Ogznet.com
AutoCAD’e En İyi Ücretsiz Alternatif Programlar Paylaş:
Technology photo created by rawpixel.com - www.freepik.com

AutoCAD’e En İyi Ücretsiz Alternatif Programlar

AutoCAD, 3B projeler çizmenizi sağlayan çok yönlü bir çizim programıdır. Ancak dünyanın dört bir yanındaki profesyonel olmayan 3D modelleyiciler, yüksek lisans fiyatından rahatsız oluyor. Büyük şirketler maliyeti karşılayabilirken, yeni başlayanlar ve amatörler, benzer özellikler ve işlevler sunan en iyi ücretsiz AutoCAD alternatiflerine yönelebilirler.

Bu yazının içeriği: Kapat

Birçok yazılım geliştiricisi, sayısız AutoCAD alternatifi seçeneği sunar. Aşağıdaki AutoCAD alternatifleri güvenilirdir ve iyi kullanıcı geri bildirimi alır. Zevkinize veya iş gereksinimlerinize uygun olanı seçebilirsiniz. Aşağıdaki programlar ücretsizdir, böylece bir kuruş harcamadan özellikleri keşfedebilir ve becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

En iyi Autodesk AutoCAD Alternatifleri nelerdir?

AutoCAD, teknik çizim konusunda tekel olmuş en ünlü program durumunda. Ancak AutoCAD yazılımının kullandığı DWG formatı AutoCAD'e ait bir dosya biçimi değildir. Bu yüzden bir çok ücretli veya ücretsiz AutoCAD benzeri program bulunmaktadır.

FreeCAD, AutoCAD'in yerini alacak açık kaynaklı ve ücretsiz bir yazılımdır. Bu program, belirli bir yazılım satın almadan 3D modellemeyi öğrenmek isteyen yeni başlayanlar tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. Bir dizi özellik aracılığıyla yaratıcı ürünler ve mimari projeler oluşturmaya yardımcı olur.

FreeCAD'in getirdiği diğer özellikler arasında Python dilini kullanarak değişiklik yapma yeteneği en iyisidir. Programın kullanımını ve öğrenmesini kolaylaştırır, bu da 3D modellemeyi öğrenmeye başlayan yeni başlayanlar için mükemmeldir. Bu programın sunduğu özelliklere ve işlevlere aşina olmak için bir haftalık çalışma yeterlidir.

Ücretsiz bir program olmasına rağmen, yazılım, 3D modelleyiciler için birçok özellik sunar. Sadece 3D modelleme için iyi çalışmakla kalmaz, aynı zamanda 2D modelleme için de güvenilirdir.

uMake, iPad'ler için oluşturulmuş, kullanımı kolay bir 3D modelleme çözümüdür. Fikirlerinizi 3B olarak tasarlamanıza olanak tanıyan, gücü ve masaüstü CAD yazılımını iPad cihazına getirmek için tasarlanmış ilk ve en güçlü 3B tasarım uygulamasıdır.

Tasarımcıların ihtiyaçlarını dikkate alan ve tüm sağlam işlevsellikleri sunan temel bir uygulamadır. Bu uygulama ile ilgili en önemli şey, sezgisel kontroller sunmasıdır.

Bu uygulamanın yardımıyla, herhangi bir 3B modeli kolayca oluşturabilir, farklı renklerle özelleştirebilir ve gerçek zamanlı geri bildirim almak için doğrudan başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Çizim planlarını kullanarak uzayda kolayca 3B çizgiler oluşturabilir veya hassas bir şekilde çizebilirsiniz.

Bu uygulama, 3D nesneler oluşturmayı daha hızlı ve daha kolay hale getiren bir otomatik yüzey oluşturma özelliği sunar. uMake uygulaması ayrıca hızlı modelleme, kişiselleştirme, hareket halindeyken öğrenme, şablonlar, 3B modeller, içe ve dışa aktarma gibi temel özellikleri içerir. Ayrıca, onu diğerlerinden daha iyi hale getiren bir Artırılmış Gerçeklik tasarım özelliği de vardır.

3. Morphlio Trace Sketch CAD

Morphlio Trace - Sketch CAD, Morphlio LLC tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır ve sadece iOS cihazında kullanabilirsiniz. Katmanlardaki fikirleri kolayca tasarlamanıza, çizim işaretlemesi yoluyla iletişim kurmanıza ve tasarım sürecinin tüm aşamalarında akıcı bir şekilde çalışmanıza olanak tanıyan kapsamlı bir tasarım ve mimari aracıdır.

Uygulama, Shapr3D'ye alternatif olarak gelir ve tüm temel özellikleri, onu daha ilginç ve eğlenceli hale getiren bazı yeni araçlarla birlikte sunar. Yaratıcı kültürlerin mimarları, iç mimarları veya illüstratörleri için ideal bir araçtır ve tüm tasarım ihtiyaçlarınızı karşılayacak akıllı eskizler oluşturmanıza yardımcı olur.

Morphlio Trace uygulaması birçok önde gelen şirket tarafından kullanılmaktadır ve birden çok platformla entegre olur. Yeni fikirler ve konseptler, çizim setleri ve işaretlemeler, sunumlar, kat planları, saha planları, çizimler, çizim setleri oluşturma ve verme, içe ve dışa aktarma, tüm formatları yönetme ve tüm önemli araçları vb. hassas bir şekilde geliştirebilirsiniz. Morphlio Trace bir ticari uygulamadır ve yalnızca iPad'lerde kullanabilirsiniz.

4. ArcSite

 

ArcSite, hızlı taslaklar, eskizler, plan çizimleri ve yeniden kullanılabilir şekiller oluşturması ve BOM oluşturması gereken tasarımcılar, profesyoneller ve yükleniciler için güçlü bir CAD çözümüdür. Uygulama, dosyaları güvence altına almak için bulutu kullanır ve AutoCAD gibi masaüstü CAD yazılımlarıyla uyumludur.

ArcSite, tüm yeni başlayanlar ve uzmanlar için tasarlanmıştır ve doğrudan iOS cihazlarınızda ticari projeler oluşturmanıza yardımcı olan tüm önde gelen özellikleri içerir. Ayrıca, tam kontrol ile birlikte bir 2D çizim, taslak ve belgenin yanı sıra 3D modeller ve görselleştirmeler yapmak için de kullanılır. 3B modeller ve görselleştirmeler oluşturma açısından, kullanıcılar modellerine diğerlerinden daha iyi hale getiren aydınlatma ve malzeme ekleyebilirler.

ArcSite uygulaması ayrıca kullanıcılara ok ucu stilini, metin konumunu ve yanal toleransları kontrol etmeyi içeren boyut ayarlarını yapılandırma yeteneği sağlar. ArcSite, ölçeklendirilmiş çizimin PDF, DXF ve DWG formatına aktarılabilmesi, kendi özel şekillerinin oluşturulması, PDF'lerin içe aktarılması ve düzenlenmesi, kendi modelinin yüklenmesi ve basit arayüz gibi bazı önemli özellikleri içerir.

5. DWG FastView

DWG FastView, tasarımcıların her türlü durumda taleplerini karşılayan, DWG ve DXF ile tam uyumlu, çapraz platform özellikli zengin CAD yazılımıdır. Yazılım, Gstarsoft Co. tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır ve hizmetinin Android ve iOS cihazlarında kullanabilirsiniz. Kapsamlı bir çözümdür ve düzenleme, görüntüleme, ölçme, metin bulma ve çok daha fazlası dahil olmak üzere tüm ana özelliklerle birlikte gelir.

Bu mobil uygulamanın yardımıyla, her türlü çiziminizi görüntüleyebilir, düzenleyebilir, oluşturabilir, paylaşabilir ve tek bir tıklama ile birden fazla cihazdan buluta senkronize edebilirsiniz. Birden fazla çizim şablonu da sunan hızlı ve doğru bir çözümdür, bu platformdaki her şablon profesyonel bir ekip tarafından benzersiz bir şekilde oluşturulur ve şablonlarının her birini herhangi bir sınırlama olmaksızın kolayca özelleştirebilirsiniz.

DWG FastView ayrıca gelişmiş araçlar, dosya boyutunda sınırlama olmaması, AutoCAD ile tam uyumlu, çevrimdışı çizim, hemen hemen tüm formatları destekler, içe ve dışa aktarım, yakınlaştırma / uzaklaştırma, 2DS modeli arasında geçiş yapma ve çok daha fazlası gibi temel özellikleri içerir. DWG FastView, %100 ücretsiz bir çizim çözümüdür ve Android ve iOS cihazlarda kullanabilirsiniz. DWG Fast View uygulaması, hareket halindeyken gerçek CAD çalışması yapmanızı ve en iyi mobil CAD deneyiminin keyfini çıkarmanızı sağlar.

6. Autodesk DWG TrueView

  • Windows | Web

Autodesk DWG TrueView, ücretsiz ve tek başına bir DWG görüntüleyicidir. AutoCAD yazılımı ile aynı görüntüleme motorundan oluşturulmuş olan DWG TrueView, AutoCAD'de olduğu gibi en yeni DWG ve DXF dosyalarını görüntülemenizi sağlar. Ayrıca ücretsiz Autodesk Design Review programını da kurarak, güçlü ölçüm ve işaretleme yetenekleri, sayfa seti organizasyonu ve durum izleme özelliklerinden yararlanmak için DWG dosyalarını açabilirsiniz.

  • AutoCAD çizimlerini açın ve doğrudan paylaşın.
  • Çizimleri diğer AutoCAD sürümlerine dönüştürün. AutoCAD'in daha yeni sürümlerindeki çizimleri eski sürümlere veya tersine dönüştürmek için birlikte indirilen DWG TrueConvert DWG sürüm dönüştürücüsünü kullanın.
  • Doğru mesafe ve alan ölçümlerini yapın.
  • DWG ve DXF dosyalarını görüntüleyin.

Autodesk Viewer online aracı ile tasarımları tarayıcınızda kolayca görüntüleyin ve paylaşın. Autodesk Viewer, herhangi bir cihazdan veya işletim sisteminden tasarımlarınıza erişmenize ve tasarımların üzerinde iş birliği yapmanıza olanak sağlar. Autodesk Viewer sayesinde tasarımlarınızın görünümlerini kolayca paylaşabilir ve uzaktan birlikte çalışabilirsiniz. Autodesk Viewer; DWG, STEP, DWF, RVT ve Solidworks dâhil çoğu 2D ve 3D dosyayı destekler.

Çizimleri görüntülemek ve değişiklikler yapmak, her zamankinden daha hızlı! DWG/DXF/DWF dosyalarına göz atmak, görüntülemek, ölçmek, biçimlendirmek, değiştirmek ve yazdırmak için kolay, hafif ve hızlı bir DWG görüntüleyici ve CAD programı. En son AutoCAD 2020 çizimlerini destekler.

DWGSee 2020 bir dwg görüntüleyiciden daha fazlasıdır, hızlı bir çizim düzenleyici, dönüştürücü, sürüm karşılaştırma aracıdır.

DWG, DWF ve DXF gibi AutoCAD dosyalarını görüntüleyebilir ve DWG, DXF, DWF dosyalarını hızlıca yazdırın. AutoCAD çizim formatını R2.5'den en son sürüme kadar destekler.

DWGSee, dönüştürmeden önce işaretler ekleyebileceğiniz ve birkaç çizimi nihai PDF'de birleştirebileceğiniz "PDF'ye Aktar" işlevini de sunar.

LibreCAD, Windows, Apple ve Linux için ücretsiz bir Açık Kaynak CAD programıdır. LibreCAD, en yeni DWG dosyalarını (ve diğerlerini) açabilir. DXF dosyalarını içe aktarabilir ve SVG, JPG, PNG, PDF ve diğer dosyaları da dışa aktarabilir.

LibreCAD, QCAD'in topluluk sürümüne dayalı bir 2D CAD çizim aracıdır. LibreCAD, platformlar arası Qt çerçevesini kullanır, bu da çoğu işletim sistemiyle çalıştığı anlamına gelir. Kullanıcı arayüzü Türkçe dahil 30'dan fazla dile çevrilmiştir. LibreCAD, 2D çizime odaklandığından, yükleme dosyası 30mb'den daha az bir yükleyiciyle hızlı ve hafiftir.

Yalnızca 2B modellemeyi destekleyen bir program işiniz için yeterliyse, LibreCAD iyi bir seçimdir. Bu CAD yazılımı, kullanıcı dostu arayüzü ve Windows, Linux ve Apple arasında değişen çapraz platform desteği sayesinde yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir. Programın kullanımı da kolaydır, böylece 2D modelleme becerinizi yükseltebilirsiniz.

LibreCAD, daireler, çizgiler ve diğer temel araçlar dahil olmak üzere 2B projelerinizi tasarlamanıza yardımcı olacak bazı yararlı araçlar sunar. Ayrıca katman oluşturma yeteneği ile birlikte gelir.

LibreCAD, hafif boyutu sayesinde her bilgisayar için uygundur. Ne bilgisayarınızda fazla yer kaplar ne de cihazı yavaşlatır. Şu anda program, eklentiler ve ekstra özellikler aracılığıyla performansını artırmaya yardımcı olan harika bir topluluk tarafından desteklenmektedir.

DraftSight, mimarlar, mühendisler ve inşaat işleri ile uğraşanların yanı sıra profesyonel CAD kullanıcıları, tasarımcılar, eğitimciler için zengin özelliklere sahip bir 2D ve 3D CAD programıdır.

Özel ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize uyacak daha fazla seçenek ve araç sunar. Gerçek tasarım özgürlüğü, çalışmak istediğiniz şekilde çalışmanıza izin verir. Tasarımları optimize etmek ve en üst düzeye çıkarmak için 2B taslaktan 3B modellemeye zahmetsizce geçip tekrar geri dönme becerisi sunar. DWG tasarımlarınızı ilk halinden son çıktıya kadar kolayca yönetmek için SOLIDWORKS PDM dahil olmak üzere diğer Dassault Systèmes ve SOLIDWORKS çözümleriyle sorunsuz bir şekilde entegre olma özelliği vardır.

DraftSight, DWG dosyalarını açmak, düzenlemek ve paylaşmak için daha iyi bir yol isteyen kullanıcılar için profesyonel düzeyde 2D CAD programıdır.

Gelişmiş yapıya dayanan DraftSight küçük bir alana, indirmek birkaç dakika sürecek ve Windows XP®, Windows Vista® ve Windows® 7 de dahil olmak üzere birden fazla işletim sisteminde çalışıyor.

nanoCAD, profesyonel düzeyde bir CAD programıdır. Tanıdık bir arayüze, güçlü taslak oluşturma ve tasarım araçlarına, yerel DWG uyumluluğuna ve açık bir API'ye sahiptir. Üstelik kullanmak ve paylaşmak tamamen ücretsiz.

 

nanoCAD Plus ise nanoCAD'in olduğu her şey ve daha fazlasıdır. Daha da fazla üretkenlik özelliği içerir ve güncellemeler ve öncelikli çevrimiçi destek dahil olmak üzere düşük maliyetli bir yıllık abonelikle kullanılabilir.

QCAD, iki boyutlu (2D) bilgisayar destekli çizim (CAD) için ücretsiz, açık kaynaklı bir programdır. QCAD ile binalar, iç mekanlar, mekanik parçalar veya şemalar ve diyagramlar için planlar gibi teknik çizimler oluşturabilirsiniz. QCAD, Windows, macOS ve Linux'ta çalışır. QCAD'in kaynak kodu, popüler bir Açık Kaynak lisansı olan GPL sürüm 3 (GPLv3) altında yayınlanır.

QCAD, modülerlik, genişletilebilirlik ve taşınabilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Ancak, QCAD hakkında kullanıcıların en çok sevdiği şey sezgisel kullanıcı arayüzüdür. QCAD, herkes için kullanımı kolay ancak güçlü bir 2D CAD programıdır. QCAD'e hemen başlamak için herhangi bir CAD deneyimine ihtiyacınız yoktur. QCAD'i hemen ücretsiz olarak indirebilirsiniz!

Her yere AutoCAD'in gücünü götürün! AutoCAD mobil uygulaması, AutoCAD çizimlerini görüntülemeyi, oluşturmayı ve düzenlemeyi sağlayan, kullanımı kolay çizim ve taslak çizimi araçları olan bir DWG görüntüleme uygulamasıdır. CAD uygulaması ile saha ziyaretlerini kolaylaştırın ve hareket halinde CAD işleri yapın.

