Ogznet.com
En iyi WordPress Video Eklentileri Paylaş:
Image from unsplash.com

En iyi WordPress Video Eklentileri

Bu yazımızda WordPress’in en çok tercih edilmesini sağlayan bir diğer özelliği olan WordPress eklentilerinden bahsetmek istiyoruz.

Bu yazının içeriği: Kapat

WordPress, şu anda en popüler web sitesi oluşturma ve içerik yönetme sistemi olarak 27 Mayıs 2003 yılında hiçbir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan internet sitesi oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Halihazırda WordPress platformu ile yönetilen web sitesi oranı tüm internet sitelerinin %34’ü düzeyindedir.

İnternet aleminde yer alan web sitesi sayısının her saniye arttığı ve toplam internet sitesi sayısının milyarları bulduğu düşünüldüğünde bunların %34’ünün ne kadar büyük bir sayıya tekabül ettiği açıktır. 

WordPress’in en çok tercih edilen web site hazırlama aracı olmasının en önemli nedenlerinden biri WordPress hosting işlemlerinin oldukça pratik bir şekilde yapılabiliyor olmasıdır.

Ancak biz bu yazımızda WordPress’in en çok tercih edilmesini sağlayan bir diğer özelliği olan WordPress eklentilerinden bahsetmek istiyoruz.

Mobil cihazlarla internet erişiminin artık çok daha hızlı olmasından sonra internet üzerinden video izlemek yaygınlaştı. Kullanıcı sayısını arttırmak isteyen internet sitelerinin her birinin kendi Youtube kanalları üzerinden yayın yaptığı bir dönemin içindeyiz.

Dolayısıyla, bir internet sitesinin bünyesinde video içerik bulundurulması kaçınılmaz hale gelmiştir. WordPress, bu noktada kullanıcılarına video eklemek için oluşturulan eklentileriyle katkı sağlamaktadır.

Peki, sayısı oldukça fazla olan bu eklentilerin hangilerinin daha işlevsel ve amacınıza daha uygun olduğunu nasıl bileceğiz?

Wordpress Video Ekleme: En iyi WordPress Video Eklentileri

Bugün sizin için WordPress video eklentilerini inceledik ve en iyilerini belirlemeye çalıştık. WordPress site kurmak istiyorsanız bu eklentilerden biri ile sitenizin video yönetimini pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Dilerseniz incelememize başlayalım.

 

WordPress ile kurulmuş bir internet sitesinde gönderilere ve sitenin farklı bölgelerine video eklemek için en pratik eklentilerden biri Wonder Video eklentisidir.

Wonder Video Eklentisi tüm internet tarayıcılarıyla hem mobilde hem de masaüstünde etkin ve sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

En popüler video paylaşım siteleri olan Youtube, Vimeo ve Wistia gibi platformlarda yer alan videoları Wonder Video ile sitenize pratik bir şekilde eklemenin yanı sıra bilgisayarınızda yer alan MP4 ve WebM formatındaki videoları da Wonder Video ile ekleyebilirsiniz.

Wonder Video’nun yükleme sayısı 6,000’in üzerindedir. Bütün bunların yanı sıra Wonder Video Eklentisi ücretsiz olmasıyla da bir adım öne çıkıyor. 

Özellikler

 • Youtube, Vimeo ve Wistia gibi popüler video paylaşım platformlarından video ekleme,
 • Sitenizdeki her sayfa ve içeriğin içerisine video ekleme,

Wonder Video eklentisi ile yukarıdaki işlemlerinin tümünün yanı sıra WordPress sitenizin kenar çubuğuna ve sitede yer alan widgetlara da video ekleyebilirsiniz. Ancak bu işlemi yapmak için Wonder Lightbox eklentisinin de kurulu olması gerekmektedir. 

All-in-One Video Gallery - videoları gönderi olarak eklemenize ve ölçeklenebilir, aranabilir, SEO için optimize edilmiş video galerileri dakikalar içinde oluşturmanıza yardımcı olan bir VİDEO POSTS eklentisidir.

WordPress’in en popüler video eklentilerinden bir diğeri All-in-One-Video Gallery eklentisidir. All-in-Ona-Video Gallery eklentisini farklı kılan özelliği, WordPress sitesine video eklemenin yanı sıra sitede ayrı bir video kategorisi sayfası oluşturmanız ve videolarınızı kategoriler halinde yayınlamanızı sağlamasıdır.

All-in-One Video Gallery eklentisi, bütün tarayıcılar ve işletim sistemleri ile uyum içinde çalışır. 7,000’den fazla kurulum sayısına sahip olan eklentinin altyazı ve videolarınıza site içerisinde yorum yapılmasını sağlama gibi özellikleri de vardır.

Özellikler

 • Sınırsız kategori oluşturma ve sınırsız video yükleme,
 • MP4, WebM ve OGV dosya formatlarını ve Youtube, Vimeo, Dailymotion ve Facebook ve çok daha fazla video paylaşım sitelerinde yer alan videoların sitenizde yayınlanmasını sağlama,
 • Sitede yer alan videoların tamamının sosyal medya paylaşım platformlarında paylaşılmasına olanak tanıma,

Ücretsiz bir eklenti olan All-in-One-Video Gallery eklentisinin sadece bazı Premium özellikleri ücretli bir şekilde kullanıma sunulmuştur.

Video Gallery – Vimeo and YouTube Gallery - Bir videoyu yüklemek ve görüntülemek için birden çok yol ve tasarıma sahip duyarlı, çok işlevli bir video galerisi eklentisi.

Youtube Video Gallery eklentisi ile WordPress sitenize sadece Youtube’dan değil; Vimeo ve Wistia gibi video paylaşım sitelerinde yer alan videoları da pratik bir şekilde ekleyebilirsiniz.

Halihazırda WordPress sitelerde 10,000’den fazla kurulmuş olan Youtube Video Gallery eklentisi ile sitenize kolay bir şekilde video ekleyebilirsiniz. Eklenti, tüm internet tarayıcıları ve işletim sistemleri ile çalışmasının yanı sıra eklediğiniz videoyu oynatılan cihazın boyutlarına otomatik bir şekilde ayarlama gibi özelliği mevcuttur.

Özellikler

 • Video galeri şeklinde video ekleme,
 • Video açıklamasını istediğiniz renk ve boyutta ayarlama,
 • Youtube, Vimeo, Wistia ve cihazınızda yer alan MP4 formatlı videoları ekleme desteği,
 • Sınırsız sayıda video ekleme seçeneği,
 • 7/24 teknik destek,

Ücretsiz olan Youtube Video Gallery eklentisine cüzi bir ücret ödeyerek bazı premium özelliklerini satın alabilirsiniz. 

 

Easy Video Player eklentisi de WordPress siteler için en sık tercih edilen video ekleme eklentilerinden bir tanesidir. 40,000’den fazla indirme sayısına sahip olan Easy Video Player eklentisi ile Youtube, Vimeo ve Wistia gibi video paylaşım sitelerinin yanı sıra dahili belleğinizde yer alan MP4 formatındaki videoları da sitenize ekleyebilirsiniz. 

Mobil cihazlar ile de %100 uyumlu bir şekilde çalışan Easy Video Player ile WordPress sitenize sorunsuz ve hızlı bir şekilde dilediğiniz videoları ekleyebilirsiniz.

Ayrıca Easy Video Player, sitenize shortcodelar kullanılarak video eklenebilmesine olanak sağlamaktadır.

Özellikler

 • MP4 formatındaki videoları ekleme
 • Videoları sessiz bir şekilde ekleyebilme
 • Autoplay ile video ekleme

Easy Video Player eklentisi tamamen ücretsiz bir eklentidir. 

İnternette veya bilgisayarınızın dahili belleğinde yer alan videoları pratik bir şekilde sitenize ekleme imkânı sunan SpiderVPlayer eklentisi, WordPress kullanıcıları tarafından 10,000’den fazla indirilerek ne kadar çok tercih edilen bir video eklentisi olduğunu göstermiştir. 

Basit bir kullanıcı ara yüzüne sahip olan SpiderVPlayer, gelişmiş bir özel kullanım altyapısı sunmaktadır.

SpiderVPlayer ile sitenize eklediğiniz tüm videolar, sosyal medya platformlarında paylaşılabilecek bir şekilde eklenmektedir.

SpiderVPlayer ile farklı sitelerden ekleyeceğiniz videoları tek bir sayfada gösterebilirsiniz.

Ayrıca SpiderVPlayer ile sitenize ekleyeceğiniz videolarda sayı ve boyut bakımından herhangi bir sınır bulunmamaktadır.

En çok tercih edilen video eklentilerden biri olan SpiderVPlayer, kullanıcı değerlendirmelerinde 5 üzerinden 4,5 ile oldukça yüksek bir puan almayı başarmıştır.

 

WordPress kullanıcıları tarafından 2,000’den fazla indirilmesine rağmen bize göre en iyi video eklentilerinden biri olan Video Grid eklentisi, WordPress video eklemenin yanı sıra aynı zamanda bir video galeri düzenleme eklentisidir.

Eklenti ile site yöneticisi, siteye video ekleyebilir; eklediği videoyu silebilir ve istediği şekilde düzenleyebilir. Bu düzenlemelerin içerisinde video başlık düzenlemesi ve videoyu eklemeden önce ön izleme gibi özellikler de yer almaktadır.

Özellikler

 • Sınırsız video ekleme ve düzenleme,
 • Video arka planında değişiklik yapma.

Pratik bir kullanım sunan Video Grid eklentisinin tek olumsuz yanı ise bazı özelliklerine erişim sağlamak için Pro versiyona ihtiyaç duyuyor olmanızdır. Uygulamanın pro versiyonu ise ücretli olarak kullanıma sunulmuştur.

FV Flowplayer Video Player - FV Player, yayınlarınıza veya sayfalarınıza FLV veya MP4 videoları yerleştirmek için ücretsiz, kullanımı kolay ve eksiksiz bir çözümdür.

WordPress’in en çok tercih edilen video eklentilerinden biri de FV Flowplayer Video Player eklentisidir. 40,000’den fazla indirme sayısına sahip olan FV Flowplayer Video Player, kullanıcılar tarafından 5 üzerinden 4,5 ile değerlendirilmiştir. 

Özellikler

 • MP4, WebM ve OGV formatındaki videoları ekleme,
 • Tüm internet tarayıcıları ve işletim sistemleri ile uyumlu çalışma,
 • Yayınlanacak video ile ilgili reklamları destekleme,
 • Otomatik oynatma özelliği.

FV Flowplayer Video Player ile tüm sosyal video paylaşım sitelerinde yer alan videoları sitenize ekleyebilirsiniz. Bu eklenti, WordPress Flowplayer eklentisinin bir üst sürümü olarak yayınlanmıştır.

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz