Image by rawpixel.com

Video boyutu küçültme nasıl yapılır?

Video dosyaları büyüktür ve bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda çok fazla yer kaplarlar. Sıkıştırılmamış 1080p HD çekimler, dakika başına 10,5 GB’a kadar alan kaplayabilir! Büyük dosyalar ayrıca göndermek, indirmek veya paylaşmak için çok fazla internet kotası harcar. Bu yüzden, neredeyse tüm videolar internete yüklenmeden önce sıkıştırılır.

Ancak küçük bir dosya boyutu ve izlenebilir bir son ürün arasında doğru dengeyi yakalamak önemlidir. Bu, videoların mümkün olduğunca küçük boyutlu olurken yüksek görüntü kalitesini koruması gerektiği anlamına gelir. Video boyutunu küçültmek istiyorsanız, bir dizi seçeneğiniz vardır.

Online Video Boyutu Küçültme

Online video sıkıştırma araçları web tarayıcınızda çalışır. Böylece program indirip yüklemenize gerek kalmaz. Sürükle ve bırak işleviyle genellikle oldukça basit bir kullanıma sahiptirler. Videoları, yalnızca ara sıra sıkıştırmanız gerekiyorsa, online bir video boyutu küçültme aracı işinizi görür.

Apowersoft Ücretsiz Online Video Dönüştürücü (Web)

Bu ücretsiz online video sıkıştırma aracı, bir video dosyası türünden diğerine dönüştürmenizi ve videoları daha küçük bir dosya boyutu için sıkıştırmanızı sağlar.

 • Video uzunluğu sınırsız, filigran yok ve çok çeşitli çözünürlükler, çıkış boyutları, bit hızları ve daha fazlasını sunar.
 • Birden çok videoyu aynı anda sıraya alın.
 • Bazı video düzenleme araçlarını içerir; filtre ekleyin, kırpın / kesin, kare hızını ayarlayın veya kendi filigranınızı ekleyin gibi.

En iyi video boyutu küçültme programları

Çoğu video sıkıştırma aracı, aslında bir video dönüştürücüdür. Bunlar, bir videoyu bir dosya türünden diğerine dönüştürmenize olanak tanırken aynı zamanda son çıktı boyutu üzerinde kontrol sunar.

1. Freemake (Windows)

Milyonlarca kullanıcısı olan bu program, yalnızca Windows platformunda kullanılan ücretsiz bir video boyutu küçültme programıdır. Birden çok codec bileşeni, çözünürlük ve kare hızı seçeneği de dahil olmak üzere video dosya boyutunu azaltmak için birkaç farklı yol sunar.

2. Video Converter Factory (Windows)

Bu aracın ücretsiz sürümü oldukça sınırlı özellikler sunmasına rağmen, pro sürümü video dosyalarını hızlı bir şekilde sıkıştırmanıza yardımcı olacak bir dizi harika özellik sunar.

WonderFox Free HD Video Converter, ücretsiz HD video dönüştürme için en iyi çözümü sağlar, video kalitesini artırır ve kalite ile dosya boyutu arasında mükemmel bir denge oluşturur.

Çıktı görüntülerinin orantısız en boy oranını ve donuk rengini tamamen önler ve taşınabilir cihazlarınızda gösterilen çıktı videosunu tam ekranda yapabilir. Ek olarak, özelleştirilebilir sıkıştırma seviyesi çubuğunu sürükleyerek orijinal videoyu küçültebilirsiniz.

3. Any Video Converter Free (macOS · Windows)

Bu ücretsiz video sıkıştırma aracı herhangi bir sınırlama olmadan video boyutunu küçültmenizi sağlar.

 • Ayrıca videoları / sesleri indirmek veya ayıklamak ve CD veya DVD'leri kopyalamak veya yazmak için özellikler içerir.
 • Video boyutunu kayıpsız kaliteyle sıkıştırmanızı sağlar ve 30 kat daha hızlı dönüşüm hızı sağlar.
 • Sezgisel ve modern kullanıcı arayüzü sunar.
 • Ek düzenleme araçları, filtreler ve efektler içerir.

4. Wondershare UniConverter (macOS · Windows)

Windows ve Mac için ayrı sürümleri mevcut olan Wondershare’in premium video dönüştürücüsü, 30 kat daha hızlı ve 1000'den fazla desteklenen video dosya formatı sunuyor.

 • Video dosya boyutunu azaltmak için 8 farklı yol da dahil olmak üzere bir dizi ayar ve araç sunar.
 • All-in-one aracı ayrıca video indirmek, DVD yazmak, düzenlemek ve diğer özellikleri indirmek için araçlar içerir.
 • Aynı anda birden fazla video dosyasının boyutunu küçültmek için toplu sıkıştırmayı destekler.
 • Kapsamlı çevrimiçi destek belgeleri ve öğreticileriyle kullanımı kolaydır.
0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın