Ogznet.com
Resim Dry Heart Studio tarafından Pixabay'a yüklendi

Android için en iyi SMS uygulamaları 2023

Bugünlerde kullanılabilecek yüzlerce farklı mesajlaşma platformu var. WhatsApp, Telgram, Instagram, SnapChat vb. gibi. Ancak hala her telefonda çalışan tek mesajlaşma platformu SMS mesajlarıdır. Telefonlara önceden yüklenmiş olan varsayılan SMS uygulamaları genellikle çok kullanışlı değillerdir. Bu makalede, telefonunuzla birlikte yerleşik olarak gelen Android mesajlaşma uygulamasına iyi bir alternatif bulabilirsiniz.

Metin mesajları birçok ülkede hala oldukça popülerdir ve arkadaşlarınız ve aileniz size SMS üzerinden çok fazla mesaj atmıyor olsa da, şirketlerden ve servis sağlayıcılardan her gün onlarca SMS mesajı alıyorsunuzdur. Tüm bu kısa mesajları Android telefonunuzda takip etmek için iyi bir uygulamaya ihtiyacınız var. Önceden yüklenmiş uygulamalar çoğu zaman iyi çalışsa da, nispeten basitler. Bu nedenle, şu anda indirebileceğiniz Android için en iyi kısa mesaj uygulamalarını seçtik.

Daha önce Android Mesajları olarak bilinen Google'ın Mesajlar uygulaması, şirketin mesajlaşma ve RCS mesajları için resmi uygulamasıdır. Birçok kullanıcının telefonunda yerleşik olarak bulunan en iyi kısa mesajlaşma uygulaması. Android Mesajlar, Google’ın kendi SMS uygulamasıdır ve Pixel cihazlarına ve diğer bazı telefonlara önceden yüklenmiş olarak gelir ve diğer telefonları seçer, ancak diğer Android kullanıcıları Google Play'den indirebilir.

Mesajlar uygulaması, bilgisayarınız veya tarayıcısı olan hemen hemen tüm cihazlar aracılığıyla metin mesajları göndermeyi destekler. Ek olarak, temel tema seçenekleri, arama desteği, spam koruması ve çok daha fazlası var. Uygulamayı kullanarak grup mesajlar, emojiler, GIF'ler, çıkartmalar, videolar ve sesli mesajlar da gönderebilirsiniz. Ayrıca, Google Asistan'ın gücünü doğrudan mesajlaşma uygulamanızda elde edersiniz.

Mesajları indirmek ve kullanmak ücretsizdir.

Chomp SMS eski bir klasik ve hala en iyi mesajlaşma uygulamalarından biri. Uygulama güncel kalmak için her yeni Android sürümü ile geliştirildi. En iyi özelliklerden bazıları arasında hızlı cevap açılır penceresi, sms engelleme ve aralarından seçim yapabileceğiniz temalar bulunur. Chomp SMS, birkaç isteğe bağlı uygulama içi satın alımla birlikte ücretsizdir.

Chomp SMS, on yıldan fazla bir süredir mevcut ve platformdaki en iyi mesajlaşma uygulamalarından biri olarak sürekli olarak tavsiye ediliyor. Uygulama, şifre kilidi, programlanmış mesajlar ve hızlı yanıt açılır penceresi gibi çok sayıda kullanışlı özellik ile birlikte gelir.

Çift SIM destekli cihazlarla mükemmel çalışır ve grup mesajlaşma, MMS, SMS engelleme ve çok daha fazlasını destekler. Chomp, kişiselleştirmede de iyidir. Farklı kişiler için bildirim LED renklerini, zil seslerini ve titreşim modellerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca uygulama, bildirimler ve yanıtlama için PushBullet, Yappy ve Wear OS ile uyumludur.

Chomp'u indirmek ve kullanmak ücretsizdir; ancak, bir uygulama içi satın alma ile kaldırılabilecek reklamları içerir.

Facebook Messenger, çok fazla pil, depolama ve RAM kullanır. Ayrıca reklamları var. Ancak muhtemelen cihazınızda vardır. Facebook'un onlarca kullanıcısı var ve muhtemelen daha iyi bir şeye geçmeyecek sevdikleriniz olduğu için bunu elinizin altında tutuyorsunuz. Eğer yine de bir Facebook hesabınız varsa, SMS desteğini de etkinleştirebilirsiniz. Tatmin edici bir SMS entegrasyonuna sahiptir.

 

Handcent, neredeyse Android kadar eski bir kısa mesajlaşma uygulaması. 2010 yılından başlayarak, Handcent sadece öncü değil, aynı zamanda kullanıcı odaklı en iyi SMS uygulamalarından biri olmuştur. Kullanıcı deneyimini keyifli ve rahat hale getirmek yıllar geçtikçe gelişti. Kullanışlı özelliklerden biri, bilgisayarınızdan kısa mesaj göndermenizi sağlayan “Handcent Anywhere” olarak adlandırılan özelliğidir.

Handcent Next SMS, planlanmış mesajlar, SMS engelleyici, kara listeye alma, arama ve SMS yedeklemeleri gibi tüm tipik mesajlaşma özellikleriyle birlikte gelir. Ayrıca, belirli mesajları parolayla koruyabilirsiniz ve uygulama MMS ve grup mesajlaşmasını destekler.

Diğer özelliklerde, uygulamanın Handcent Anywhere işlevi, kullanıcıların telefonlarına dokunmadan bilgisayarlarından veya tabletlerinden metin mesajları göndermelerine olanak tanır. Tema ve özelleştirme seçenekleri de mevcuttur.

Handcent Next SMS'i indirmek ve kullanmak ücretsizdir ancak bazı uygulama içi satın alımlar vardır.

Mood Messenger listedeki en yeni uygulamalardan biridir. Bir sürü özelliği yok, ancak bu sadeliği en güzel yanlarından biri. Mood Messenger, hala istediğiniz temel özellikleri sunarken, işleri basit tutar. Mood Messenger kullanıcıları SMS kullanmadan da birbirlerine mesaj gönderebilir.

Bu uygulama iletişim kurma şeklinizi tümüyle değiştirecek. Basit, etkili ve hızlı olan bu uygulama, varsayılan SMS uygulamanızın yerini alacak ve size benzersiz özellikler ve içerik sunacak. Uygulama içi satın alma işlemleriyle uygulama tamamen ücretsizdir.

 

Neredeyse her platformda (PC dahil) çalışacak bir kısa mesajlaşma uygulaması arıyorsanız, Pulse SMS mükemmel bir seçimdir. Hızlı, güvenli ve istediğiniz tüm özellikleri ve kişiselleştirmeler ile dolu bir SMS uygulaması. Bu uygulama aynı zamanda bir konuşma yedekleme aracına ve belirli numaraları kara listeye alma yeteneğine de sahip.

Ek olarak, akıllı yanıtlar, web önizlemeleri, planlanmış mesajlar, gecikmeli gönderme ve arama desteği vardır. Ayrıca, başkalarının görmesini istemediğiniz belirli konuşmaları parola ile koruyabilirsiniz. Tasarım cephesinde, Pulse SMS Materyal Tasarımı kullanır, bu nedenle basit ve zarif görünür.

Pulse, tüm cihazlarınızda mevcut olan SMS ve MMS mesajlarınızı senkronize etme olanağı vererek iletişiminizi yeniden tasarlar. Bilgisayarınızdan, tabletinizden, saatinizden, arabanızdan veya internet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan sorunsuzca metin ve resim gönderin ve alın. Hepsi kişisel telefon numaranız aracılığıyla.

Uygulamayı indirmek ve kullanmak ücretsizdir; ancak herhangi bir platformdan mesaj gönderme gibi özellikleri etkinleştirmek için bazı uygulama içi satın alımlar vardır.

QKSMS, listedeki en iyi sms uygulamalarından biri. Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama tamamen hız ile ilgilenir. Hafif ve çok hızlı. Sohbetlere takılmadan girip çıkabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz.

QKSMS, temiz bir tasarıma sahiptir ve birçok özelleştirme seçeneği ile birlikte gelir. Ayrıca MMS, grup mesajlaşması, planlanmış mesajlar ve aramayı da destekler. Ayrıca, mesajlarınızı yedekleyebilir ve geri yükleyebilir, konuşmaları engelleyebilir veya bir kara liste oluşturabilirsiniz.

Ayrıca uygulama, istenmeyen mesajları filtreler ve Wear OS'yi destekler. Ayrıca QKSMS ile bir gece modu ve çeşitli erişilebilirlik özellikleri elde edersiniz.

Kişiye özel bildirimler, iletilerinizi kolayca öncelik sırasına koymanıza ve ayırt etmenize olanak tanır. Manuel veya otomatik gece modu da var.

Başka bir uygulama yüklemek zorunda kalmadan, mesajlarınızı kolayca yedekleyin ve geri yükleyin. Konuşmaları kolayca engelleyin ve kara listenizi yönetin.

QKSMS'yi indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Ayrıca reklamsızdır.

Yerleşik Android mesajlaşma uygulamanıza güzel, süper hızlı ve son derece özelleştirilebilir bir alternatif mi istiyorsunuz? Textra bunun için çok popüler bir SMS uygulamasıdır. Bu uygulama, özelleştirme seçenekleri ile dolu. Arka plandaki her şey, bildirimler, kişiler, emoji ve sohbet balonları tamamen kişiselleştirilebilir.

Textra SMS, Chomp SMS kadar uzun süredir yok ama hala oldukça eski. Son derece özelleştirilebilir ve birçok tema seçeneği ile birlikte gelir. Ayrıca Facebook Messenger gibi sohbet başlıkları, hem MMS hem de grup mesajlaşma desteği ve kara listeye alma desteği alırsınız.

Textra SMS'deki ilginç ve oldukça kullanışlı bir özellik, bir SMS'in sadece bir kısmını kopyalama desteğidir. Tipik olarak, SMS uygulamaları her şeyi kopyalar. Planlanmış mesajlar, gönderme sırasında durma ve 3.000'den fazla emoji gibi daha birçok özellik var. Textra ayrıca PushBullet, Mighty Text ve Wear OS ile de uyumludur.

Textra'yı indirmek ve kullanmak ücretsizdir, ancak uygulama içi satın alma kullanarak kaldırabileceğiniz reklamlar vardır.

YAATA SMS, mesajlaşma dünyasında yeni bir uygulama. Onu ayrıcalıklı kılan özelliklerden bazıları; zamanlamalı mesajlaşma, otomatik yanıtlar, mesaj yedeklemeleri ve kara listeler. Materyal tasarım harika görünüyor ve uygulamanın kullanımı çok kolaydır. Özelliklerden bazıları uygulama içi satın alma gerektiriyor, ancak çoğunlukla bu harika bir ücretsiz SMS uygulaması.

Süper küçük bir SMS uygulaması arıyorsanız Yaata tam size göre. Sadece 3,9 MB boyutunda olan Yaata, tüm önemli mesajlaşma özelliklerini telefonunuza getiriyor. Uygulama, MMS, grup sohbetleri, gecikmeli gönderme ve bir SMS'den metin bölümlerinin kopyalanması için destek içerir. Ayrıca yedekleme ve geri yükleme işlevlerini, temaları, gelişmiş aramayı ve kişi başına özelleştirmeyi de destekler.

Yukarıdaki özellikler ücretsiz olsa da, planlanmış mesajlar, gece modu, kara listeye alma, otomatik yönlendirme ve otomatik yanıt verme özellikleri için premium abonelik ile alabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek ve kullanmak ücretsizdir ancak premium özellikleri almak için uygulama içi satın alma yapmanız gerekir.

Bu bir mesajlaşma uygulaması değil ama yine de SMS mesajlarını sık kullanan herkes için çok kullanışlı bir uygulamadır. Favori SMS uygulamanız yerleşik yedekleme ve geri yükleme işlevleriyle gelmiyorsa, SMS Yedekleme ve Geri Yükleme uygulaması size yardımcı olabilir. Muhtemelen Google Play'deki en eski ve en iyi SMS yedekleme uygulamalarından biridir.

Uygulama, SMS, MMS ve arama kayıtlarını XML biçiminde yedeklemenize olanak tanır. Yerel yedeklemeler oluşturabilir veya bunları Google Drive, OneDrive veya Dropbox'ta saklayabilirsiniz. Uygulama ayrıca yinelenen planlanmış yedeklemeleri, belirli konuşmaların yedeklerini ve Wi-Fi Direct üzerinden yedekleme aktarımını destekler. Ayrıca, yedeklenen mesajlar, XML dosyası kullanılarak geliştiricinin web sitesinde de görüntülenebilir.

Uygulamayı indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Ücretsiz sürüm reklamlar içerir.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz