Bilgisayarınıza Chrome tarayıcısıyla uzaktan erişim yöntemi

Chrome Uzaktan Masaüstü ile bilgisayarınıza her yerden erişim sağlayın. Uzaktan erişim yöntemi sayesinde, evdeki veya ofisteki bilgisayarınıza dışarıdan erişebilir, işlerinizi herhangi bir cihaz üzerinden kolayca yönetebilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için blogumuzu okuyun!

Günümüzde, iş hayatının yoğunluğu ve hızı sebebiyle bilgisayarımıza her an her yerden erişmek isteyebiliriz. Bu ihtiyacımızı karşılamak için kullanabileceğimiz yöntemlerden biri de "Chrome Uzaktan Masaüstü" özelliği. Bu özellik sayesinde, evdeki veya ofisteki bilgisayarımıza dışarıdan erişerek, dosya indirme, yazılım yükleme, rapor hazırlama gibi işlemlerimizi kolayca gerçekleştirebiliriz.

Chrome Uzaktan Masaüstü, Google'ın sunduğu bir hizmettir ve bilgisayarımıza erişebilmek için sadece bir Chrome tarayıcısı ve internet bağlantısı gerektirir. Bu özellik sayesinde, bilgisayarımızın ekranını görüntüleyebilir, fare ve klavye hareketlerimizi kontrol edebiliriz.

Bu blog yazısında, Chrome Uzaktan Masaüstü özelliğinin nasıl kullanılacağına dair adım adım açıklamalar yapacağız. Ayrıca bu özelliğin avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi vereceğiz. Eğer siz de bilgisayarınıza her an her yerden erişmek istiyorsanız, bu blog yazısını okuyarak Chrome Uzaktan Masaüstü'nü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bilgisayara uzaktan erişim için çok sayıda seçenek vardır. TeamViewer bunun için en büyük seçenek ve önerilen uzman bir programdır. Ancak Google'ın ücretsiz Chrome Uzaktan Masaüstü uzantısı gibi daha basit ve muhtemelen daha az zorluk derecesi olan yollar da bulunmaktadır.

Chrome Uzaktan Masaüstü, işletim sisteminden bağımsız olarak çalışan Chrome tarayıcısına sahip herhangi bir bilgisayara yüklenebilir. Bu sayede bilgisayarınızdaki tüm dosya ve programlarınıza telefondan ulaşabilirsiniz. Bunun için size internete bağlı telefon ve bilgisayar olması, Chrome web tarayıcı yüklü bilgisayar ile Chrome Uzaktan Masaüstü uygulaması yüklü bir telefon olması yeterli.

Ayrıca iki bilgisayar arasında da bağlantı kurabilirsiniz. Chrome Web Mağazasından Chrome Uzaktan Masaüstü sayfasına gidip "Chrome'a ​​Ekle" düğmesini ve ardından "Uygulama ekle" yi tıklayın.

Kontrol etmek istediğiniz bilgisayara ve şu anda bulunacağınız bilgisayara yüklemelisiniz. Kurulumdan sonra uzantıya gerekli izinleri vermeniz ve Google hesabınıza giriş yapmanız gerekecek.

Ayrıca Chrome Uzak Masaüstü Ana Makinesi'ni indirmeniz istenir. İşlem sırasında açılan bir pencere ile Windows'ta indirme klasörüne gitmeniz ve .msi dosyasını yüklemeniz gerekir. Uzantıyı her iki bilgisayara da kurduktan sonra, bilgisayarınızı korumak için bir PIN numarası oluşturmanız istenir. Bundan sonra programı çalıştırmaya hazırsın.

Chrome Uzaktan Masaüstü'nü başlattıktan sonra size iki seçenek sunulur:

Birincisi "Bu bilgisayarı başka bir kullanıcı tarafından incelenip denetlenecek şekilde paylaşılır" ve ikincisi ise "Paylaşılan bir bilgisayarı görme ve denetleme". Paylaşımı başka bir kullanıcı seçeneği için seçerseniz, bir erişim kodu verilir. Bu paylaşılan bilgisayarı (aşağıda gördüğünüz ekran) görmeyi ve kontrol etmeyi seçerseniz, girmeniz istenen kod budur.

İşlem basittir ve istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. Tüm yapmanız gereken uzantıyı kaldırmaktır ve işiniz bitti.

Ben genelde iş yerindeki bilgisayara cepten bağlanmak için kullanıyorum bu programı. Programı bilgisayara Chrome eklentisi olarak yükledikten sonra pin kodunu oluşturup telefondaki uygulamaya bu oluşturduğunuz pin kodunu girip bağlantıyı kurun. Burada dikkat etmeniz gereken şey Chrome ve telefonda aynı mail adresi ile oturum açmanız gerekmektedir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın