Photo by Jonathan Kemper on Unsplash

Yurtdışı Seyahatinizde Yanınızda Bulunması Gereken 7 Faydalı Seyahat Uygulaması

Yurtdışına seyahat etmek biraz stresli bir durum olabilir. Belki gideceğiniz yerdeki dili bilmiyorsunuz, cep telefonunuzu orada kullanıp kullanamayacağınızdan emin değilsiniz ve ayrıca sürekli kaybolma korkusu olabilir. Neyse ki artık hayatımızın her alnında kendine yer bulan akıllı telefon uygulamaları, bu endişelerin neredeyse her birini ortadan kaldırabilir. İşte bir yurtdışı yolculuğuna çıkmadan önce indirmeniz gereken seyahat uygulamaları.

1. Google Haritalar

Google Haritalar - Google Haritalar ile daha hızlı ve daha kolay yolculuk yapın. 220 ülke ve bölgeyi kapsayan haritalarda, yüz milyonlarca işletme ve yer bulunuyor.

Google Haritalar, daha sorunsuz bir yurtdışı deneyimi için kullanabileceğiniz bir dizi seyahat özelliği ile birlikte gelir. 220 ülke ve bölgeyi kapsayan haritalarda, yüz milyonlarca işletme ve yer bulunuyor. Ancak kesinlikle unutmamanız gereken şey internet gerektirmeyen navigasyon özelliğidir. Mutlaka gideceğiniz bölgenin haritalarını önceden indirin. Bu, internet erişiminizi kaybetseniz bile ilgi çekici yerlere, otellere veya başka herhangi bir şeye bakmanıza olanak tanır.

Bir konumun çevrimdışı haritalarını almak için telefonunuzda Google Haritalar uygulamasını çalıştırın ve gittiğiniz yeri arayın. Bilgi kartında İndir etiketli bir seçenek bulacaksınız. Buna basın, indirilecek alanı seçin ve kaydetmek için tekrar İndir'e dokunun.

2. Google Çeviri

Google Çeviri

Google Haritalar ile bilmediğiniz bir şehirde dolaşabilirsiniz. Ancak kültüre uyum sağlamak için yerel dilde etkileşim kurabilmeniz gerekir. Bunun için seyahatinize çıkmadan önce Google Translate'i indirmenizi öneririz.

Google Translate'e sahip olmanın en önemli özelliği, çevirileri internet olmadan kullanım için indirebilmenizdir. Ayrıca, başka bir dili konuşan bir kişiyle kolayca etkileşim kurabileceğiniz bir konuşma moduna da sahiptir. Çeviri, yaygın ifadeleri, görüntü tanımayı ve daha fazlasını yer imlerine ekleyebileceğiniz bir Deyimler Sözlüğü gibi bir dizi başka şık özelliğe sahiptir.

3. Polarsteps

 

Polarsteps, gezginler için tasarlanmış bir uygulamadır. Gezilerinizi otomatik olarak takip edebilir ve görsel olarak çekici bir şekilde kaydedebilir. Bir tatile çıkmak üzereyken, sadece yeni bir giriş ekleyin ve Polarsteps gerisini arka planda halleder. Ayrıca bu gezileri manuel olarak değiştirebilir ve hatta resimler, açıklamalar ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Seyahatlerinizi planlayın, takip edin ve yeniden yaşayın. Rotanızı otomatik olarak kaydedin, telefonunuzu cebinizden ve gözlerinizi dünyadan ayırmayın.

Polarsteps aynı zamanda sosyal bir platformdur, böylece bu yolculukları başkalarıyla paylaşabilir ve arkadaşlarınızın gezilerinizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. Polarsteps'ın geliştiricisi, uygulamanın telefonunuzun pilinin yalnızca yüzde dördünü tükettiğini iddia ediyor. Arka planda sürekli aktif olduğu düşünüldüğünde, bu oldukça iyi bir değer.

Polarsteps çivilerinin bir diğer önemli seyahat yönü de bağlantıdır. Uygulama çevrimdışı çalışabilir ve tekrar çevrimiçi olduğunuzda verilerini senkronize edebilir.

4. CoinCalc - Döviz Çevirici

CoinCalc - Döviz Çevirici

CoinCalc basit ve kullanımı kolay bir para birimi ve döviz kuru dönüştürücüdür. Yüzlerce dünya para biriminin yanı sıra Ethereum, Bitcoin, Steem, Storj, Litecoin, Dogecoin ve daha birçok kripto para birimini de destekliyor.

Uygulama, herhangi bir dağınıklık olmadan modern, basit bir arayüz sunar. Dahası, döviz kurunu hemen dönüştürmek için ana ekranınıza büyük bir hesap makinesi widget'ını sabitleyebilirsiniz.

Coincalc kripto para birimleriyle bile uyumludur; birden çok seçeneği yapılandırabilirsiniz. Ancak bunun ve diğer birkaç yardımcı özellik için premium sürüme yükseltmeniz gerekir.

5. TravelSpend - Seyahat Giderlerini ve Seyahat Bütçesini Takip Edin

TravelSpend - Seyahat Giderlerini ve Seyahat Bütçesini Takip Edin

Başka bir ülkeyi gezmek, takip etmeniz gereken birçok harcama anlamına da gelir. Bunu yapmak için en iyi uygulama TravelSpend'dir.

Tüm satın alma ve harcamalarınızı kaydetmenize izin vermenin yanı sıra, TravelSpend diğer yararlı özelliklerle birlikte gelir. Bunlar, sizinle aynı seyahatte diğer gezginlerle ortak çalışma yeteneği, belirli harcama kategorileri, otomatik para birimi dönüştürmeleri ve kapsamlı bir istatistik sayfasını içerir.

Bütçeyi yapılandırma ve harcamaları buna göre planlama seçeneği de vardır. TravelSpend bulut hesapları ile de senkronize olur, böylece telefonunuzu değiştirirseniz bile veri kaybetmezsiniz. Pro sürümüne yükseltme, reklamsız bir arayüze, kredi kartı harcamalarına ve daha fazlasına erişmenizi sağlar.

6. FLIO - Kişisel seyahat asistanınız

FLIO - Kişisel seyahat asistanınız

FLIO, çıkış yaptığınız havalimanından varış noktanıza varıncaya kadar tüm seyahatiniz boyunca size eşlik eden bir uygulamadır. Seyahat deneyiminizi geliştirmenize ve tamamlamanıza olanak tanıyan bir uygulama. Her yerde, her zaman FLIO seyahat asistanınız olacak. AirHelp ile entegre hizmet sayesinde, geciken veya iptal edilen uçuşunuzun iadesi için uygunluğu da kontrol edebilirsiniz.

Yolculuğunuzun bir noktasında, muhtemelen bir havaalanında geçirmek için fazladan zamanınız olacaktır. Telefonunuzla vakit harcamak yerine neden FLIO'yu indirip havalimanını keşfetmiyorsunuz?

FLIO aracılığıyla, takılıp kaldığınız havalimanının neredeyse her yönüne göz atabilirsiniz. İster en iyi kafeleri bulmak, ister uçuşunuzun kapısına gitmek olsun, FLIO arkanızdadır. Hatta salon erişimini doğrudan uygulamadan satın alabilir ve şanslıysanız birkaç indirim kazanabilirsiniz. FLIO, havaalanının zaman çizelgesini ve haritasını da gösterebilir.

7. Rome2rio: Dünyanın herhangi bir yerinde A noktasından B noktasına gidin

Rome2rio - Dünyanın herhangi bir yerinde A noktasından B noktasına gidin

Özel yolculuğunuz için hangisinin en iyisi olduğunu öğrenmek için Rome2rio adlı bir uygulamayı deneyin. Hedefiniz olarak herhangi bir adresi, yer işaretini veya şehri girin; tüm seyahat seçeneklerinizi ve rezervasyon bilgilerinizi, konaklama sağlayıcıları ve yapılacak şeyler ile birlikte anında tek bir uygun noktada görüntülesin.

Rome2rio, sürüş de dahil olmak üzere hedefinize ulaşmanız için mevcut tüm yolları listeler. Uygulama ayrıca size her yöntemin maliyetini ve hangisinin en hızlı olduğunu söyler. Ayrıca en verimli seyahat rotasını bulmak için karıştırıp eşleştirebilmeniz için kombinasyonlar da sunar.

İster uçuş, tren, otobüs, feribot, yolculuk paylaşımı veya kiralık araba bilgilerinin peşinde olun, 160'tan fazla ülkedeki 5000'den fazla şirketten tahmini fiyatları, seyahat sürelerini, haritaları ve rezervasyon bilgilerini alır ve size sunar.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın