Ogznet.com
Stresi Azaltmak ve Rahatlamak için 6 Web Site Önerisi Paylaş:
Coffee vector created by stories - www.freepik.com

Stresi Azaltmak ve Rahatlamak için 6 Web Site Önerisi

Ara sıra dinlenmek için kendinize zaman ayırmak son derece önemlidir. Gündelik yaşamdaki zorluklardan daha fazla etkilenmek ve sürekli çalışmak herkes için iyi bir şey değildir. Özellikle bilgisayar başında çalışıyorsanız arada bir mola vermeniz ve bedeninizi dinlendirmeniz gerekir, ancak zaman zaman zihninizi de dinlendirmeniz gerekir.

Bu yazının içeriği: Kapat

Gevşemek ve stres atmak için gün içinde bolca vaktinizin olmasına gerek yok, sadece birkaç dakika ayırarak aşağıdaki web sitelerini ziyaret edin ve gerginliği ve stresi azaltın. Stresi azaltmak için oluşturulmuş bu web siteleriyle kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Özellikle bilgisayar başında çalışıyorsanız masanızdan ayrılmadan kolayca rahatlayabilirsiniz.

Aşağıda listelenen web sitelerinin tümü, en azından iki dakikalığına rahatlamanıza yardımcı olabilir. Aklınızdaki, bedeninizdeki ve ruhunuzdaki hangi girdinin sakinleştirici bir etkiye sahip olduğuna bağlı olarak, bu sitelerden en az biri stres düzeyinizi azaltmanıza yardımcı olacaktır. Bu yüzden, stresi azaltma yöntemleri için hepsini deneyin ve sizin için ideal olan rahatlama yöntemini bulun.

1. Silk - İnteraktif Sanat

Silk, kendisini “interaktif sanat” sitesi olarak tanımlamaktadır. Koyu bir arka plan ile sunulmuş site, serbest çizim yapmanızı sağlar. Boya makinesi imlecinizi tek bir yerde tuttuğunuzda daha uzun süre dayanan dokuma bir ipek efekti ortaya çıkarır.

Silk - Silk, kendisini “interaktif sanat” sitesi olarak tanımlamaktadır

Silk ile rahatlayın, kendinizi ifade edin ve mandalalar ve duvar kağıtları oluşturun. Bir hareketle ipek teller birbirine karışır ve kaynaşır, harika sanat eserlerine dönüşür.

Ayrıca Silk, tüm iPhone ve iPad'lerde kullanılabilen bir uygulamaya da sahiptir. ‎Silk 2 adlı uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

2. Rainfor.me - Yağmurun sesiyle rahatlayın

Rainfor.me - Yağmurun sesiyle rahatlayın

Rahatlamak için Rain For Me sitesinde yağmurun doğal, rahatlatıcı sesini dinleyin. Daha da büyük bir deneyim için yavaş tempolu bir şarkı çalın. Görsel olarak sade bir arka plan ile inanılmaz derecede rahatlatıcı bir yağmur sesi çalar. Gök gürültüsü ve yağmur sesi sizi rahatlatıyorsa bu siteye bayılacaksınız. Yere düşen yağmura eşlik eden sesler sizi alıp götürecek ve zihninizi rahatlatacak.

Bu HTML5 ile yapılmış web sayfası, ”Herhangi bir harici giriş olmadan, imlecinizin bulunduğu yere odaklanır ve parlak beyaz odak noktası oluşturur. İmleci ekranın etrafında hareket ettirirseniz, yakalamaya çalışırken, dönebilen kalıplar oluşturur. Fare tuşunu tıklarsanız, parçacıklar imlecin dışına çekilecek ve sonunda etrafında mükemmel bir daire oluşturacaktır.

Liquid Particles - HTML5 ile yapılmış web sayfası

Stres atmaktan çok, bilgisayar başında can sıkınıtısını gidermek için kullanılabilir. Devamlı fare ile masaüstünde yenile yapıyorsanız farklı bir deneyim için bu siteyi deneyin. 

into time - rahatlatmaya yardımcı olur

Zamana göre inanılmaz basit bir öncül sunuyor, ama sürekli değişen renkler ve sonsuz olanaklar sayesinde sizi rahatlatmaya yardımcı olacak. Boş bir kare ile başlıyorsunuz ve bu kare içinde her tıkladığınızda alan yarıya inecek. Bu şekilde bölünecek kareleri seçersiniz. Ya da arkana yaslanıp gözlerini önünde dönen ve karışan renkleri izleyebilirsin.

falling falling - site açılır açılmaz bir düşme müziği ve birbiri ardına çöken renkli bloklar karşılıyor sizi

Falling Falling'de site açılır açılmaz bir düşme müziği ve birbiri ardına çöken renkli bloklar karşılıyor sizi. Bazı insanlar bunu biraz bunaltıcı bulabilir, ama onu dinlendirici bir şekilde rahatlatıcı bulacak insanlar da olabilir. Açıkçası beni de rahatlatmaktan çok, ekranın durmadan değişmesi ve ses efekti midemi bulandırdı.

Do Nothing for 2 Minutes

Do Nothing For 2 Minutes (İki Dakika İçin Hiçbir Şey Yapma), gördüğüm en amacına uygun web sitelerinden biridir. Dalgaların sesiyle denizden başka bir şey sunmuyor. Göreviniz iki dakika boyunca hiç birşey yapmamak, yani fare veya klavyeye dokunmamaktır.

Son söz

Burada listelenen web siteleri, rahatlamanıza yardımcı olabilir. Çalışma gününüzün ortasında sakin bir mola vermeey yardımcı olmak için bu web sitelerini kullanabilirsiniz. Bunlar bilgisayar başında dinlenmenize yardımcı olacak web siteleridir.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz