Ogznet.com
Odaklanmanıza ve Kendinize Gelmenize Yardımcı Olacak Araçlar Paylaş:
Photo by Chase Clark on Unsplash

Odaklanmanıza ve Kendinize Gelmenize Yardımcı Olacak Araçlar

Günlük hayatta bir işe odaklanmak oldukça zordur. Dikkat dağıtan birçok şey var. Peki günlük yaşamına biraz baskı yapmak ve kendine gelmek ister misin? Pes ettiğin veya dağıldığın noktada seni hızlı bir şekilde başlamaya zorlayan bu araçlardan birini deneyin.

Bu yazının içeriği: Kapat

Baskı, insanların daha üretken olmasına yardımcı olur. İster beğenilsin ister beğenilmesin, bir işin teslim edilme tarihleri ​​muhtemelen daha hızlı çalışmanızı sağlar. Bu araçlar ile yaşamınıza biraz stres katabilir ve yeterince iş yapamadığınızı hissettiğiniz anda kendinize gelebilirsiniz. Biraz baskı kendinize gelmenize yardım olabilir.

Kendinizi yazı yazarken hiç bu kadar baskı altında hissetmemiştiniz. Bu site kendinize gelmeniz için farklı bir baskı unsurunu kullanıyor. Kısaca TMDWA adlı site, tüm çalışmalarınızın kaybolmaması için yazı yazmaya devam etmenizi ister. Yazmayı bıraktığınızda, sözcükleriniz kaybolmaya başlar ve ekran kırmızılaşır.

Beş saniye beklerseniz, her şey silinir ve baştan başlamanız gerekir. Bu, motive olmanızı ve başladığınız işi belli bir sürede bitirmeniz için odaklanmanızı sağlar.

Bir oturum uzunluğunu 3 ila 60 dakika veya bir kelime öbeği arasından seçebilirsiniz. Metninizi gizleyen ve yazarken düzenlemenin imkansız hale gelmesini sağlayan hardcore modunu etkinleştirme seçeneğiniz de vardır.

2. Flowstate

Flowstate, TMDWA'dan daha güzel bir arayüzle aynı işlevselliğin çoğunu sunar. Ayrıca indirilebilir bir uygulamadır ve web tarayıcınızda yazmak zorunda kalmazsınız. Tarayıcılar doğal olarak dikkat dağıtıcıdır, bu nedenle bağımsız bir uygulama kullanmak daha kolay olabilir.

Flowstate, oturum uzunluğu için TMDWA'dan daha fazla seçeneğe sahiptir ve ayrıca bir yazı tipi seçeneği sunar. Güzel tasarlanmış uygulamalar tarayıcı pencerelerinden daha çok hoşunuza gidebilir.

Uygulama ile ne kadar uzun yazmak istediğinizi seçin (5, 15, 30 dakika), ardından bir oturuma girin. Erken çıkarsanız veya yazmayı beş saniyeden uzun süre bırakırsanız, tüm ilerleme kaybolur. Çalışmanızı kaydetmenin tek yolu, zamanlayıcı bitene kadar yazmaktır.

Bir işi yapılacaklar listenize eklemek, o işi en kısa zamanda yapacağınız anlamına gelmelidir. Ancak çoğu zaman görev listelerini sadece bir görev eklemek için kullanıyoruz. Yapılması gereken bu işleri ertelebildiğimiz kadar erteliyoruz.

Gone bunu yapmanıza izin vermez. Yapılacaklar listesine eklediğiniz görevler 24 saat içinde kaybolur. Eğer o görevi zamanında tamamlamadıysanız, artık listenizde de göremezsiniz.

Oturum açmak için bir hesap oluşturabilir, böylece listenize başka bir bilgisayardan veya telefonunuzdan erişebilirsiniz.

 • Tüm görevler, eklendikten sonra 24 saat içinde kaybolur.
 • Görevlerinizi her gün bitmeden önce tamamlayın.
 • Haftalık genel bakış modunda, geçen haftanıza dönüp bakın ve görevlerinizi nasıl yaptığınızı görün
 • Görevlerin süresi dolduğunda bildirim alın ve haftanıza geri dönün

4. Tet - Yapılacaklar listesi uygulaması

Tet ne yapar? Günün sonunda kalan tüm görevleri siler. Yani erteleme yok!

Görevlerinizi tamamlamak için 24 saat süre vermek yerine, bu Android uygulaması gün sonuna kadar size süre verir. Günün sonunda, kontrol etmediğiniz her görev silinir.

Listenizden bir öğeyi her kontrol ettiğinizde, uygulamanın köşesindeki sayaç birer birer artar. Her bir görev yapılıkça listede aşağı doğru kayar.

Daha üretken olduğunuzu iddia edemezsiniz, çünkü Tet size gerçeği söyleyecektir.

5. Forest - Odaklan

Akıllı telefon bağımlılığını frenlemek için (ya da sadece mevcut projenizi tamamlayana kadar odaklanmanız için) harika bir uygulama.

Geçici bir süreliğine telefonunu bırakıp gerçek hayattaki önemli şeylere odaklanmak istiyorsan Forest'ta bir tohum ekebilirsin. Zaman geçtikçe bu tohum büyüyerek bir ağaç haline gelir. Ama telefonunu kullanmadan duramaz ve uygulamadan çıkarsan ağacın kurur.

Başarı ve sorumluluk duygusu seni telefonundan uzak kalmaya teşvik eder ve zamanını daha iyi kullanmana yardımcı olur. Telefonunla dikkatini dağıtmayı bırak, kendini motive et ve daha çok şey başar.

Uygulama, arkadaşlarınızla ekip oluşturmanıza olanak tanıyan bir güncelleme aldı ve ağaçlarınız herkesin uygulamayı çalıştırmasına ve dikkatleri dağılmazsa büyüyecek. Yani, eğer telefonunuzu kullanırsanız gruptaki diğer herkesin de ağacı kurur. Bu odaklanmak için bir baskı unsuru olur.

6. Tab Wrangler

Bilgisayarda yaptığınız bir işe odaklanmak için belirli bir süre sonra tarayıcı sekmelerinizin kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Tab Wrangler bunu kolaylaştırıyor, sadece bir süre belirleyin. Bu süre kadar hareketsizlik olursa sekmeler otomatik kapatılır.

Odaklanmanıza yardımcı olması için bu özelliği kullanmasanız bile, Tab Wrangler'ı kullanmanız iyi olur, çünkü Chrome'un tüm RAM'ınızı kullanmamasına yardımcı olabilir.

Adım adım Tab Wrangler'ın Chrome'unuzu sekme karmaşasından nasıl kurtarabileceğini görün:

 
 • Belirlenen süreden sonra boştaki sekmeleri otomatik olarak kapatır
 • Favori sitelerinizden otomatik kapanmayı önleyin
 • Kapatılan sekmeleri kaydeder, yeniden açılması kolaydır
 • Chrome senkronizasyonu, ayarları bilgisayarlar arasında kaydeder
 • Sabitlenmiş sekmeleri kapatmaz
 • Sekmeleri kapanmadan kilitleyin

8. CARROT To-Do

Carrot, yapılacaklar listenizdeki işlerinizi yaptığınızda ve listeden bir şeyler kontrol ettiğinizde oldukça arkadaş canlısıdır. Ama işleri ertelemeye başlarsan sinirlenir.

CARROT işleri sadece eğlenceli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda bağımlılık yapıcı bir şeyler halletmeyi de sağlar.

Bir kişiliğe sahip dünyanın ilk yapılacaklar listesi CARROT ile tanışın. Bu sadist yapay zeka yapısını gerçek hayatta bir şeyler yaparak mutlu edersiniz. Bu durumda seni ödüllendirir.

Ama dikkat et! Tembel insanlar CARROT 'u üzüyor. CARROT'u üzmek istemezsiniz!

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz