Samsung Cloud Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Samsung Galaxy akıllı telefonunuz varsa, muhtemelen Samsung Cloud ile birlikte gelir. Bu bulut depolama hizmeti, cihazınızı kaybetmeniz veya akıllı telefonunuzda veya tabletinizde fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerektiğinde kişiler, fotoğraflar ve ayarlar gibi verileri yedeklemenizi ve geri yüklemenizi sağlar.

Samsung Cloud, Samsung Galaxy akıllı telefon ve tabletlerin çoğu modeli için ücretsiz bir yedekleme ve geri yükleme hizmetidir. Büyük miktarda veri depolayabilse de, Samsung Cloud dosyaları yüklemek, paylaşmak ve indirmek için online bir depolama alanı olması amaçlanmamaktadır. Bunun yerine, Samsung Cloud, cihazınızı kaybetmeniz veya cihazın bozulması durumunda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerektiğinde cihaz ayarlarını ve verilerini hızlı bir şekilde geri almayı mümkün kılar.

Samsung Cloud Ne gibi Özellikler Sunuyor?

 • Samsung Cloud, cihazınızda depolanan içeriği yedeklemenizi, senkronize etmenizi ve geri yüklemenizi sağlar.
 • Sizin için önemli olan hiçbir şeyi asla kaybetmezsiniz ve tüm cihazlarda sorunsuzca fotoğraf görüntüleyebilirsiniz.
 • Telefonunuzu değiştirirseniz, Samsung Cloud kullanarak kopyalayabileceğiniz için verilerinizi kaybetmezsiniz.

Samsung Cloud Hangi Verileri Yedekliyor?

Genel olarak Samsung Cloud, etkinleştirilmiş cihazlarda aşağıdaki öğelerin yedeklemesini, senkronizasyonunu ve geri yüklemesini destekler: Samsung Cloud'u kullanmak için ana ekrana gidip Ayarlar'a, ardından Bulut ve hesaplara dokunun.

 • Galaxy cihazındaki ana ekran düzeni, sistem ayarları, yer imleri, çağrı kaydı ve e-posta hesapları.
 • Takvim, Samsung Internet, Kişiler ve Samsung Notes gibi önceden yüklenmiş Samsung uygulamaları için uygulama ayarları ve veriler.
 • Belgeler, fotoğraflar, müzik ve videolar gibi kullanıcı verileri.

Samsung Cloud ayrıca 5 GB'a kadar ücretsiz depolama alanı sunuyor. Bunun ötesinde, Samsung bazı operatörlerin bazı cihaz modellerinde ek depolama için ücretli seçenekler sunuyor.

Samsung Bulut Depolama Neleri Desteklemiyor?

Samsung Cloud mükemmel değildir ve hizmeti kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır:

 • Aslında, Samsung, üçüncü taraf uygulamalardan gelen verileri destekliyordu ancak, Ocak 2018'de Samsung, üçüncü taraf uygulama verilerinin desteğinin sona erdiğini ve bu verileri hizmetten silmeye başlayacağını duyurdu.
 • Samsung Cloud, SD kartlardaki verileri desteklemez.
 • Samsung Cloud, Galaxy 6 Serisi, Galaxy J3 ve J7, Galaxy Note 4 Serisi veya Galaxy Tab A ve Tab S2'den önceki modellerde hiçbir operatör tarafından desteklenmez.

Samsung Cloud depolama alanınıza yalnızca desteklenen bir Galaxy cihazından erişebilirsiniz; Samsung Cloud'un tam özellikleri cihaz modeline, kablosuz iletişim operatörüne ve Android sürümüne göre değişir.

Samsung Cloud'u destekleyen cihazlar arasında, çeşitli Samsung verilerini yedekleme ve senkronize etme yeteneği farklılık gösterebilir; yedeklemeler, örneğin Kişiler ve Takvim ile sınırlı olabilir. Ayrıca, diğer veri türleri için Wi-Fi ile sınırlıyken, Wi-Fi veya hücresel ağdaki bazı veri türlerini senkronize edebilirsiniz.

Samsung Cloud'a Nasıl Erişilir?

Samsung Cloud'a erişmek ve kullanmak oldukça kolaydır.

 1. Telefonunuzun Ayarlarını açın ve Cloud ve hesaplar> Samsung Cloud'a gidin.
 2. Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve beliren menüden Ayarlar'ı seçin, ardından Senkronizasyon ve otomatik yedekleme ayarları'na dokunun.
 3. Senkronizasyon sekmesinin altında, senkronize etmek istediğiniz her veri türü için seçim düğmesini aşağı kaydırın ve Açık konumuna kaydırın.
 4. Otomatik Yedekleme'ye dokunun, ardından Takvim, Kişiler veya Galeri gibi yedeklemek istediğiniz her veri türü için seçim düğmesini aşağı kaydırın ve Açık konumuna kaydırın.
 5. Samsung Cloud ana menüsüne geri dönün ve ne kadar depolama alanı bulunduğunu ve ne kadar kullandığınızı görmek için üst taraftaki adınıza dokunun. Verilerinizi manuel olarak yedeklemek için aşağı kaydırın ve Bu telefonu yedekle'ye dokunun.

Samsung Cloud'dan Bir Fotoğraf Nasıl Kaldırılır?

Samsung Cloud hesabınızı oluşturduktan sonra, artık bulutunuzda olmasını istemediğiniz resimleri mobil cihazınızdan silebilirsiniz. Galeri uygulamasını açın ve silmek istediğiniz fotoğrafı seçin, ardından çöp kutusuna ve Sil'e dokunun.

Önemli: Bu yöntemi kullanmak, fotoğrafı Google Fotoğraflar'dan da siler ve Samsung Cloud’un Çöp Kutusu'na gönderir. Şu anda, Samsung Cloud veya Çöp Kutusu'ndaki tek tek dosyaları görüntüleyemez veya indiremezsiniz. Önemli bir fotoğrafı kendiniz için saklarken Samsung Cloud'dan silmek istiyorsanız, önce SD karta kaydetmeniz gerekir.

Samsung Cloud'dan Tüm Fotoğraflar Nasıl Silinir?

Samsung Cloud cihazınızdaki tüm fotoğrafları silmek istiyorsanız Samsung Cloud'u açın ve Galeri> Samsung Cloud'daki tüm Galeri verilerini sil> Senkronizasyonu Sil ve Kapat'ı seçin.

Samsung Cloud'dan Veriler Nasıl Geri Yüklenir?

Galaxy cihazınızdaki verilerin ve ayarların bir kısmını veya tamamını geri yüklemek için Samsung Cloud'u açın ve Verileri geri yükle'yi seçmek için aşağı kaydırın. Hangi verileri geri yüklemek istediğinizi seçin (veya Tümünü seç'i seçin), ardından Geri Yükle'ye dokunun.

Samsung Cloud Web'den Nasıl Erişilir?

Samsung Cloud alanına, bilgisayarınızdaki bir web tarayıcısı üzerinden erişmek için Samsung Cloud web portalında oturum açın ve tüm Galaxy cihazlarınızdaki fotoğrafları, videoları ve diğer dosyaları görün.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın