Image by coolvector on Freepik

Sosyal medya otomatik paylaşım programı

İlgi çekici içerik oluşturmak ve içeriğinizi sosyal medyada paylaşmak günümüzde oldukça önemli hale geldi. Günlük birçok aktivitemizi veya profesyonel anlamda içeriklerimizi, daha fazla kişinin görmesi için sosyal medya uygulamalarında paylaşıyoruz. Ancak bir içeriği aynı anda tüm sosyal medya sitelerinde paylaşmak zordur. Bunun için tüm sosyal medya hesaplarınızda aynı paylaşımı otomatik olarak yapan, sosyal medya otomatik paylaşım programları bulunmaktadır.

Genel olarak, sitenizde yayınlanan yeni içerikler olduğunda, gönderilerinizi sosyal medyada da yayınlamak istersiniz. Bununla birlikte, bu iş zaman alıcı ve sıkıcı olabileceğinden, bu yönetimi uygulamak oldukça zor olabilir. Bu amaçla, içeriğin programlanmasına ve otomatik olarak sosyal medya uygulamalarında paylaşılmasına olanak tanıyan, otomatik sosyal medya paylaşım programalarından yararlanırız. Bu yazıda, bugün piyasada bulunan en iyi 10 otomatik sosyal medya paylaşım uygulamasına göz atacağız.

1. Hootsuite

HootSuite, bu listedeki en iyi otomatik sosyal medyaya içerik gönderme uygulamasından biridir. Geniş bir sosyal medya ağı kapsama alanına sahiptir ve gönderilerinizi otomatik olarak paylaşabilir. İşte HootSuite aracının temel özellikleri:

  • Facebook profillerine / işletme sayfalarına / gruplarına, LinkedIn şirket gruplarına / sayfalarına, Twitter, Foursquare'e, Mixi ve WordPress'e otomatik kayıt.
  • Instagram, YouTube, Blogger, Flickr, Tumblr, StumbleUpon ve RSS yayınlarından gelen yayınları doğrudan paylaşabilme.
  • Birden fazla sosyal medya platformunda paylaşmak için birden fazla yayın planlama.
  • HootSuite panosundan, aynı anda birden fazla sosyal medya hesabının faaliyetlerini izleyin. Örneğin Twitter'daki yazılarınızı ve Facebook etkinliklerinizi tek bir gösterge tablosundan izleyebilirsiniz.
  • Medya paylaşımı için ow.ly sunucusunun yardımı ile fotoğrafları ve bağlantıları paylaşın.
  • Firefox eklentisi, Chrome eklentisi, Android uygulaması, iPhone uygulaması ve iPad uygulamasını kullanarak yayınlayabilirsiniz.

Temel hesapla, beş sosyal ağ için mesaj planlama ve otomatik paylaşım seçeneğiniz vardır. Pro hesap ile sınırsız olarak sosyal ağlara, istatistik geçmişine ve rss yayınlarına sahip olabilirsiniz. Pro hesap ayrıca belirli bir zamanda, birden fazla gönderiyi paylaşmak istiyorsanız toplu zamanlamayı etkinleştirir.

2. Buffer

Bu, sosyal medya hesaplarınıza otomatik içerik gönderme konusunda size yardımcı olabilecek başka bir harika araçtır. Kullanımı ve anlaması inanılmaz derecede kolay olan temiz ve basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Buffer dashboard, Chrome eklentisi, Android uygulaması, iPhone uygulaması veya Firefox eklentisini kullanarak güncellemeler yayınlayabilirsiniz. Buffer tarafından sunulan üç paket vardır: Ücretsiz (günde 10 yazıya kadar), Awesome (günde 100 yazı) ve Business (günde 2000 yazı).

Buffer uygulaması içinden, haftanın farklı günleri için otomatik paylaşım programları ayarlayabilirsiniz. Bu, pazartesi günü farklı bir kayıt takvimine, salı günleri vb. için farklı bir programa sahip olabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca mesajlarınızın en fazla etkileşim aldığı süreleri belirlemenizi sağlayan, aracın analitik bir yanı da vardır. Sadece bu değil, izleyicinin en çok hangi konularla ilgilendiğini de bulabilirsiniz. Ayrıca bağlantılarınızı buff.ly, bit.ly ve j.mp olarak kısaltabilirsiniz. Son olarak, Buffer uygulamasının en kullanışlı özelliklerinden biri, size sosyal ağlara ne gönderebileceğinizi otomatik olarak söyleyen içerik öneri aracıdır.

3. TweetDeck

TweetDeck, son zamanlarda HootSuite panosuna yakın güzel bir arayüzle güncellendi. Yeni arayüzle, eklediğiniz sosyal medya hesaplarının sayısına göre değişen daha fazla seçeneğinizvar. Dezavantajı, TweetDeck'in artık Facebook'u desteklememesidir; bu, hedef kitlenizin çoğunlukla Facebook'ta olması durumunda farklı bir otomatik sosyal medya paylaşım uygulaması kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Öte yandan, hedef kitleniz çoğunlukla Twitter'a odaklanmışsa, o zaman bu mükemmel bir uygulamadır.

TweetDeck’e Chrome uygulaması, iPhone uygulaması, Android uygulaması, Windows uygulaması veya Mac uygulaması aracılığıyla erişebilirsiniz. Uygulamanın temel özellikleri arasında listeleri, kullanıcı etkinliklerini ve aramaları tek bir gösterge tablosunda izleme yeteneği bulunmaktadır. Ayrıca, kontrol panelinizde hangi tweet'leri görüntülemek istediğinizi seçebilmenizi sağlar. Belirli kullanıcıları veya hatta belirli terimleri tweet'lerden hariç tutabilirsiniz.

4. dlvr.it

Bu, çeşitli sosyal medya ağlarına otomatik içerik göndermenizi sağlayan başka bir kullanışlı otomatik sosyal medya paylaşım programıdır. Dlvr.it ile RSS besleme içeriğinizi sosyal medya hesaplarına doğrudan gönderebilirsiniz. Sosyal medya ağlarının yanı sıra, geniş bir ağ tabanına yaymak için mağaza başına 1 ABD doları ödeyebileceğiniz, yani sosyal medya ağlarının yanı sıra, paylaşımınız Google veya Yahoo gibi arama motorlarına da gönderilecektir. Paylaştığınız içeriği filtrelemek için kullanışlı bir özellik var, bu, yalnızca belirli kategorilerden veya yazarlardan içerik bulmanız gerektiğinde yardımcı olur.

Bu, en basit ve kullanımı kolay sosyal yönetim araçlarından biridir, anlaşılması inanılmaz derecede kolaydır ve herkes bunu sosyal medya paylaşım sürecini otomatikleştirmek için kullanabilir. Facebook ve LinkedIn sosyal medya hesaplarınızı birleştiren, ancak esas olarak Twitter hesabına odaklanan tek adresli bir araç. Uygulamanın temel özellikleri arasında harika bir tasarıma sahip gösterge paneli, derinlemesine bir raporlama sistemi, bir RSS programı ve RSS beslemenizden güncellemeler yayınlamanıza olanak sağlayan bir Feedly sync seçeneği bulunur. Uygulamanın bir Chrome uzantısı, Android uygulaması ve iPhone uygulaması mevcut.

6. OnlyWire

Onlywire, yazdıklarınızı 30'dan fazla siteye aynı anda tamamen ücretsiz ve otomatik olarak göndermek için kullanılabilecek başka bir araçtır! Tek yapmanız gereken Onlywire'da bir hesap oluşturmak ve RSS beslemenizi sosyal medya profillerinizle birlikte hesaba eklemek. Bu araç web sitenizdeki bir paylaşım düğmesi, bir tarayıcı uzantısı, bir WordPress eklentisi ve bir web formu olarak kullanılabilir. Aracın ücretsiz sürümü 30 sosyal ağ ve 1 RSS beslemesini destekliyor, ücretli sürüm ise 3 RSS beslemesine 50 sosyal ağ ile bağlanmanızı sağlıyor.

Post Planner, Facebook sayfanızdaki paylaşım işlemini otomatikleştirmenize yardımcı olanbir Facebook sayfası yönetim aracıdır. Uygulama, popüler içerikleri keşfetmenize ve daha sonra yayınlamak üzere programlamanıza izin veren bir içerik keşif motoruna sahiptir. Uygulama, tüm Facebook sayfalarınız için önceden yapılandırılmış zamanlara göre otomatik olarak yayınlanır.

8. Zapier

Zapier, Zaps olarak bilinen tek tek otomatik görevler üzerinde çalışan bir otomasyon aracıdır. Örneğin, belirli bir YouTube kanalını izlemek için tek bir Zap oluşturulabilir. Zaplar genellikle içerik toplamak için kullanılır ve ardından bulunan içeriği otomatik olarak sosyal medya profilinizde yayınlar. Uygulama 250'den fazla hizmeti desteklemektedir ve kendi gereksinimlerinize ve tercihlerinize göre Zaplar oluşturabilirsiniz.

SocialOomph, bazı şaşırtıcı otomasyon özelliklerine sahip başka bir sosyal medya yönetim aracıdır. Sosyal medya paylaşımlarınız arttığında, içeriğinizin çoğunu hiç görmemiş olan hayranlarınız ve takipçileriniz olur. Bu nedenle, bu içeriği tanıtmaya devam etmek önemlidir. Bir içerik eklediğinizde, kaç kez paylaşılmasını istediğinizi ve ne sıklıkta olacağını belirleyebilirsiniz. Social Oomph'un iyi yanı, her seferinde aynı gönderiyi gönderdiğiniz gibi görünmemesini sağlamak için içeriğin varyasyonlarını otomatik olarak oluşturmasıdır.

10. AWeber

Bu, içinde yerleşik bazı gerekli otomasyon görevlerine sahip bir e-posta pazarlama aracıdır. Örneğin, birileri sosyal medya hesabınız aracılığıyla bir e-posta listesine kaydolduğunda, müşterileri bir satış noktasına getiren e-postaları otomatik olarak gönderebilirsiniz. Tüm sosyal medya takipçilerinize kişisel tanıtım e-postaları göndermenin harika bir yoludur.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın