Web Sitelerinde Açılan Pop-up Engelleme

Pop-up pencereler aniden ortaya çıkar ve bir siteyi gezmek isteyen herkes için rahatsız edici olabilir. Bu tür rahatsız edici reklam gösterimlerini engellemek ve web sitelerin görünmesini engelleyen Pop-up’lardan kurtulmak için Pop up engelleme uygulamalarının kullanılması gerekir.

Pop-up pencereler internette gezinme hızını azaltıp web sitelerin daha yavaş çalışmasına neden olur. Bunlara ek olarak, sahte program veya antivirüs kurarak güvenlik için büyük bir risk oluşturuyorlar. Bu yüzden, pop-up engelleme programlarını kullanmak gerekiyor.

Pop-up engelleme araçları, çoğu kötü niyetli açılır pencerenin açılmasını durdurmak için yeterlidir. Pop-up engelleyici, açılır pencereler görünmeden önce pencereleri kapatır, pop-up açmaya çalışan seçeneği devre dışı bırakır.

2000'li yılların başlarından beri, web tarayıcıları açılır pencere engelleyicileri içeriyor. Açılır pencere engelleme işlevi her tarayıcı için farklıdır. Yerleşik pop-up engelleme özelliklerine sahip web tarayıcıları olsa da aşağıdaki araçlar daha iyi sonuçlar vermektedir.

Pop-up Engellemek İçin Eklentiler ve Uzantılar

Reklam ve pop-up engelleme araçları, yalnızca istenmeyen pop up pencereleri engellemekle kalmaz, aynı zamanda kişisel verilerinizi reklam verenlere gönderilmesine de engel olur.

Hangi reklamın görünmemesi ve neye izin verilmesi gerektiğini seçmek kolaydır. Açılır pencereleri engelleme ayarlarını yapılandırmanın yanısıra, ekranınızdaki reklam akışını kontrol etmenize izin veren mevcut uzantılar da mevcuttur.

uBlock Origin, en iyi reklam engelleyicidir. uBlock, istenmeyen reklamları durdurmak ve tarama deneyiminizi hızlandırmak için ideal bir reklam engelleyicidir. uBlock can sıkıcı reklamları, rahatsız edici video reklamları ve araya giren izleyicileri engeller. Ayrıca bir açılır pencere engelleyici işlevi görür ve bazı kötü amaçlı yazılım türlerine karşı korunmaya yardımcı olur. İnternet deneyiminizden reklamları kaldırmak ve genel çevrimiçi güvenliğinizi artırmaya yardımcı olmak için bir reklam engelleyici arıyorsanız, uBlock tam size göre bir araçtır.

Ancak, uBlock Origin yeni kullanıcılar için çok teknik olabilir ve olması gerekenden daha fazla içeriğin engellediğini görebilirsiniz. Bu, daha az teknolojiye meraklı bir kişi için zor olabilecek özelleştirmelere ihtiyaç duyacaktır. Yine de, bu tür şeyleri işleme konusunda iyi iseniz, o zaman uBlock Origin sizin için en iyi reklam engelleyicidir.

Pop-up reklamları, banner reklamları, rollover reklamlar ve çok daha fazlası için kullanılan bu reklam engelleyici, bilinen kötü amaçlı yazılım barındıran alan adlarını ziyaret etmenizi de engeller. Üçüncü taraf reklamverenlerden gelen izleme çerezlerini ve komut dosyalarını devre dışı bırakır.

Adblock Plus, kullanımı kolay açma / kapama düğmesi ve beyaz listeleme özellikleri vardır. Teknik olmayan kullanıcılar için çok yararlıdır, teknik şeyleri yönetebilen kullanıcılar için yalnızca etkinleştirebilir ve kullanabilir.

3. 1Blocker

Birçok özelliğe sahip pop-up engelleyicidir. Birçok reklam engelleme özelliğini etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı sağlar. Ayrıca, web kuralları düzenleyicisi kullanarak kendi kurallarınızı ekleyebilir ve özel filtre paketleri oluşturabilirsiniz.

Siteleri bir Safari uzantısı üzerinden beyaz listeye ekleyebilirsiniz. Ka-Block kadar hızlıdır ve düzenli olarak güncellenir.

Pop-up blocker pro, ortalama kullanıcının yumuşak bir web deneyimi için istediği şey. Google Chrome tarayıcınız için ücretsiz bir çözüm olan hafif kuruluma sahip bir açılır pencere engelleyicidir. Açılır pencere engelleyici pro yüklemesi kolaydır ve dosya boyutuda daha azdır.

Herhangi bir pop up engellendiğinde de sizi uyarır. Bildirimleri yok saymak için beyaz listeye de siteler ekleyebilirsiniz. Beyaz liste ayrıca imzalanmış tüm Chrome tarayıcılarına senkronize edilir.

5. Ka-Block

Safari tarayıcı için daha hızlı bir web deneyimi sunan bir reklam ve izleyici engelleme uzantısıdır. Tarama deneyiminizi yavaşlatan izleme komut dosyalarını ve reklamları engelleyen bir içerik engelleyicidir. Bu minimalist engelleyici, 68K-light JSON filtre listesini kullanıyor. İnternette gezinme rutinini etkilemeksizin hemen hemen her izci ve gereksiz reklamları engeller.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın