Ogznet.com
Web

Web sitesine sayaç ekleme için en iyi araçlar

24 Kasım 2022 ogz 21 0
Okunma süresi: 5 dk, 21 sn
Web sitesine sayaç ekleme için en iyi araçlar
Image by sentavio on Freepik

Kendi web sitenize online ziyaretçi sayacı mı eklemek istiyorsunuz? Web sitesine sayaç ekleme araçlarıyla şu anda sitenizi kimlerin ziyaret ettiğini hemen görün.

Bir web site sahibiyseniz, gerçek zamanlı veya günlük olarak web sitenizi kaç kişinin ziyaret ettiğini bilmek önemlidir. Bu yüzden web sitesine sayaç eklemeye ihtiyacınız olacaktır.

Sitenize ziyaretçi sayacı ekleyerek:

  • Yeni içeriğinizi kaç kişinin okuduğunu,
  • Hangi sosyal medya paylaşımlardan ziyaretçi geldiğini,
  • Bir ziyaretçinin sitenizde hangi sayfaları gezdiğini görebilir,
  • Belirli bir kişi/şirket sitenizi ziyaret ederse gerçek zamanlı bildirimler alabilir,
  • Hangi sayfaların popüler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Şimdi, HTML siteye online ziyaretçi sayaç kodu ekleme için bazı web site ziyaretçi izleme araçlarına bir göz atalım.

Google Analytics, en iyi bilinen web sitesi ziyaretçi izleme aracıdır. Uygulamanın birçok farklı özelliği vardır.

Google Analytics'in kullanımı tamamen ücretsizdir. Kurulum için sitenize bir izleme kodu eklemeniz gerekir. İzlemek istediğiniz her sayfada <head> etiketinden sonra izleme kodunu yerleştirebilirsiniz. WordPress gibi bazı hazır platformlarda, kodu otomatik olarak ekleyecek eklentiler bulunur.

Clarity, gerçek insanların sitenizi gerçekte nasıl kullandıklarını gösteren ücretsiz, kullanımı kolay bir araçtır. Kurulum kolaydır ve dakikalar içinde veri almaya başlarsınız. Anlık ısı haritaları, sayfanızdaki hangi alanların en fazla etkileşimi sağladığını ve ziyaretçilerinizin ne kadar ilerlediğini bir bakışta gösterir. Oturum kayıtları ise insanların sitenizi nasıl kullandığını gösterir.

Clarity ücretsiz bir araçtır ve tüm özelliklerinden tamamen sıfır maliyetle yararlanabilirsiniz. Asla trafik limitleriyle karşılaşmazsınız veya ücretli bir sürüme geçmek zorunda kalmazsınız.

Bu web site sayaç ekleme aracı ile dünyanın dört bir yanından web sitenize gelen ziyaretçilerinizi ülkeler, şehir, tarayıcı, işletim sistemi gibi filtreler ile gerçek zamanlı olarak görün. Canlı ziyaretçiler, sayfa yenilenmeden otomatik olarak güncellenir.

Google Analytics size karmaşık geliyorsa ve sitenizde büyük miktarda trafik yoksa bu aracı kullanabilirsiniz.

Şu anda web sitenizde kaç ziyaretçi olduğunu kontrol etmenin basit bir yolunu bulmak için bu aracı kullanmayı düşünebilirsiniz. Sitenizi ziyaret eden kişilerin canlı gösterimini sağlar. Veriler, ziyaretçinin konumunu ve görüntüledikleri sayfayı içerir.

Free Live Traffic Feed kullanmak için izleme HTML kodunu alıp manuel olarak sitenize yapıştırabilir veya WordPress eklentisini indirebilirsiniz. Renk, saat dilimi, sayaçlar, boyut ve daha fazlasını içeren çeşitli özelleştirme seçenekleri vardır.

Sitenizi ziyaret eden herkes bu sayaçtaki bilgileri görebilir. Bu sizin için uygun değilse, bu aracı kullanmayın.

Hitsteps ile web sitenize gelen ziyaretçinin hangi ülkede olduğunu, sitenize nerden geldiğini, hangi sayfaya baktığını, hangi tarayıcıyı kullandığını, hangi işletim sistemini kullandığını ve daha fazlasını görebilirsiniz.

Ayrıca bir ziyaretçi sitenizde bir form doldurursa (yorum veya iletişim formu gibi), Hitsteps ziyaretçinin kimliğini kişinin form ayrıntılarına otomatik olarak bağlayabilir. Sitenizi kimlerin ziyaret ettiğine dair daha eksiksiz bir resim oluşturmanıza olanak tanır.

Diğer Hitsteps özellikleri arasında anahtar kelime analizi, cihazlar arası izleme, web sitesi ısı haritaları, sayfa hızı analizi ve gerçek zamanlı reklam engelleyici tespiti bulunur.

Hitsteps'in ücretsiz sürümü, aylık 2.000'den az ziyaretçisi olan siteler tarafından kullanılabilir.

whos.Amung.Us, en iyi ücretsiz web sitesi ziyaretçi izleme araçlarından biridir. Ücretsiz olmasına rağmen, araç çoğu kullanıcı için yeterli olacaktır. Sınırsız sayfa görüntülemeyi, sınırsız ziyaretçiyi ve sonsuz sayıda web sitesini destekler.

Farklı widget'lar mevcuttur. Sitenize canlı bir harita ekleyebilir veya çeşitli ziyaretçi sayaçları arasından seçim yapabilirsiniz. Sayaç kodunu sitenize yüklemek için, Whos.Amung.Us web sitesinden HTML kodunu kopyalayıp yapıştırmanız gerekir.

Ziyaretçi bilgisini görmek istediğiniz her sayfaya sayaç kodunu eklemeniz gerekir.

WatchThemLive, gerçek zamanlı bir analiz ve kullanıcı davranışı izleme aracıdır. Ziyaretçiler, sayfa görünümleri, oturumlar, yönlendirenler ve kullanıcı segmentasyonu gibi temel bilgilere erişebilirsiniz, ancak uygulamanın öne çıkmasına yardımcı olan bazı daha güçlü özellikler de vardır.

Bu özellikler, oturum tekrarlarını (ziyaretçilerin sitenizde gerçekleştirdiği her işlemin ve içeriğiniz boyunca yaptıkları yolculuğu görebilmeniz için) ve ısı haritasını (size sitenizin hangi alanlarının en fazla tıklama aldığına ilişkin fikir verir) içerir.

Ücretsiz plan ayda 5.000 sayfa görüntülemeyi, ayrıca 5.000 ziyaretçi etkinliği takibini ve 5.000 video tekrarını kapsar.

7. Clicky

Clicky, web sitesi ziyaretçilerini gerçek zamanlı olarak izlemenizi sağlar. Bireysel ziyaretçileri ve oturum başına eylemlerini izlemek, ziyaretçi konumlarını bir harita üzerinde görüntülemek ve işletim sistemi, tarayıcı, ISP, dil ve hatta ziyaretçinin ekran çözünürlüğü gibi diğer verileri görmek için kullanabilirsiniz.

Google Arama sıralama verileri, HTTPS izleme, web sitesi ısı haritaları ve çalışma süresi monitörü gibi bazı canlı olmayan özellikler de vardır.

Clicky'nin ücretsiz planı, günde maksimum 3.000 sayfa görüntülemesi olan bir siteyi izlemenizi sağlar. Profesyonel plan, sınırı bir milyon görüntülemeye çıkarır.

Web-Stat ile ziyaretçilerinizi sitenizle etkileşime girerken gerçek zamanlı olarak gözlemleyin ve açılış sayfalarınızı ve navigasyonunuzu optimize edin. Araç, yalnızca JavaScript'i etkinleştirenleri değil, web sitenize gelen tüm ziyaretçileri kaydedebilir.

Web-Stat, gerçek zamanlı istatistiklere ek olarak, bireysel ziyaretçilerin ayrıntılarını gösterebilir, ziyaretlerin süresini tam olarak ölçebilir (verileri bir örnekten tahmin etmek yerine), ziyaretçilerin tıklama yollarını ve dönüşümlerini görebilir ve yönlendirmelerinizi ölçebilir.

Verilerinizi üçüncü taraflarla paylaşan ve hedefli reklamcılık için kullanan Google Analytics gibi hizmetlerin aksine, Web-Stat verilerinizin hiçbirini satmaz veya yayınlamaz.

Yandex.Metrica, sitenizin dönüşüm oranını artırmanıza yardımcı olan ücretsiz bir araçtır. Metrica, web sitenizin temel etkinlik göstergelerini izlemenize, kullanıcı davranışını analiz etmenize ve reklam kampanyalarınızın verimliliğini değerlendirmenize olanak tanır.

Yandex.Metrica, gelişmiş raporlama araçlarını ısı haritaları ve oturum tekrarı ile birleştiren güçlü bir web analiz sistemidir. Çevrimiçi-çevrimdışı bağlantı ve cihazlar arası verileri kullanarak hedef kitleniz hakkında kapsamlı bir bilgi edinin. Kullanımı kolay ilişkilendirme modellerini uygulayarak, sezgisel kontrol panelini izleyerek veya raporları ve segmentleri özelleştirerek web sitenizin büyümesini sağlayın.


Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum yaz