AutoCAD mobil uygulaması doğru sonuçlar verir, hızlıdır ve birçok özellik sunar. 2B DWG çizimlerini e-posta veya harici depolama biriminden yükleyin ve açın; harici referanslar, katmanlar ve görüntü tabanları dahil DWG dosyanızın tüm yönlerini görüntüleyin. Uygulama, ofisten sahaya ve sahadan ofise sürekli dijital iş akışı sağlamak için masaüstünüzde AutoCAD veya AutoCAD LT ile çalışır. İnternet bağlantısı olmadan, çevrimdışı çalışın.

AutoCAD mobil uygulaması, CAD uzmanlığına bakılmaksızın, projede yer alan herkesin hayatını kolaylaştırır. Mimarlar, mühendisler, inşaat uzmanları, saha teknisyenleri ve müteahhitler için ideal bir uygulama.

FreeDRAFT, DWG ve DXF dosyalarını düzenlemek için temel bir CAD programıdır. FreeDraft, Windows sistemlerde çalışır ve mevcut CAD sistemlerine alternatif yeni ve ücretsiz bir 2DCAD programıdır. DWG ve DXF dosyalarını yüklemek, düzenlemek, uyarlamak ve yeniden DWG veya DXF olarak kaydetmek için kullanabilirsiniz.

FreeDraft, taşınabilir bir 2DCAD programı olarak geliştirilmiştir ve doğrudan ZIP dosyasından çıkararak herhangi bir dizinden başlatılabilir.
FreeDraft süper hafif bir CAD sistemidir.

Programı indirmek için Almanca bir sayfadaki formu doldurmanız gerekmektedir.

14. ZWCAD Viewer

ZWCAD Viewer, CAD kullanıcıları için ZWSOFT tarafından geliştirilen daha hafif, daha hızlı ve daha doğru bir uygulamadır, kullanıcılara çizimleri görüntülemek için kolay bir yol sağlar.

ZWCAD Viewer modelleri düzenlemek için araçlar içermediğinden çok daha hafiftir. ZWCAD'in basitleştirilmiş versiyonu olarak, hafif ve basit bir arayüz sunar, kullanıcılar hoş ve kolay bir .dwg dosya görüntüleme deneyiminin keyfini çıkarabilir. ZWCAD Viewer, Windows (32 bit ve 64 bit), Mac OS ve Linux gibi farklı işletim sistemlerinde çalışır. ZWCAD Viewer ile çizimler, dwg, dwf, dwfx, dxf ve dwt gibi sık kullanılan tüm dosya formatlarında görüntülenebilir.

ZWCAD Viewer nesneler arasındaki mesafeyi, kapalı bir şeklin alanını, bir 3B modelin kütlesini ve hacmini, çizimlerin üzerindeki bölgeleri veya koordinatları ölçebilir. Özellik paleti tüm detayları gösterir ve dosya karşılaştırmasına ve farklı renklerin farklı renklerle vurgulanmasına izin verir.

ZWCAD Viewer hem 2D hem de 3D modelleri açar, kullanıcılar 3D Orbit komutuyla döndürerek 3D modelleri farklı açılardan görüntüleyebilir. Ayrıca, kullanıcıların çizimlerini DWG, DXF, JPEG ve PNG dahil olmak üzere farklı dosya formatlarında çizmelerine izin verilir. Daha da önemlisi, 2D ve 3D görüntüleme için ZWCAD Viewer ücretsizdir.

SketchUp Free, AutoCAD'e güvenilir bir alternatiftir. 3D modelleme yazılımı, fikirlerinizi görselleştirmek ve yaratıcı modeller oluşturmak için birçok özellik ile birlikte gelir. 2006 yılında Google tarafından satın alınan şirket, 2012 yılında Trimble tarafından satın alındı. Ücretsiz sürüm 2017'de piyasaya sürüldü ve SketchUp Make'ın yerini alan web tabanlı bir programdır.

Web tabanlı bir uygulama olan SketchUp Free, özelliklerin keyfini çıkarmak için herhangi bir program indirmenize gerek olmadığı için oldukça esnektir. Bu program yeni başlayanlar için uygundur, bu nedenle yeni başlayanlar modelleme yeterliliklerini geliştirebilirler. Video eğitimleri ve sorularınızı yanıtlayacak bir topluluk sağlar.

SketchUp Free, 2B ve 3B projeleri işlemek için çok yönlü bir programdır. 2D ve 3D animasyon alanında kariyer peşindeyseniz, bu program becerilerinizi geliştirmek için harika bir araç olabilir.

2D ve 3D modelleme için iyi çalışan bir CAD alternatifi arıyorsanız, SolveSpace düşünmeye değer. Ücretsiz ve açık kaynaklı yazılım basittir ve bilgisayar destekli tasarımda yeni başlayanların yeteneklerini keşfetmelerine olanak tanır. Tasarıma delik eklemek de dahil olmak üzere sayısız özelliğe sahiptir. Bu özellik, özellikle parçalardan belirli yapılar oluşturmak için 3D yazıcılar kullanıyorsanız önemlidir.

SolveSpace'in sunduğu temel özellikler arasında kullanıcı dostu ve basit bir arayüz bulunmaktadır. İleri düzey kullanıcılar için çok basit olsa da temiz ve eski görünüyor. Eski bir bilgisayar kullanıyorsanız, bilgisayarınızı ağırlaştırmayacak hafif boyutu sayesinde bu yazılım bir avantajdır.

SolveSpace temel olarak mekanik simülasyonu gerçekleştirme yeteneğine sahip bir parametrik modelleyici kullanır. 2008 yılında piyasaya sürülen 2D ve 3D modelleme, CAM veri hazırlama, mekanizma tasarımı, düzlem ve katı geometri gibi birçok özellik ile birlikte gelir. Genel olarak, SolveSpace güvenebileceğiniz en iyi ücretsiz AutoCAD alternatiflerinden biridir.

Bir süredir piyasada olan bir CAD programı arıyorsanız, BRL-CAD iyi bir seçenektir. Bu yazılım, ABD ordusu tarafından silahlarını tasarlamak için kullanılan en eski programlardan biridir. Yenilikçi 3B modeller ve yaratıcı projeler oluşturmanıza olanak tanıyan 400'den fazla araca sahiptir. Bugüne kadar, bu alternatif bir milyondan fazla kod satırına sahiptir.

BRL-CAD, 3B modeller oluşturmada faydalı olan sayısız özelliğe sahiptir. Daireler, kutular, çizgiler ve geometrik özellikler çizebilirsiniz. Yazılım ayrıca aydınlatma ve gölgeleme özelliklerinin yanı sıra geometrik nesne kombinasyonunu da destekler. BRL-CAD, 3B nesneler oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahiptir.

Eski olmasına rağmen, yazılım sürekli güncellenmektedir. Program, 3D modellemeyi öğrenen çocuklar veya yaratıcı fikirlerini görselleştirmesi gereken yetişkin kullanıcılar için idealdir.

Archimedes, mimarlar için özel olarak tasarlanmış bir CAD yazılımıdır. Video oyunları veya yaratıcı ürünler için çalışan diğer CAD yazılımlarının aksine, bu açık kaynaklı program temel olarak bina planlarına ve mimari yapılara odaklanır. Sağlam bir sistem sunan Archimedes, AutoCAD'e güvenilir bir alternatiftir.

Yazılım 2005 yılında çıkarıldı ve program tasarımcıları ortadan kaybolana kadar sürekli güncellendi. Güncelleme olmayabilir, ancak orijinal programı yine de resmi web sitesinden indirebilirsiniz. Yazılım hala bina planları çizmek için kullanışlıdır.

Geometrik tasarıma odaklanan Archimedes, ölçü, dolgu ve kırpma gibi bir dizi özelliğe sahiptir. Ayrıca düzenli otomatik kaydetme özelliğine sahiptir, bu nedenle bilgisayarınıza bir şey olduğunda işinizi kaybetme endişesi duymazsınız.

Son olarak, OpenSCAD, çok sayıda özellik aracılığıyla 3B modelleme deneyiminizi geliştirmeye hazırdır. Ücretsiz program, bilgisayar faresi yerine kodla etkileşime girdiği için özellikle ileri düzey kullanıcılar için tasarlanmıştır. Geometrik nesneleri ve konumlarını seçmek için OpenSCAD komut dosyasını kullanmanız gerekecektir.

En iyi ücretsiz AutoCAD alternatiflerinden biri olan bu yazılım, makine parçaları tasarımcıları arasında popülerdir. Ancak nesnelerin özüne odaklandığı için video oyunu ve animasyon tasarımcıları arasında daha az popülerdir. OpenSCAD, Windows, Linux ve Mac üzerinde iyi çalışan bir çapraz platform programıdır.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz