Ogznet.com
Photo by Mika Novo on Unsplash

Android için en iyi boyama ve çizim uygulamaları ücretsiz

Çizim her zaman eğlenceli bir hobi ve meslek olmuştur. Eskiden insanların çizim yapmak için bir parça kağıda ve bir kaleme ihtiyacı vardı. Günümüzde, bunu yapmanın tek yolu bu değil. Telefonunuzda veya tabletinizde Android için en iyi çizim uygulamasına sahip olmak, ilhamın geldiği her yerde çizim yapmanıza olanak tanır.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok uygulama var. Bazıları temel bilgilerle gelecek ve yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Diğerleri profesyonel sanatçılar için yüzlerce araç sunar.

  En iyi çizim uygulamaları Android

  Zaman geçirmek için veya profesyonel amaçlar için bir çizim uygulaması arıyorsanız, size yardımcı olmak için buradayız. Ücretli olanların yanı sıra, ihtiyaçlarınıza göre ayarlanan en iyi ücretsiz Android çizim uygulamalarını bulacaksınız.

  Çizim uygulamaları, kendini bu sanat tarzına adamış kişiler için mükemmel bir araçtır. Aşağıdaki liste, Android için mevcut en iyi çizim ve boyama uygulamalarını kapsar.

  Infinite Painter, Android'in sunabileceği en iyi çizim uygulaması için en iyi seçimimizdir.

   

  Bu uygulama 160'ın üzerinde fırçayla birlikte gelir ve kendi fırçanızı oluşturmanıza olanak tanır. Mevcut fırçaları ihtiyaçlarınıza uyarlama fırsatı sunar.

  Uygulamanın çizim araçları, gerçek kağıt dokuları üzerinde boyamaya benzeyecek şekilde tasarlanmıştır. Bu özellik, kullanıcıların dijital bir cihaz kullanarak gerçekçi bir şekilde boyama yapmalarını sağlar. Geleneksel boyamayı tercih ediyorsanız pratiktir ancak tuvalinizi her yere taşıyamazsınız.

  Infinite Painter birkaç kullanışlı araçla birlikte gelir. Katmanlar halinde boyayabilir, Photoshop karışım modlarını kullanabilir ve hatta perspektif kılavuzlarıyla 3B şehir manzaraları çizebilirsiniz.

  Infinite Painter, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Tüm araçlar ve iş akışları iyi organize edilmiştir. Bu uygulamalara aşina olmasanız bile bu yazılımı kolayca kullanabileceksiniz.

  Bu uygulama ücretsizdir. Ancak birçok özellik yalnızca uygulama içi satın alma yoluyla kullanılabilir.

  Android telefonda dijital tablolar oluşturmanıza olanak tanıyan bir uygulama arıyorsanız, başlamanız gereken yer ibis Paint X.

   

  Kontur sabitleme, cetveller ve kırpma maskeleri içeren bu uygulama, illüstrasyona meraklı sanatçılar için mükemmel bir araçtır.

  Ibis Paint X, her biri ayrı parametrelere sahip sınırsız katmanla birlikte 300'den fazla fırça içerir. İşiniz bittiğinde, bu Android boyama uygulamasından yaptıklarınızı çevrimiçi olarak diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

  İki premium seçenek mevcuttur: reklamları kaldırın ve bir Prime üyeliği. Üyelik, yeni yazı tipleri ve filtreler gibi gelişmiş özellikler ekler, bu nedenle dikkate değer. Ayrıca öğretici videolar için ibis Paint X YouTube kanalına da göz atmalısınız.

  Simple Draw, yeni başlayanlar için en iyi uygulamalardan biridir. Kullanımı kolay olduğu için çocuklar için de iyi bir seçenektir.

  Bu ücretli uygulama, farklı boya ve kalem boyutlarıyla birlikte gelir. Farklı arka plan renkleri ayarlamanıza veya arka plan olarak bir fotoğraf kullanmanıza olanak tanır.

  Simple Draw, eskizlerinizi sosyal ağlar veya mesajlar aracılığıyla kolayca paylaşmanıza olanak tanır. JPG, PNG veya SVG vektörlerini destekler.

  Bu uygulama ileri düzey dijital sanatlar için uygun değildir. Hava fırçaları, maskeler veya katmanlarla birlikte gelmez. Yine de, eğlenceli çizim karalamaları yapmak istiyorsanız iyi bir uygulama.

  Tanınmış üretkenlik yazılımı geliştiricisi Adobe, Adobe Illustrator Draw adlı ücretsiz bir eskiz uygulaması sunar. Popüler vektör grafik uygulamasının bu taşınabilir sürümü, basit bir arayüz, sezgisel hareket mekaniği ve kapsamlı özellik listesi sağlar.

  Vektör sanatına dayalı illüstrasyon için kullanımı kolay fırça araçlarıyla elde edilen görüntüler sade ve nettir. Esnek üretkenlik ve çalışmaya devam etmek için eskizleri veya bitmiş ürünleri ana Adobe Illustrator'a sorunsuz bir şekilde aktarabilirsiniz. Katmanlamadan eskiz yapmaya ve boyamaya kadar, bu Android çizim uygulamasında her şey var.

  Sketchbook, denemeye değer, hepsi bir arada çizim uygulamalarından biridir. Uygulama, basit eskizlerden profesyonel sanat eserlerine kadar her şeye izin verir.

  Bu ödüllü uygulama, sanatçılar ve profesyonel illüstratörler için harika olan özelleştirilebilir araçlar sunar. Sketchbook'ta farklı fırça türleri, katmanlar ve karışım modları bulunur. Tüm fırçalar tamamen özelleştirilebilir.

  Bu çizim uygulaması ayrıca profesyonel bir iş için hassasiyet sağlayan kılavuzlar ve cetveller sunar. Arayüzü zarif ve basittir. Ve reklamlarla gelmiyor!

  Uygulama, işinize odaklanmak için mükemmel bir yer sunar. Sketchbook ücretsiz bir uygulamadır.

  Artflow, indirilebilecek en iyi çizim uygulamalarından biridir. 100'den fazla fırça ve aletle birlikte gelir. Ve basınca duyarlı kalemleri ve basınç simülasyonunu destekler. Bu özellikler, boyama deneyiminizi daha gerçekçi hale getirecektir.

   

  Bu çizim uygulaması, Leke, Doldur ve Silgi araçları gibi bazı kullanışlı özelliklerle birlikte gelir. Katman kırpma ve seçim maskeleri de içerir.

  ArtFlow'un arayüzü sezgisel ve erişilebilirdir. Uygulama ileri düzey kullanıcılar için tasarlanmış olsa da, arayüzü herkes için kullanımı kolaylaştırır.

  Uygulama PNG, JPG ve PSD formatlarını destekler.

  Artflow ücretli bir uygulamadır. Ancak yalnızca 20 temel araç ve 3 katman içeren ücretsiz bir sürüm sunar.

  Ücretsiz seçenek, resmi yalnızca JPEG veya PNG olarak kaydetmenize izin verir. Ancak Pro sürümü, masaüstünüzde çalışmaya devam edebilmeniz için PSD formatının dışa aktarılmasına izin verir.

  Telefonunuzda dijital sanat yapmayı öğrenmek ister misiniz? MediBang Paint, Adobe paketine benzerliği sayesinde tanıdık gelen bir kullanıcı arayüzü ile Android için en iyi çizim uygulamalarından biridir.

  Bu uygulama hem ücretsiz hem de özelliklerle dolu olduğundan, başlamanıza yardımcı olacak birçok çevrimiçi kaynak bulacaksınız.

  Telefonunuzda dijital sanat yapmak istiyorsanız PaperColor, başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi size verir. Minimal bir kullanıcı arayüzü yerine, bu uygulama kalemleri ve fırçaları önünüze koyar. Bir Android boya uygulamasından alabileceğiniz kadar bir şövale ve tuvale yakındır.

   

  PaperColor ayrıca harika bir portföy ekranı ve herhangi bir çizim uygulamasının en geniş ve sezgisel fırça seçimlerinden birine sahiptir. VIP sürümünü satın alın ve PaperColor'ın sunduğu tüm harika araçlara erişin.

  Android'de daha az yüksek çözünürlüklü bir boyama uygulaması mı istiyorsunuz? Pixel Studio'nun devreye girdiği piksel sanatı ilginizi çekebilir. Bu, tek öğelerden karakterlere ve arka planlara kadar 8 bit ve 16 bit tarzı piksel resimleri oluşturmanıza olanak tanıyan bir Android sanat uygulamasıdır.

  Pixel Studio da adının hakkını veriyor. Pixel Studio, animasyon araçlarına ve hatta döngüler halinde müzik veya ses FX ekleme seçeneğine sahiptir. Animasyonlar GIF olarak çıkarılabilirken, statik sanat standart biçimlerde kaydedilebilir ve diğer sanat paketlerine aktarılabilir.

  10. Krita

  Açık kaynaklı yaratıcılık yazılımının en büyük isimlerinden biri olan Krita'nın kullanımı ücretsizdir ve şu anda Android'de beta sürümündedir. Krita'nın ilk sürümü Linux için geliştirildi, ancak o zamandan beri Windows, macOS ve Chrome'da yayınlandı ve Android listede bir sonraki sırada yer aldı.

  Dijital boyama becerilerini geliştirmek isteyen herkes için bir uygulama olan Krita'nın Android sürümü, masaüstü sürümüyle esasen aynıdır. Tüm aynı menüler, aynı konumlarda bulunan araçlardır. Bu, Krita'nın bir parmaktan ziyade bir ekran kalemi veya fareye daha uygun olduğu anlamına gelir.

  Android'de çizim ve boyamaya yönelik daha temel bir yaklaşım için Bamboo Paper'ı deneyin. Wacom tarafından geliştirilen Bamboo Paper, dijital sanatta olduğu kadar yazılı notlar almaya da uygun hafif bir uygulamadır.

  Uygulamayı her türlü tasarım çalışması için kullanabilirsiniz ve ekran kalemleri de desteklenir. Mevcut kalem, palet ve doku seçenekleriyle (ve uygulama içi satın alma yoluyla daha fazlası), Bamboo Paper, kullanımı çok basit olduğu için bir telefon veya tablette dijital sanata giriş noktası olabilir.

  Bir Wacom ID ile ayrıca Inkspace senkronizasyon özelliğinin kilidini açabilir ve çizimlerinizin ve notlarınızın herhangi bir cihazda erişilebilir olmasını sağlayabilirsiniz.

  Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

  Yorumlar

   Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz