Image by Aksa2011 from Pixabay

En İyi ve Ücretsiz 14 Webcam Programı

Bilgisayarınızdaki web kamerası, Skype gibi bir VoIP yazılımı kullanarak sohbet etmekten çok daha fazlasını yapabilir. Doğru yazılımla eşleştirildiğinde, mütevazı web kamerasını arkadaşlarınızla ve ailenizle geniş açılı selfie’ler çekmek için kullanabilir veya hatta gözetim amacıyla kullanabilirsiniz. Bu ve benzeri nedenlerle gereksinimlerinizi karşılayabilecek iyi bir webcam programı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Burada, size en uygun olanı bulmanıza yardımcı olacak en iyi webcam programlarının bir listesi bulunmaktadır.

Bilgisayarınızın kamerası her zaman çok iyi değildir ancak doğru programla çok daha iyi şeyler ortaya çıkarabilir. Piyasada size yardımcı olacak birçok webcam programı var. Ancak, en iyisini bulmak biraz zor olabilir. İşte sizin için derlediğimiz en iyi web kamerası programları.

1. ManyCam

 • Ücretsiz ve Ücretli versiyonları mevcut
 • Windows · macOS

ManyCam sadece bir web kamerası uygulaması değildir. Bunun yerine, kullanıcıların kullanımına sunulan hazır ayarların, filtrelerin ve efektlerin çokluğu sayesinde tam bir video düzenleme aracı olarak ta adlandırılabilir. Bazı sanatsal videolar kaydetmek ve yayınlamak için geçişler, yüz maskeleri, ifadeler ve arka planlar gibi bir dizi güzelleştirme efekti ekleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra, YouTube entegrasyonu, Resim içinde Resim (PiP) modu ve yeşil ekran, ManyCam'ın sunduğu çeşitli özellikler arasındadır.

Videoları, MP4, MKV ve FLV gibi çeşitli formatlarda, 5-60 FPS arasında değişen kare hızlarında ve çok çeşitli çözünürlüklerde (240p, 480p, HD, FullHD vb.) kaydedebilirsiniz. Ses bit hızı değerlerini (96-192 kbps arasında) bile ayarlayabilir ve ayrıca oldukça iyi çalışan bir gürültü bastırma özelliği uygulayabilirsiniz. Geniş düzenleme araçları ve efekt portföyü sayesinde ManyCam, öğreticiler oluşturmak, ekran etkinliğini kaydetmek veya canlı akışı izlemek için çokça tavsiye edilen bir seçenektir.

Ücretsiz sürüm yalnızca birkaç özelliği kullanmanıza izin verirken, ManyCam Pro'nun geliştirilmiş sürümleri, efektlerde daha fazla değişiklik, IP kamera ve daha fazlası ile gelişmiş seçenekler sunacaktır.

2. SplitCam

 • Ücretsiz
 • Windows · macOS

SplitCam güçlü bir yayın stüdyosu programıdır. SplitCam ile doğrudan Twitch.tv, Youtube, Facebook ve benzer sosyal medya sitelerine yayın yapabilirsiniz. Ayrıca video yayınınıza birçok harika efekt ekleyebilirsiniz.

SplitCam, web kameranızı aynı anda Skype, Google Hangouts ve Facebook Messenger gibi çeşitli programlara bölmenin en kolay yoludur. Programın aynı anda iki programa birden webcam görüntüsünü aktarır.

SplitCam işlevlerini kullanarak, ekran çözünürlüğünü de maksimum geliştirmeye uygun şekilde değiştirebilirsiniz.

SplitCam, birçok mesajlaşma platformlarıyla da uyumludur. Bağlantılar 64 istemciyle sınırlıdır.

3. CyberLink YouCam

 • Ücretli · 30 gün ücretsiz deneme süresi
 • Windows

Web kameranızı canlı bir video stüdyosuna dönüştürün. YouCam'i Skype, Facebook ve YouTube Live ve hatta Twitch gibi video görüşmesi servislerine sorunsuz bir şekilde entegre edin. En iyi görünmek için gerçek zamanlı cilt geliştirmeleri ve makyaj uygulayın. 200'den fazla artırılmış gerçeklik efekti, özelleştirilmiş başlıklar ve görüntülerle toplantılarınıza ve yayınlarınıza hayat katın.

Youcam, en popüler webcam programlarında biridir. Diğer web kamerası yazılımlarında olan karmaşık arayüzden uzak olan temiz bir kullanıcı arayüzü, YouCam'i yeni başlayanlar için bariz bir seçim haline getirir.

Teknik açıdan, YouCam görüntüleri birden fazla formatta (JPG, BMP, PNG) kaydeder ve 240p'den Full HD'ye kadar çözünürlüklerde AVI ve WMV (VGA kartlı sistemler için MP4) dosya türlerinde video kaydedebilir. Seri çekimde kullanıcılar enstantane hızını beğenilerine göre manuel olarak ayarlayabilirler.

4. Debut Video Capture

 • Ücretsiz ve Ücretli versiyonları mevcut
 • Windows

Bu, normal webcam yazılımı değil, ekran görüntülerini yakalayan bir programdır. Ancak, web kamerası tarafından üretilen videoyu birçok şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Debut Video Capture yazılımı, çok işlevli bir ekran yakalama aracı sunar.

Bu web kamerası yazılımı, videoları FLV, MPG, AVI, MP4, WMV ve daha fazlası gibi farklı formatlarda kaydetmenizi sağlar. Sadece bu degil, Device Video Capture ayrıca, IP web kamerası ve diğer pek çok başka cihazdan da video kaydını gerçekleştirmenizi sağlar.

Debut Video Capture kullanıcılara önemli miktarda kontrol sağlar. JPG ve PNG olmak üzere iki dosya türünde ekran görüntüleri yakalayabilirsiniz. Videolar ise AVI, MKV, FLV ve WMV gibi çok çeşitli biçimlerde kaydedilebilir. Kullanıcılar ekran etkinliğini 144p'den HD'ye ve düşük çözünürlüklerde üç en / boy oranında (11: 9, 16: 3, 4: 3) kaydetme esnekliğine sahiptir, ancak kare hızı tüm çözünürlüklerde 30FPS'de sabit gibi görünmektedir.

Ek olarak, fare ile vurgulama, video hazırlarken altyazı ekleme, web kameranız için fare ve video modifikasyonlarına yakınlaştırma gibi özellikler sunar. Uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilmenize rağmen, gelişmiş özellikler için ürünü satın almanız gerekmektedir.

5. Yawcam

 • Ücretsiz
 • Windows

Yawcam, gömülü bir web sunucusuyla birlikte gelen ve görüntüleri yakalamanıza, göndermenize, videoları anında yayınlamanıza ve FTP'ye ücretsiz olarak yüklemenize yardımcı olan başka bir web kamerası yazılımıdır.
Fotoğraflarınızı jpg, png veya gif gibi farklı formatlarda paylaşırken, arayüz içgüdüsel ve basittir.

Birkaç saniye içinde çok sayıda fotoğraf çekebiliyor, gözetleme fonksiyonu için hareket dedektörünü, program zamanını ve daha fazlasını kullanabiliyor. Araç şifre ile kilitlenebilir, fotoğraf ve video aktarımları gelişmiş güvenlik için zaman damgalı olabilir.

Yawcam, bu harika özelliklere sahip son derece kullanıcı dostu bir arayüz sunan mükemmel bir araçtır. Bu son derece üretken ve iyi bir web kamerası programlarından biridir.

6. Webcam Toy

 • Ücretsiz
 • Web

Bir webcam programı indirmek ve yüklemek size zor geliyorsa, bu durumda Webcam Toy en iyi seçenektir. İstediğiniz tek şey hızlı bir fotoğraf çekmekse, bir web kamerası yazılımının yüklenmesini beklemeden bazı ilginç bozulma efektleri ve filtreler ekleyerek doğrudan Webcam Toy'a üzerinden yapabilirsiniz.

Webcam Toy oldukça basit bir webcam aracıdır. Yapmanız gereken tek şey web sitesini açmak, başlamak için Hazır? Gülümse! düğmesine ve ardından Kameramı Kullan düğmesine tıklamaktır. Beş ön ayar (Ayna, Kare, Geri Sayım, Flaş, Tam Ekran) arasından seçim yapabilir ve yan kaydırma düğmelerinden oluşan geniş efekt dizisi arasından seçim yapabilirsiniz. Tıklanan görüntüleri yerel olarak (yalnızca JPG formatında) kaydetmeyi veya doğrudan web sitesinden Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarına göndermeyi seçebilirsiniz.

7. Photo Booth Pro

 • Ücretsiz · Reklam içeriyor
 • Windows

Webcam görüntülerine eğlenceli gerçek zamanlı efektler ekleyebilir, tek fotoğraf veya fotoğraf şeridi yakalayabilir, bunları bilgisayarınıza kaydedebilir (Resimler klasörü) veya OneDrive ve Facebook veya Twitter'da paylaşabilirsiniz.

Photo Booth Pro, bir video kaydetmeden veya bir fotoğrafı yakalamadan önce gerçek zamanlı olarak test edilebilen bir dizi ayna efekti ve filtreye sahiptir. Photo Booth, yaratıcılığınızı ifade etmek için eksenel ayna efektleri, bozulma lensleri, bulanıklaştırma efektleri ve sanatsal filtreler gibi efektler sunar. Ve ayrıca, farklı filtrelerle dört görüntü çekmenizi ve düzenini daha sonra değiştirilebilecek bir şeritte düzenlemenizi sağlayan harika bir fotoğraf şeridi özelliği de vardır.

Görüntüler yerel olarak JPG formatında kaydedilir. Videolar ise MP4 formatında iki en-boy oranında (16:9 ve 4:3) kaydedilir.

Bu ekran kaydedici web tabanlıdır yani kaydı yapmak için bilgisayarınıza ekran görüntüsü programı indirmenize gerek yoktur. Tek yapmanız gereken bu online ekran kaydediciyi web’de açmaktır.

Sadece tek tıkla, dilediğiniz türde webcam videosu kaydedebilirsiniz. Apowersoft Online Ekran Kaydedici’nin esnek tarasımı ekranı online olarak kolaylıkla yakalamanızı sağlar. Diğer ekran kaydetme araçlarının aksine bu online ekran kaydedici neyi ya da ne kadar süre kaydettiğinizi sınırlamaz.

Özel bir alandaki etkinlikleri kaydetmeyi veya tüm ekranı kaydetmeyi seçebilirsiniz. Eğer isterseniz web kamera görüntülerini de kaydedebilirsiniz.

Apowersoft ücretsiz online ekran kaydedici, görüntüleri çok sayıda formatta (PNG, JPG, BMP, vb.) kaydederken, videolar MP4, WMV, AVI ve FLV gibi çok çeşitli dosya türlerinde 5-60 FPS arasındaki kare hızı değerlerinde kaydedilebilir. Ses dosyalarını MP3, AAC, FLAC gibi çeşitli formatlarda kaydetme seçeneğiniz de vardır ve ayrıca istediğiniz gibi farklı codec'ler arasından seçim yapabilirsiniz. Apowersoft, dosyalarınızı YouTube ve Vimeo'da paylaşma seçeneğinin yanı sıra hızlı bir şekilde bulutta depolamanıza izin vermek için Google Drive ve Dropbox entegrasyonuna da sahiptir.

9. IP Camera Viewer

 • Ücretsiz
 • Windows

IP Kamera Görüntüleyici, esas olarak bir güvenlik kamerası olarak çalışır ve bu nedenle, evinizi ve işyerinizi izlemenizi ve her türlü riskten korunmanızı sağlar. Evinize, ofisinize, park alanınıza ve çeşitli kameralarla aynı anda video çekimi sağlayarak birçok yere göz atmanızı sağlar.

Panasonic, Toshiba, Canon, Axis, D-link veya Foscam'dan farklı kamera türleri program tarafından desteklenir, USB kamera modellerinin çoğu ile uyumludur. Yazılım, 1800'den fazla farklı IP kamera modeli için desteğe sahiptir ve kullanıcıların ağa ekledikleri her IP kameranın yönü, kare hızı, kapsama alanı vb. gibi video özelliklerini ayrı ayrı yapılandırmasına ve özelleştirmesine olanak tanır.

Yazılım videoları üç çözünürlükte kaydedebilir. Özellikleri (kontrast, doygunluk, keskinlik vb.) manuel olarak ayarlanabilen 360p, 480p ve 720p kalite formatlarında kayıt yapabilir. Ayrıca, kullanıcılar IP kameralarında zoom işlevi olmasa bile bir çerçeve üzerinde dijital zoom yapabilirler. Yazılım aynı anda dört adede kadar kamera ekleyebilir ve kullanıcıların video yayınlarını aynı anda tek bir ekranda görüntülemelerini sağlar.

10. CamWiz Webcam Recorder

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alımlar sunar
 • macOS

CamWiz Webcam Recorder, Mac'inizdeki web kameralarının tam kontrolünü almanızı sağlar. Webcam videosunu görüntülemek, kaydetmek ve oynatmak için kullanabilirsiniz. Kayıt cihazı, kolay yükseltme için modüler bir tasarıma sahiptir.

Camwiz Webcam Recorder, etki alanında bulabileceğiniz en basit web kamerası uygulamalarından biridir, ancak tek dezavantajı, macOS platformuna özel olmasıdır. Camwiz, ana ekranda bulunan tüm çekirdek kayıt araçlarıyla çok temiz bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Yazılımın ayarlar menüsünde, Hareket Algılama, Uzaktan Web Kamerası ve Screen Cam yakalama gibi bazı ek özellikler vardır. Kullanıcılar, 240p ile 1080p arasında değişen çözünürlüklerde kaydedilen videolara zaman damgası, gece görüşü ve görüntü çevirme gibi efektler uygulayabilir. Ayrıca, Camwiz'i macOS cihazınızdaki diğer uygulamalar için sanal bir web kamerası olarak da kullanabilirsiniz.

11. Windows Kamera

 • Ücretsiz
 • Windows

Birçok düzenleme aracı ve efekti olan üçüncü taraf birçok webcam programı olmamasına rağmen, Windows Kamera da etkili bir web kamerası yazılımı olarak görevini yapar. Windows Kamera, ana ekranda yalnızca çekirdek kayıt araçlarına sahip, neredeyse tamamen web kamerasının görüş alanı tarafından işgal edilen çok minimalist bir kullanıcı arayüzü ile gelir.

Microsoft’un web kamerası yazılımı, 16:9 ve 4:3 gibi iki en boy oranında fotoğraf çekebilir ve Altın Oran içeren dört çerçeve ızgarası seçeneği ile birlikte gelir. Videolar yalnızca 360p, HD ve Full HD olmak üzere üç çözünürlükte 30FPS kare hızında kaydedilebilir. Ayrıca, seri çekim yapmayı seçebilir ve kamera düğmesine tekrar basılana kadar art arda birden fazla çekim yapmanıza olanak tanıyan hızlandırılmış çekim modunu etkinleştirebilirsiniz.

12. Logitech Capture

 • Ücretsiz
 • Windows · Logitect webcam ile

Logitech Capture, web kameranızla kolayca, hızlıca ve sezgisel olarak içerik oluşturmanızı sağlar. İki web kamerasından masaüstünden veya uygulama penceresinden kayıt alabilir ve resim içinde resim veya yan yana gibi altı farklı sahne arasında geçiş yapabilirsiniz.

Mobil telefonlar ve sosyal medya gönderileri için optimize edilmiş görüntüleme deneyimi için 9:16 dikey video biçiminde kaydedebilirsiniz.

Canlı metin katmanlarıyla videonuzu kişiselleştirebilir, çeşitli yazı tipleri, renkler ve önceden belirlenmiş arka planlar arasından seçim yaparak ekran adınızı ve hayranlarınıza göstereceğiniz mesajlarınızı kolaylıkla özelleştirebilirsiniz.

İçeriğinizi kişiselleştirmek için filtreleri, geçişleri ve çerçeveleri hızlıca uygulayın ve daha da iyi görünmesi için Chroma Key gibi güçlü denetimleri kullanarak arka planınızı silin. Çalıştığınız ortamdaki ışık düzeyiyle eşleşecek şekilde Aydınlık veya Karanlık modu seçin.

Uygulamanın sadece Logitech USB kameralarla uyumlu olduğunu ve dolayısıyla web kameranızın en iyi şekilde çalışabilmesi için birden fazla özellik sunması gerektiğini belirtmek gerekir.

Uygulamanın tam kapasite kullanabilmek, web kameranızın güvenliğini ve korunmasını sağlamak ve kalitesini korumak için sürücüleri aralıklı olarak güncellemeye devam etmeniz gerekir. Logitech yazılımı tamamen ücretsizdir; ancak, daha önce de belirtildiği gibi, USB kamerasını eklemeniz gerekir.

13. iGlasses

 • Ücretli · Deneme sürümü mevcut
 • macOS

iGlasses sadece Mac PC içindir ve bu nedenle, bu işletim sistemi için önemli bir web kamerası uygulamasıdır. Kategorideki diğer web kamerası programları ile aynı şekilde, iGlasses da canlı görüntülü sohbetlerinize eklenebilecek ek efektler sunar. iGlasses, yüz izleme ve 3 boyutlu efektler de dahil olmak üzere webcam için 50'den fazla efekt ve stile sahiptir.

Dijital kaydırma ve yakınlaştırma denetimleri, web kameralarına daha iyi bir çekim için yakınlaştırma olanağı sağlar.

Anlık fotoğrafınızı görebileceğiniz, onları düzenleyebileceğiniz veya hatta onları hemen özelleştirebileceğiniz son derece basit ve kullanıcı dostu bir arayüz sunuyor. Kullanıcılarına asgari özellikler sunarken, faydalı olan önemli özelliklerden kesinlikle taviz vermedikleri için, kullanıcı bu web kamerası aracını görüşmeniz sırasında kullanması için Facebook ve Skype gibi mesajlaşma platformlarıyla bağlantı kurabilir.

iGlasses ücretsiz deneme süresiyle birlikte gelir.

14. ScreenFaceCam

 • Windows
 • Ücretsiz

ScreenFaceCam, ekranı kaydetmek için daha basit bir yaklaşım getiriyor. Diğer ekran kaydedicilerle aynı temel işlevleri sağlar, ancak işlevselliği daha basittir. Uygulama, bir web kamerası girişi olsun veya olmasın, tüm ekranı veya bir kısmını kaydetmek için kullanılabilir ve sesinizi de kaydetmenizi sağlar.

Full HD Kaydı destekleyen bir ekran kaydedicidir. Kayıt cihazı, ekran kaydı sırasında bir Web kamerası Resim içinde Resim özelliğini destekler. Böylece yüzünüz sesinizle birlikte son kayıtta görünebilir.

Webcam programı, web kameranızı ve mikrofonunuzu otomatik olarak algılar veya bunları Kamera ve Mikrofon menüsünden seçebilirsiniz. Ayrıca bir çıktı kalitesi seçebilir ve ScreenFaceCam'i tüm ekranı kaydedecek veya arabirimin boyutunu ve konumunu kayıt bölgesi olarak kullanacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Görünüm alanı seçildikten sonra, üst menülerden birinde kayıt alanı aynı kullanıcı arabiriminde önizlenebilir. Son olarak, bir çıktı dosyası belirlemelisiniz, bundan sonra kaydetmeye başlayabilirsiniz. Kaydı durdurduğunuzda, uygulama videonuzu seçtiğiniz klasörde WMV formatında saklar.

5
0
0
0
4
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar (1)

 • avatar
  mustafa kaya

  harikaaa... genç arkadaşım okul için çok güzel bir hizmet sunmuşsun ,tamda ilkokul-ortaokul aynı çatı altında bir okulumuz ,ismi ; BAŞHÜYÜK İLKOKULU-BAŞHÜYÜK ORTAOKULU tek müdürlük adı altında faaliyet gösteriyor.bu hizmetiniz bize tam uyar siz ve ekibinize çok teşekkürler.

  Cevapla
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın