Ogznet.com
Wordpress için En İyi 10 Sosyal Medya Paylaşım Butonları Paylaş:

Wordpress için En İyi 10 Sosyal Medya Paylaşım Butonları

Wordpress web sayfanızda yada HTML sitenizde yazdığınız yazıları kullanıcılarınızın kolayca sosyal medya hesaplarından paylaşmasını sağlayacak 8 sosyal medya paylaşım butonu eklentisini listeliyoruz. Böylece ziyaretçileriniz kolay bir şekilde beğendikleri konuları sosyal medya hesaplarından diğer kullanıcılara gösterirken sizde ziyaretçi kazanırsınız.

Web sitelerinin de insanlar gibi, artık kendi Facebook sayfalarına sahip olmaları ve sosyal kanallardan bir kitle oluşturmaları gerekiyor. Yetişkin internet kullanıcılarının %70'inden fazlası Facebook kullanıyor ve sosyal medya artık web sitelerinin genel trafiğinin yaklaşık üçte birini oluşturuyor.

Elbette kendi sosyal medya kanallarınızdaki yayınlarınıza bağlantılar gönderebilir ve diğer kişilerin de paylaşmalarını istersiniz. Ancak, okuyucu için bu işlemi kolaylaştırırsanız, içeriğinizi kendi hesaplarından paylaşmaya teşvik etme olasılığınız çok yükselir. Bu, URL'yi kopyalama ve yapıştırma zahmetine girmek yerine, anında paylaşmak için tıklayabilecekleri hızlı bir sosyal medya paylaşım butonu sağlamak anlamına gelir.

Neyse ki, bu işi sizin için halledecek birçok eklenti vardır, böylece çeşitli sosyal ağlardan kod parçacıklarını kopyala ve yapıştırmak zorunda kalmazsınız.

Çok sayıda sosyal medya paylaşım eklentisi olsa da, iyi çalışan, harika görünen ve aradığınız tüm özelliklere sahip olanı bulmak her zaman kolay değildir. Seçmenize yardımcı olmak için, en popüler sosyal medya paylaşım eklentilerini özetledik, böylece hangisinin web siteniz için daha uygun olacağı konusunda daha iyi bir fikre sahip olabilirsiniz.

1. Social Warfare: Güzel tasarımlı ve gelişmiş işlevsellik sağlayan sosyal medya paylaşım butonları

Social Warfare - WordPress için En İyi Sosyal Medya Paylaşım Butonları

Social Warfare, her boyutta ekranda harika görünebilecek ve istediğiniz renklerde özelleştirebileceğiniz, siteniz için güzel sosyal medya paylaşım düğmeleri ekliyor. Ayrıca, düğmelerin nereye yerleştirileceğini de seçebilirsiniz, sayfa içeriğinin üstünde veya altında (veya her ikisinde) veya manuel yerleşimi tercih edebilirsiniz.

Bu eklentide hızlı yükleme süreleri de önceliğe sahiptir, dolayısıyla sitenizi yavaşlatması gibi bir durum için endişelenmenize gerek yoktur. Özel görseller, başlıklar ve açıklamalar belirterek ziyaretçilerinizin içeriğinizi nasıl paylaştığı konusunda daha fazla kontrole sahip olabilirsiniz. Özel bir widget, en popüler yayınlarınızı sosyal paylaşımlara göre listelemenize olanak tanır ve paylaşım sayınızı yayınlarınızda belirgin bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bu, hem ön hem de arka uçta gerçekten güzel tasarlanmış bir eklentidir. Bu, seçenekler için açılan kutular ve düğme konumu için sürükle ve bırak işlevselliği ile kullanımı kolay bir eklentidir.

Social Warfare'in temel versiyonu ücretsizdir ancak premium versiyonu aşağıdakiler gibi bazı ekstra özelliklerle birlikte gelir:

  • Reddit, Tumblr ve WhatsApp dahil olmak üzere ek sosyal ağlar için destek
  • Özelleştirme seçenekleri
  • Özel tasarımlar ve düğmelerin yerleştirilmesi
  • Paylaşım sayılarını kapatma
  • Permalinkleri değiştirdikten, alan adını taşıdıktan sonra veya https'ye geçtikten sonra paylaşım sayısını taşır
  • Pinterest özgü resimler ve açıklamalar.

2. ShareThis: Ücretsiz sosyal medya paylaşım butonları ve eklentileri

sharethis - Ücretsiz sosyal medya paylaşım butonları ve eklentileri

ShareThis eklentisi, sosyal medya paylaşım düğmelerini WordPress web sitenizin herhangi bir sayfasındaki belirli konumlara, altyazıların altına yerleştirilebilir veya düğmeleri ekranın yanına (mobil cihazın alt kısmı) yapıştırılabilir, böylece her zaman görünür olurlar.

Sitenizi yavaşlatmayacak hafif, basit bir sosyal medya paylaşım eklentisi arıyorsanız, ShareThis, kullanmayacağınızı bildiğiniz birçok ek özellik olmadan, gerçekten iyi çalışıyor. Sadece basit bir eklenti, harika görünmeyeceği anlamına gelmiyor. Sosyal paylaşım düğmeleri modern düz bir tarzda tasarlanmıştır, böylece temanızla uyumlu olurlar ve her boyutta harika görünürler. Kare veya yuvarlatılmış köşeleri seçebilir ve boşluk, hizalama ve etiketleri beğeninize göre ayarlayabilirsiniz.

3. Sharingbuttons.io: JavaScript yok. İzleme yok. Süper hızlı ve kolay sosyal medya paylaşım düğmeleri

Sharingbuttons.io - JavaScript yok. İzleme yok. Süper hızlı ve kolay sosyal medya paylaşım düğmeleri

Sosyal medya ağları tarafından sağlanan varsayılan sosyal medya paylaşım kodları büyüktür, genellikle birden çok dosya indirir ve web üzerindeki kullanıcıları izler.

Bu oluşturucu, JavaScript kullanmayan sosyal medya paylaşım düğmeleri üretir; bu, inanılmaz derecede hızlı yüklenir (yalnızca tek bir HTTP isteği kullanırlar), web sitenizin oluşturulmasını engellemez, kolay erişilebilir ve kullanıcıyı izlemez. Ayrıca, güzel görünüyorlar ve uygun olan yerlerde marka yönergelerini takip ediyorlar.

Bu sosyal medya paylaşım düğmelerini kullanmak, HTML kodunu .html dosyalarınıza ve CSS kodunu .css dosyanıza kopyalamak kadar kolaydır.

Düğmeler "em" birimleri kullanılarak boyutlandırılmıştır, bu nedenle düğmelerin boyutunu değiştirmenin tek adımı ".resp-share-button" sınıfının "font-size" özelliğini ayarlamaktır.

İlginizi
çekebilir

En İyi WordPress Eklentileri 2021

4. Monarch Social Sharing Plugin For WordPress: Sosyal medya paylaşım butonları için daha fazla yerleşim seçeneği

Monarch - WordPress İçin En İyi Sosyal Medya Paylaşım Eklentisi

Monarch sosyal medya paylaşım eklentisi, tasarım odaklı bir ekip ürünü olarak harika görünür.

Paylaşım düğmeleri, kayan bir kenar çubuğu, içeriğin üstünde veya altında, görüntülerde veya videolarda veya kaydırma, yorumlama veya diğer kullanıcı etkileşimleriyle tetiklenen otomatik bir pop-up veya anında giriş gibi beş farklı konuma eklenebilir. Bu ekstra görüntüleme seçenekleri, içeriğinizin paylaşımını teşvik etmede gerçekten etkili olabilir. Ayrıca, tasarımınızda veya içeriğinizde herhangi bir yere ait düğmeleri bir kısa kod ile ekleyebilirsiniz. Seçebileceğiniz 3 düğme şekli ve çeşitli vurgu efektleri vardır. Renk, hizalama ve düğme etiketleri gibi her şey özelleştirilebilir, bu yüzden tasarımınıza tam olarak uydurmak istediğinizde gerçekten esnek bir eklentidir. Tüm düğme stilleri tamamen duyarlı ve en küçük ekranlarda bile harika görünüyor.

Düğmelerinizi ayarlamak ve özelleştirmek için kullanımı kolay bir gösterge panosunun yanı sıra, paylaşımlar ve beğeniler hakkındaki istatistiklere de erişebilirsiniz. Bazı eklentiler yalnızca en popüler sosyal ağı desteklerken, Monarch, Hacker News gibi bazı daha belirsiz olanlar ve Vkontakte ve Baidu gibi diğer ülkelerdeki popüler olan ağlar dahil 35'ten fazla sosyal ağı destekliyor. Bu nedenle içeriğinizi paylaşmak istediğiniz her yerde muhtemelen liste yeterlidir.

Bu temiz, hızlı ve basit bir şekilde işe yarayan gerçekten güzel bir sosyal medya paylaşım eklentisidir.

5. Easy Social Share Buttons: Benzersiz tasarım ve animasyon ile çok sayıda özellik sunan sosyal medya paylaşım eklentisi

Easy Social Share Buttons - Easy Social Share Buttons, ziyaretçilerin içeriğinizi nasıl paylaştığını ve görüntülediğini kontrol etmenize olanak tanıyan en iyi WordPress sosyal medya eklentisidir.

Bu listedeki hemen hemen tüm eklentiler iyi tasarlanmıştır, ancak Easy Social Share düğmeleri birçok farklı düğme stili, 50'den fazla düğme şablonu ve 25'den fazla animasyon efektiyle bunu bir adım daha ileriye götürüyor.

Easy Social Share, eksiksiz bir sosyal medya eklentisi olarak geliştirilmiştir. Ziyaretçi sayınızı artırmak, takipçilerini artırmak, yeni aboneler kazanmak veya ziyaretçileriniz ve müşterilerinizle iletişim kurmak için oluşturulmuştur. Easy Social Share, performans göz önünde bulundurularak dikkatle oluşturulmuştur ve sitenizi yavaşlatmaz.

Harika bir görsel deneyim sunmanın yanı sıra, hızlı, özelleştirilebilir, mobil cihazlar için optimize edilmiş ve yerleşik analitiğe sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Sosyal medya paylaşım eklentisi, 50'den fazla sosyal ağı destekler ve içeriğinizin WhatsApp, Facebook Messenger ve Skype gibi mesajlaşma uygulamalarlı ile de paylaşılmasına izin verir. Otomatik tetikleyiciler ve paylaşım sonrası eylemler, ziyaretçi etkileşim oranınızı artırmaya yardımcı olur.

Hangi sürümün daha iyi çalıştığını görmek için 3 farklı paylaşım düğmesi düzenini ve yapılandırmasını ayarlamanıza izin verir. Daha fazla kişinin içeriğinizi paylaştığını ve sosyal paylaşım yoluyla daha fazla paylaşımı teşvik etmek için sahte paylaşım sayılarını da girebilirsiniz.

6. Social Share: Hepsi bir arada sosyal medya çözümü

Social Share - Sosyal ağ hesapları ile giriş ve Sosyal yorumlar eklentisi

Super Socializer, WordPress için bir all-in-one sosyal medya eklentisidir. Sosyal paylaşım düğmelerini sitenize eklemenin kolay bir yolunun yanı sıra, Facebook ve diğer sosyal ağlar aracılığıyla da sitenizdeki içeriklere yorum yaptırabilir ve site kullanıcıları için sosyal medya hesapları ile girişleri etkinleştirebilirsiniz.

Düğmeleri istediğiniz şekilde kare, yuvarlak veya daire şeklinde ve çeşitli renk ve diğer seçenekler ile istediğiniz şekilde özelleştirmek için birçok farklı seçenek bulunur. Standart renklerden ve sosyal düğmelerin stillerinden uzaklaşmak istiyorsanız, bu sizin için bir artı nokta olabilir.

Bu, İngilizce bilmeyen ülkelerde yayınlanan bir web sitesi için popüler bir eklentidir ve birçok farklı dile destek sağlar ve muhtemelen hiç duymadığınız ağlar da dahil olmak üzere 100 civarında sosyal ağı destekler. Ayrıca WooCommerce ile entegre olur ve müşteri hesabına girişinde sosyal girişleri etkinleştirebilir ve WooCommerce ürünlerinin paylaşımını sağlayabilirsiniz.

Bu ücretsiz bir eklenti, hızlı ve iyi çalışıyor. Sitenize, yalnızca düğmeleri paylaşmaktan daha fazla sosyal işlev kazandırmak istiyorsanız, bu iyi bir seçimdir.

7. Sumo Share: Mobil cihazlar için optimize edilmiş akıllı sosyal medya paylaşım düğmeleri

Sumo Share - Siteniz için Ücretsiz Sosyal Medya Düğmeleri

Sumo aslında büyümeyi otomatikleştirmek için tasarlanmış web siteleri için bir araçtır. Paylaşım aracının yanı sıra, yeni kullanıcılar için harekete geçirici mesaj veya mail haber grubu için bir liste oluşturucu pop-up, "hoşgeldin mesajı" ve harekete geçirici mesajla birlikte bir "akıllı çubuk" yer alır.

Sumo paylaşım düğmeleri, ziyaretçilerin içeriğinizi paylaşmasını daha da kolaylaştırmak için tasarlanmıştır, böylece paylaşım düğmelerini kullanarak trafiğinizi %20 artırabilirsiniz. Düğmeler hem mobil hem de masaüstünde harika görünür ve yönetim panelinden kolayca kurulabilir. İçeriğinizin hangi günlerde paylaşıldığını ve hangi sosyal ağların en popüler olduğunu görmek için analizleri de görebilirsiniz.

Sumo Share'in kullanışlı bir özelliği, daha fazla paylaşımları teşvik etmek için her bir sayfa bazında optimize edilmiş bir düzende farklı paylaşım düğmelerini otomatik olarak gösteren "Akıllı" modudur. Sumo, 200 kadar abonesi olan yeni işletmeler ve küçük siteler için ücretsizdir. Sumo yazısını kaldırmanızı ve ekstra özellikler sunmasını sağlayan pro plan, ücretlidir.

8. Shareaholic: Para kazanma araçları dahil edilen gelişmiş özelleştirme ve analitik araçları sunan sosyal medya paylaşım eklentisi

Shareaholic - Sosyal Medya Paylaşım Düğmeleriyle Sosyal Trafiğinizi Artırın

Hedef kitlenizin web sitenizdeki makaleler, resimler, ürünler ve etkinlikleri paylaşmasını 1 tıklamayla kolaylaştırarak sosyal yönlendirme trafiğinizdeki büyümenizi bir sonraki seviyeye taşıyın. Entegrasyonlar arasında Pinterest, WhatsApp, Facebook, Twitter, Google, LinkedIn, WeChat ve 100'den fazla sosyal ağ bulunur.

Shareaholic çok popüler bir sosyal medya paylaşım eklentisidir. İlgili içerik ve para kazanma seçenekleri dahil olmak üzere araçlar paketi, Vistaprint ve Hootsuite gibi bazı büyük web siteleri tarafından bile kullanılıyor.

Shareaholic yüzlerce sosyal paylaşım platformuyla bütünleşir ve butonları Google Yazı Tipleri, çeşitli WordPress temaları ve yabancı diller için özelleştirilebilir. Bir diğer kullanışlı özellik ise içeriğinizi paylaşan kullanıcılara bir sosyal medyada sizi takip etmelerini isteyen bir pop-up görüntüleyen paylaşım sonrası işlevselliğidir. Bu, içeriklerinizi zaten paylaşan herkesin sosyal kanallarınızı takip etmek istemesi daha olası olduğundan, takipçilerinizi artırmanın harika bir yolu olabilir.

Shareaholic düğmelerini kullandığınızda, size en iyi performans gösteren sosyal ağlarınızı gösterecek ve içeriğinizi optimize etmek için size harekete geçirici bilgiler sunacak olan Shareaholic analytics'e erişiminiz olacaktır. Bu eklentinin potansiyel bir dezavantajı, tüm Shareaholic araçlarını içermesidir.

Shareaholic'ı ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz, ancak web sitenizde reklam göstereceğiniz anlamına gelen “reklam destekli” dir. Bu reklamları kaldırmak için aylık ücretli pro planlarından birine kaydolmanız gerekir.

9. Mashshare: Göze çarpan stillerde sosyal medya paylaşım düğmeleri

Mashshare - WordPress için bu Sosyal Medya Paylaşım Düğmeleri ile trafiğinizi artırın.

WordPress sitenize Facebook, Twitter ve diğer sosyal ağlardan inanılmaz miktarda trafik çekmek ister misiniz? O halde, ziyaretçilerin harika içeriğinizi yaymak istemesini sağlayacak, kurulumu kolay, göz alıcı bir "Paylaş" düğmesine ihtiyacınız var.

Eklentinin temel paylaşım sayacı, Twitter ve Facebook paylaşım düğmeleri ve mail listesi abonelik düğmeleri için ücretsizdir. Ücretsiz ve ücretli eklentiler, işlevselliği ek özelleştirme seçenekleri, daha fazla sosyal ağ, sosyal paylaşım optimizasyonu, paylaşım çubuğu, duyarlı davranış, analitik ve daha fazlası ile genişletir.

10. AddToAny: Sosyal medya paylaşım düğmeleri

AddToAny - AddToAny, milyonlarca sitenin ziyaretçilerin içeriği paylaşmasını ve kaydetmesini sağlar

Web siteleri ve uygulamalar için evrensel sosyal medya paylaşım platformu olan AddToAny ile paylaş düğmeleri. İçeriklerinizi Facebook, Twitter, Pinterest, WhatsApp, Google, Reddit ve daha pek çok yerde paylaşın.

AddToAny, WordPress, Drupal, Joomla, Cloudflare ve diğer web sitesi platformları için popüler sosyal medya paylaşım düğmeleri ve sosyal medya araçları sunar. Paylaşma düğmeleri arasında Facebook, Twitter, Pinterest, WhatsApp, Google, Reddit, mail ve daha fazlası bulunur.

Takip düğmeleri Instagram, Snapchat, YouTube, Medium ve daha fazlasını içerir. AddToAny, web tarayıcınızdan herhangi bir yerde bir sayfayı paylaşmak için tarayıcı uzantıları da sunar.

AddToAny simgeleri ölçeklenebilir vektör grafikleridir, yani hızlı yüklenirler, her boyutta ölçeklenebilirler ve Retina ve Retina HD ekranlar gibi Yüksek PPI ekranlarda çok iyi görünürler.

WordPress, Drupal ve diğer CMS'ler için açık kaynaklı eklentiler, her platforma göre uyarlanmıştır. AddToAny eklentileri eşzamansız olarak yüklenir, böylece içeriğiniz önce veya AddToAny ile paralel olarak yüklenir.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz