Android için en iyi 10 belge tarayıcı uygulama

Belge tarama, akıllı telefonunuzun yapabileceği faydalı şeylerden biridir. Akıllı telefonunuzun kamerası ile belgeleri tarayabilir ve dijital ortama aktarabilirsiniz. Pek çok insan kamera uygulamalarını bunun gibi bir şey için kullanıyor. Kullanılabilir, ancak işlevsellik açısından sınırlıdır. Belge tarayıcılar, düzenleme özellikleri gibi belgenizi daha okunaklı hale getirmeye yardımcı olan daha fazla özellik içerir.

İşte Android için en iyi belge tarayıcı uygulamaları.

Adobe Scan, daha yeni belge tarayıcı uygulamalarından biridir. Belgeleri dijital ortama aktarmak için tarayabilirsiniz. Gerekirse belgeyi daha okunaklı hale getirmek için renk ön ayarları da içerir. Taranmış belgelere gerektiğinde cihazınızdan erişebilirsiniz. Bunları e-posta ile gönderebilir veya isterseniz buluta yedekleyebilirsiniz. Belgelerin PDF'ye dönüştürülirsiniz. Özellik listesi uzun değil, ancak temel öğelere sahiptir.

CamScanner, en popüler belge tarayıcı uygulamaları arasındadır. Aynı zamanda uzun bir özellik listesine de sahiptir. Taranan belgeleri PDF veya JPEG olarak dışa aktarılabilirsiniz. Ayrıca yerel bulut desteği veya Drive, Dropbox veya Box için bulut desteği sunar. İşbirliği özellikleri de var. Temel özelliklerin çoğuna ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

Clear Scanner, belge tarayıcı uygulamaları için basit bir seçenektir. Yüksek işlem hızlarının yanı sıra Google Drive, OneDrive ve Dropbox için bulut desteği sunar. Hem PDF hem de JPEG dönüştürme seçenekleri vardır. Bu, işlemlere biraz çeşitlilik katar. Diğer bazı özellikler arasında küçük bir uygulama boyutu, düzenleme özellikleri, düzenleme seçenekleri ve daha fazlası bulunur. Ayrıca hızlı işlem hızlarını, ortalamanın üzerinde tarama kalitesini ve basit düzenleme özelliklerini sunar. Uygulamanın çoğunu ücretsiz olarak kullanabilir veya profesyonel sürüm için ödeme yapabilirsiniz.

 

Document Scanner, kendisini hepsi bir arada bir tarama uygulaması olarak adlandırır. PDF dönüştürme, tarama, OCR desteği ve diğerleri gibi temel özelliklerin çoğuna sahiptir. Bununla birlikte, bir QR kod tarayıcı ve görüntü desteği de içerir. Bu yüzden, pratik olarak her şeyi taramak için bunu kullanabilirsiniz. Hatta az ışıklı ortamlarda el feneri yakma özelliği bile var. Kesinlikle daha güçlü belge tarayıcı uygulamalarından biridir.

 

Fast Scanner sağlam bir tarayıcı uygulamasıdır. Tipik özelliklerin çoğunu barındırır. Buna PDF ve JPEG desteği, belge tarama ve bazı düzenleme özellikleri dahildir. Ayrıca bulut yazdırmayı da destekler. Geliştirici ayrıca belgeleri fakslamanız gerektiğinde çalışan bir faks gönderme uygulamasına da sahiptir. Ücretsiz sürüm, tarayabileceğiniz belge sayısını sınırlıyor. Pro sürümü bu kısıtlamayı kaldırır. Uygulamanın iki premium sürümü vardır, popüler özelliklerin çoğuna sahip olan bir sürüm ve tüm özelliklerin bulunduğu diğer bir sürüm.

Genius Scan, piyasadaki en popüler belge tarayıcı uygulamalarından bir diğeridir. Belge tarama, dönüştürme ve paylaşma için temel özellikleri destekler. Ayrıca okul notları, beyaz tahtalar ve diğer öğeler gibi şeylerin taranmasını iyileştiren özelliklere de sahiptir. Kullanıcı arayüzü yeterince basit ve tarama kalitesi ve düzenleme araçları iyidir.

Office Lens, Microsoft'un bir belge tarayıcı uygulamasıdır. Kendini okul veya iş kullanımı için eşit derecede iyi olarak tanıtıyor. Belgeleri normal tarar. Uygulama ayrıca faturalar, beyaz tahtalar, eskizler, kartvizitler, notlar ve daha fazlası gibi şeyler için iyi kaliteye sahiptir. Daha sonra hızlı bir şekilde görmek için taramalarınızı Microsoft OneNote'a kaydedebilirsiniz. Office 365 aboneliğiniz olsun ya da olmasın, indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Ancak Microsoft Office aboneliğiyle daha iyi çalışır.

SwiftScan, işlevsel ve nispeten yetkin bir belge tarayıcıdır. CamScanner'a çok benziyor. Belgeleri taramanıza, istediğiniz yere göndermenize, bulutta saklamanıza ve hatta gerekirse fakslamanıza olanak tanır. Ayrıca QR kodu tarama, barkod tarama ve OCR desteği ile birlikte gelir. Uygulama içi satın alımların çoğu, belgeleri fakslarken kullanılacak krediler içindir. Özelliklerinin çoğu ücretsizdir.

Tiny Scanner, en iyi belge tarayıcı uygulamalarından biridir. Standart özelliklerin çoğu için destek bulacaksınız. Çoğu belge gibi, belgeler ileride kullanmak üzere PDF dosyası olarak kaydedilir. Uygulama ayrıca beş kontrast seviyesi, hızlı arama ve büyük bulut depolama hizmetlerinin çoğu için destek sunar. Geliştiricilerin ayrıca bir faks uygulaması vardır. Belgeleri oluşturduktan sonra fakslamak için kullanabilirsiniz. Simple Scan ile aynı özelliklerin çoğunu paylaşır. Her ikisi de yeterince iyidir.

 

TurboScan belge tarayıcı uygulamaları için basit bir seçenektir. Tüm temel özelliklere sahiptir. Ek olarak, daha doğru taramalar için perspektif düzeltme ve sayfa kenarı algılama ile birlikte gelir. Hızlı işleme süresine sahiptir ve belgeleri PDF, JPEG veya PNG olarak kaydedebilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınız varsa çok sayfalı desteği de vardır. Ücretsiz sürüm, sizi üç sayfalık çok sayfalı bir taramayla sınırlar. Ancak ücretli sürüm tüm kısıtlamaları kaldırır.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın