Ogznet.com
Android

Android için En İyi 8 TV Kumanda Uygulaması

03 Eylül 2022 ogz 12358 0
Okunma süresi: 3 dk, 41 sn
Android için En İyi 8 TV Kumanda Uygulaması

Kızılötesi (IR blaster), cep telefonlarında en az kullanılan özelliklerden biridir. Ayrıca artık cep telefonlarında daha nadir yer alan bir özellik. Aslında çok fazla kullanım alanı var. Bunlardan biri televizyonunuzu kontrol etmektir. Bunu yapabileceğiniz çeşitli uygulamalar var. Bu makalede Android için en iyi TV uzaktan kumanda uygulamalarını listeliyoruz.

Google Home, kesinlikle en iyi uzaktan kumanda uygulamaları arasındadır. Temel işlevi, Google Home ve Google Chromecast cihazlarını kontrol etmektir. Bu, bu işi yapmak için bunlardan birine ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Aksi takdirde, oldukça basittir. Tek yapmanız gereken bir dizi, film, müzik, resim ya da her farklı bir içerik seçmektir. Daha sonra ekranınıza aktarıyorsunuz. Kanal değiştirmek gibi şeyler yapamaz. Ayrıca ses seviyesini değiştiremez. Ancak, telefonunuzun sesini değiştirebilirsiniz ve bu aynı etkiye sahiptir. Uygulama ücretsizdir. Ancak, Google Home ve Chromecast cihazlarına sahip olmanız gerekir.

2. Roku

Resmi Roku uygulaması, Roku sahipleri için mükemmeldir. Uygulama, Roku'daki hemen hemen her şeyi kontrol etmenizi sağlar. Gerçek TV uzaktan kumandanıza ihtiyacınız olan tek şey ses seviyesidir. Roku uygulamasına sahip uzaktan kumanda, hızlı ileri sarma, geri sarma, oynat/duraklat ve gezinme düğmeleriyle birlikte gelir. Ayrıca sesli arama ile birlikte gelir. TV uzaktan kumanda uygulamaları söz konusu olduğunda düşündüğünüz şey bu değil çünkü kullanmak için bir IR sensörüne ihtiyacınız yok. Bununla birlikte, bir Roku'ya sahip olanlar, zaten tam teşekküllü bir uzak uygulamaya ihtiyaç duymazlar. Uygulama ayrıca ücretsizdir.

Sure Universal Smart TV Remote, harika TV uzaktan kumanda uygulamalarından biridir. Bir çok televizyonda çalışıyor. IR blasterli cihazları da destekler. Fotoğraf ve video yayınlamak için DLNA ve WiFi desteği vardır. Satın almadan önce deneyebilirsiniz.

Twinone Universal Remote, daha iyi ücretsiz TV uzaktan kumanda uygulamalarından biridir. Sade bir tasarıma sahiptir. Kurulumunu yaptıktan sonra herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ayrıca çoğu TV ve uydu cihazı için de çalışması gerekir. Bu kategorilere uymayan bazı cihazlar için bile destek var. Şu anda, tek kötü yanı reklam. Twinone onlardan kurtulmanın bir yolunu sağlamaz. Bunu karşılamak için gelecekte muhtemelen ücretli bir sürüm görmek istiyoruz. Ek olarak, bu yalnızca belirli cihazlarda kullanılabilir gibi görünüyor. Aksi takdirde, bu iyi bir seçenek.

Unified Remote, daha benzersiz uzaktan kumanda uygulamalarından biridir. Birinin bilgisayarını kontrol etmek için kullanışlıdır. Bu, HTPC (ev sinema bilgisayarı) kurulumlarına sahip olanlar için avantajlıdır. PC, Mac ve Linux için destek var. Ayrıca daha iyi giriş kontrolü için bir klavye ve fare ile birlikte gelir. Ayrıca Raspberry Pi cihazları, Arduino Yun cihazları ve daha fazlası için harikadır. Ücretsiz sürüm, özelliklerin çoğuyla birlikte bir düzineden biraz fazla uzaktan kumandaya sahiptir. Ücretli sürüm, 90 uzaktan kumanda, NFC desteği, Android Wear desteği ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok özelliklikle birlikte gelir.

6. Xbox

Xbox uygulaması mükemmel derecede iyi bir uzaktan kumanda uygulamasıdır. Xbox Live'ın birçok bölümüne erişmenizi sağlar. Buna mesajlar, haber akışı ve daha fazlası dahildir. Ayrıca yerleşik bir uzaktan kumanda var. Arayüzde gezinmek, uygulamaları açmak ve daha fazlası için kullanabilirsiniz. Oynatma/duraklatma, geri sarma, hızlı ileri sarma, geri ve genellikle erişmek için bir denetleyiciye ihtiyaç duyacağınız diğer düğmelere hızlı erişim sağlar. Birçok kişi Xbox'larını hepsi bir arada eğlence paketi olarak kullanır. Bu, insanların işini biraz daha kolaylaştırmak için bu kullanılabilir.

7. Yatse

Yatse, Kodi için kullanılabilecek uzaktan kumanda uygulamalarından biridir. Bir çok özelliği var. Gerekirse medyayı akış cihazlarınıza yayınlayabilirsiniz. Ayrıca Plex ve Emby sunucuları için yerel desteğe sahiptir. Çevrimdışı bir kitaplığa erişebilir, Kodi'yi bütünüyle kontrol edebilirsiniz ve hatta Muzei ve DashClock için desteği vardır. Bu uygulama ile yapabileceğiniz şeyler çoktur. Ancak bu, en iyi şekilde TV'nize bağlı bir ev sineması bilgisayarı gibi bir şeyde kullanılır. Ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

IR blaster'lı çoğu telefon, bir uzaktan kumanda uygulaması ile birlikte gelir. Bunları genellikle Google Play Store'da bulabilirsiniz. Örneğin, bazı Mi cihazları, Xiaomi'nin yerleşik TV uzaktan uygulamasını kullanır.

Mi Remote'u kullanarak elektrikli cihazlarınızı telefonunuzla kontrol edin. Uzaktan kumandanızı bulamadığınızda Mi Remote size yardım edecektir. Kanalı daha hızlı değiştirebilir, hatta filmi mobil cihazınızda izleyebilirsiniz.

Desteklenen cihazlar: TV, klima,uydu, DVD oynatıcı, projektör, A/V alıcısı, kamera vb.


Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum yaz