Vimeo sitesinden video indirme araçları

Vimeo, yüksek kaliteli videoları seven kullanıcılar için bir video paylaşım topluluğudur. Bu, diğer popüler video izleme sitelerinin aksine, çok miktarda kaliteli içeriğe sahiptir. Herkes bir noktada Vimeo’dan nasıl video indirileceğini merak ediyor. Bu yüzden burada, en iyi Vimeo video indirme araçlarını inceleyeceğiz.

1. Web tarayıcı uzantıları ile Vimeo video indirme

Vimeo sitesinden ayrılmadan videoları indirmenizi sağlayan Chrome, Firefox, Opera vb. için video indirme eklentileri mevcuttur.

Simple Vimeo Downloader uzantısı, indirme düğmelerini doğrudan Vimeo oynatıcısına ekleyerek, Vimeo'dan video ve altyazı indirmenize olanak tanır.

İndirme düğmesi mevcut olmayan video çeşitlerini (özellikle yüksek çözünürlüklü olanları) indirmek için harici ffmpeg aracı kullanılabilir.

Aynı videoda birkaç indirme düğmesi görürseniz, bu videonun bu kalite için birkaç kare hızına ve/veya farklı kodeklere sahip olduğu anlamına gelir. Kalite ve fps seçeneklerini görmek için fare imlecini düğmenin üzerinde tutabilirsiniz. Mümkün olan maksimum çözünürlük 1080p'dir ve format MP4'tür.

2. Vimeo video indirme için online video indiriciler

Bir web sitesine gidin, bir bağlantı yapıştırın ve videoyu indirin, bu kadar kolay! Vimeo video indirmek için dikkate değer iki online video indirme sitesi vardır.

Bir grup meraklı tarafından oluşturulmuş, gösterişsiz bir başlığa sahip Vimeo video indirme sitesidir. İndirilen dosyaları, video formatına (mp4) veya ses dosyası formatına (mp3) dönüştürür. Sadece bir video bağlantısını yapıştırın ve Submit düğmesine basın.

Daha sonra, üç nokta simgesine tıklayın ve İndir seçeneği ile yeni bir sekmede bir video açıldığını unutmayın. İndirilen video, bir başlık yerine rakamlarla yeniden adlandırılır.

SmallSEOTools ekibinden benzer bir çevrimiçi Vimeo indiricisi. URL işlemeden sonra 3 seçenek elde ederiz: 360p, 540p ve 720p çözünürlük ve her biri için çıktı boyutu. Her ne kadar, boyut çoğu durumda gerçek olana karşılık gelmese de, sonunda, video başlığı korunmuş bir MP4 dosyası alıyoruz. Ücretsiz ve olabildiğince basit.

3. Video indirme programları ile Vimeo video indirme

En güvenilir yol ve en fazla özelliğe sahip olanı video düzenleme/dönüştürme yazılımlarıdır. MP4'den 4K'ya kadar çözünürlük, Vimeo, YouTube, Facebook, Dailymotion vb. desteğinin yanı sıra çok sayıda çıktı formatı, ekstra özellikler ve bunların hepsi oldukça uygun bir seçeneği gösterir. Kullanıcı incelemelerinden yola çıkarak, öne çıkarmak için 5 video indirme programını seçtik.

3.1. VideoProc

Bu öncelikle iyi bir video düzenleme uygulamasıdır, ancak aynı zamanda bir Vimeo video indirme programıdır. İndirici bölümüne gidin, bir bağlantı ekleyin ve sağdaki mavi Analyze düğmesine tıklayın. Tarayıcı uzantılarına kıyasla videoları orijinal kalitede indirme yeteneğine sahiptir. 144p'den 2K/4K'ya kadar istediğiniz kalitede Vimeo video indirme seçeneğine sahiptir. Bir oynatma listesi olduğunda, VideoProc aynı anda birkaç (veya tüm) videoyu indirmenize de izin verir. İndirdikten sonra, belirli cihaz çözünürlüğü için düzenleme veya yeniden biçimlendirme gibi ekstra özellikler vardır.

Vimeo, Facebook, Dailymotion, Metacafe, Spike, Yahoo!, Globo, RTVE vb. gibi sosyal web sitelerinden videolar indirmenizi sağlayan bir video indirme programıdır. Multimedya içeriğini bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirebilirsiniz. 3GP, 3G2, AVI, XVID, MP4, MP3, MP2, WMA, WMV, GIF, FLAC, WAV, PSP, MPG, VOB, OGG, MOV, AVI dahil olmak üzere birçok formatı destekler.

Video indirmek için başka bir popüler ve temel program. Ancak ücretsiz sürüm reklamlarla doludur. Video indirirken video kalitesi seçeneklerine sahip olmak istiyorsanız Pro ücretli sürüme ihtiyacınız olacak. YTD, videoları bir kullanıcının belirli cihazı için en uygun biçimde kaydeder. Ancak ücretsiz sürüm, ekran ne kadar büyük olursa olsun 4K'da kaydetmeye izin vermez. Ara sıra kullanmak için basit bir Vimeo indiricisi olarak işe yarayacaktır.

3.4. 4K Download

Bu video indirme programı, YouTube, TikTok, Facebook, Vimeo'dan oynatma listeleri, kanallar ve altyazıları 8K çözünürlük ve 60 FPS'ye kadar kalitede indirir ve daha da fazlasını yapabilir. İşin püf noktası, orijinal kaliteyi elde etmek için bir abonelik satın almak ve abone olunan kanallardan içeriği otomatik olarak indirmektir.

3.5. iTubeGo

Bu, videoları orijinal kalitede indirmek için bir araçtır. Sol tarafta, indirilen dosyaları görüntülemek için bir menü var. Bir Vimeo video bağlantısı yapıştırın, kaliteyi seçmek için bir pencere görünür (4320p'ye kadar). Ayrıca yalnızca bir videodan ses çıkarılabilir. Kaydettikten sonra, ek olarak dosya formatını değiştirmek dönüştürme aracı vardır. Deneme sürümünü 3 video indirme ve 3 dosya dönüştürme ile sınırlı olduğunu unutmayın.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın