Ogznet.com
Sağlıkla ilgili mobil uygulamalar Paylaş:
Image by Freepik

Sağlıkla ilgili mobil uygulamalar

Daha sağlıklı bir yaşam; daha az hastaneye gitmeye, daha iyi hissetmenize ve daha fazla şey yapmanıza neden olabilir. Sağlıkla ilgili mobil uygulamalar, daha iyi yaşamanıza, daha iyi beslenmenize ve daha sık egzersiz yapmanıza yardımcı olabilecek uygulamalardır.

Bu yazının içeriği: Kapat

Egzersiz yapmayı, meyve ve sebze yemeyi ve meditasyon yapmak için zaman ayarmayı içeren dengeli bir yaşam tarzı sürdürmek göründüğünden daha zordur. Bu nedenle, tüm bunları kolaylaştırdığını iddia eden yüzlerce uygulama var ve tüm bu sağlık uygulamalarını deneyerek gözden geçirmek zor olabilir. Bunu kolaylaştırmak için önce kişisel hedeflerinizin ne olduğuna karar verin; örneğin, formunuzu, zihinsel sağlığınızı veya yemek yemenizi destekleyecek bir uygulama mı arıyorsunuz? O zaman bu listeye bakın.

Diyetinizi takip etmek, egzersiz yapmak ve genel olarak daha mutlu hissetmek için en iyi seçenekleri bulmak için en iyi sağlık uygulamalarını sıraladık.

En iyi sağlık uygulamaları:

En iyi mobil sağlık uygulamaları arasında egzersiz uygulamaları, kalori sayaçları, aktivite izleme uygulamaları veya tüm bunları bir arada içeren seçenekler bulunur. Bu tür uygulamalar, beslenmenizi kontrol etmenize ve gün içindeki aktivitenizi analiz etmenize yardımcı olur. Bu uygulamaları kullanarak, egzersiz yaparak, sağlıklı yiyecekler yiyerek ve meditasyon yaparak sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürebilirsiniz.

1. Headspace

Sağlık, ne yediğiniz veya spor salonuna ne sıklıkla gittiğinizden daha fazlasıdır. Araştırmalar, meditasyonun stresi azaltmaya ve genel mutluluğu artırmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor ve Headspace size bunu yapmanın basit ve eğlenceli bir yolunu sunuyor. Uygulama, ruh halinize ve yaşam tarzınıza özel mini rehberli meditasyon seansları seçmenize olanak tanır. Uygulama, uyumanıza, kaygıyı gidermenize ve stresi yönetmenize yardımcı olmayı amaçlayan çok çeşitli programlarla küratörlüğünü yapmaktadır. Oturum uzunlukları değişebilir, ancak kullanıcılar bir seferde sadece birkaç dakikalığına bile stres atabilir.

2. MyFitnessPal

MyFitnessPal, mevcut en iyi kalori takip uygulamalarından biridir. Yemek günlüğü, restoran yemekleri de dahil olmak üzere milyonlarca farklı yiyecek için beslenme bilgisi sunan, kullanımı kolay bir veri tabanı içerir. Kullanıcılar kişisel hedeflerini belirleyebilir ve uygulama bunu alır ve her gün alınması gereken kalori miktarını ve ne kadar su içileceğini belirler. Amacınız ister kilo vermek ister kas yapmak olsun, MyFitnessPal ne yediğiniz hakkında ayrıntılı bir görünüm sunar. Gün boyunca bildirim almak ve öğünlerinizi takip ettiğinizden emin olmak için hatırlatıcı ayarını açın.

3. Fitplan

Kişisel bir antrenörle çalışmak istiyor, ancak böyle bir imkan bulamıyor musunuz? Fitplan ile kendi koçunuza sahip olma deneyimini yaşayın. Uygulama, profesyonel eğitmenler ve sporculardan 20 ila 90 dakika arasında değişen adım adım video antrenman seansları sunuyor. Kullanıcılar, A-Rod, Ryan Lochte ve Rob Gronkowski gibi bazı favori koçlar tarafından tasarlanan düzinelerce program arasından seçim yapabilir. Kilo verme gibi hedeflere veya eğitmene göre planınızı seçin.

4. Sleep Cycle

Uyku, yaşam boyunca sağlıklı olmak için çok önemli bir rol oynar. Her gece yeterince uyumazsanız, vücudunuz kalp ve kan damarlarını iyileştirmede ve onarmada, hormonlarınızı dengelemede ve kan şekeri seviyenizi korumada (diğer birçok sorunun yanı sıra) zorlanacaktır. Ve iyi bir gece uykusu çekmenin en iyi yolu, ilk etapta iyi uyuyamadığınızı anlamaktır. Sleep Cycle, uyku kalitenizin yanı sıra uyku kalp atış hızınızı da izler. Uygulama, gece boyunca uyku düzeninizi izleyerek horlama veya uykuda konuşma gibi aksaklıkları not eder. Ancak en benzersiz özelliği, sabahları en hafif uyku evrenizde sizi uyandırması, kendinizi dinlenmiş ve günle baş etmeye hazır hissetmenizi sağlamasıdır.

5. Aaptiv

Aaptiv, her hafta 30 yeni sınıf ve genel olarak 2.500'den fazla sınıf sunar. Kullanıcılara evinizin konforunda, açık havada veya spor salonunda butik bir fitness dersi deneyimini yaşatmayı amaçlıyorlar. Uygulama, antrenmanlarınızı fitness seviyenize, antrenman tercihlerinize ve erişiminiz olan ekipmanlara göre planlar. Kullanıcılar ayrıca antrenmanla ilgili trendlerin kayıtlarını tutarak ilerlemelerini takip etme olanağına sahiptir. Disiplinler arasında germe, koşma, kuvvet antrenmanı ve yoga bulunur.

6. 8fit

Kişiselleştirilebilir egzersiz programları ve yemek planları oluşturan 8fit ile bir spor salonuna ihtiyacınız yok. Bu uygulama, tam bir yaşam tarzı değişikliği isteyenler ve nereden başlayacağı konusunda yardıma ihtiyaç duyanlar içindir. Uygulama, izlenecek beslenme yönergeleri ve ekipman gerektirmeyen 350'den fazla egzersiz içeren bir egzersiz planı oluşturur. Spor salonu üyeliği istemiyorsanız veya sürekli hareket halindeyseniz, bu HIIT antrenmanları çok fazla zamanınızı almadan sizi formda tutacaktır.

7. Google Fit

Google Fit sağlık uygulaması, Google hesabınızı kişisel fitness cihazlarıyla entegre etmek amacıyla geliştirildi. Kullanıcıların sağlık ve zindeliklerini tek bir arayüz üzerinden yönetmelerini sağlar. Kullanıcılar, uygulama aracılığıyla kan oksijen doygunluğu, nabız hızı ve yakılan kaloriler gibi vücut ölçümlerini takip edebilir. İnteraktif egzersiz bölümü aracılığıyla fitness seviyelerine göre neler başardıklarını da görebilirler.

Bu uygulama, çeşitli egzersiz kılavuzlarına ve uyumlu egzersiz planlarına tek bir ekran üzerinden kolay erişim sağlar. Kuvvet antrenmanı, kardiyo antrenmanları ve direnç egzersizleri dahil olmak üzere birden fazla fitness profilini yönetmek için kullanılabilir. Ayrıca kullanıcılara mevcut fitness rutinleri hakkında ayrıntılı bilgi sağlar ve seans başına yakılması gereken kalorileri içeren bir dizi egzersiz seçeneğine sahiptir.

8. Lifesum

Bu uygulama, kolesterol ölçümlerinizi takip etmenin yanı sıra, hedef kilonuzu belirlemenize ve bunun sonucunda yakılan kalorileri takip etmenize de olanak tanır. Özellikler kapsamlıdır ve kilo verme, zindelik ve çok daha fazlasını içeren çok çeşitli konuları kapsar.

Bu sağlık uygulaması, diyet ve egzersiz alışkanlıkları hakkında bilgi edinmek, kilonuzu takip etmek veya genel sağlığınızı iyileştirmek için ipuçları almak için ihtiyacınız olan en kapsamlı ve eksiksiz kaynaktır. Sağlığınızın kontrolünü ele almaya hazırsanız ve sağlık sigortası kapsamınızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bu sağlık hizmeti uygulamasını satın almayı düşünebilirsiniz.

9. Insight Timer

Insight Timer, kullanıcının akıllı telefon aracılığıyla sağlık ve zindeliğini izlemesine olanak tanır. Bu uygulama, Google Fit ile entegre olarak kullanıcılara gerçek zamanlı olarak birden fazla sağlık ve fitness web sitesinden kendi kişisel sağlık veri beslemelerine erişim sağlar.

Bu uygulama, kardiyo egzersizleri, kuvvet antrenmanı, fitness aktiviteleri, kilo verme vb. gibi farklı kategorilere sahiptir ve her kategoride ilgili içeriği sağlamanın yanı sıra kullanıcının gizlilik ayarlarını değiştirmesine izin verir. Ayrıca bu uygulamanın binlerce parça içeren bir kütüphanesi vardır ve antrenmanınız sırasında müzik dinlemek için antrenman kulaklıklarına ihtiyacınız olabilir.

10. Anlık Kalp Hızı Monitörü

 

Anlık Kalp Hızı Monitörü, kalp izleme özelliği ile nabzınızı takip edecek ve egzersiz yoğunluğunuz ve seansınız sırasında yakılan kaloriler hakkında size ayrıntılı bilgi verecektir. Ayrıca kalori sayacı, saat ve daha pek çok kullanışlı özellik ile birlikte gelir. Takvim uygulamalarındaki seçeneğe benzer bir takvim özelliği vardır.

Uygulamanın fitness arayüzüne yaşınızı ve cinsiyetinizi girerek bir hedef belirleyebilirsiniz. Ayrıca kardiyo sağlık puanınızı, ortalama temponuzu, haftalık seans sayınızı ve her seansta yaktığınız kalori miktarını takip edebilirsiniz. Lezzetli ve besleyici yemekler için 150'den fazla tariften oluşan etkileyici koleksiyonla diyetinizi ve zindeliğinizi yönetebilirsiniz.

11. mySugr

mySugr, diyabet hastaları için mükemmel bir uygulamadır. Kan şekerinizi takip etmenize, HbA1c'nizi tahmin etmenize ve değerleri doğrudan doktorunuza bildirmenize olanak tanır. Ayrıca Accu-Chek, Aviva Connect ve diğerleri gibi bazı mevcut donanımlarla entegre olur.

Kullanımı oldukça basit bir uygulamadır. Her şeyi ayarladıktan sonra, açmanız ve gerektiği gibi değerlerinizi girmeniz yeterlidir. Premium abonelik sürümü, PDF dışa aktarma, akıllı arama işlevi ve hatırlatıcılar ekler. Ancak, tamamen isteğe bağlıdır ve temel uygulama, temel şeyler için gayet iyi çalışır. Bu, bir uygulama ile kronik bir hastalığı yönetmenin sadece bir örneğidir.

12. İlaç alarmı & Hap hatırlatıcı

MyTherapy, birkaç başka özellik daha içeren bir ilaç alma zamanı hatırlatma uygulamasıdır. Ana işlev, aynı zamanda, yanlışlıkla doz aşımı yapmamanız için, onaylanmış ilaç alımınızı veya atlamalarınızı kaydetmenize izin veren bir hap hatırlatıcısıdır. Ayrıca dozajınızı uzun bir süre boyunca takip edebilir, alınan hapları aile üyeleriyle paylaşabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Uygulama, diyabet, hipertansiyon, artrit ve diğer kronik durumlar gibi diğer şeyleri izlemenizi sağlar. Mükemmel olmaktan uzak ama kesinlikle kendi kategorisinde en iyiler arasında.

13. Ev Egzersizleri - Ekipmansız

Home Workout, yeni başlayanlar için mükemmel bir sağlık uygulamasıdır. Evde ekipmansız yapabileceğiniz bir egzersiz koleksiyonuna sahiptir. Egzersiz rutinlerinden bazıları ısınma, germe, ağırlık çalışması, kuvvet antrenmanı ve daha fazlasını içerir. Ayrıca video ve animasyon kılavuzları, çizelgeler ve daha fazla izleme elde edersiniz.

Özellikle egzersiz ekipmanlarına bir ton para harcamak istemiyorsanız, gerçekten çok iyi. Geliştirici, Leap Fitness ayrıca karın egzersizleri, su içeceği hatırlatıcıları ve hatta ihtiyacınız varsa bir adet dönemi izleyicisi için uygulamalara sahiptir.

14. Yoga Daily Fitness

Yoga Daily Fitness iyi ve basit bir yoga uygulamasıdır. Esnekliği, çekirdek gücünü ve her türlü diğer sağlık yararlarını artırabilecek çeşitli pozlar ve egzersizler içerir. Bu özel uygulama, başlamanıza yardımcı olacak birkaç günlük rutine sahiptir. Bununla birlikte, yoga konusunda gerçekten ciddi olanlar, sonunda diğer daha iyi uygulamalara geçecektir.

Yoga, çoğu sağlık sorunu olan kişilerin hala yapabileceği düşük etkili bir egzersiz türüdür.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz