Ogznet.com
Designed by fullvector / Freepik

En iyi Android klavye uygulamaları

Android’in en güçlü yanlarından biri, kuşkusuz arayüzünü sadece bir uygulama yükleyerek özelleştirme yeteneğidir. Buna ek olarak klavye özelleştirmeleri de artı bir özelliktir. Bu listede Android için en çok kullanılan, en iyi klavye uygulamalarını bulacaksınız.

Birçok kişi için cihazlarında var olan, varsayılan klavye yeterlidir. Ancak bu klavye tek seçeneğiniz değildir. Android için her türlü özelliğe sahip çeşitli üçüncü taraf klavye uygulamaları vardır.

Piyasaya daha çok Microsoft'un SwiftKey ve Google'ın Gboard klavye uygulamaları hakim durumda ve çoğu insan bunlardan birini kullanıyor. Yine de bazı iyi seçenekler var. En iyi Android klavyelerine bir göz atalım.

Google'ın bir uygulaması olan Gboard yazma alışkanlıklarınızı büyük ölçüde değiştirecek. Özellikle kaydırarak yazma, sesle yazma ve yerleşik olarak bulunan Google Arama özellikleri çok büyük kolaylık sağlamakta. Arama özelliği ile artık uygulama değiştirmeye gerek olmadan doğrudan klavyenizden arama yapıp paylaşabilirsiniz.

 • Kaydırarak Yazdırma: Parmağınızı harfler arasında kaydırarak daha hızlı yazın
 • Google sesle yazma: Hareket halindeyken metinleri kolayca dikte edin
 • El yazısı: Düz yazı veya el yazısıyla yazın
 • Arama ve paylaşma: Google'da istediğiniz her şeyi arayıp paylaşmak için G'ye basın
 • Emoji Arama: İstediğiniz emojiyi daha hızlı bulun
 • GIF Arama: En uygun tepkiyi vermenizi sağlayacak GIF'leri arayın ve paylaşın.
 • Birden çok dilde yazma: Gboard, aktif dil seçimlerinizden herhangi birinde otomatik düzeltme yapıp önerilerde bulunacaktır.
 • Google Çeviri: Klavyede yazarken çeviri yapın
 

SwiftKey klavye uygulaması da kaydırmalı yazmayı destekleyen en iyi seçeneklerden biridir. SwiftKey klavye, yazma tarzınızı öğrenir. Bu sayede daha hızlı yazabilirsiniz. Size özel klavyeniz ile yazı yazın, Emoji, GIF’ler ve daha fazlasını istediğiniz gibi gönderin.

SwiftKey kaydırmalı klavye, benzersiz yazma yönteminize uyması için her zaman öğrenir ve uyarlar. Kullandığınız argo ifadeler, takma isimler ve Emoji’ler dahil.

Dahili Emoji klavyesi, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm Emoji’leri ve daha fazlasını barındırır. SwiftKey en sevdiğiniz Emoji’leri öğrenir ve bu sayede arkadaşlarınıza her zaman en doğru anlık tepkileri gönderebilirsiniz.

Bu uygulama eklentiler ve eksra özellikler istemeyen kullanıcılar için sade bir klavye uygulamasıdır. Simple Keyboard, listedeki en minimal Android klavyesidir. Sadece temel özelliklerle birlikte gelir. Buna klavye, birkaç özelleştirme ayarı ve birkaç tema dahildir. Sahip olduğu tek izin titreşimdir ve bu, yazarken dokunsal geri bildirim içindir. Basit ve sade bir klavye istiyorsanız, aradığınız budur.

Ayrıca reklam yok, premium sürüm yok, uygulama içi satın alma yok ve açık kaynak. İzinler açısından da yalnızca minimum düzeyde gerektirir. Sadece bir yazım denetleyicisi veya bunun gibi değişik özelliklere sahip olmadığınızdan emin olun. Eski cihazlar, çok az depolama alanına sahip cihazlar ve güvenlik konusunda aşırı endişe duyanlar için harikadır.

Özellikleri:

 • Küçük boyut (<1MB)
 • Daha fazla ekran alanı için ayarlanabilir klavye yüksekliği
 • Sayı satırı
 • Özel tema renkleri
 • Minimum izinler (yalnızca Titreşim)
 • Reklamsız

Sahip olmadığı ve muhtemelen yapımcısı tarafından hiç eklenmeyecek özellikleri:

 • Emojiler
 • GIF'ler
 • Yazım denetleyicisi
 • Kaydırarak yazmak
 

Klavyede yazı yazarken birden fazla dile ihtiyacınız varsa, Multiling O Keyboard klavye seçiminiz olabilir. Bu klavye uygulaması 200'den fazla dili destekliyor. Çoklu dil desteğinin yanı sıra, kaydırarak yazma, bilgisayar tarzı klavye düzeni, klavye yeniden boyutlandırma ve yeniden konumlandırma, temalar, emoji, çeşitli düzenler ve sayı satırı ayarlama yeteneği olmak üzere birçok özellik sunar.

Grammarly, aslında bir Chrome uzantısı olarak başladı ve amacı yazarken dilbilgisi hatalarını düzeltmekti. Şimdi yeni bir Android klavye uygulaması olarak karşmıza çıkıyor. Android klavye uygulaması olarak ta aynı amaca hizmet ediyor. Dilbilgisi, yazım hataları ve noktalama işaretlerinizi kontrol ediyor. Kaydırarak yazma becerisi bu klavyede de mevcut.

Özellikler:

 • Gelişmiş dilbilgisi denetleyicisi
 • İçeriksel yazım denetleyicisi
 • Gelişmiş noktalama işaretleri düzeltme
 • Kelime geliştirmeleri ve eşanlamlıları

6. Fleksy

 

Fleksy, daha değişik bir konsept ile yazma işini hızlandırıyor. Çeşitli jest hareketleri ile yazma ve silme işlemlerini yapabilirsiniz. GIF'ler, çıkartmalar, web’de arama yapma, eklentiler ve renkli temalar ile klavye özelleştirmeleri özelliklerinden bazılarıdır.

Bir kelimeyi silmek için sola kaydırın yada parmağınızın bir hareketi ile, noktalama işaretlerini, boşlukları, kelimeleri silme ve çok daha fazlasını ekleyin. Android için en sezgisel, kolay ve hızlı klavye.

Ayrıca, yazarken diller arasında sorunsuz geçiş yapın. Fleksy 40'tan fazla dili destekler.

 

ai.type akıllı telefonlar ve tabletler için akıllı, en kişiselleştirilmiş klavyelerden biridir. Bu klavye uygulaması daha hızlı özelleştirme ve kişiselleştirme deneyimi sunar. Özelleştirmenize yardımcı olmak için binden fazla tema var. Ücretsiz sürüm 18 gün süren bir deneme sürümüdür.

Yazarken kelime tahminleri, kelime tamamlama, düzeltme, kaydırarak yazma, Emoji ve diğer pek çok özellik barındırır.

Sohbetten çıkmadan internette arama yapılabileceğiniz bir klavye uygulaması daha. Benzersiz Türkçe çıkartmalar, onlarca kişiselleştirilebilir tema ve gif desteği var. Klavye içi arama, daha hızlı ve kolay yazmak için geliştirilmiş kelime önerileri ve çok daha fazlası bu ücretsiz klavyede.

AnySoftKeyboard, şaşırtıcı sayıda özelleştirme seçeneğine sahip basit bir klavyedir. En büyük özelliği çoklu dil desteğidir ve geliştiricinin çeşitli diller için onlarca eklentisi vardır. Ek olarak, klavye çeşitli temalar, uyarlanabilir temalar ve oklar, geri alma ve yineleme gibi bazı olağandışı şeyler ve diğer bazı diğer şeylerle birlikte gelir. Bu, temalar için ayrı paketler kullanır, böylece bunları uygulamada olduğu kadar Play Store'da da bulabilirsiniz. Bazı eksiklikler var, ancak bu iyi bir ücretsiz seçenek.

Hacker's Keyboard iyi bir klavyedir. SwiftKey veya Gboard gibi diğer klavyelerin AI otomatik düzeltme özelliklerinin çoğuna sahip değildir. Ancak, tam, PC tarzı bir klavye düzenine sahiptir. Google Play Store'dan ayrı olarak indirebileceğiniz eklenti paketleri aracılığıyla birden çok dili destekler. Oldukça basit bir uygulamadır. Klavyeyi eski AOSP Gingerbread stilinde bir CTRL tuşu, ALT, Fn ve bir ok satırı ile elde edersiniz. Bu anahtarlardan bazıları yalnızca yatay sürümde mevcut olabilir. Her durumda, ücretsiz bir klavye.

Typewise Custom Keyboard nispeten iyi bir klavyedir. Petek şeklindeki desenli klavye klasik QWERTY stilindendir. Geliştirici, klavyenin parmakla yazmak için tasarlandığını ve daha kolay vuruşlar için ortalamadan daha büyük tuşlar içerdiğini söylüyor. Klavye ayrıca şüpheli izinler olmadan %100 çevrimdışı çalışır. Bundaki en büyük özellik ve değişim klavye düzeni. Ya alışırsın ve gerçekten zevk alırsın ya da sevmez ve nefret edersin. Bunun arasında bir şey yok gibi görünüyor. Biraz daha geleneksel bir şey tercih ederseniz, isteğe bağlı bir QWERTY modu vardır. Genel olarak iyi bir klavye ve biraz farklı bir klavye uygulaması.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz