Ogznet.com
Akıllı Telefonunuzla Dünyayı Keşfetmek için En İyi 6 VR Seyahat Uygulaması Paylaş:
Image by FunkyFocus from Pixabay

Akıllı Telefonunuzla Dünyayı Keşfetmek için En İyi 6 VR Seyahat Uygulaması

Evden çıkmanıza bile gerek kalmadan rüya gibi bir plaja veya dağa sanal bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. VR teknolojisinin harikalarından biri, sizi akıllı telefonunuz aracılığıyla dünyanın birçok yerine ulaştırma gücüdür.

Bu yazının içeriği: Kapat

Çalışması için birkaç bileşene ihtiyacınız var, ancak bunu bir kez öğrendiğinizde, dünyanın en çarpıcı yerlerini keşfetmek için bütün bir gün geçirebilirsiniz. Aşağıda Android ve iPhone için en iyi VR seyahat uygulamaları ve başlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu bulunmaktadır.

VR Seyahat Uygulamaları İçin İhtiyacınız Olan Araçlar

Dünyanın etrafında sanal bir yolculuğa çıkmadan önce, ihtiyacınız olan tüm araçlara sahip olduğunuzdan emin olun.

 

Telefon tabanlı VR'nin keyfini sonuna kadar çıkarmak istiyorsanız sahip olmanız gereken temel araçlar şunlardır:

  • Özellikle Jiroskop sensörüyle VR deneyimlerini destekleyen bir akıllı telefon
  • Telefonunuz ve boyutuyla uyumlu bir Sanal Gerçeklik Gözlüğü
  • Bazen Android ve iOS uygulama mağazalarında bulunan Google'ın Cardboard gibi bir yazılımına ihtiyaç duyarsınız
  • YouTube veya diğer sağlayıcılardan 360 derece görseller ve videolar gibi VR seyahat uygulamaları veya medyası

1. Within VR

Within VR - Mobil cihazlarda sanal gerçekliği deneyimlemek için en iyi uygulamalardan biri

Mobil cihazlarda sanal gerçekliği deneyimlemek için en iyi uygulamalardan biri olan Within VR'da sunulan birkaç video var. Tamamı canlı ve sesli olan gerçek ve hareketli dünyalara seyahat edebilirsiniz. Gerçek hayat seçenekleri arasında Kuzey Kore, Hong Kong, Ruanda ve Olimpik Ulusal Park teklifiniz var.

Size hitap eden bir videoya dokunmanız yeterlidir; bir açıklama ve prodüksiyonu paylaşmak, indirmek ve yayınlamak için düğmeler içeren bir profil görünür. Son seçeneği seçerseniz, onu VR veya normal modda görüntülemeyi seçebilirsiniz.

Belgesellerden uzay yürüyüşlerine veya korku hikayelerine kadar sizi ilgilendiren her ne olursa olsun, sizi dört dakika hatta iki saat eğlendirecek bir şeyler bulacaksınız. Zamanla daha fazla prodüksiyon eklenebilir, bu nedenle indirilmesi gereken iyi bir VR uygulamasıdır.

2. 3D Mekanlar

3D Mekanlar - Bu uygulama ile tarihî ve kültürel mekanları sanki oradaymışçasına gezebilirsiniz

Bu kullanışlı uygulamada şelalelerden antik mezarlara kadar çok çeşitli destinasyonlar bulacaksınız. Öncelikle, 3D Mekanlar, 3D ve 360 derece de büyüleyici ve yüksek kaliteli görüntüler sunar.

Bununla birlikte, ilginiz özellikle sanal gerçeklik ise, istediğiniz görüntünün üzerine gidin ve VR simgesine dokunun. Telefonunuz takılı olarak sanal gerçeklik gözlüğünüzü taktığınızda, kendinizi oradaymış gibi hissedeceksiniz.

Uygulamanın ayarları da tamamen ayarlanabilir. VR parlaklığını, ekran dönüşünü, araç görünürlüğünü ve daha fazlasını değiştirerek deneyiminizi özelleştirin. Ekstra kullanışlı seyahat planlama uygulamalarıyla eşleştirmek, mükemmel yolculuğa hazırlanmanıza yardımcı olabilir.

3. Egypt VR 360

Egypt VR 360 - Mısır'ı Sanal Gerçeklikte Deneyimleyin

Bazı seyahat uygulamaları belli popüler yerlere odaklanır. Mısır çok bilinen bir yer olduğu için, buraya özel bir sanal turun varlığı pek de şaşırtıcı değil.

Egypt VR 360, basit ama iyi tasarlanmış olup, ülkenin en etkileyici simge yapılarının görüntülerini toplamaktadır. Uygulamayı açar açmaz, bir sıra konum ve her birinin kısa bir açıklamasını alacaksınız. Daha yakından bakmak için, bir hedefe ve ardından VR simgesine dokunmanız yeterlidir.

Yüzün üzerinde seçenekle Sfenks, Philae Tapınağı ve Sultan Hassan Camii'ni tek oturuşta ziyaret edebilirsiniz. Uygulamada keşfedilecek modern lüks oteller bile bulunuyor. Mısır'a bir sonraki ziyaretinizde tam olarak nereye gitmek istediğinizi tam olarak saptamak için fena bir fikir değil.

4. Nepal VR

Nepal VR - Nepal'i ziyaret etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

İşte insanların tatilleri için ziyaret etmeyi sevdikleri bir yere odaklanan başka bir seyahat uygulaması. Nepal VR, normal modda veya sanal gerçeklikte bakabileceğiniz bir dizi görüntü içerir.

İkincisi için, uygulamanın ekranının altındaki tanıdık VR simgesine dokunmanız yeterlidir. Navigasyon biraz garip ama sahneler güzeldir.

Kendinizi tapınakların, müzelerin ve festivallerin ortasında bulmanın yanı sıra, ister tarihi ister kültürel olsun, kullanışlı açıklamalar ve bilgiler sunan bilgi balonları getirebilirsiniz.

Uygulama için iyileştirmeler gerekse de Nepal'i tanımanın kolay bir yolu. Arkanıza yaslanın ve toplumu hakkında bilgi edinirken önemli yerleri keşfedin. Sanal bir gezgin olarak bile, dünya hakkındaki bilginizi genişletebilirsiniz.

5. Tour It Virtually App

travel the world in VR - Turistler ve gezginler için tarihi yerler, anıtlar, dini ve turist lokasyonlarının bir listesini içeren bir uygulama.

Turistler ve gezginler için tarihi yerler, anıtlar, dini ve turist lokasyonlarının bir listesini içeren bir uygulama.

Hindistan hakkında bilgi edinmek ve popüler konumlarını yakından görmek istiyorsanız, Tour It Virtually web sitelerinin yanında bir mobil uygulama sunar. Her iki platform da, her konumun tarihi, düzeni ve turizm tavsiyeleri hakkında yararlı ayrıntılar içerir.

VR özelliği açısından, bir kez daha, sadece görmek istediğiniz hedefe uygulama içinde gezinmeniz yeterli. Çok bilgilendirici profiline ulaştığınızda, üstteki resme dokunun ve akıllı telefonunuz hızla VR moduna geçecektir.

Bazı küçük aksaklıklara rağmen, etrafa bakmak, uygulamayı değerli bir yatırım haline getirecek kadar pürüzsüz ve sürükleyicidir.

6. Relax River VR

 

Gerçek hayattaki hedeflerin yanı sıra, sanal gerçeklik sizi programcıların sıfırdan oluşturduğu dünyalara da götürebilir. Relax River VR, bir tekneye atlayabileceğiniz ve süper ayrıntılı ortamlarda yüzebileceğiniz harika bir örnektir.

Bu uygulama yalnızca VR teknolojisine sahiptir, bu nedenle onu kullanmak için kesinlikle bir sanal gerçeklik gözlüğüne ve ilgili yazılıma ihtiyacınız vardır. Ayrıca, ara sıra reklamların yolculuğunuzu kesintiye uğratacağını unutmayın.

Artı tarafta, girilmesi en basit deneyim. Sadece uygulamayı başlatın, ekipmanınızı kurun ve sanal nehir turu başlar.

Zengin renk ve gerçekçi ışıkla şelalelerin, kalıntıların ve güzel manzaraların önünden geçeceksiniz. Gerçek destinasyonlardan net etkiler vardır, bu nedenle deneyim, dijital bir Kahire'yi veya Honolulu'yu ziyaret etmek kadar sürükleyici ve rahatlatıcıdır.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz