Ogznet.com
USB bellekten çalışan programlar Paylaş:
Usb mockup psd created by freepik - www.freepik.com

USB bellekten çalışan programlar

Taşınabilir program, bilgisayara kurulum gerektirmeyen, bilgisayarda herhangi bir ayar değiştirmeyen veya üzerinde çalıştığı bilgisayarda herhangi bir iz bırakmayan yazılımlar olarak adlandırılabilir. Her zaman USB’nizde bulundurmanız gereken en iyi taşınabilir programlar bu yazıda.

Taşınabilir yazılımların avantajları

 • Kurulum gerektirmez.
 • Bu program klasörü uygulamayı çalıştırmak için gereken her şeyi içerir. Ana bilgisayara daha fazla dosya indirilip yüklenmesine gerek kalmaz.
 • Yazılım ayarları, yazılımların program klasörüne kaydedilir. Böylece bu klasör taşınırsa, ayarlar da sizinle birlikte gelir.
 • Yazılım, Windows kayıt defteri de dahil ana bilgisayardaki hiçbir şeyi değiştirmez.
İlginizi
çekebilir

Yeni Bir Bilgisayarda Olması Gereken En İyi Ücretsiz Programlar

Her zaman USB'nizde bulundurmanız gereken taşınabilir yazılımlar:

 1. Mozilla Firefox - Mozilla Firefox kullanımı kolay, hızlı, tam özellikli bir web tarayıcısıdır. Açılır pencere engelleme, sekmeli tarama, entegre arama, gelişmiş gizlilik özellikleri, otomatik güncelleme ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok harika özelliğe sahiptir.
 2. Mozilla Thunderbird - Thunderbird, kullanımı kolay, güvenli, hızlı e-posta istemcisidir. Hızlı mesaj arama, özelleştirilebilir görünümler, IMAP/POP desteği, RSS desteği ve daha fazlasını içeren birçok harika özelliğe sahiptir. Ayrıca, taşınabilir sürüm, çalıştırdığınız bilgisayarda hiçbir kişisel bilgi bırakmaz, böylece e-postanızı ve adres defterinizi gittiğiniz her yere götürebilirsiniz.
 3. µTorrent - µTorrent, dünyanın en popüler BitTorrent istemcisidir. Diğer BitTorrent istemcilerinde bulunan özelliklerin çoğu, bant genişliği önceliklendirme, zamanlama, RSS otomatik indirme ve Mainline DHT (BitComet ile uyumlu) dahil olmak üzere µTorrent'te bulunur.
 4. 7-Zip - 7-Zip, Windows için çok çeşitli özelliklere sahip bir dosya arşivleyici (sıkıştırma) yardımcı programıdır: LZMA sıkıştırmalı yeni 7z formatında yüksek sıkıştırma oranı, 7z, ZIP, GZIP, BZIP2 ve TAR dahil olmak üzere çok çeşitli desteklenen formatlar, RAR, CAB, ISO, ARJ, LZH, CHM, Z, CPIO, RPM, DEB & NSIS için destek, birçok rakip ZIP yardımcı programından daha iyi sıkıştırma, 7z formatı için kendiliğinden açılan yetenek, güçlü Dosya Yöneticisi, 63 dil desteği ve dahası.
 5. jPortable - jPortable, taşınabilir aygıtınıza kolayca bir Java® çalışma zamanı ortamı eklemenizi sağlar. LibreOffice Portable gibi PortableApps.com Formatındaki uygulamalarla otomatik olarak çalışır. Yerel makineye Java® çalışma zamanı ortamının yüklenmesi gerekmez ve yönetici hakları gerekmez. JAR'lar, jPortable Launcher'ı kullanılarak çalıştırılabilir.
 6. VLC Media Player - VLC medya oynatıcı, çeşitli ses ve video biçimlerinin (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, XviD, WMV, mp3, ogg, ...) yanı sıra DVD'ler, VCD'ler ve çeşitli akış protokollerini destekler. Ayrıca, yüksek bant genişliğine sahip bir ağda IPv4 veya IPv6'da tek noktaya yayın veya çok noktaya yayın akışı için bir sunucu olarak da kullanılabilir.
 7. Audacity - Audacity, kullanımı kolay bir ses düzenleyici ve kaydedicidir. Şunlar için kullanabilirsiniz:
 • Ses kaydı.
 • Kasetleri ve kayıtları dijital kayıtlara veya CD'lere dönüştürün.
 • Ogg Vorbis, MP3 ve WAV ses dosyalarını düzenleyin.
 • Sesleri birlikte kesin, kopyalayın, birleştirin ve karıştırın.
 • Bir kaydın hızını veya perdesini değiştirin.
 • Ve dahası!
 1. TEncoder Video Converter - TEncoder Video Converter, altyazılar, medya kopyalama, çevrimiçi video indirme ve daha fazlasının yanı sıra çok çeşitli video formatlarını destekler.
 2. GIMP - GIMP (GNU Görüntü İşleme Programı), fotoğraf rötuşlama, görüntü kompozisyonu ve görüntü geliştirme gibi görevler için ücretsiz olarak dağıtılan bir programdır. Birçok yeteneği vardır. Basit bir boyama programı, uzman kalitede bir fotoğraf rötuş programı, çevrimiçi toplu işleme sistemi, seri üretim görüntü oluşturucu, görüntü formatı dönüştürücü vb. olarak kullanılabilir. GIMP'nin hem 32 bit hem de 64 bit sürümleri daha küçük bir kurulum boyutunda maksimum performans için birleştirilmiştir.
 3. 2048 - 2048, karo tabanlı bir bulmaca oyunudur. Alanınız tükenmeden önce daha büyük numaralı karolar ve daha yüksek puanlar oluşturmak için eşleşen karoları birleştirirsiniz.
 4. FileZilla (FTP client) - FileZilla, birçok kullanışlı özelliğe sahip hızlı ve güvenilir bir FTP istemcisidir. Hem indirmelerde hem de yüklemelerde devam ettirme, zaman aşımı algılama, güvenlik duvarı desteği, SOCKS4/5 ve HTTP1.1 desteği, SSL, SFTP ve daha fazlasını, tümü sezgisel bir sürükle ve bırak arayüzü ile destekler.
 5. Free Download Manager - Free Download Manager, bant genişliği optimizasyonu, duraklatma ve devam ettirme, torrent dosyaları, flash video indirmeleri ve çok daha fazlasını destekleyen kapsamlı bir indirme yöneticisidir.
 6. Iron - Iron, Google Chrome tarayıcısının temel aldığı açık kaynaklı Chromium kaynak kodunu temel alır. Iron, bazı Google Chrome paketlerinde bulunan benzersiz kimlikleri, zaman damgalarını, özel hata sayfalarını ve diğer bilgileri içermez.
 7. Eraser Classic - Eraser, güvenli bir dosya silme ve veri silme aracıdır. Çoklu silme, desen yazma ve daha fazlası için destek sağlar, hassas verileri güvenli bir şekilde silmek için kullanılabilir.
 8. Notepad++ - Notepad++, ücretsiz bir kaynak kod düzenleyicisidir ve birkaç kodlama dili destekleyen Not Defteri yerine geçer. MS Windows ortamında çalıştırıldığında, kullanımı GNU Genel Kamu Lisansı'na tabidir.
 9. Apache OpenOffice - Apache OpenOffice, Microsoft Office, Word Perfect, Lotus ve diğer ofis uygulamalarıyla uyumlu, tam özellikli bir ofis paketidir. Kullanımı kolay ve zengin özelliklere sahip, bir ofis paketinden beklediğiniz neredeyse tüm işlevleri ücretsiz olarak yerine getiriyor.
 1. Kaspersky TDSSKiller - TDSSKiller yardımcı programı, kötü amaçlı yazılım ailesi Rootkit.Win32.TDSS, bootkit'ler ve rootkit'lerle savaşır. Tam gelişmiş bir virüsten koruma paketi olmasa da, eski veya hiçbir koruması yüklü olmayan virüslü bilgisayarlardan rootkit'leri kaldırırken faydalı olabilir.
 2. AbiWord - AbiWord, Microsoft Word'e benzer, ücretsiz bir kelime işlemci programıdır. Çeşitli kelime işlem etkinlikleri için uygundur ve Microsoft Word, Word Perfect, Open Document (OpenOffice.org), Office Open XML (MS Word 2007), RTF, HTML, Palm ve daha fazlasını içeren bir dizi belge türünü destekler. Hem dilbilgisi hem de yazım denetleyicilerinin yanı sıra adres mektup birleştirme yetenekleri de dahil olmak üzere bir dizi başka kullanışlı özellik içerir. Ayrıca, mevcut eklentileri ile özellikler eklemenize izin veren bir eklenti sistemine sahiptir.
 3. Metapad - Metapad, Windows için Microsoft Notepad'e benzer özelliklere sahip, ancak birçok ekstra (ve oldukça kullanışlı) özelliklere sahip küçük, hızlı ve tamamen ücretsiz bir metin düzenleyicisidir. Not Defteri'nin tüm özelliklerini ve çok daha fazlasını içerdiğinden, Not Defteri'ni tamamen değiştirmek üzere tasarlanmıştır.
 4. Foxit Reader - Foxit Reader, zengin özelliklere sahip ücretsiz bir PDF belge görüntüleyici ve oluşturucusudur. Foxit Reader, herhangi bir PDF dosyasını açmanıza, görüntülemenize, imzalamanıza ve yazdırmanıza izin veren zengin özelliklere sahip bir PDF görüntüleyicidir. Foxit Reader, eksiksiz bir PDF oluşturma çözümü sunan ve her masaüstüne PDF oluşturmanın gücünü sağlayan tek yüksek hacimli PDF okuyucudur. Foxit Reader, sisteminizi ve şirketinizi güvende tutan güvenlik açıklarına karşı kapsamlı koruma ile donatılmıştır. Yerel olarak kurulmuş bir hizmet gerektirdiğinden ConnectedPDF'nin taşınabilir olarak kullanılamayacağını unutmayın.
 5. IrfanView - IrfanView, çok sayıda dosya formatı, çok dilli destek, boyama araçları, dış görünümler, slayt gösterisi, EXIF/IPTC/Yorum metni, Adobe Photoshop desteği ile Windows için hızlı, kompakt ve yenilikçi ücretsiz bir grafik görüntüleyicidir. Filtreler, dizin görüntüleme, toplu dönüştürme (görüntü işleme ile), çok sayfalı TIF düzenleme, dosya arama, multimedya oynatma, yazdırma, JPG/TIF'de gömülü renk profilleri, renk derinliği değişiklikleri, tarama desteği, temel düzenleme, IPTC düzenleme, efektler, ekran yakalama, simge çıkarma (EXE/DLL/ICL'ler), kayıpsız JPG döndürme, Unicode, kısayol tuşları ve daha fazlası. Tüm standart eklentiler ve çeviriler bu pakete dahildir.
 6. Angry IP Scanner - Angry IP tarayıcı çok hızlı bir IP adresi ve port tarayıcıdır. Herhangi bir aralıktaki IP adreslerini ve bağlantı noktalarını tarayabilir. Platformlar arası ve hafiftir. Herhangi bir kurulum gerektirmez, özgürce kopyalanabilir ve her yerde kullanılabilir. Angry IP tarayıcı, canlı olup olmadığını kontrol etmek için her bir IP adresine ping gönderir, ardından isteğe bağlı olarak sunucu adını çözer, MAC adresini belirler, bağlantı noktalarını tarar vb. Her sunucu hakkında toplanan veri miktarı eklentilerle genişletilebilir.
 7. PuTTY - PuTTY, orijinal olarak Windows platformu için Simon Tatham tarafından geliştirilen bir SSH ve telnet istemcisidir. PuTTY, kaynak koduyla kullanılabilen ve bir grup gönüllü tarafından geliştirilen ve desteklenen açık kaynaklı bir yazılımdır.
 8. WinSCP -  WinSCP Portable, Windows için birçok harika özelliğe sahip ücretsiz bir SFTP, FTP ve SCP istemcisidir.
 • Otomatik PuTTY Portable veya KiTTY Portable entegrasyonu
 • Grafiksel kullanıcı arayüzü
 • SSH-1 ve SSH-2 üzerinden SFTP ve SCP protokolleri ve düz eski FTP protokolü desteği
 • Birkaç yarı veya tam otomatik yolla dizin senkronizasyonu
 • Entegre metin düzenleyici
 • SSH parolası, klavye etkileşimli, ortak anahtar ve Kerberos (GSS) kimlik doğrulaması desteği
 • Windows Gezgini ve Norton Commander benzeri arabirimler
 1. Rufus - Rufus, USB bellek vb. gibi önyüklenebilir USB flash sürücüleri biçimlendirmeye ve oluşturmaya yardımcı olan küçük bir yardımcı programdır. Rufus, benzer yardımcı programlardan önemli ölçüde daha hızlıdır ve açık kaynak kodlu ve ücretsizdir.

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz