En İyi İngilizce Sözlük Uygulaması iPhone ve Android

Sözlük uygulamaları eğitim için kullanışlı araçlardır. Çoğu, kelime dağarcığınızı genişletmeye yardımcı olmak için birçok özelliklere sahiptir. Bu, yabancı dil öğrenenler için bilmedikleri kelimeleri tanımlamada yararlı olur. İşte Android için en iyi sözlük uygulamaları.

1. Sözlük

Basitçe Sözlük olarak adlandırılmış bu uygulama oldukça iyi bir seçenektir. Üç kaynağı var. Webster'ın sözlüğünden, The American Heritage sözlüğünden ve Roget's Thesaurus'tan kelimeler bulacaksınız. Uygulama, bir eş anlamlılar sözlüğü, normal sözlük, 40'tan fazla dile çeviriler ve daha fazlası ile birlikte gelir. Uygulamanın çoğu bölümü de çevrimdışı kullanılabilir. Ek özellikler, günün deyimlerini, ses telaffuzlarını, kelime etimolojilerini ve diğer çeşitli sözlükleri (mali, tıbbi, vb.) içerir. Ücretsiz sürümü, pro sürümünü almazsanız reklam içerir. Kesinlikle iyi sözlük uygulamaları arasındadır.

2. Dictionary.com

Buradaki en popüler sözlük uygulamalarından biridir. Günün kelimesi, ses telaffuzları, 30'dan fazla dil için bir çevirmen ve hatta kelime kökenleri de dahil olmak üzere bir ton özelliğe sahiptir. Uygulama içi satın almalar olarak ek sözlükler satın alabilirsiniz. Bir argo sözlüğü, deyimler ve hatta bir tıbbi sözlük içerir. Genel olarak, oldukça sağlam bir uygulama.

Her seviyedeki öğrenci için oluşturulmuş İngilizce öğrenme araçlarıyla bir numaralı ücretsiz sözlük uygulamasınıdır. 2 milyondan fazla güvenilir tanım ve eş anlamlı ile Dictionary.com İngilizce sözlük ve Android için eş anlamlılar uygulaması, İngilizce öğrenmenize veya İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirmenize yardımcı olmak için mobil cihazınız düşünülerek optimize edilmiştir. Hatta çevrimdışı çalışıyor. Tanımlara ve eşanlamlılara ihtiyaç duyduğunuz her yerde ve zamanda erişmek için çevrimdışı sözlüğü yükleyin.

3. Dictionary Linguee

Dictionary Linguee, ücretsiz sözlük uygulamalarından biridir. Çapraz dil çevirileri ve tanımları konusunda uzmanlaşmıştır. İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Çince, Japonca ve bir düzine kadar farklı dili desteklemektedir. Ayrıca, (çevirileri içeren) bir arama, ses telaffuzları, örnek cümleler ve daha fazlasını da alacaksınız. Karşılaştırmalı olarak, oldukça basit bir sözlük uygulaması. Ancak, uygulama içi satın alma veya reklam olmadan tamamen ücretsizdir.

4. Merriam-Webster Dictionary

Merriam-Webster Dictionary, iyi bilinen sözlük uygulamalarından biridir. Sadece isim tanıma onu son derece popüler hale getirdi. Neyse ki, aynı zamanda özellikleri ile de çok iyi.

Bu, İngilizce dil referansı, eğitim ve kelime bilgisi oluşturma için en iyi sözlük uygulamasıdır. Ve şimdi yeni kelime oyunları eklenmiş! Yeni kelimeler öğrenmek veya İngilizce öğreniminize yardımcı olması için kelime bilginizi test edebilirsiniz. Becerilerinizi test etmek için yüzlerce kelime sunar.

Ayrıca, entegre bir eşanlamlılar, örnek cümleler, ses telaffuzları, günün sözcüğü ve daha birçok özellik içerir.

5. English Dictionary

İngilizce Sözlük, ücretsiz sözlük uygulamalarından biridir. 388000 kelimelik bir kelime veri tabanına sahiptir. Muhtemelen ihtiyacın olandan daha fazlasıdır. Ayrıca her gün görmediğiniz çeşitli özelliklere sahiptir. Rastgele kelimeler görmenizi sağlayan bir randomizer var. İsterseniz açık ve karanlık bir tema arasında seçim yapabilirsiniz. Bir kitapla flört ediyormuş gibi sevimli küçük animasyonlar bile vardır. Hepsinden iyisi, uygulama içi satın alma veya reklam olmadan tamamen ücretsizdir. Kontrol edilmeye değer.

6. İngilizce-Türkçe Sözlük

Dictionary Offline, birden çok dile odaklanan sözlük uygulamalarından bir diğeridir. İki düzine dili destekler. Her dil, çevrimdışı kullanım için indirilebilen kendi sözlüğüne sahiptir. İstediğiniz kadar sayıda indirebilirsiniz. Bunlardan birine ihtiyacınız varsa, yerleşik eş anlamlılar da içerir. Bunun yanı sıra, şaşırtıcı özelliklere sahiptir. Uygulama cümle örnekleri, kelime düzeltme ve ses telaffuz da dahil olmak üzere temel özellikleri barındırmaz. Biraz daha basit bir şey arayanlar için iyi bir seçenek.

7. Pocket Thesaurus

Pocket Thesaurus, teknik olarak bir sözlük uygulaması olmayan başka bir uygulama. İngilizce dilini daha iyi anlamanız için biriyle birlikte kullanılabilir. Uygulama, 90.000 genel kelimeyi kapsadığı düşünüldüğünde oldukça makul olan 20MB'lık bir yükleme boyutu var. Ayrıca, kelimeleri seçerek eş anlamlılarını görmenizi sağlayan bir modu da vardır. Bir iki benzer şekilde basit bir sözlük uygulaması ile eşleştirildiğinde iyi çalışır. Ücretsiz sürümde reklamlar vardır.

8. WordWeb Dictionary

WordWeb Dictionary, daha popüler ücretsiz sözlük uygulamalarından biridir. 285000 kelime, 225000 sözcük tanımları ve daha fazlasını içerir. Yerleşik bir eşanlamlılar, telaffuzlar ve daha fazlası da var. Belki de en eşsiz özelliği, genellikle yanlış anlaşılan kelimeleri bulma veya benzer sesler arasındaki farkı bilme yeteneğidir. Ayrıca çevrimdışı kullanılabilir, tamamen ücretsizdir ve uygulama içi satın alma veya reklam yoktur. Göreceli olarak basittir ve ses telaffuzları gibi bazı özelliklere sahip değildir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın