Photo by Marten Bjork on Unsplash

Twitter video yükleme için en iyi video dönüştürme programları

Twitter, diğerlerinden daha iyi bir sosyal medya platformudur, çünkü herkesle etkileşim kurmak için basit bir platform sunar ve en güvenli ortamı sağlar. Twitter, yaratıcı ve eğlenceli gönderilerle bir kitleye ulaşmak ve onlarla etkileşim kurmak için harika bir platformdur.

Bu yüzden bazen Twitter'a bir video yüklemek isteyebilirsiniz. Ancak Twitter, yüklenecek bir video için bazı biçimler ve boyut sınırları belirlemiştir. Twitter'a video yüklerken, videolarınızın 2 dakika 20 saniye veya daha kısa olmasını sağlamanız gerekir.

Twitter videoları için minimum çözünürlük 32×32 ve maksimum çözünürlük 1920×1200 veya 1200×1900'dür. Desteklenen formatlar, Twitter mobil uygulamalarında MP4 ve MOV formatlarında olmalı, web tarayıcıdan yüklemede ise H264 video codec bileşeni ve AAC ses codec bileşeni kullanan MP4 video dosyasını yüklemenize izin verir. Bu, MKV veya AVI formatlarında dosyalarınız varsa, önce onları dönüştürmeniz gerekeceği anlamına gelir. Maksimum dosya boyutu ise 512 MB'dır.

Twitter'a yüklemek istediğiniz video, belirtilen formatlardan birinde değilse, bu makalede belirtilen video dönüştürücüleri kullanmanız gerekir.

Twitter video yükleme sınırını aşmak için en iyi video dönüştürücüler:

Farklı cihazlar ve platformlar için kullanabileceğiniz çeşitli video dönüştürücüler vardır. Video dönüştürücüleri, online, masaüstü yazılım veya bir mobil uygulama şeklinde olabilir.

Online video dönüştürücüler:

Bu bölümde, Twitter'a uzun video yüklemek için online video dönüştürücülere bakacağız. Bu video dönüştürücüler, olarak olarak mevcuttur ve cihazlara indirilecek herhangi bir yazılım veya uygulamaya ihtiyaç duymazlar. Bunların çoğu benzer şekilde kullanılabilir veya çalışabilir. Hepsinin farklı amaçları vardır ve gereksinimlerinize göre bunlardan herhangi birini seçip kullanabilirsiniz.

Online Convert, size birçok seçenek sunan hepsi bir arada bir araçtır. Dosyaları yalnızca bilgisayarınızdan seçmekle kalmaz, aynı zamanda Dropbox veya Google Drive'dan da seçebilirsiniz. Dahası, videolarınızı GIF'lere de dönüştürebilirsiniz. Bu aracın en dikkate değer özelliği, çıktı dosyanız için gereken kare hızlarını bile seçebilmenizdir. Yüksek kare hızlarına sahip, yüksek çözünürlüklü bir içeriğe sahip olduğunuzda bu kullanışlı olur.

Bu aracı kullanmak için tek yapmanız gereken dosyayı yüklemek. Google Drive veya Dropbox'tan yükleme yapıyorsanız, izinleri önceden vermeniz gerekir. Ardından, uygun kare hızlarını ve video ön ayarlarını seçin. Başlangıç ​​ve bitiş zamanını girme ayarı isteğe bağlıdır. Bunu yaptıktan sonra, Dönüşümü Başlat düğmesine basın ve optimize edilmiş dosya birkaç dakika içinde hazır olacaktır.

Bu sitenin iyi yanı, gerekirse videoyu bir zip dosyası olarak indirebilmenizdir. Ayrıca, doğrudan Google Drive ve Dropbox'a yükleyebilirsiniz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Online Convert, Twitter'ın neredeyse tüm video kısıtlamalarına hitap eden bir araç kutusudur.

Video Cutter'ın işi videoları belirli bir uzunlukta kırpmaktır. Ancak Twitter'ın web versiyonu bile tam da bunu yapmanıza izin veriyor. Öyleyse neden fazladan uğraşasınız?

Adından da anlaşılacağı gibi, Video Cutter'ın gizlenmiş birkaç ekstra özelliği var. Birincisi, çıktı dosyanızın kalitesini (1080p, 720p ve 480p) ve ayrıca dosyanın biçimini seçebilirsiniz.

Yani, bir AVI dosyanız varsa, onu hızlı bir şekilde dönüştürebilir ve Twitter'a yükleyebilirsiniz. Ayrıca, videolarınızı Twitter'ın izin verdiği en boy oranına göre kırpmanıza da olanak tanır.

VideoSmaller, video dosya boyutunu küçültmenize, video dosya boyutunu kaliteden ödün vermeden sıkıştırmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir online hizmettir. Video dosyasının boyutunu küçültün ve video dosyasını küçültün.

Video Smaller, minimum kalitede kaybı ile video boyutunu küçülttüğünü iddia ediyor. Online Convert'ten farklı olarak dosya dönüştürme özelliğine sahip değildir, bu nedenle yükleyeceğiniz dosyanın MP4 formatında olduğundan emin olmalısınız.

Sahip olduğu şey, videonun çerçeve genişliğini oryantasyona göre ölçekleyebileceğiniz düzgün bir ölçeklendirme aracıdır. Ayrıca, sessiz olmasını istiyorsanız, bunu yapma seçeneği de mevcuttur.

Bir dosya dönüştürüldükten sonra Video Smaller, sıkıştırma yüzdesini ve ayrıca çıktı dosyasının boyutunu gösterir. Bir dosyayı dönüştürmek için, yükledikten sonra başlangıç ve bitiş noktasını seçin ve Kes'e tıklayın. Boyuta bağlı olarak, arka plan işlemi biraz zaman alabilir.

Online Convert'e benzer şekilde, dosyayı daha sonra kullanmak üzere Google Drive'a veya Dropbox'a kaydetmeyi seçebilirsiniz.

Bu çevrimiçi video dönüştürücü, çok çeşitli ayarlar ve özellikler sunar. Video dosyalarını dönüştürerek video biçimini, çözünürlüğünü veya boyutunu doğrudan tarayıcınızdan değiştirmenize olanak tanıyan ücretsiz bir web uygulamasıdır. Boyutu 4 GB'a kadar olan dosyaları yükleyebilirsiniz.

Mp4compress, yeni başlayanların bile kolayca kullanabileceği, kullanımı kolay ve kullanıcı dostu bir araçtır. Bu video dönüştürücü, videoları herhangi bir güçlük çekmeden hızlı bir şekilde dönüştürmenize olanak tanır.

MP4, MOV, AVI, MKV videolarını online olarak yeniden boyutlandırmak için ücretsiz bir video boyutlandırma aracıdır. Videoyu, Instagram, Twitter, YouTube, Facebook için videoyu yeniden boyutlandırmanızı sağlar. Bu hizmet ücretsizdir, ayrıca mp4compress yüklediğiniz videoları bir saat içinde sunucularından siler.

PC için Twitter video dönüştürme programları

Tarayıcınızı açmanıza ve web sitelerine gitmenize neden olan çevrimiçi araçları kullanmayı sevmiyorsanız, zaman kazanmak için video dönüştürme programlarını kullanabilirsiniz. Aşağıda, kullanabileceğiniz en iyi video dönüştürme programlarından bazılarının bir listesi bulunmaktadır.

VideoProc Converter, güçlü ancak yeni başlayanlar için uygun bir video dönüştürücüdür. Herhangi bir videoyu kaliteden ödün vermeden tek bir tıklamayla Twitter destekli formata, çözünürlüğe ve boyuta dönüştürmenize olanak tanır.

Bu özellik yüklü araç MP4, MOV, H.264, HEVC, AV1 ve AAC dahil 420'den fazla formatı destekler, Twitter'a zahmetsizce video yüklemek için video boyutunu %90'ın üzerinde küçültür. Aynı anda birden fazla video ekleyebilir ve bunları toplu olarak dönüştürebilir veya sıkıştırabilirsiniz.

Videocroc ayrıca kırpma, altyazı ekleme, filigran, filtre vb. gibi mükemmel video düzenleme özellikleri sunar. Twitter'dan ve 1000'den fazla siteden medya indirmenizi sağlar.

2. Freemake

Freemake'i kullanarak videoları, sesleri ve görüntüleri herhangi bir formata dönüştürebilirsiniz. Basit, hızlı ve yeni başlayanlar için mükemmeldir. Videoyu dönüştürürken de değişiklik yapabilirsiniz. Videoyu ücretsiz sürümde kesebilirsiniz.

Ücretli sürümde metin ekleyebilir ve birkaç değişiklik daha yapabilirsiniz. Videoya altyazı ve özel bir filigran ekleyebilirsiniz. Dosyanızı dönüştürmek için yalnızca birkaç tıklama gerekir.

MiniTool çok amaçlı bir video dönüştürücüdür. Bir video indirmek ve bilgisayar ekranını kaydetmek için de kullanabilirsiniz. MiniTool video dönüştürücünün bazı özellikleri, dosyalarınızı tek seferde dönüştürebilmeniz için desteklenen toplu dönüştürmeyi içerir.

Twitter videonuz için herhangi bir format veya çözünürlük seçebilirsiniz. Bir URL kullanarak veya herhangi bir terimi arayarak bir video indirilebilir. Ayrıca ekran kaydı sunar veya herhangi bir platform için özel formatınızı oluşturabilirsiniz.

Android için Twitter video dönüştürme uygulamaları

Bu uygulamalar ücretsiz, çok yönlüdür ve dönüştürmeden önce videonuz için çeşitli düzenleme seçenekleri sunarken, aynı zamanda size her şeyi her yerden ve her zaman dakikalar içinde yapma esnekliği sağlar.

Bu video dönüştürücünün kullanımı basittir. MP4, MKV, AVI, 3GP, MOV, MTS, MPEG, MPG, WMV, M4V, VOB, FLV vb. gibi hemen hemen tüm video formatlarını destekler. Bu dönüştürücü, bir video dosyasının sıkıştırmasını, çözünürlüğünü, kare hızını (FPS) ve bit hızlarını değiştirmenize olanak tanır.

Ayrıca video dosyalarını MP3, AAC, AC3, OGG, M4A, WAV vb. gibi ses biçimlerine dönüştürebilir. Video ses düzenleyici uygulaması ayrıca ses ve videoyu kırpmanıza/kesmenize ve ses ve video dosyalarınızı birleştirmenize olanak tanır.

VidCompact, WMV, MKV, FLV, AVI, MP4 ve MOV gibi neredeyse tüm ana video ve ses formatlarını destekleyen basit ve kullanımı kolay bir uygulamadır. Böylece, birleştirme, kırpma, kesme, ters çevirme, dengeleme, ağır çekim, kırpma, döndürme vb. gibi çeşitli video düzenleme özellikleri sağlar.

VidCompact, videoları MP4, MOV, GIF'e dönüştürebilir ve sesi sıkıştırabilir. Videoyu dönüştürmek, sıkıştırmak ve kaydetmek sadece bir adım sürer.

Son söz

Bu şekilde video dönüştürme yaparak, Twitter'a herhangi bir sorun yaşamadan video yükleyebilirsiniz. Telefon kamerası kullanılarak çekilen videolarda ise varsayılan format genellikle MP4 ve genellikle standart 1920 x 1200 çözünürlükte olduğundan, sorun olmadan bu videoları Twitter'a yükleyebilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın