Ogznet.com
Bilgisayar

PC Hızlandırma için En İyi Optimizasyon Programları

29 Kasım 2020 ogz 4637 0
Okunma süresi: 11 dk, 35 sn
PC Hızlandırma için En İyi Optimizasyon Programları
Image by Sara Torda from Pixabay

Windows yüklü bilgisayarlar zaman içinde yavaşlayabilir. Öngörülemeyen davranışlar, yavaşlık, programların geç açılması gibi sorunlar can sıkıcı bir hal alır. PC optimizasyon programları, bilgisayarınızı hızlandırırken ve gereksiz dosyaları da temizlemeye yardımcı olur.

Bu yazının içeriği: Kapat

  En iyi PC Optimizasyon Programları

  PC optimizasyon araçları derin sistem taramaları yapar, sorunlu alanları bulur ve düzeltir. Onarım işlevleri, sabit sürücü birleştirme, kayıt defteri onarımları, RAM ve disk alanı boşaltma, gereksiz dosya kaldırma gibi işlemleri içerebilir. Bazıları basit, bazıları ise daha gelişmiş özelliklere sahiptir ve hepsinde 'tümünü onar / tümünü düzelt' seçeneği vardır.

  1. Advanced SystemCare

  • İndir · Ücretsiz / Ücretli versiyonlar mevcut

  Gereksiz dosyaları ve gizlilik izlerini tarayın ve AI Modunda olası tehditleri kaldırın.

  Advanced SystemCare - Gereksiz dosyaları ve gizlilik izlerini tarayın ve AI Modunda olası tehditleri kaldırın.

  Önemsiz dosya birikimi yavaş bir PC'ye neden olur, Advanced SystemCare daha fazla alan açmak için Windows'daki gereksiz dosyaları derinlemesine temizleyebilir. AI Moduna sadece tek bir tıklama ile sistem günlükleri, geçici dosyalar, görüntü önbellekleri gibi 26'dan fazla gereksiz dosya türünü otomatik olarak işaretler ve daha fazla disk alanı açmak için bunları kaldırılabilir.

  Kişisel verilerinizi bilgisayar korsanlarından korumak çok önemlidir. Advanced SystemCare, Waterfox, CCleaner Browser, Avira Browser ve diğerleri dahil olmak üzere 200'den fazla program ve tarayıcının gizlilik izlerini temizlemek için gizlilik süpürme işlevini barındırır. Daha hızlı PC önyüklemesi için tüm başlangıç öğelerinin yönetimini sağlar. Dahası, geliştirilmiş Yazılım Sağlığı, güncel olmayan yazılımların neden olduğu güvenlik açıkları risklerinine karşı en son sürümlere güncellemenize yardımcı olur.

  Ayrıca, optimize edilmiş Turbo Boost, bilgisayarınızın RAM'ini boşaltmak ve daha iyi bir çalışma ve oyun deneyimi için PC'yi hızlandırmak için gereksiz programları durdurmanıza yardımcı olabilir.

  2. System Mechanic

  • İndir · Ücretli / Deneme sürümü mevcut

  System Mechanic, bilgisayarınızı kararlı ve stabil tutmak için bir dizi karmaşık otomatik bakım eylemi uygular ve davranışını XP'den Windows 10'a kadar çalıştırdığınız tüm Windows sürümlerine göre ayarlar.

  System Mechanic - Bilgisayarınızı Otomatik Olarak Onarın ve Hızlandırın

  Ardından, düzinelerce gizli internet, işlemci, bellek ve sabit sürücü ayarlarında maksimum hız ve performans için ince ayar yapmak üzere işletim sisteminin derinliklerine iner.

  • PC hızını artırır
  • Bloatware kaldırır
  • İnternet hızını artırır
  • Onarım sorunlarını çözer
  • Gizliliği ve güvenliği korur
  • Gereksiz dosyaları temizler

  System Mechanic Trial, deneme süresinin sona ermesine kadar PC'leri System Mechanic'in tam, ücretli sürümünün tüm işlevleriyle temizleyen, hızlandıran ve stabilize eden bir Windows optimizasyon ürünüdür.

  3. Wise Care 365

  • İndir · Ücretsiz / Ücretli versiyonlar mevcut

  Bilgisayarlarınızdaki kayıt defteri ve gereksiz dosyaları temizleyin. Gizliliğinizi koruyun ve bilgisayarlarınızı daha güvenli hale getirin. Bilgisayarınızı optimize etmek ve hızlandırmak için iyi bir seçenek.

  Wise Care 365 - PC Temizleme ve Hızlandırma Aracı

  Wise Care 365, Windows bilgisayarlarını en yüksek performansta tutmak isteyen birçok Windows kullanıcısı için çok tercih edilen bir seçenektir. Yavaş bir bilgisayarı hızlandırın ve saniyeler içinde daha çok sabit disk alanını kazanın.

  • Geçersiz Windows kayıt defteri girdilerini kaldırın, Windows kayıt defterini kolayca yedekleyin ve geri yükleyin.
  • Windows geçici dosyalarını temizleyin, tarayıcı (IE, Edge - krom tabanlı sürüm, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari vb. dahil) önbelleklerini, indirme geçmişini, tarama geçmişini, Çerezleri, şifreleri temizleyin. Wise Care 365 ayrıca geçersiz kısayolları, son kullanım izlerini ve diğer uygulamalar tarafından oluşturulan gereksiz dosyaları temizleyebilir.
  • Belirli uzantılara sahip dosyaları temizlemek için tüm sistemi tarayın.

  4. AVG TuneUp

  • İndir · Ücretli / 30 gün ücretsiz deneme sürümü mevcut

  Gelişmiş bilgisayar performansı optimizasyon aracıyla bilgisayarınızı hızlandırın, temizleyin ve sorunları giderin.

  AVG TuneUp - Gelişmiş bilgisayar performansı optimizasyon aracı

  AVG TuneUp ile eski bilgisayarınızın daha uzun ömürlü olmasını ve yeni bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlayın. Bilgisayar optimizasyon aracı bilgisayarınızın hızını ve performansını artırmak için yenilenmiş Uyku Modu'na; depolama alanı açmak için ise Disk ve Tarayıcı Temizleyicilerine sahiptir.

  AVG'nin sunduğu iyileştirilmiş Otomatik Bakım bilgisayarınızı her hafta sizin için optimize eder. Otomatik bakım özelliği daha fazla disk alanı için tarayıcı izlerini, izleme çerezlerini, önbellek dosyalarını ve program kalıntı dosyalarını temizler.

  5. Ashampoo WinOptimizer

  • İndir · Ücretsiz / Ücretli versiyonlar mevcut

  Ashampoo WinOptimizer, Windows'unuzu daha hızlı, daha sade ve daha güvenli hale getirir.

  Ashampoo WinOptimizer - Her zaman istikrarlı ve güçlü bir Windows sistemi için sistem optimizasyonu.

  Ashampoo WinOptimizer, tek bir tıklamayla Windows'un sekiz önemli sorun alanında tarama yapar ve sisteminizi hızlandırır. Web'de gezinme izleri gibi gereksiz verilerden kurtulun, Kayıt Defteri hatalarını düzeltin, bozuk kısayolları kaldırın ve gereksiz hizmetleri devre dışı bırakın.

  WinOptimizer tek elden, tek tıklamayla performans, güvenlik ve kararlılık güçlendiricinizdir. Tek bir tıklamayla güvenlik, sistem ve otomatik başlatma ayarlarınızı optimize edin. Daha fazla kullanılabilir bellek sayesinde sistem kaynaklarınızı geri kazanın ve daha hızlı başlatma sürelerinin ve daha yumuşak bir Windows deneyiminin tadını çıkarın.

  6. defencebyte Computer Optimizer

  • İndir · Ücretli / Deneme sürümü mevcut

  Computer Optimizer'ın şaşırtıcı özellikleri, bilgisayarınızın hızını artırmanıza yardımcı olur.

  defencebyte Computer Optimizer - Bilgisayar Performansını Artırın

  Antivirüs, güvenlik ve PC optimizasyon çözümleri sağlayan Avustralyalı bir yazılım firması tarafından sunulan defencebyte Computer Optimizer, bilgisayar hatalarını ve kayıt defteri hatalarını incelemek için kapsamlı teknolojileri içeren olağanüstü bir Kayıt Defteri Temizleyicisidir.

  Defencebyte Computer Optimizer bir bilgisayarı tarar ve gereksiz dosyalardan kurtarır. Aynı zamanda, tarayıcı temizleme aracı, Windows servis yöneticisi aracı, web sitesi engelleme aracı, kayıt defteri temizleyici, yazılım kaldırma aracı içerir.

  7. Glary Utilities

  • İndir · Ücretsiz / Ücretli versiyonlar mevcut

  Bilgisayarınızı temizlemek için güçlü ve hepsi bir arada yardımcı program. Kayıt Defteri Onarma, Gizlilik Koruması, Sistem Temizleme ve daha fazlasını içeren otomatik ve hepsi bir arada bilgisayar optimizasyon aracıdır. Bilgisayar hızını artırır ve sinir bozucu hataları, çökmeleri ve donmaları düzeltir.

  Glary Utilities 5 - Bilgisayarınızı temizlemek için 1 Numaralı Ücretsiz, Güçlü ve Hepsi Bir Arada yardımcı program

  Tüm temel işlevlere sahip basit ve anlaşılır bir bilgisayar optimizasyon aracı. Farklı alanlardan sorumlu modüllerden oluşur: Temizleme ve Onarım modülü, Optimize etme ve İyileştirme modülü, Gizlilik modülü, Dosyalar ve Klasörler modülü, Sistem Araçları modülü gibi. Bilgisayarınızın performansını artırmak için 20'den fazla sistem yardımcı programı içerir ve bilgisayarınızın sorunlarını sekiz kat daha hızlı ve daha kapsamlı bir şekilde tarar ve analiz eder.

  8. Advanced System Optimizer

  • İndir · Ücretli / Deneme sürümü mevcut

  Advanced System Optimizer, Windows için güçlü temizleme ve optimizasyon yazılımıdır. Tüm Windows optimizasyon ihtiyaçlarınız için kullanımı kolay bir çözüm sunar.

  Advanced System Optimizer yalnızca sisteminizden gereksiz dosyaları kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda en yüksek performans için kötü amaçlı yazılım koruması, sürücü güncellemeleri, disk optimizasyonu ve RAM temizliği sağlar.

  Advanced System Optimizer - İhtiyacınız Olan Tek Windows Optimizasyon Paketi

  Program ile bilgisayarınızın sabit sürücüsünü temizleyin ve Windows'u çok daha hızlı hale getirin. Önemsiz ve eski dosyaları depolama alanınızdan kaldırarak, daha hızlı yanıt ve yükleme süresiyle bilgisayarın hızını artırın.

  Sisteminize veya verilerinize bulaşmadan önce tüm kötü amaçlı dosyaları tespit edin ve kaldırın. Kötü amaçlı yazılımları, casus yazılımları ve Truva atlarını uzak tutmak için Advanced System Optimizer'ı kullanın.

  Advanced System Optimizer ile Windows PC'nin yeni gibi çalışmasını sağlayın. Bilgisayarınızı kolaylıkla korumak ve optimize etmek için yerleşik yardımcı programlarla birlikte gelir.

  Silinmiş veya biçimlendirilmiş olup olmadığına bakılmaksızın, kaybolan verilerin kurtarılmasının yanı sıra videolar, ses dosyaları, fotoğraflar ve belgeler gibi önemli dosyaları yedekleyin.

  9. WinUtilities

  • İndir · Ücretsiz / Ücretli versiyonlar mevcut

  WinUtilities Free Edition, Microsoft Windows için çok işlevli bir sistem performansı artırma ve optimizasyon programıdır. Bu araçlar koleksiyonu, bilgisayarınızın performansını güçlendirmenize, güvenliğini artırmanıza, ayarlarını değiştirip optimize etmenize ve ekranlarınızı özelleştirmenize ve kişiselleştirmenize olanak tanır.

   

  Registry Cleaner, bir program yüklediğinizde ve kaldırdığınızda oluşan kötü Registry girdilerini temizleyerek sisteminizi daha kararlı hale getirir. Registry Optimizer, Kayıt Defterinizi birleştirip yeniden oluşturarak tüm sisteminizin daha sorunsuz ve hızlı çalışmasını sağlar.

  Program, sabit disklerinizi temizlemek ve optimize etmek için güçlü araçlar içerir. Disk Temizleyici, dağınıklığı ve gereksiz dosyaları bilgisayarınızdan kaldırarak daha hızlı çalışmasını sağlar.

  DiskDefrag modülü, sabit sürücünüzü birleştirerek verimli çalışmasını sağlar. WinUtilities'in Windows İyileştiricileri, Windows'un daha hızlı çalışmasını sağlar. Memory Optimizer, sisteminizdeki her programı çalıştırmayı durdurduğunuzda belleğin düzgün bir şekilde serbest bırakılmasını sağlar. Diğer özellikler arasında güvenli dosya silme, geri dönüşüm kutusu parçalama, bakım görevleri zamanlaması ve dosya kurtarma bulunur.

  10. WinZip System Utilities

  • İndir · Ücretsiz / Ücretli versiyonlar mevcut

  Bilgisayarınızı güvenle onarın, bakımını yapın ve optimize edin.

  WinZip System Utilities - Bilgisayarınızı güvenle onarın, bakımını yapın ve optimize edin

  WinZip System Utilities Suite sisteminizi tanılayacak, onaracak ve optimize edecek hepsi bir arada bir bakım ve optimizasyon programıdır. WinZip System Utilities Suite PC'nizi yeni performansa ve dengeye geri döndürmenin güvenli ve etkili bir yoludur.

  WinZip System Utilities Suite gelişmiş teşhis araçlarıyla sisteminizi kapsamlı bir şekilde tarar. Bu öğeleri güvenli bir şekilde düzeltir ve PC'nize en iyi performansı ve kararlılığı geri yüklemek için diğer optimizasyonları gerçekleştirir.

  Sisteminizi değerli disk alanı ve bellekte hızlı bir şekilde biriken ve soran geçici dosyaları otomatik olarak silmek için hatırlatıcılar ayarlayın ve rutin bakım görevlerini zamanlayın.

  Bilgisayarınızdan daha iyi, daha hızlı, daha sorunsuz performans elde etmenize yardımcı olur.

  Razer Cortex: Game Booster - Bilgisayarınızdan daha iyi, daha hızlı, daha sorunsuz performans elde etmenize yardımcı olur.

  Razer Cortex: Game Booster, oyun sırasında ihtiyacınız olmayan süreçleri ve uygulamaları (iş uygulamaları ve arka plan yardımcıları gibi) yönetip sonlandırarak PC'nizin performansını artırır. Bu, oyunlar için gerekli olan öneli kaynakları ve RAM'i serbest bırakarak daha yüksek kare / saniye ve daha akıcı oyun performansı sağlar.

  Razer Cortex: Game Booster; Steam, Origin veya masaüstünüzden olsun, oyununuzu başlattığınız anda otomatik olarak devreye girer. Oyun oynamayı bitirdiğinizde Game Booster, bilgisayarınızı otomatik olarak önceki durumuna geri yükler. Kullanımı bu kadar basittir.

  İki çekirdek modu kullanarak Windows işletim sisteminizi ve gerekli olmayan uygulamaları mikro yöneterek FPS'yi artırır: en yüksek performans için CPU uyku modunu devre dışı bırakma ve CPU Core'un oyunlara öncelik vermesini sağlar. Oyun oynarken, bir FPS sayacı, sisteminizin saniyedeki kare sayısını tam olarak izler. FPS grafiği, istatistiklerinizi gözden geçirmenize ve yükseltme ayarlarınızı değiştirmenize olanak tanıyan önemli bilgiler edinmenize olanak tanır.

  12. Auslogics BoostSpeed

  • İndir · Ücretsiz / Ücretli versiyonlar mevcut

  BoostSpeed, Windows 10'unuzu tek bir tıklamayla optimize edebilir.

  BoostSpeed - Windows 10'unuzu tek bir tıklamayla optimize edebilir

  BoostSpeed, gereksiz dosyaları, hızı azaltan sorunları ve herhangi bir sistem veya uygulama arızası veya çökmesinin nedenlerini tespit ederek tüm sisteminizin eksiksiz bir kontrolünü sağlar. Çok sayıda araştırma ve test sonucunda, işletim sisteminize zarar verme riski olmadan güvenli bir şekilde kaldırılabilecek sorunları bulmaya izin veren kesin teknikler sunar.

  BoostSpeed'deki temizleme modülü, gereksiz sistem ve kullanıcı geçici dosyaları, web tarayıcısı önbelleği, kullanılmayan hata günlükleri, kalan Windows Update dosyaları, geçici Sun Java dosyaları, gereksiz Microsoft Office önbelleği ve çok daha fazlası gibi her tür PC gereksiz dosyasını temizler. Ortalama bir bilgisayarda gigabaytlık sabit disk alanını geri kazanmaya yardımcı olur.

  BoostSpeed, hayati hiçbir şeye zarar vermemeye özen göstererek bozuk anahtarları ve geçersiz girişleri Windows kayıt defterinden dikkatlice kaldırmak için hassas araçlar kullanır. Yazılım, hiçbir yan etki olmaksızın sorunsuz ve istikrarlı bir performans sağlamak için çoğu aksaklık ve çökmenin nedenlerinin onarılmasını sağlar


  Editör

  ogz

  Ogz

  Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
  Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

  Yorum yaz