Birisi Snapchat’te Sizi Engellerse Nasıl Anlarsınız

Bir arkadaşınız Snapchat’de birden kaybolduysa ve bir arkadaşınızın sizi hesabından engelleyip engellemediğini merak ediyorsanız, bu makale tam size göre.

Snapchat, engellenen kullanıcılara bildirim göndermez. Bu nedenle, Snapchat'de engellendiğinizden şüpheleniyorsanız, bunu doğrulamak için araştırma görevini kendiniz yapmanız gerekir. Neyse ki, bu çok zor değil.

Burada birinin Snapchat'da sizi engelleyip engellemediğini anlamak için atmanız gereken üç ana adım.

1. Adım: Son Görüşmelerinizi Kontrol Edin

Bir kullanıcının sizi engellediğini gösteren ilk büyük ipucu, son konuşmalarınızda görünüp görünmediğine bakmaktır. Açıkçası bu adım yalnızca, sohbetlerinizi temizlemeden önce sizi engellemiş olabilecek kullanıcı ile yakın zamanda bir konuşma yaptıysanız yararlıdır.

Snapchat uygulamasını açın ve ekranın alt kısmındaki konuşma balonu simgesine, kamera ek düğmesinin soluna dokunarak konuşmalar sekmesine gidin. Şüphelendiğiniz kullanıcı, sohbetler listenizde yeni bir sohbete rağmen görünmüyorsa, bu büyük bir ipucu, ancak bu durumun onaylanması için bir sonraki adıma geçmeniz gerekiyor.

Alternatif olarak, sizi engellemiş olabilecek kullanıcıyla yakın zamanda bir konuşma yapmadıysanız, ya da konuşmalarınızı temizlediyseniz, bu durumda son konuşmalarınız size bir şey söylemeyecek ve o kullanıcının sizi gerçekten bloke edip etmediği hakkında daha fazla bilgi almak için bir sonraki adıma geçmeniz gerekecektir.

2. Adım: Kullanıcı Adlarını veya Tam Adını Arayın

Bir kullanıcı sizi engellediyse, Snapchat içinde aradığınızda görünmezler. Ancak sizi arkadaş listesinden sildiyse, onları arayarak bulabilmeniz gerekir. Snapchat'da engellenmek ve silinmek arasındaki farkı anlamak önemlidir. Bir kullanıcı sizi engellediyse, hesabının izini bulamazsınız ve engellenmiş hesabınızdan herhangi bir şekilde onlara ulaşamazsınız.

Bir kullanıcı sizi arkadaş listesinden sildiyse bunları hala kendi arkadaş listenizde bulacaksınız ve onlara snaps göndermeye devam edebileceksiniz.

Şüphelendiğiniz kullanıcıyı aramak için ekranın üst kısmındaki arama işlevine, bir büyüteç simgesiyle işaretlenmiş konuşmalar sekmesinde veya ek sekmesinde dokunun. Bulmak istediğiniz kullanıcının kullanıcı adını veya tam adını yazmaya başlayın.

İpucu: O kişinin kullanıcı adını biliyorsanız daha doğru sonuçlar elde edersiniz. Aradığın kullanıcıya benzer tam adları olan başka birkaç kullanıcı olabilir, ancak kullanıcı adları benzersizdir. Aynı şekilde, tam isimler her zaman değiştirilebilir (bu yüzden, değiştirildiğini bilmeden bir isim arıyor olabilirsiniz), oysa kullanıcı adları asla değişemez.

Aradığınız kullanıcı, tam kullanıcı adını aramasına rağmen hiç görünmüyorsa, ya sizi bloke etmiş ya da Snapchat hesabını silmiştir.

3. Adım: Farklı Bir Hesaptaki Kullanıcı Adlarını veya Tam Adını Arama

Son adımda aradığınız kullanıcıyı bulamamak, sizi engelledikleri olasılığını artırır, ancak bunu onaylamak için hala yeterli değildir.

Gerçekten sizi engellediklerini doğrulamak için Snapchat hesabının hala var olduğuna dair kanıt bulmak zorunda kalacaksınız. Bunu yapmanın tek yolu, kullanıcıyı engellenmemiş bir hesaptan aramaktır.

İki seçeneğiniz var:

  1. Bir kullanıcıya kullanıcı hesabından arama yapmasını isteyin.
  2. Hesabınızdan çıkış yapın ve bu kullanıcıyı aramak için yepyeni bir hesap oluşturun.

İlk seçenek en kolay olanıdır, çünkü yeni bir hesaba kaydolmakla ilgili tüm ekstra işleri yapmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir. Sadece Snapchat'da olan ve ideal olarak aradığınız kullanıcıyla ilişkili olmayan bir arkadaş, akraba, iş arkadaşınız veya diğer tanıdıkları seçin. Kullanıcıyı, kullanıcı adlarına (biliyorsanız) veya tam adlarına göre aramalarını isteyin.

Bunun yerine yeni bir hesap oluşturmaya karar verirseniz, mevcut Snapchat hesabınızdan çıkış yapmanız veya bir erişiminiz varsa uygulamayı farklı bir mobil cihaza indirmeniz gerekir. Yeni hesabınızı oluşturmak için mavi Kayıt düğmesine dokunun.
Snapchat, hesap oluşturma işlemini tamamlamak için tam adınızı, kullanıcı adınızı, mail adresinizi ve şifrenizi girmenizi ister. Doğrulama amacıyla kullanmak için bir telefon numarası girmeniz istenecektir, ancak bu adımı atlayabilirsiniz.

Şimdi devam edin ve arkadaşınızın yardımını alın ya da yukarıdaki ikinci adımı tekrarlamak için yeni hesabınızı kullanın.
Siz veya arkadaşınız aradığınız kullanıcı hesabını bulmakta başarılı olursa, o zaman sizi gerçekten engellediğini doğruladınız.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın