Ogznet.com

Olmazsa Olmaz 5 Chrome Uzantısı

Google Chrome web tarayıcınızı daha işlevsel hale getirecek olmazsa olmaz 5 uzantı. Web deneyiminizi optimum noktalara çıkaracak Chrome web tarayıcısında olmazsa olmaz eklentiler bu yazıda.

Mobil veya masaüstü cihazlardaki web tarayıcı kullanımında neredeyse yüzde 60'lık paya sahip olan Chrome, en yakın rakiplerine karşı neredeyse üç kat daha popüler. Ancak, Chrome deneyimini daha da geliştirmek istiyorsanız, bazı eklentileri yüklemelisiniz. Chrome Web Mağazası'nda yüzlerce uzantı var, ancak gerçekten yüklemeniz gereken uzantı sayısı çok fazla değildir. Bu yazıda en gerekli 5 Chrome eklentisini gösteriyoruz.

Not: Bir Chrome kullanıcısı değilseniz bile, Edge veya Opera gibi birçok Chromium tabanlı tarayıcıdan birini kullanıyorsanız, büyük ihtimalle bu eklentilerin çoğu tercih ettiğiniz tarayıcıda da çalışacaktır.

Bu uzantı ile web sitelerindeki resim/videoları yakınlaştırın. Fareyi büyütmek istediğiniz resmin üzerine getirin, hepsi bu kadar.

Hover Zoom+ - web sitelerindeki resim/videoları yakınlaştırın.

Desteklenen sitelerde farenizi herhangi bir resmin üzerine getirin ve uzantı otomatik olarak tarayıcı pencerenizden taşmayacak şekilde tam boyutuna büyütülür.

Hover Zoom+, fare imlecini desteklenen web sitelerindeki görüntülerin üzerine getirirseniz, resimler otomatik olarak tam boyutlara genişletir. Basit görünüyor, ancak eklentiyi bir süre kullandıktan sonra kaldırmak istemeyeceksiniz.

Hover Zoom+, Facebook, Twitter, Amazon, Google Görseller ve YouTube gibi birçok site destekliyor. Özgün Hover Zoom'un açık kaynak kodlu bir sürümüdür.

YouTube, ziyartçi açısından internetteki en büyük ikinci sitedir; bu nedenle, video izleme keyfini arttırmak için sayısız Chrome uzantısının olması sürpriz değildir. Bunlardan biri de YouTube'u istediğiniz gibi özelleştirebilmenizi sağlayan Magic Actions uzantısıdır.

Magic Actions for YouTube - daha rahat bir izleme deneyimi için tasarlanmış hafif ve kullanışlı bir uzantıdır.

YouTube izleme deneyiminizi geliştirin! Sinema Modu, Fare Tekerleği Ses Kontrolü, AutoHD, Genişletme, Anlık Görüntüler… Magic Actions for YouTube, daha rahat bir izleme deneyimi için tasarlanmış hafif ve kullanışlı bir uzantıdır.

Magic Actions for YouTube temel özellikleri:

 • AutoHD özelliği - tüm YouTube videolarını HD olarak oynatmaya başlayın.
 • Fare tekerleğini kaydırarak ses seviyesi üzerinde anında kontrol sağlayın.
 • Sinema Modu - 1 tıklama ve tüm sayfa gölgelenir.
 • 1 tıklama ile video oynatımından anlık görüntü almak ve PNG, JPEG veya WEBP görüntü formatında kaydedin.
 • YouTube'a karanlık modda göz atmak için Gündüz / Gece geçiş anahtarı.
 • İzleme geçmişinizi görüntüleyin ve silin.
 • İlgili videolar için derecelendirme önizlemesi.
 • Fare üzerindeyken avatarları ve video küçük resimlerini büyütün.
 • Videoları tam pencere boyutuna genişletin.
 • Otomatik Geniş - her zaman geniş oynatıcı modunda oynatın.
 • Otomatik Oynatmayı Durdur - ilk videonun otomatik olarak oynatılıp oynatılmayacağını yönetin.
 • Yeniden Oynat - videoyu tekrar tekrar oynatın, tekrarlayın.
 • Oynatıcı Kontrollerini Otomatik Gizle - video kontrolleri, bir video oynamaya başladıktan sonra otomatik olarak gizlenir.
 • Ek Açıklamaları Gizle - Video açıklamalarını göstermeyin.
 • Yorumları, ilgili videoları vb. gizleme yeteneği

Bitwarden, tüm aygıtlarınız için güvenli ve ücretsiz bir parola yöneticisidir.

Bitwarden - Ücretsiz Parola Yöneticisi

Bitwarden, tüm giriş bilgilerinizi ve şifrelerinizi saklamanın ve tüm cihazlarınız arasında senkronize edilmesini kolaylaştırmanın en kolay ve en güvenli yoludur.

Parola hırsızlığı ciddi bir problemdir. Kullandığınız web siteleri ve uygulamalar her gün saldırı altında. Güvenlik açıkları olabiliyor ve parolalarınız çalınıyor. Uygulamalarda ve web sitelerinde aynı şifreleri tekrar kullandığınızda bilgisayar korsanları e-postanıza, banka ve diğer önemli hesaplarınıza kolayca erişebilir. Güvenlik uzmanları, oluşturduğunuz her hesap için rastgele oluşturulmuş farklı şifreler kullanmanızı öneriyor. Ancak tüm bu şifreleri nasıl yönetiyorsunuz?

Bitwarden, parolalarınızı oluşturmanız, depolamanız ve bunlara erişmenizi kolaylaştırır. Bitwarden, tüm giriş bilgilerinizi, tüm cihazlarınızla senkronize edilen şifreli kasada saklar. Cihazınızdan ayrılmadan önce tamamen şifrelendiğinden verilerinize yalnızca siz erişebilirsiniz. Bitwarden'daki ekip bile verilerinizi okuyamayız. Verileriniz AES-256 bit şifreleme, karıştırılmış sağlamalar ve PBKDF2 SHA-256 ile mühürlenmiştir.

İnternette gerçekten ilginç bir şey bulduğunuzda, örneğin, bir makale, video veya başka bir şey, o an ona vakit ayıramayabilirsiniz. Bu durumda daha sonra bakmak için yer imlerine ekleyebilirsiniz ancak daha iyi bir seçenek Save to Pocket özelliğini kullanmaktır.

Save to Pocket - Makaleleri, videoları ve daha fazlasını yakalamanın en kolay ve en hızlı yolu.

22 milyondan fazla insan Pocket kullanıyor ve nedenini anlamak kolay. Kurulduktan sonra simgesine basit bir tıklamanız ile daha sonra tekrar bakmanız için içerikleri kaydeder. Ve yalnızca mevcut aygıt üzerinde değil, birden fazla bağlı cihazlarda kullanabilirsiniz. Örneğin bilgisayarınızda keydedin ve bunları daha sonra iPad'inizde okuyun gibi. Ayrıca, arkadaşlarınızı takip edebileceğiniz ve ilgi alanlarınıza dayalı öneriler görebilceğiniz sosyal bir yanı da var.

Pocket’ın Chrome uzantısı, makaleleri, videoları ve web’de bulduğunuz diğer her şeyi yakalamanın en kolay ve en hızlı yoludur.

Pushbullet bilgisayar, tablet, akıllı telefon gibi tüm cihazlarınızla bağlantı kurmanızı sağlayan bir uygulamadır. Pushbullet ile cihazlarınız arasında notlar, internet sitelerinin adresleri, fotoğraflar ve dosyalar gönderebilirsiniz.

Pushbullet - Cihazlarınızı, arkadaşlarınızı ve ilgilendiğiniz şeyleri bir araya getirin.

Kolaylıkla bir cihazdan diğerine dosya vs. taşımanıza olanak tanıyan, telefonunuzun bildirimlerini PC'nize aktaran ve bilgisayarınızdan doğrudan SMS mesajları alıp gönderen bir eklenti.

Uzantı, birisi bir SMS mesajı gönderdiğinde veya telefon bir bildirimi aldığında açılır pencereyi açar (her şey özelleştirilebilir). Kurulduktan sonra PC'de iken telefonunuza bir daha asla elinize almak istemezsiniz. Diğer uzantılar aynı özellikleri sunarken, Pushbullet hepsini tek bir pakette getiriyor.

Diğer faydalı Chrome uzantıları

Bahsetmeye değer başka güzel uzantılar da var.

Örneğin, Notifier for Gmail ve Boomerang eklentileri. Gmail Notifier mail hesabınızı kolayca kontrol etmenizi sağlar. Gmail Notifier, tüm Google Mail hesaplarınızdan gelen mailleri size bildiren açık kaynaklı bir projedir.

Boomerang ise istediğiniz maili istediğiniz zaman sizin için otomatik olarka gönderir. Şimdi bir mesaj yazın, çevrimiçi olmasanız bile istediğiniz zaman gönderin. Okunduğundan emin olmak için iletileri izleyin ve doğrudan Gmail içinde hatırlatıcılar ayarlayın.

Buffer bir içeriği Twitter, Facebook ve LinkedIn'e web'deki herhangi bir yerden yalnızca tek bir tıklama ile paylaşmanın en iyi yoludur. Buffer Chrome uzantısı doğrudan çeşitli web sitelerine entegre olur ve içeriği daha kolay paylaşmanıza izin verir. Birkaç isim vermek gerekirse facebook.com veya twitter.com için entegrasyonu etkinleştirebilirsiniz. Web'de daha kolay bir şekilde resim paylaşmanıza yardımcı olmak için şık bir "Share image" düğmesi de görünecektir. Bu entegrasyonlardan herhangi biri, uzantının ayarlar sayfasından devre dışı bırakılabilir.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz