Photo by Lucas Dudek on Unsplash

2022 Bant Fiyatları Ne Kadar?

Çeşitlerine göre bant fiyatları değişiklik göstermektedir.  Genel olarak ev ortamında, bireysel işlerde bir şeyleri birbirine bağlamak ve yapıştırmak için bantlara ihtiyaç duyulmaktadır. Her iş için uygun bant tipi bulunmaktadır. Çift taraflı bantlar, sızdırmayan bantlar, koli bantları gibi çeşitleri bulunan bantların, kullanım alanları değişiklik göstermektedir. Günlük işlerde meydana gelen ufak tefek hasarların giderilmesinde ve böylelikle işlerin aksamamasında koli bantları oldukça faydalıdır. Bant fiyatları çeşidine ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bantlar kullanım alanları bakımından geniş bir yelpazeye sahiptir. 

Koli bandı almayı düşünüyorsanız, koli bandı alırken dikkat edilmesi gerekenler yazımızı mutlaka okumalısınız.

koli bandı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Günlük olarak kullanılan koli bantlarının yanında kaydırmaz bantlar, oto cam ses izolasyon bantları, çift taraflı bantlar ve diğer kategorilere sahip bant grupları yer almaktadır. Çift taraflı bantlar son zamanlarda daha çok tercih edilen çeşitler arasında yer almaktadır. Birçok alanda sıklıkla tercih edilen bu bant çeşidi kullanım çokluğu sebebiyle, fiyat konusunda farklılıklar göstermektedir. Bazı bant çeşitlerini daha fazla kişinin tercih etmesi sebebiyle farklı fiyatlarda vatandaşların karşısına çıkmaktadır. Özellikle markaya göre farklı fiyat seçenekleri sunulmaktadır. Kısa zamanda bant fiyatlarında artış yaşanması vatandaşlarda merak uyandırmaya neden olmuştur. Gelecek yıllarda da bant fiyatları değişiklik göstereceğe benzemektedir. Bu değişmelerin ne kadar olacağı şimdiden araştırılmaya başlanmıştır.

2021 Yılının Başında Bant Fiyatları Ne Kadardı?

2021 bant fiyatları kullanım alanlarının çokluğu ve çeşitli özelliklere sahip olması nedeni ile pek çok kategoride farklı fiyatlandırmalarla vatandaşların karşısına çıkmıştır. Döviz kurundaki artış birçok alanda ürünlerin fiyatının yükselmesi neden olmuştur. Günlük hayatta sıklıkla kullanılan ve her alanda ihtiyaç duyulan bantların fiyatları da bu duruma bağlı olarak yükselme göstermiştir. 2021 başlarında bant fiyatları daha makulken şimdilerde fiyatlar arası dalgalanmalar bariz bir şekilde gözlemlenmektedir. Daha çok tercih edilen koli bantlarında ve boya yapılırken kullanılan teflon bantlarda, fiyat değişmeleri söz konusu olmuştur.  

Çeşitlerine göre ucuz bantlar ve pahalı bantlar farklı kategorilerde yer almaktadır. Özel alanlarda kullanılan bant çeşitleri de 2021 yılı başında belli bir artış göstermiştir. Bant fiyatlarındaki değişmeler, bandın markasına, genişliğine ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. 2021 yılında bant fiyatlarında yaşanan değişmeler hakkında, farklı markaların ürünlerinin birbiri ile karşılaştırılması sonucu daha net bilgiler verilmektedir. Genel olarak bant fiyatları, toplu bir alım olduğunda düşmektedir. Onlu paketlerde satılan elektrik bantları gibi birçok bant, toplu bir şekilde alındığında daha ekonomik bir hesap çıkarmaktadır. Genellikle ekonomik olan bantların, düzgün ve doğru alanlarda kullanımı sağlandığında uzun süreli olarak etkili bir performans gösterdiği bilinmektedir. Bant fiyatlarındaki artışlar tercihlerde değişmelere neden olmuştur. Bu nedenle öncelikle vatandaşlar tercihlerini gereksinimlerden yana kullanmaktadır.

Bant Fiyatları Döviz Kurundan Etkilenir Mi?

Bant fiyatları dövizden etkilenir mi sorusu merak edilenler arasında yer almaktadır. Diğer ürünlerde olduğu gibi bant fiyatları da döviz kurundan etkilenmektedir. Hızla yükselen ve sürekli artış gösteren döviz kuru nedeniyle, her bant çeşidinde farklı miktarlarda artışlar gözlemlenmektedir. Bant fiyatları markalara göre değişik fiyatlarda bulunur. Fiyatların değişiklik göstermesine neden olacak faktörler yer almaktadır. Bu faktörler arasında, bandın eni, boyu, markası hangi alanda kullanılacağı ve kalitesi yer almaktadır.  

Bantların kullanım alanları, fiyatlarını oldukça etkilemektedir. Kaydırma zeminlerde kullanılan bantlar, elektrik bantları, koli bantları, teflon bantlar, çift taraflı bantlar kullanım alanları bakımından ve özelliklerine göre fiyatlandırmaya tabi tutulmaktadır. Kullanım alanı geniş ve daha fazla kullanım gerektiren koli bandı fiyatı ise yine markasına göre farklılık göstermektedir. Bandın kaliteli veya kalitesiz olması, göstereceği etkiyi değiştirmektedir. Bant seçimlerinde yeterli etkinin alınabilmesi için kaliteli olanlardan yana tercih yapmak gerekmektedir. 

Ancak bazı durumlarda ekonomik olarak alınan ucuz bantlarda doğru kullanım sağlandığı zaman istenilen etkiyi kullanıcılara vermektedir. Diğer alanlarda kullanılan maddeler arasında kurumsal firmaların reklam amaçlı kullandığı baskılı bantlarda yer almaktadır. Döviz kurundaki değişmeler bu alanlarda kullanılan bant fiyatlarını da etkilemiştir. Bant fiyatı üzerindeki değişmeler, daha çok ekonomik yönden bütçeyi zorlamayacak bant çeşitlerine dikkat çekmiştir. Bu nedenle vatandaşlar daha uzun kullanılabileceği ve daha az masrafla sahip olabileceği bant çeşitlerini araştırmaya başlamışlardır.

2022 güncel bant fiyatları

2022 Yılı Güncel Bant Fiyatları Ne Kadar?

2022 güncel bant fiyatları genellikle daha çok bantlara ihtiyaç duyan kurumsal firmaların,  bantlarla hobi olarak uğraşanların ve gündelik yaşantıda bantlara ihtiyacı olan kişilerin araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Pek çok bant, yardımcı malzeme olarak birçok alanda kullanım sağlamaktadır. Yetişkin ve çocuk herkesin ihtiyaç duyabileceği bantlarda meydana gelen fiyat değişmeleri, gözlemlenen durumlar arasında yer alır. 

Bant fiyatlarında gerçekleşen değişmeler genel olarak birkaç ayda bir yaşanmaktadır. Belli başlı markalar bant fiyatlarını sabit tutmaya çalışsa da döviz kurunda yaşanan değişmeler sebebiyle, fiyatlarda ufak tefek değişiklikler yaşanmaktadır. Bu durum dikkat çekmekte ve ne kadar artacağı konusunda tartışmalara neden olmaktadır. Böylelikle 2022 bant fiyatları konusunda farklı görüşler ortaya çıkmıştır. Bant fiyatları araştırılırken, markasına, kaliteli olmasına, hangi bandın nerelerde kullanılacağına, en ve boyuna dikkat edilmesi ve bu faktörler doğrultusunda bir liste oluşturulması gerekir. 2022 bant fiyatlarından bahsedilecek olursa;

 • Şeffaf koli bandı 4.5x800 fiyatı: 90,00 TL
 • Merdiven zemin kaydırmaz bant fiyatı:  30,00 TL
 • Su sızdırmaz çamur bant fiyatı:  85,00 TL
 • Araç, oto ses yalıtım izolasyon bandı fiyatı: 95,00 TL
 • Tüylü yanmaz kumaş sarma bant fiyatı: 30,00 TL
 • Yapışkanlı cırt cırt bant fiyatı: 60,00 TL
 • Lifli bant fiyatı: 80,00 TL
 • Cam montaj bandı fiyatı: 25,00 TL
 • Yer işaretleme bandı fiyatı:  55,00 TL
 • Çift taraflı nano teknolojiye sahip bant fiyatı: 45,00 TL
 • Araç su yalıtım bandı fiyatı: 85,00 TL
0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın