Ogznet.com

Kombin yapan uygulama ücretsiz

Kıyafetleri kombin yapmak, zaman alıcı ve zor olabilir. Ama teknolojinin yardımıyla bu zorluğu aşabilirsiniz. Kombin yapmayı bilmiyorum diyenler için en iyi kombin yapma programı burada.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Özellikle çok fazla kıyafeti olanlar için evde kombin yapmak çok zordur. Bir kıyafet kombin yapma programı size zaman kazandırırken, bulunduğunuz ortamlarda daha şık görünmenizi de sağlayacaktır.

  Kıyafet kombinleme uygulaması

  Bu uygulamalar, kıyafetleri kombin yapmak konusunda size rehberlik edecektir.

  1. Smart Closet

  Uygulamayı açar açmaz sade ve şık tasarımı sizi karşılayacak. Dolabınızı oluşturmak için kıyafetlerinizi ekleyerek başlamalısınız.

   

  Bir kıyafet eklemek için mevcut bir resmi seçebilir veya yeni bir resim çekmek gibi çeşitli seçeneklerin yanı sıra giyim mağazalarından veya internetten arama yapabilirsiniz.

  Fotoğrafı yükledikten sonra düzenleme yapmak mümkündür. Ancak arka plan temizleyici pek iyi çalışmıyor; bu durumda, başka bir uygulama kullanarak arka planı kaldırmak daha iyi olabilir.

  Smart Closet ile ayrıca kendi kişisel kombinlerinizi oluşturabilir, bunları paylaşabilir ve diğer moda tutkunları tarafından yayınlanan kıyafet kombinlerine göz atabilir ve kişisel tarzınızı tamamlayacak ekstra ürünler için alışveriş yapabilirsiniz.

  Smart Closet, profilinizdeki kıyafetlerinizle ilgili en sevdiğiniz renkler ve en çok giyilen kombinler gibi istatistikleri de gösterir.

  2. Stylebook

  Uygulamayı açtığınızda, uygulamayı kullanmayla ilgili bazı kullanışlı talimatlarla karşılanacaksınız.

  Stylebook, örneğin tüm kıyafetlerinize hem telefondan hem de tabletten görebilmeniz için iCloud yedeklemesini kullanarak cihazlar arasında senkronize olabilir.

  İlk yapacağınız şey, dolabınızı oluşturmaktır. Gardırop sekmesine gittiğinizde kategorilerin boş olduğunu, kıyafetleriniz ve aksesuarlarınızla doldurmanız gerektiğini göreceksiniz. İsterseniz kategorileri düzenleyebilirsiniz.

  Herhangi bir resim yüklemeden, uygulama özelliklerini düzenleyebilmeniz için önceden yüklenmiş bazı örnekler de vardır.

  Bir resim yüklediğinizde, arka planı kaldırmak için onu düzenleyebilirsiniz; ancak yukarıdaki uygulama gibi bu özellik kullanışlı olmayabilir, bu yüzden kıyafetleri yüklemeden önce arka planı farklı bir uygulamada kaldırarak uygulamaya yükleyebilirsiniz.

  Ardından, görünüm sekmenize giderseniz, Günlük, İş, Resmi, Tatil vb. gibi kategorileri de görürsünüz. Bu kategorileri size uygun olacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Seçeneklerden herhangi birine ekleyerek yeni görünümler oluşturabilirsiniz.

  Yeni bir görünüm oluşturduğunuzda, dolabınızdaki kıyafetleri seçebilir ve bunları bir kolaj stili gibi hareket ettirebilirsiniz. Görünümlerin bir başka harika özelliği de Outfit Shuffle: 2-8 kategori seçebilirsiniz ve algoritma, yeni kıyafet fikirleri için öğeleri rastgele karıştırır.

  Bloglardan veya sosyal medyadan aldığınız ilhamla ürünlerinizi kombinleyebileceğinizi ve görünümünüze ekleyebileceğinizi belirtmekte fayda var.

  Stylebook ayrıca belirli günlerde görünümler veya kıyafetler eklemek için bir takvim özelliğine de sahiptir. Ayrıca stilinizle ilgili istatistikleri görebilirsiniz.

  3. Cladwell

  Cladwell, kendinize eksiksiz bir stil makyajı yapmak için kullanabileceğiniz bir mobil uygulamadır. "Tarzımı bul" veya "gardırobumu düzenle" gibi hedefler belirleyerek başlarsınız. Uygulama, ilk kombininizi oluşturmak için bir resim yükleyerek dolabınızdan en sevdiğiniz 15 öğeyi seçmenizi istiyor. Cladwell, seçilen kapsül ve hava durumuna göre kıyafetler için günlük olarak kombinler önerecektir. Farklı günler için de kombin planlayabilirsiniz.

   

  Hedefinizi belirleyerek başlarsınız, böylece Cladwell algoritması ihtiyaçlarınıza uyum sağlayabilir ve size en çok uyan içgörüleri sağlayabilir.

  Bir sonraki adım, ilk kapsülünüzü oluşturmak için dolabınızdan en sevdiğiniz 15 öğeyi seçmektir. Örnek öğeler arasından seçim yapabilir veya bir resimden özel bir tane ekleyebilirsiniz. Arka plan kaldırma bu uygulamada daha iyi çalışıyor ve parçanın özelliklerini seçmek çok kolay. Faaliyetlerinize bağlı olarak gerektiği kadar daha fazla kapsül oluşturabilirsiniz.

  Uygulama, seçilen kapsül ve hava durumuna göre her gün kıyafetler için topluluklar önerecek. Gördüğünüzü beğendiyseniz, bu kıyafeti seç'e tıklayabilirsiniz ve o gün için günlüğe kaydedilir; aksi takdirde, onu bir daha asla görmemek üzere reddedin. Favorilerinize eklemek için kalbe dokunabilirsiniz.

  Bir etkinlik için aklınızda bir şey varsa, farklı günler için kıyafetler de planlayabilirsiniz.

  Bu uygulama aynı zamanda alışveriş dilek listeleri oluşturmanıza ve analizlerinizi görmenize olanak tanır.

  Genel olarak, Cladwell var olan en eksiksiz ve işlevsel kıyafet kombinleme uygulamalarından biridir. Tasarım keyifli ve sorunsuz çalışıyor.

  4. Pureple Outfit Planner

  Bu mobil uygulamayı Tinder gibi düşünün ama moda için. Pureple Outfit Planner, tüm giyim ürünlerinizi dijital olarak kataloglamanıza olanak tanır. Daha sonra kendi kıyafetlerinizi oluşturabilir veya uygulamadan sizin için otomatik olarak bir kıyafet önerisi oluşturmasını isteyebilirsiniz. Kıyafet tavsiyesini beğenmediysen sola kaydır. Beğendiyseniz, kaydetmek için sağa kaydırın.

  İlk kez Pureple uygulamasını açtığınızda, size cinsiyetiniz ve yaş grubunuz gibi birkaç soru soracak; ardından gardırobunuzdaki giysileri seçmenizi isteyecektir.

  Pureple diğer uygulamalardan biraz farklıdır çünkü fotoğraf çekmeden ve öğeleri kendiniz yüklemeden seçebileceğiniz birkaç giysi örneği vardır; Bu, gerçek giysilerinizi yüklemek için zaman harcamak istemiyorsanız kullanışlıdır, ancak isterseniz kendi giysilerinizi de yükleyebilirsiniz.

  Birkaç giysi seçtikten sonra Pureple gardırobunuzu oluşturacaktır. Daha sonra daha fazla öğe ekleyebilirsiniz. Ardından, kıyafet kombinleri oluşturmaya başlayabilirsiniz. Burada iki seçeneğiniz var: Kıyafet kombini önerileri almak için Style Me veya öğelerinizden manuel olarak bir kıyafet kombini  oluşturmak için Create. Manuel olarak bir kıyafet kombini oluşturursanız, giysileri istediğiniz gibi hareket ettirerek bir kolaj stili oluşturabilirsiniz.

  Style Me özelliğini kullanarak, algoritmanın sizi şaşırtmasına izin verebilir veya ona hava koşullarına veya duruma göre stil verecek bir öğe verebilirsiniz.

  Başka bir harika şey de, diğer insanların size yardımcı olabilmesi için topluluktan kıyafetinizi tasarlamasını isteyebilmenizdir.

  Kıyafetinizi oluşturduktan sonra duruma, hava durumuna vb. göre etiketleyebilir ve takvime taşımak için bir tarihe ekleyebilirsiniz.

  5. Save Your Wardrobe

  Save Your Wardrobe, sürdürülebilirliğe odaklanan bir kıyafet kombin yapma uygulamasıdır. Her giyim eşyası yüklediğinizde, sürdürülebilirlik sicilinizin kilidini açarsınız. Bu uygulama aynı zamanda kıyafetleri planlamanıza izin verir ve bunları örneğin seyahat için bir listeye kaydedebilirsiniz.

  Eşyalarınızı gardırop sekmesine ekleyerek başlamalısınız. Bir fotoğraf çekebilir veya mevcut bir fotoğrafı yükleyebilirsiniz. Fotoğrafı yükledikten sonra, arka planı kaldırma seçeneğine sahip olacaksınız.

  Ardından, giysi veya aksesuarla ilgili ad, marka, renk grubu ve kategori gibi bazı ayrıntıları doldurmanız istenecektir; bu önemlidir, çünkü daha sonra tüm bu özelliklere göre dolabınızı filtreleyebilirsiniz.

  Today bölümünüzde gardırobunuzun dökümünü görebilirsiniz. Uygulama size en çok kullandığınız renklerin, markaların vb. grafiklerini gösterir. Ayrıca günlük kıyafetlerinizi ve sürdürülebilirlik, gardırop ipuçları, dikkatli yaşam vb. hakkındaki blog gönderilerini de görebilirsiniz.

  Ayrıca bu uygulamada kıyafet planlayabilirsiniz; sağ altta bulunan kıyafetler bölümüne gitmeniz ve gardırobunuzdan giysileri seçmeniz yeterlidir. Bir kıyafeti giymek için bir tarih de seçebilirsiniz ve uygulama size onu hatırlatacaktır.

  6. XZ(Closet)

  XZ (closet) uygulamasını açtığınızda, size kıyafetlerin sunulduğu eğlenceli bir anketi cevaplıyorsunuz ve gardırobunuzda olup olmadığını seçmeniz gerekiyor. Bu işlem, gardırobunuzu oluşturmayı çok hızlı ve kolay hale getirir. Tabii tam olarak sizinki gibi değil ama bir tahminde bulunabilir.

  Kıyafetlerinizi eklemek istiyorsanız, uygulamanın altındaki artı işaretine dokunabilirsiniz. Ardından bir web sitesinden, benzer giysilerden veya mevcut fotoğraflarınızdan seçim yapabilirsiniz.

  Mevcut fotoğrafları seçtiğinizde, kıyafetin otomatik olarak tanınması konusunda en gelişmiş uygulamalardan biridir. Kategoriyi, rengi ve hatta deseni doğru bir şekilde algılayabilir.

  Ayrıca resminizden arka planı otomatik olarak kaldırır ve bunu son derece iyi yapar; bu zaman kazandırır, bu nedenle başka bir uygulamayla manuel olarak uğraşmanız gerekmez.

  Gardırobunuzu oluşturmayı tamamladığınızda, tahmin sayfası size bulunduğunuz yere ve oradaki mevcut hava durumuna göre kıyafet önerileri gösterecektir.

  Bir sonraki sekmede, bir tarihe dokunarak kıyafet ekleyebileceğiniz takvimi göreceksiniz.

  7. Lookscope: Closet/Outfit Maker

  LookScope, kıyafet kombinleri oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olan çok minimalist bir uygulamadır. İlk giriş yaptığınızda gardırobunuza örnek giysiler ekleyerek başlamanızı sağlayacaktır. Başlamak için birkaç tane seçin.

  Ardından, bir kıyafet oluşturmak için ekranın alt kısmındaki artı işaretine tıklayabilirsiniz; bu, birkaç rastgele öğe seçecektir; Ardından kaydırmak istediğiniz parçaları değiştirebilir ve beğendiklerinizi iğneleyerek kilitleyebilirsiniz. Bir kıyafetten memnun kaldığınızda, sadece yıldız verin.

  Bir fotoğraf yükleyerek kıyafetlerinizi yükleyebilirsiniz. Uygulama, bazı filtreler eklemek ve resimden arka planı kaldırmak için basit ama etkili bir düzenleyiciye sahiptir.

  8. Get Wardrobe outfit planner

  GetWardrobe, kıyafetlerinizi bir toplulukla paylaşmak için kullanıcı dostu bir arayüze ve ayrıca sosyal özelliklere sahiptir.

   

  Yeni bir aksesuar veya kıyafet eklemek çok kolaydır; ekranın altındaki artı işaretine tıklamanız yeterlidir. Öğe eklemek için tek seçenek mevcut fotoğraflarınızdandır. Bir resim seçtikten veya yükledikten sonra bir düzenleyici gelecek ve burada resmi kırpabilir ve arka planı kaldırabilirsiniz. Arka plan kaldırıcı çok iyi çalışıyor.

  Uygulama, kullanmak için abone olmanız gereken bazı premium özelliklere sahiptir.

  9. ‎ClosetSpace

  Closetspace, kıyafet kombinleme dışında başka birçok özelliğe sahiptir. Doğrudan uygulama içinde alışveriş yapabilir, diğer insanlardan ilham alabilir, istek listeleri oluşturabilir ve tabii ki gardırobunuzu düzenleyebilirsiniz.

  my Items sekmesine giderek öğelerinizi ekleyerek başlayın. Aynı anda beş adede kadar fotoğraf yükleyebileceğinizden, öğelerinizin tüm resimlerine zaten sahipseniz işlem hızlıdır. Tek dezavantajı, görüntülerin arka planını kaldıramamanızdır, bu da kıyafetleri bir araya getirirken biraz dikkat dağıtıcı olabilir veya çok iyi görünmeyebilir.

  Gardırobunuzu tamamladığınızda, öğeleriniz ana kategorilerine göre sınıflandırılır. my Outfits sekmesine giderek dolabınızdaki giysilerden kıyafet kombinleri oluşturabilir ve ardından bunları hava durumu, sıcaklık ve duruma göre etiketleyebilirsiniz. Böylece, oluşturduğunuz birkaç kıyafetiniz olduğunda, bu özelliklere göre filtreleme yapabilirsiniz.

  Belirli günlere kıyafet ekleyebileceğiniz bir takvim özelliği de var. Özel günler veya seyahatler için kullanışlıdır. Takvimime gidin ve tercih ettiğiniz günlere kıyafet ekleyin.

  10. Your Closet - Smart Fashion

   

  Kıyafetlerinizi kategorilere ayırın, takviminize veya seyahat planlarınıza göre ne giyeceğinizi planlayın ve Your Closet ile satın almayı düşündüğünüz ürünlerin halihazırda sahip olduğunuz kıyafet ve ayakkabılarla nasıl uyum sağlayacağını görün.

  Şu anda yalnızca Android'de kullanılabilir, ancak diğer bazı dolap yöneticisi uygulamalarının aksine, Google Drive'ınızı yedeklemeyi ayarladığınız sürece, telefon değiştirdiğinizde bile verilerinizi kaydeder.

  Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

  Yorumlar

   Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz