Ogznet.com
Image by Nana Dua from Pixabay

Apple Pencil için En İyi 12 Uygulama

Apple Pencil, iPad’i dokunmatik tabletten daha hassas bir işaretleme aracına sahip bir bilgisayara dönüştürür. iPad’inize veya iPad Pro’nuza bir Apple Pencil ekleyin ve cihazın tüm yetekneklerini keşfedin. Fotoğraf düzenleme, sınıfta not alma, çizim ve grafik tasarım gibi görevler daha sezgisel, daha hızlı ve daha kolay hale gelir. iPad ve iPad Pro için en iyi Apple Pencil uygulamaları burada.

1. Apple Notlar

Cihaza yüklü olarak gelen Notlar uygulaması, ayrıca Apple Pencil için destek sağlar. Yeni bir not açın ve ardından Apple Pencil ile yazmaya başlayın. Karalama, çizim veya başka bir şey yapabilirsiniz. Araç çubuğunu görüntülemek için alttaki Kurşun Kalem simgesine dokunun. Buradan bir kaleme veya işaret kaleminin ucuna geçebilir ve istediğiniz rengi seçebilirsiniz.

Bölüm oluşturmak için kement aracı simgesine dokunun. Bununla birlikte, notun bir kısmını çizdiğinizde notu alıp hareket ettirebilirsiniz.

Apple Notes'u iPad'de hızlı bir not alma uygulaması olarak kullanmanın en iyi nedeni iOS / iPadOS ile entegrasyonudur. Apple Pencil'ınızla Kilitle düğmesine dokunduğunuzda Notes uygulamasını anında boş bir notla veya eriştiğiniz son notla açacaksınız. Bunu uygulamanın ayarlarında belirtebilirsiniz.

2. Notability

Notability, güçlü ama inanılmaz bir basitliğe sahip not alma ve PDF'ye ek açıklama yazma uygulamasıdır. Notability, özellikle öğrenciler için çok amaçlı bir not alma uygulaması olarak tasarlanmıştır. Bir not açtığınızda, Apple Pencil'ınızla yazmayı veya klavye ile yazmayı ve aralarında kolayca geçiş yapmayı seçebilirsiniz.

Ayrıca arka planda sesi kaydedebilirsiniz. Bu, ders notları almak için Notability'i en iyi araç haline getirir. Notability ayrıca sayfa sonlarını da işaretleyerek notları PDF olarak dışa aktarmayı veya daha sonra yazdırmayı kolaylaştırır.

3. Adobe Photoshop

Photoshop, dünyanın en iyi görüntüleme ve grafik tasarım yazılımıdır. Fotoğraf düzenleme ve birleştirme işlemlerinden dijital resim, animasyon ve grafik tasarımına kadar neredeyse her yaratıcı projenin merkezinde yer alır. Artık, hareket halindeyken de her şeyi oluşturmak için Photoshop'un gücünü iPad'inizde kullanabilirsiniz.

Bu ilk sürüm, Apple Pencil ve touch ile iPad'de en iyi şekilde çalışmak için tasarlanmış çekirdek birleştirme ve rötuş araçlarına odaklanıyor.

Uygulama ile katmanlarla tam PSD'ler oluşturabilir ve masaüstü sürümünden bildiğiniz spot iyileştirme ve karıştırma gibi özellikleri kullanabilirsiniz. Katman yığını ve Araç Çubuğu gibi diğer tanıdık araçlar da vardır. Çalışırken size daha iyi yardımcı olmak için uygulamanın kullanıcı arayüzü içeriğe duyarlıdır, bu nedenle yalnızca gerçekten ihtiyacınız olan araçları gösterir.

4. Linea Sketch

Linea Sketch, düşünce ve fikirlerinizi zahmetsizce aktarmak için doğru güç ve kontrol dengesini sağlar. Linea Sketch, sınırsız katmanlar, dönüştürme araçları, otomatik cetvel, ızgaralar ve daha fazlası gibi güçlü kullanıcı araçlarıyla, istediğiniz her şeyi karalama kolaylığı sağlar.

Diğer tüm çizim uygulamaları gibi, Linea da tuval tabanlı bir yaklaşım benimser. Birden çok tuval oluşturabilir ve bunları projelerde düzenleyebilirsiniz.

Izgara aracı, not alma, çizim ve kullanıcı arayüzü tasarımı için arka planlar sağlar. Linea Sketch’in dehası sade tasarımında yatıyor. Araçlar, ekranın her iki tarafında iki panele yerleştirilmiştir ve ihtiyacınız olmayan özellikleri yok saymanızı sağlar.

5. GoodNotes 5

iPad’inizi akıllı dijital kağıda dönüştürün. Dijital defterler ve aktarılan PDF, PowerPoint ve Word belgelerinde el yazısı notları oluşturun. Tüm notlar aranabilmekte olup, onları kaybetme veya bulamama endişesini artık yaşamayacaksınız. GoodNotes; dünya genelinde en fazla tercih edilen ücretli iPad uygulamalarından biri olup, App Store’da düzenli olarak temel uygulamalarda öne çıkarılmaktadır.

GoodNotes 5, sürekli dikey kaydırma ile not almayı çok daha kolay hale getirir. Ve artık istediğiniz sayıda klasörü iç içe yerleştirebilir ve kolayca düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, el yazısı tanıma özelliği zayıf olsa bile bu işlevi yerine getirir.

6. Pixelmator

Pixelmator, görüntülere dokunmanıza, geliştirmenize, iPad ve iPhone'da gelişmiş görüntü kompozisyonları oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü, tam özellikli, katman tabanlı bir görüntü düzenleyicisidir.

Pixelmator, ister mobil fotoğrafçı, mobil ressam veya mobil grafik tasarımcısı olun, ihtiyacınız olan her şeye sahiptir; hepsi de kullanımı kolay tek bir uygulamadadır.

Mac ile de sorunsuz çalışır, böylece iPhone veya iPad'de oluşturmaya başlayabilir ve Mac'inizde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Yalnızca iOS için tasarlanan Pixelmator, en yeni iOS özelliklerinden ve teknolojilerinden tam olarak faydalanarak yenilikçi, hızlı ve güçlü araçlar sunar.

7. Procreate

Procreate, yaratıcı profesyoneller ve parlak sanatçılar için iPad’deki yaratıcılığın lider bir uygulamasıdır.

Yüzlerce özel tasarlanmış fırça, yenilikçi sanat araçları, gelişmiş katman sistemi ve çok hızlı Valkyrie grafik motoruyla donanan Procreate; göz alıcı çizimler, zengin boyamalar ve büyüleyici illüstrasyon ve animasyonlar hazırlamanız için size ihtiyacınız olan her şeyi sunuyor. Evde, trende, sahilde veya dışarıda çalışmalarınızı sürdürün. Her yerden erişebileceğiniz tam donanımlı sanat stüdyosu.

8. Nebo - Take better notes

Nebo, Apple Pencil'ınızı kullanarak notlarınızı yazmanıza, çizmenize, düzenlemenize ve yapılandırmanıza olanak tanır. Bunları dijital belgelere dönüştürün veya parçaları başka bir uygulamaya kopyalayın veya yapıştırın.

Bir toplantıya mı yoksa konferansa mı katılmak istiyorsunuz? Not almak için yeni fikirleriniz mi var? Yeni bir proje mi başlatıyorsunuz? İlgili fikirleri ve bilgileri yakalamak çok önemlidir. Nebo, her geçen gün daha üretken olmanıza yardımcı olmak için her zaman yanınızda olacaktır.

9. Sketch Club

Sketch Club, yeni başlayanların ve profesyonellerin sanatlarını bir sonraki seviyeye taşımasına izin veren çizim, boyama, tipografi ve hatta fotoğraf düzeltme ve manipülasyon için süper çok yönlü bir uygulamadır.

Entegre topluluk, yaratım için harika araçlar sağlamanın yanı sıra, yeni şeyler geliştirmeye ve denemeye devam etmek için sizi motive eder ve ilham verir. Günlük zorluklara, haftalık yarışmalara, aylık grup etkinliklerine, yıllık ödüllere ve diğer özel etkinliklere katılabilirsiniz. Yeni teknikler öğrenmek ve dijital sanatınızı sürekli geliştirmek için öğreticiler ve sınıflarla birlikte izleyin.

10. Affinity Designer

Affinity Designer, iPad'deki tek büyük tam özellikli vektör tasarım uygulamasıdır. Mac uygulamasından neredeyse tüm özellikleri iPad'inize getirir ve bunu sezgisel bir şekilde yapar.

Affinity'nin üç farklı modu vardır: Vektör, Piksel ve Dışa Aktar. Vektör modu çizim içindir, Piksel modu Photoshop gibi bir raster uygulaması kullanmaya benzer. Grafik veya kullanıcı arabirimleri tasarlamak için Tasarımcı'yı kullanıyorsanız Dışa Aktarma modu, tek tek varlıkların dışa aktarılmasını kolaylaştırır.

Affinity Designer, çarpıcı illüstrasyonlar, markalaşma, simgeler, UI / UX tasarımları, baskı projeleri, tipografi, konsept sanatı ve çok daha fazlasını oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

11. Flow by Moleskine

Efsanevi Moleskine dizüstü bilgisayar deneyimini iOS'a getiren Flow, iPad ve iPhone'unuzda basit çizimler, karmaşık sanat eserleri ve güzel notlar oluşturmanın yepyeni bir yoludur.

Flow, kağıt türleri, renkler ve araçlar için düzinelerce kombinasyon sunan, yaratıcıları düşünerek sıfırdan oluşturulmuştur. Özel çizim teknolojisini Apple Pencil ile eşleştiren Flow, gerçek kağıda çizim kadar duyarlıdır.

Flow’un esnekliği, amatörlere ve profesyonellere aynı şekilde hizmet verir ve erişilebilir formatta güçlü sanat araçları sunar. Flow ile herkes eskizler, listeler, film senaryoları, tasarımlar, el yazısı notlar, kat planları, tarifler, diyagramlar, dergiler ve sanat eserleri oluşturabilir. Fikirlerin yaratılması, yakalanması ve paylaşılması için mükemmel bir alandır.

12. Pigment

Boyama; zaman geçirmek, stres ve kaygıyı azaltmak için harika bir yoldur. Sadece 10 dakikalık renklendirme meditasyonla aynı faydaları sağlayabilir ve konsantrasyonunuzu artırmanıza, yaratıcılığınızı keşfetmenize ve oyunlara mükemmel bir alternatiftir.

Bir mola verin ve ödüllü boyama uygulaması Pigment ile rahatlayın. Binlerce boyama sayfası, Disney ve The Jim Henson Company'nin özel içeriklerine erişimi vardır. 29 farklı kalem, işaretleyici ve fırça ile kağıt üzerinde yaptığınız gibi çizmenize, boyamanıza ve renklendirmenize olanak tanıyan benzersiz bir renklendirme deneyimine kendinizi bırakın. Gelişmiş renk uzmanları için Freehand, Otomatik ve Gelişmiş modları daha da fazla kontrol sağlar.

Yağlı boya, sulu boya ve pastel araçlarla yaratıcı olun ve daha ilginç sonuçlar için bulanıklaştırma ve karıştırma fırçalarını kullanın. Renk çarkını ve yenilikçi gölge kontrol kaydırıcısını kullanarak sınırsız sayıda renk arasından seçim yapın. Ayrıca kendi özel renk paletlerinizi oluşturabilir ve kaydedebilir veya sağlanan küratörlerden birini seçebilirsiniz.

Kendi resimlerinizi içe aktarın veya çiçekler, deniz kızları, insanlar, hayvanlar, manzaralar, anime, mandalalar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere en geniş resim ve gri tonlamalı resim koleksiyonundan seçim yapın. Hatta boş bir sayfa ile başlayın ve Pigment'i eskiz defteri olarak kullanın.

Kreasyonlarınızı sosyal medya, e-posta ve daha fazlası aracılığıyla arkadaşlarınızla ve ailenizle kolayca paylaşın ve hatta çerçeveleme için yazdırın.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz