Android için Piyano Uygulamaları

Piyano, akıllı telefonda pratik yapabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz müzik enstrümanlarından biridir. Gitar, davul ve keman gibi diğer enstrümanlar için birçok şaşırtıcı uygulama olsa da, piyano tuşlarına basmak telefon ekranında çok daha kolaydır. Android’inizde piyano çalmayı öğrenmek her yerde ve her zaman antrenman yapabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz anlamına gelir.

Piyano çalmayı öğrenmek ister misin? Bunun için bir kaç uygulama var. Gerçek bir piyano çalmanın yerini tutmasalar da, bunlar, hareket halindeyken pratik yapmanıza yardımcı olacak en iyi piyano uygulamalarıdır.

Piyano ve piyano notalarını öğrenmek için en iyi piyano uygulamalarından bazılarına göz atalım. Hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için uygulamaları keşfedeceğiz.

1. Simply Piano by JoyTunes

Simply Piano yeni başlayanlar, çocuklar ve profesyoneller için geliştirilen güzel tasarlanmış bir piyano uygulamasıdır. Uygulamayı ilk kez başlattığınızda, üç seçenekten birini seçmenizi istenecektir.

Scratch yeni başlayanlar için yeni bir hobidir. Simply Piano bir piyano erişimi olup olmadığını soracaktır. Evet ise, parmaklarınızı ekranda yönlendirilmiş metinle nereye yerleştireceğinizi gösterecektir. Değilse, ekranda interaktif bir piyano göreceksiniz.

Pratik yapmak için uygulamada mevcut bir dizi kurs ve popüler şarkı var. Adım adım öğretici kılavuzlar, yeni dersler ilerledikçe açılır. Ücretsiz olarak iki kurs alabilir ve ardından sınırsız kursa erişim için ücretli bir aboneliğe yükseltebilirsiniz.

Bu uygulama, piyano çalma becerilerinizde gerçekten bir fark yaratabilir ve hatta Birleşmiş Milletler'den bir Dünya Zirvesi Ödülü kazandı.

2. Yousician

Yousician, piyano öğrenmenin ve çalmanın eğlenceli bir yolunu sunan ödüllü bir müzik uygulamasıdır. Yousician, piyano çalmanın yanı sıra gitar, bas ve ukulele gibi diğer enstrümanları öğretecek güçlü bir uygulamadır. Piyanoya el pozisyonu, duruş ve parmak hareketleri gibi temel öğelerle başlar. Daha sonra müzikal alfabe öğrenmek için pro seviyesinde devam edecektir.

Yousician, yeni başlayanlardan profesyonellere kadar herkes için piyano müfredatına sahiptir. Uzman piyano öğretmenleri tarafından tasarlanan bu müfredatlar zamanla becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Yousician ile istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde piyano öğrenebilirsiniz.

Bu uygulama hem PC'de hem de mobil cihazlarda kullanılabilir ve tüm platformlarda sınırsız ve kesintisiz oynatma süresi sunar. Haftalık Meydan Okuma özelliği, arkadaşlarınızla ve dünya çapındaki milyonlarca diğer piyanistle rekabet etmenize olanak tanır.

Piyano ve piyano notalarını öğrenmenize yardımcı olacak yüzlerce eğitici video ve alıştırma vardır. Yousician 7 günlük deneme sürümü sunuyor. En iyi piyano öğrenme uygulamalarından biri.

3. Perfect Ear

Piyano ve piyano notalarını öğrenmek için gerçek bir piyano uygulaması arıyorsanız, Perfect Ear'ı kullanmanız gerekir. Çünkü gerçek müzik çalmak için önce müzik kulağınızı geliştirmelisiniz. Bir müzisyen olarak kulağınızı eğitmek, parmaklarınızı eğitmek kadar önemlidir.

Bu uygulama, farklı akorları ve ritimleri nasıl tanıyacağınızı öğreten ve müziği yeni bir şekilde duymanıza olanak tanıyan öğreticilerle piyano çalmayı öğrenmeye farklı bir yaklaşım getiriyor.

Perfect Ear, farklı notaları ayırt etmek ve birlikte nasıl çalıştığını gerçekten anlamak için kulağı eğiterek müzik teorisi öğretmenin en popüler yollarından biri olan solfej yöntemini içerir.

Bu uygulama, diğerlerinden biraz daha profesyonel olabilir, ancak piyano çalmak için sağlam bir temel oluşturmak istiyorsanız, kulağınızı eğitmek çok önemlidir.

Müzik sayfasına bakmadan akorları ve melodileri tanıma sanatını öğrenmeniz gerekiyor. Uygulamaya boş zamanlarınızda, ancak bir ücret karşılığında pratik yapabileceğiniz çok sayıda öğretici ile geliyor. Perfect Ear indirmek için ücretsizdir ancak ek materyallerin kilidini açmak için uygulama içi satın alımlarla birlikte gelir.

4. Perfect Piano

Perfect Piano, piyano öğretme aracı olarak hizmet veren bir piyano simülatörü uygulamasıdır. 88 tuşlu bir piyano klavyesine sahiptir ve birden çok modu destekler: tek sıra modu, çift sıra modu, çift çalarlar ve akorlar modu. Uygulama ayrıca çoklu dokunmayı destekler ve klavyenin genişliğini ayarlamanıza olanak tanır.

Kuyruklu Piyano, Parlak Piyano, Müzik Kutusu, Rhodes ve Sentezleyici gibi birden fazla yerleşik ses efekti vardır. Ayrıca birden fazla oyun modu, rehberlik deseni ve hız ve zorluk ayarlama özellikleri vardır.

Perfect Piano, USB MIDI klavyeyi destekler, böylece gerçek bir enstrümana geçmeye karar verdiğinizde bunu sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Ana ekranınız için bir widget, uygulamayı açmadan bile çalmanıza izin verir. Ayrıca dünyanın her yerinden diğer oyuncularla piyano çalabilir, arkadaş edinebilir, sohbet edebilir ve haftalık mücadelelere katılabilirsiniz.

Perfect Piano sadece piyano çalmayı öğrenmek için bir uygulama değildir, piyano çalanlara hitap eden bir sosyal medya uygulamasıdır. Her hafta yüzlerce ve binlerce kullanıcı katılıyor. Sesleri / videoları takip edebileceğiniz, güncelleyebileceğiniz ve yayınlayabileceğiniz Twitter gibi çalışır. Uygulama bazı popüler şarkılar ve ninniler ile önceden yüklenmiş olarak geliyor. Ayırca popüler ezgileri arayabileceğiniz bir çevrimiçi kütüphane var. Yerel sabit diskinizde MIDI dosyalarınız varsa bunları kolayca uygulamaya ekleyebilirsiniz. Tam USB MIDI klavye desteği de var.

Uygulama, uygulama içi satın alma işlemleriyle birlikte ücretsiz olarak indirilebilir ve reklamsızdır.

5. ‎flowkey

flowkey, piyano öğrenmeye başlamanıza yardımcı olacak en iyi uygulamalardan biridir. Birden fazla başlangıç kursu, müzik okuma dersleri ve akorlarda ustalaşmayı içerir. Kurslar, her adımı daha iyi anlamanıza yardımcı olacak ayrıntılı videolar içerir.

Pratik yapmak ve zamanla daha iyi çalmanıza yardımcı olmak için çok çeşitli şarkılar arasından seçim yapabilirsiniz. Notaları nasıl okuyacağınızı öğrenmek ve tekniğinizi geliştirmek için şarkılar notalar ve piyano tuşlarıyla birlikte sunulur.

Flowkey ile çalarken şarkı alıştırmaları yapmak ve notaları okumak için kendi piyanonuza ihtiyacınız olacak. Ücretsiz bir seçim ile başlamanıza yardımcı olurken, 1500'den fazla şarkıya ve başlangıç seviyesinden profesyonel seviyeye kadar adım adım kurslara erişimin kilidini açmak için ödeme yapmanız gerekir.

6. Piyano Klavyesi Müzik Oyunları

Bu uygulama, piyano çalma becerilerinizi hemen geliştirecek gerçekten harika özellikler sunuyor ve hem Android hem de Apple cihazları için mevcuttur.

Bu uygulama, notaları ve akorları okuma alıştırması yapabileceğiniz en iyi uygulamaları öğreten diğer piyano simülatörüne benzer özellikler sunar, ancak aynı zamanda çaldığınızı kaydetmenize de olanak tanır.

Kayıt özelliğiyle ilgili gerçekten harika olan şey, uygulamanın oynatma için bir dizi farklı enstrüman arasından seçim yapmanıza izin vermesidir. Böylece parçanızın akordeon, arp, çello veya diğer birkaç enstrümanda nasıl ses çıkardığını duyabilirsiniz.

Kendinizi kaydetmek, becerilerinizi geliştirmenin kesin bir yoludur ve bu uygulama, bunu gerçekten eğlenceli ve yaratıcı bir şekilde yapmanızı sağlar.

7. Piyano terazileri ve akorları

Bu uygulama, parçaları veya metronomu desteklemek ve kaydetmek için doğaçlama yapabilir. Bunlar bir referans olarak görüntülenebilir veya birlikte çalınabilir veya tekrarlanabilir ve skalalar artan veya azalan veya gamı yavaşlatma/hızlandırma ile her ikisi birden çalınabilir.

Bilginizi test etmek ve seviyeler arasında ilerlemek için bir Ölçekler ve Akorlar Oyunlarına ve ilerlemeyi kontrol etmek için bir alana sahiptir.

8. MuseScore

Piyano çalmayı öğretecek uygulamalar olsa da, piyano notalarını öğrenmenize yardımcı olacak bir uygulamaya da ihtiyacınız var. Bu yüzden MuseScore var. Uygulama, belirli parçaları oynatmanıza veya arzu ettiğiniz şekilde tablonun temposunu (gerçek zamanlı olarak değiştirilebilir) değiştirmenize izin verecektir.

MuseScore'da herhangi bir reklam bulunmamaktadır. Veritabanı aranabilir ve kendi puanlarınızı kullanarak, uygulama puanlarını yerel olarak ve metronom uyumluluğunu kullanarak bulut depolama gibi ek işlevler için satın alabileceğiniz bir pro sürümü var.

1
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın