Ogznet.com
Mac

Mac için En İyi Antivirüs Programları

23 Ağustos 2021 ogz 3103 0
Okunma süresi: 7 dk, 49 sn
Mac için En İyi Antivirüs Programları
Image by Free-Photos from Pixabay

Mac için henüz bir antivirüs programı kullanmıyorsanız, artık kullanma zamanı geldi! Aşağıda, Mac için en iyi antivirüs programlarını bulacaksınız. Bunlardan herhangi biri, Mac’inizi bu büyüyen siber tehditlerden koruyacaktır.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Ücretsiz veya ücretli, bilgisayarınızda en iyi Mac antivirüs programlarından birine sahip olmalısınız. Bunun nedeni, Apple'ın önceki iddialarına rağmen Mac'lere virüs bulaşmasıdır. Aslında, Mac kötü amaçlı yazılımları son birkaç yılda çok arttı ve günümüzün Mac'leri de reklam yazılımları ve diğer potansiyel olarak istenmeyen yazılımlardan muzdariptir.

  Evet, doğru duydunuz Mac'inizin virüs korumasına ihtiyacı var. Mac'leri hedefleyen kötü amaçlı yazılımlar, Windows'daki kötü amaçlı yazılımlar kadar yaygın olmasa da, mevcut ve büyüyen bir sorundur.

  Virüsler, henüz Mac için en büyük sorun olmayabilir ama endişelenecek birçok farklı türde kötü amaçlı yazılım var: Truva atları, reklam yazılımları, fidye yazılımları, casus yazılımlar ve diğer tehlikeli eklentiler.

  Apple'ın yerleşik antivirüs korumalarını geçmek çok kolaydır. En iyi Mac antivirüs programları, daha önce kimsenin görmediği kötü amaçlı yazılımları hızla algılar ve ayrıca Apple'ın yerleşik Gatekeeper programını geçen dosyaları iki kez kontrol eder.

  Birçok Mac antivirüs programı, aynı yerel ağdaki diğer sistemlere bulaşmak için Mac'lerde saklanabilecek Windows kötü amaçlı yazılımlarını kontrol eder. Bazı Mac antivirüs programları ayrıca parola yöneticileri, sistem optimize ediciler veya VPN hizmetleri gibi faydalı ekstralarla birlikte gelir.

  En iyi Mac antivirüs programları

  Mac için Bitdefender Antivirus, kullanımı kolay bir arayüze, uygun fiyata, neredeyse kusursuz kötü amaçlı yazılım algılamaya ve çok hafif bir sistem performansı etkisine sahiptir.

  Alışılmadık bir şekilde bir Mac antivirüs programı için Bitdefender, Time Machine yedeklemeleri de dahil olmak üzere fidye yazılımı şifrelemesini geri alabilir. Ayrıca web tarayıcınızı güçlendirmek için uzantılar sunar ve gizliliğinizi korumak için çevrimiçi izleyicileri engeller. Autopilot ve Bitdefender Shield özellikleri, yazılımın fazla insan müdahalesi olmadan çalışmasını sağlar.

  Tek dezavantajı, Bitdefender Antivirus'ün Windows sürümüyle birlikte gelen parola yöneticisinin olmaması ve Bitdefender VPN hizmetinin daha fazla ödemediğiniz sürece günde 200 MB ile sınırlı olmasıdır. Bunun dışında, neredeyse mükemmel bir Mac antivirüs programıdır.

  Norton 360 Standard, sınırsız VPN hizmeti ve sınırsız şifre yöneticisi de dahil olmak üzere kullanışlı ekstra özelliklere sahiptir. Bu özellikler diğer benzer programlarda ekstra ödeme ile sahip olabilceğiniz özelliklerdir. Ayrıca iki yönlü bir güvenlik duvarına, bir sistem optimize ediciye ve kişisel verileriniz için web izleme korumasına sahiptir.

  Daha da önemlisi, Norton 360 Standard'ın sistem performansı üzerinde çok küçük bir etkisi vardır.

  Mac kullanıcılarının, Norton 360 Standard'ın Windows kullanıcılarına sunduğu ebeveyn denetim, web kamerası koruması ve yedekleme yazılımını yakında alacağını umuyoruz.

  Mac'iniz için tek tehdit kötü amaçlı yazılımlar değildir. Kötü amaçlı web siteleri ve savunmasız Wi-Fi ağları da güvenliğinizi tehlikeye atabilir. Avast Security bu 3 tehdidin hepsine karşı ücretsiz temel koruma sağlar ve yeni Premium sürümü Wi-Fi ağınızdaki yetkisiz kişileri açığa çıkarmak ve fidye yazılımlarını durdurmak için ek koruma sunar.

  Avast Free Antivirüs'ün kötü amaçlı yazılım tespit oranı neredeyse mükemmeldir ve sistem performansı etkisi çok daha azdır. Artık, size Avast ücretli programlarını satmaya çalışan can sıkıcı reklamlar büyük ölçüde azaltıldı.

  Avast ayrıca web sitelerini kimlik avı dolandırıcılığına ve diğer yaygın tehditlere karşı tarar. Arayüzü kullanıcı dostudur ve gezinmesi kolaydır, ancak fidye yazılımı koruması dahil bazı özelliklerin yalnızca ücretli sürümde olduğunu unutmayın.

  Bununla birlikte, parola yöneticisi ve mail eki tarayıcısı artık bulunmuyor. Yine de, sağlam, güvenilir bir Mac antivirüs programı istiyorsanız, bu programı indirebilirsiniz.

  Kaspersky Internet Security, mükemmel kötü amaçlı yazılım algılama oranlarına, taramalar sırasında hafif bir sistem etkisine ve sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Apple'ın sunmadığı bir özellik olan MacBook'taki web kamerasını bile kapatabilir.

  Kaspersky ayrıca online bankacılık işlemleri veya alışveriş yaparken kullanım için özel bir web tarayıcısının yanı sıra kötü amaçlı URL'leri ve izleme tanımlama bilgilerini engelleyen ve riskli web sitelerinden uzak durmanızı öneren tarayıcı uzantıları sunar.

  Parola yöneticisi yalnızca 15 öğe ile sınırlıdır. Ebeveyn kontrolleri, konum takibi olmayan tek bir çocuk cihazıyla sınırlıdır. VPN hizmeti size günde yalnızca 300 MB veri sağlar.

  Her birinin sınırsız sürümü için ekstra ödeme yapmalısınız. Ancak Norton 360 Standard size bunlardan ikisini hiçbir ek ücret ödemeden verir.

  Intego, yirmi yılı aşkın bir süredir Mac bilgisayarlar için güvenlik uygulamaları sunan deneyimli bir antivirüs sağlayıcısıdır, bu nedenle Apple cihazlarının ne tür bir güvenliğe ihtiyacı olduğunu bilen herhangi bir yazılım üreticisi varsa, o da bu şirkettir.

  Mac Internet Security X9, en son tehditlere karşı iyi bir antivirüs koruması sağlar ve geçmişte bağımsız test laboratuvarları tarafından genellikle yüksek puanlar verilmiştir. Taramalar da oldukça hızlıdır, ayrıca Windows kötü amaçlı yazılımlarına karşı koruma da elde edersiniz.

  Bu güçlü çekirdek kötü amaçlı yazılım savunmasının dışında, casus yazılımlara karşı da akıllı bir güvenlik duvarına sahiptir. Intego, verilerinizi çalmak isteyen üçüncü taraf uygulamalara karşı koruma sağlayarak gizlilik seviyenizi yükseltmeye yardımcı olur. Tüm bunlara ek olarak, Mac Internet Security X9 temiz bir arayüz sunar ve oldukça kullanıcı dostudur.

  Bu programın ana dezavantajı, uygulamanın sistem performansı üzerindeki etkisinin bazı rakiplerinden biraz daha fazla olmasıdır.

  Intego'nun bir başka avantajı da 30 günlük uzun bir ücretsiz deneme süresidir, bu nedenle taleplerinizi karşılayıp karşılamadığını görmek için Mac Internet Security X9'u satın almadan önce deneyebilirsiniz. Ayrıca, Internet Security X9'un yanı sıra yedekleme ve performans optimizasyonu özellikleri de dahil olmak üzere bir dizi ekstra özellik daha sunan eksiksiz bir Intego Mac Premium Bundle X9 programı daha olduğunu unutmayın.

  Mac için Trend Micro Antivirus, Mac'inizi güvende tutmak için başka bir iyi seçimdir.Mac için Trend Micro Antivirus, makul bir fiyata çok iyi kötü amaçlı yazılım koruması sunar, ancak tam taramalar sırasında çok ağır bir sistem etkisine sahiptir. Trend Micro'nun antivirüsü, uygulamanın sağladığı temel kötü amaçlı yazılım koruması açısından en iyi performans gösterenlere yakındır.

  Bu programın özellik seti, fidye yazılımı koruması, ebeveyn denetimleri, kamera ve mikrofon koruması, kimlik avına karşı koruma ve bu kanallar aracılığıyla giderek artan bir şekilde iletilen birçok tehdit için sosyal ağ kullanımını izleyen bir sosyal medya gizlilik denetleyicisini içerir. Bu programın kullanımı kolaydır ve genellikle kullanıcı dostudur.

  Olumsuz tarafı, bazen virüs taramaları, rakip ürünlerde yaşayacağınızdan daha uzun olabilir ve Trend Micro, Mac sistemlerini çoğu rakip antivirüs programından daha fazla yavaşlatır. Ayrıca, uygulama yalnızca tek bir cihazı kapsar.

  Ayrıca, bazı rakip antivirüs programları daha fazla özellik sunar. Trend Micro, örneğin bir güvenlik duvarından veya online bankacılık gibi şeyler için korumadan yoksundur.

  Sophos Home Premium, Mac veya Windows olmak üzere 10 adede kadar bilgisayarı düşük bir fiyata koruyabilir ve ebeveyn web filtreleri, çocukların online ortamda sakıncalı materyalleri görmesini engelleyebilir. Ayrıca fidye yazılımları, web kamera ve mikrofon için özel korumaya sahiptir.

  Bazı Windows antivirüs ürünlerinin sistem etkisine yakın olmasa da, arka plandaki sistem etkisi rakiplerinden daha belirgindir.

  Arayüz minimaldir ve çoğunlukla menü çubuğunda bulunur; daha fazla kontrol için güçlü bir çevrimiçi yönetim aracı var.

  Mac virüsten koruma yazılımı, yalnızca fidye yazılımlarını veya diğer yüksek riskli tehditleri algılamakla ilgili değildir. Çoğu araç, çok tehlikeli olmayabilecek, ancak sistem kaynaklarını boşa harcayan ve Mac'inizi yavaşlatan reklam yazılımlarını ve diğer olası istenmeyen programları da ortadan kaldırabilir.

  Malwarebytes, 2006'dan beri tüm Windows tehditlerini ortadan kaldırıyor ve Mac sürümü de aynı derecede basit, anlaşılır ve etkili.

  Program, rakiplerinin sunduğu kötü amaçlı web sitesi engelleme ve mail taraması gibi ek özelliklerin çoğuna sahip değildir. Ve kötü amaçlı yazılımları engelleme becerileri laboratuvar testlerinde değerlendirilmediğinden, Malwarebytes'in Mac'inizi korumada ne kadar iyi olduğunu gerçekten bilmiyoruz.

  Ancak, Mac için Malwarebytes'in ücretsiz sürümünü öneriyoruz. Bu gerçek bir virüsten koruma yazılımı değildir, ancak virüsten koruma yazılımının yakalayamadığı can sıkıcı reklam yazılımlarından ve istenmeyen programlardan bulaşan virüsleri temizleyebilir.

  İki haftalık Malwarebytes Premium deneme süresini kullanıp, en iyi Mac antivirüs programlarından bazılarının yanında ücretsiz sürümü kullanabilirsiniz.


  Editör

  ogz

  Ogz

  Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
  Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

  Yorum yaz