Ogznet.com
Kişisel Gelişim

Zeka geliştirici 5 mobil uygulama

24 Haziran 2021 ogz 93 0
Okunma süresi: 3 dk, 17 sn
Zeka geliştirici 5 mobil uygulama
Designed by fullvector / Freepik

Öğrenmek sadece okulda yapılan bir eylem değildir. Yapmanız gereken herhangi bir ödeviniz veya sınavınız olmayabilir, ancak bu, beyninizi çalıştırmayı bırakmanız gerektiği anlamına gelmez. Beyniniz için egzersiz yapmak vücudunuz için olduğu kadar önemlidir.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Zekanızı geliştirmek ve beyin egzersizleri yapmak, hafızanızı geliştirir, konsantrasyonunuzu artırır, hızlı bir şekilde fikir oluşturma yeteneği kazandırır ve çok daha fazlasını sağlar. Ve beyin egzersizlerine şimdi başlarsanız, yaşlılıkta daha rahat edersiniz. İşte günlük beyin jimnastiği egzersizlerine başlamanıza yardımcı olacak bazı büyükler için zeka geliştirme uygulamaları.

  1. NeuroNation

   

  NeuroNation bilimsel beyin jimnastiği uygulaması ile beyninizi her geçen gün geliştirebilirsiniz. İster zayıf hafıza, ister azalan konsantrasyon veya çok yavaş düşünmeden yakınızyor olun, günde sadece 15 dakikalık eğitim ile sorunları ortadan kaldırabilir ve beyninize yeni bir ivme kazandırabilirsiniz.

  NeuroNation uygulaması beyninizi hafıza, konsantrasyon ve tepki süresi dahil olmak üzere birçok alanda güçlendirebilir. Uygulamayı ilk açtığınızda, beyninizi dört farklı alanda test eden güçlü ve zayıf yönler testine tabi tutulursunuz. Testinizin sonunda, sonuçlarınız uygulamaya kaydedilir ve beyin egzersiziniz için bir başlangıç noktası olarak kullanılır.

  Ücretli bir plan satın alırsanız, daha kişiselleştirilmiş beyin egzersizlerine ve eğitimine erişim elde edersiniz. Bu eğitim programı son derece kişiselleştirilmiştir ve daha fazla eğitime erişim sağlar.

  2. Train your Brain

   

  Train Your Brain uygulamasında hem yetişkinler hem de çocuklar için onlarca eğlenceli ve ilginç zeka geliştirici oyun var. Bazı oyunlar hafıza becerilerinizi zorlarken, diğerleri problem çözme ve uzlamsal farkındalık becerilerinizi test eder.

  Her oyunun birden fazla seviyesi vardır, böylece sürekli olarak bağlı kalırsınız. Bu ücretsiz uygulamada yalnızca yaklaşık 10 oyun var, ancak bunlar giderek daha zor hale gelir.

  Eğlenirken hafıza becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak eksiksiz bir zeka geliştirici oyun koleksiyonu. Unutmayın, hafıza eğitimi her yaş için gereklidir. Oyun, çocuklar veya yaşlılar tarafından oynanabilir. Bu uygulama içinde, kısa ve uzun vadede akılda tutma ve hafıza kapasitenizi test etmek için farklı oyunlar bulacaksınız.

  Uygulama içi satın alma seçeneği reklamları kaldırmak içindir.

  3. Memory Match

   

  Öncelikle hafıza becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, Memory Match uygulaması harika bir seçimdir. Bu uygulama, esasen, yıldız kazanmanıza ve ilerlemenizi izlemenize izin veren seviyeleri olan sanal bir kart eşleştirme oyunudur.

  Sizin için haritalanmış seviyeleri takip etmeyi seçebilir veya kendi özel aşamalarınızı oluşturabilirsiniz. Özel bir seviye ile ekranda kaç tane kart olduğunu ve müzik aletleri veya hayvanlar gibi kartlarda ne olduğunu siz seçersiniz.

  Bu uygulamada, sadece hafızanızı geliştirmenize yardımcı olacak. Oyunu oynamaya devam ettikçe, hafızanızın hızla geliştiğini göreceksiniz. Ayrıca, stresli olduğunuzda basit bir oyun oynamak sizi rahatlatacaktır.

  4. Lumosity

   

  Lumosity, bilim insanları tarafından tasarlanmış zihin egzersizi uygulamasıdır. NeuroNation'a benzer şekilde, Lumosity de uygulamayı ilk indirdiğinizde bir eğitim testi sunar. Bu, sonuçlarınızı alır ve yaşıtınızdaki diğerlerine kıyasla hangi seviyede olduğunuzu bilmenizi sağlar ve en çok hangi alanlarda çalışmanız gerektiğini vurgular.

  Dünya çapında 70 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Lumosity zihninizi çalıştıracak 25'den fazla oyunu günlük bir antrenman programında birleştiriyor. Oyunlar performansınıza uyum sağlarken çeşitli zihinsel görevler ile zinde kalmanıza yardımcı olur.

  Her gün, üç farklı bilişsel oyun içeren temel bir antrenmana ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Bu üç oyun her gün değişir, ancak ücretsiz teklifleri gün içinde istediğiniz kadar oynarsınız.

  Amacınız her gün biraz beyin egzersizi yapmaksa, ücretsiz sürüm yeterlidir. Ancak gerçekten zayıf yönlerinize odaklanan kişiselleştirilmiş bir antrenman planı istiyorsanız, Premium sürüm buna değer olabilir.


  Editör

  ogz

  Ogz

  Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
  Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

  Yorum yaz