parkur ağı sayesinde yeni parkurlar keşfedebilirsiniz.

Varış noktanızın ne kadar uzakta olduğunu söyleyen mesafe sayacı özelliğini de beğeneceksiniz. En iyi rotalarınızı arkadaşlarınızla paylaşın ve en son sürüşün fotoğraflarını görmelerine izin verin.

3. AllTrails

AllTrails, dağ bisikleti gezilerinizi basitleştirmek için harika bir uygulama. Sezgisel ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip, bol rota ve GPS izciden çevrimdışı çalışan indirilebilir haritalara kadar özelliklerle gelir.

Bu en iyi ücretsiz dağ bisikleti uygulaması, farklı yerlerden 200.000'den fazla yürüyüş parkurunu keşfetmenizi sağlar. Deneyim seviyeniz ve zindeliğiniz için dağ bisikleti sürmek için mükemmel bir parkur bulabilirsiniz. Daha iyi bir karar vermenize yardımcı olmak için topluluktan derecelendirmeleri ve incelemeleri görüntüleyin.

Android ve iPhone için tasarlanan AllTrails, cihazınızı bir GPS aktivite izleyicisine dönüştürür. Sadece izi takip edin ve yolculuğunuzda kaybolmayın. Siz de dağ bisikleti yolculuğunuzu paylaşmak istiyorsanız, aktivitelerinizi sosyal medya platformunda arkadaşlarınızla paylaşın.

Bunun da ötesinde, AllTrails favori parkurlarınızı kaydetmenize ve tekrar bisiklet sürmenize olanak tanır.

4. Komoot

Komoot ile bilgi ve önerilerini hevesle paylaşan geniş bir dağ bisikletçileri topluluğuna katılın. Bu, bir dizi özellikle birlikte dağ bisikleti maceranızı hayata geçirmek için sahip olunması gereken ücretsiz bir uygulamadır.

Komoot, yol bisikleti veya yürüyüş gibi diğer aktiviteler için rotaların yanı sıra dağ bisikletleriniz için geniş bir tekli parkur seçenekleri sunar. Yükseklik profili, yüzey, mesafe ve zorluk gibi son ayrıntılara kadar planlama görevlerinizi basitleştirir.

Komoot, mükemmel bir bisiklet macerası planlamanıza yardımcı olmanın yanı sıra, gözlerinizi önünüzdeki yolda tutmak için yetenekli bir sesli navigasyon özelliği ile birlikte gelir. Ayrıca, en sevdiğiniz macerayı saklamak için çevrimdışı haritalar, öne çıkan hedefler ve macera günlükleri gibi birçok başka özelliğe sahiptir.

5. MTB Project

Çevrimdışı çalışan kapsamlı bir dağ bisikleti uygulaması mı arıyorsunuz? O zaman MTB Project tam size göre yapılır.

Bu uygulama, binmek istediğiniz herhangi bir parkurda size rehberlik etmek için tasarlanmıştır. Yükseklik profilleri ve GPS rota bilgileri gibi kapsamlı bilgiler sayesinde dağ bisikleti için mükemmel bir plan oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca topluluk tarafından bulunan ve binmek için en iyi noktaları da görüntüleyebilirsiniz.

MTB Project, becerilerinizi geliştirmek için 77.000 milden fazla parkur içerir. Rota dışında olsanız bile her zaman tam konumunuzu gösterir. En iyi yanı, bir parkurun iyi durumda olup olmadığı konusunda topluluktan güncellemeler alabilmenizdir.

Keşfetmek için doğru yola karar veremiyor musunuz? Bulunduğunuz yere veya istediğiniz herhangi bir alana yakın en iyi özellikli sürüşler için öneri bulun.

6. bergfex Tours & GPS Tracking

Bergfex, açık hava aktivitelerinizi yeniden tanımlamak için eksiksiz bir dizi özelliğe sahiptir. Dağ bisikleti yolculuğunuzu planlamak ve takip etmek için ayrıntılı topografik haritalar, tur planlayıcı ve arama özelliği gibi hepsi bir arada araca sahiptir.

Dağ bisikleti için bu uygulama, Avrupa çapında 70.000'den fazla GPS turu ile öne çıkar ve bu da onu turlarınız için mükemmel bir seçim haline getirir. Ayrıca ayrıntılı bilgilerle yolculuğu planlamak için özel bir araca sahiptir.

Ek olarak, bergfex, faaliyetlerinize geri dönmek için izleme ve istatistik aracına sahiptir. Sadece rotaları göstermekle kalmaz, aynı zamanda mesafe, tarih ve saat ve beğeniler gibi ayrıntılı bilgileri de gösterir.

Bergfex, Google Play Store ve App Store'da ücretsiz olarak kullanılabilir. Ancak, ek özelliklerin keyfini çıkarmak istiyorsanız, Pro sürümüne yükseltmeniz gerekecektir. Bergfex Pro, daha iyi planlama için çevrimdışı haritaları, reklamsız ve eğimli diklik yerleşimini vurgular.

7. Google Haritalar

Google Haritalar, tartışmasız dünyanın en çok indirilen navigasyon uygulamasıdır. Bu araç, özellikle dağ bisikleti için tasarlanmamıştır, ancak yedekleme için harika bir seçenek olabilir. Basittir, kullanımı kolaydır ve daha iyi gezinme için Google Earth'ü sunar.

Bu kullanışlı uygulama, internet bağlantısı olmadan daha kolay erişim için çevrimdışı haritaları indirmenize izin verir. Özellikle menzil dışındayken veya uçak modundayken size çok yardımcı oluyor.

Milli parklarda bir dağ bisikleti yolculuğu planlıyorsanız, Google Haritalar dikkate alınabilir. Size yalnızca en hızlı rotayı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda diğer kullanıcıların derecelendirmelerini ve incelemelerini görüntülemenize de olanak tanır.

8. Naviki

Naviki, muhtemelen Android ve iPhone'unuz için en iyi dağ bisikleti uygulamalarından biridir. İster dağ bisikleti ister yarış bisikleti tercih edin, bisiklet aktiviteleri için en iyi rota planlamasını vurgular. Hedefinizi seçin ve rotalarınızı hemen gösterir.

Naviki, rota planlayıcının yanı sıra özelliklerle yüklüdür. Gözünüzü yoldan ayırmayan sesli navigasyona bayılacaksınız. Ayrıca ziyaret etmek isteyebileceğiniz önerilen destinasyonlardan oluşan ilgi çekici nokta özelliği de vardır.

Çevrimdışı harita, pilden tasarruf etmek için telefonunuzu uçak moduna ayarlamanıza olanak tanıyan en iyi özelliklerden biridir. Ve yükseklik profilini bilmek istiyorsanız, Naviki sizi korudu.

9. Bikemap

Bikemap, yolculuğun tadını en iyi şekilde çıkarmanıza yardımcı olacak harika bir bisiklet haritası ve GPS navigasyonudur. 100'den fazla ülkede 7 milyondan fazla rota sağlayan bu uygulama, isteyebileceğiniz en kapsamlı dağ bisikleti uygulamalarından biridir.

Bikemap, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı çalışan bir sesli navigasyon özelliği içerir. Ayrıca kaygan yollar, inşaatlar veya çukurlar durumunda ayrıntılı raporlar verir.

Daha fazla özellik bulmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken Premium sürüme geçmek. Bu sürüm, tüm rotaları çevrimdışı kullanım için kaydetmenize olanak tanır, çeşitli harita stilleri ve çok daha fazlasını sağlar.

10. Cyclemeter Cycling Tracker

Cyclemeter, Android ve iOS cihazınızı bir fitness bilgisayarına dönüştürür. Bu uygulama dağ bisikleti, bisiklet ve koşu gibi çeşitli açık hava etkinlikleri için uygundur. Gelişmiş özellikler içeren bu uygulama, en iyi sürüş arkadaşınız olabilir.

Cyclemeter, Google Haritalar'a entegre edilmiştir ve haritaları ve araziyi görüntülemenize olanak tanır. Ayrıca, egzersizlerinizi etkinliklere ve rotalara göre sıralanabilen bir takvimde görüntülemenize olanak tanır.

Ayrıca bu kullanışlı uygulama, kalp atış hızınızı, bisiklet kadansınızı ve bisiklet hızınızı kaydetme özelliğine sahiptir. Uygun şekilde çalışması için telefonunuzun sensörünü kullanır.

11. GPS Bisiklet Bike Bilgisayarı

Bu uygulamada bulabileceğiniz tek şey etkileyici özelliklerdir. Bu uygulama, bisiklet hızından toplam süreye ve yükseklik profiline kadar sürüşünüzü takip etmek için tasarlanmıştır.

Bisiklet Bilgisayarı, aktiviteden sonra kaç kalori yakıldığını, rota takibini ve kalori sayacını gösterir. Ayrıca bu uygulamaya gömülü favori listesiyle rotaları kaydedebilir ve tekrar gidebilirsiniz.

Ve bir gece yolculuğu planlıyorsanız, karanlık tema size kolaylık sağlar. Yolculuğunuz sırasında pil ömründen önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz. Hepsinden iyisi, Bisiklet Bilgisayarı, eski sürümler de dahil olmak üzere çoğu Android cihazı için uygundur.

12. Caynax Tracker - Koşu, Yürüme

Caynax Tracker, bisiklet, koşu, yürüyüş ve diğer sporlar gibi çeşitli açık hava etkinliklerini gerçekleştirebilir. Telefonunuzun GPS'ini kullanarak, esas olarak ilerlemenizi harita üzerinde gerçek zamanlı olarak izleyen ve rotanızı kaydeden bir navigatör görevi görür.

Bu uygulama, metinden konuşmaya kullanarak hız, yakılan kaloriler, süre ve tempo hakkında kapsamlı bilgi almanızı sağlar. Hareket etmiyorsanız, kaydı otomatik olarak duraklatacak, otomatik duraklatma özelliğine sahiptir.

Arkadaşlarınıza ilham vermek ister misiniz? Aktivitelerinizi Facebook ve Instagram gibi sosyal platformlarda paylaşın.

13. Bisiklet Izci & Bilgisayarı

Bike Tracker, her bisiklet sever için güzel bir uygulamadır. Bisiklet hızınızı ölçme ve yükseklik profili gösterme özelliğine sahiptir. Ayrıca seyahatinizin mesafesini öğrenebilir ve GPS konumunu zahmetsizce bulabilirsiniz. Hepsi bu tek uygulamada mevcuttur.

Bike Tracker, tıpkı birçok insanın yaptığı gibi bisiklet rotalarınızı haritada işaretlemenize yardımcı olur. Rotanızı kaydedin ve daha sonra sadece geçmişinizi görüntüleyerek tekrar bisiklet sürün.

İster gündüz ister gece binmek isteyin, Bike Tracker iyi bir yol arkadaşı olabilir. Rahatınız için aydınlık ve karanlık mod arasında seçim yapabilirsiniz.

14. Cycling — Bike Tracker

Cycling ile hızınızı takip etmek ve mesafenizi ölçmek artık çok kolay. Bu çok yönlü bisiklet takip uygulaması, dağ bisikleti deneyimini geliştirmek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Gerçek zamanlı GPS'den kalori sayacına, cihazınızı bir bisiklet bilgisayarına dönüştürür.

Bisiklete binme yakılan kalorileri, mesafeyi ve aktivite sürenizi gösteren gelişmiş grafikler içerir. Kat edilen mesafe veya yakılan kalori miktarı gibi bir hedef belirlemenizi sağlar.

Bu uygulama, açık hava etkinliklerini yükseltmek için milyonlarca insan tarafından güvenilerek kullanılıyor. Sadece dağ bisikleti için uygun olmakla kalmaz, aynı zamanda eğlence amaçlı bisikletçi, BMX sürücüsü ve yol bisikletçisi için de iyi çalışır.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz