Ogznet.com
Kilo Vermek için Yatmadan Önce Bu 2 Malzemeyi Kaynatıp İçin Paylaş:
Image by ExplorerBob from Pixabay

Kilo Vermek için Yatmadan Önce Bu 2 Malzemeyi Kaynatıp İçin

Dünyadaki milyonlarca insan aşırı kilolu ve bu bireylerin çoğu kendini bir süre sonra obezite düzeyinde buluyor. Obezite hastalığına yakalanmamak için, düzenli fiziksel egzersiz yapmanın yanı sıra, sadece iki bileşen içeren bu hayat kurtarıcı içeceği de içmek sağlıklı bir diyet için önemlidir.

Bu ev yapımı içecek metabolizmanızı hızlandıracak ve kilo verme sürecini hızlandıracaktır. Bu içecek sadece iki bileşen içermektedir: toz tarçın ve bal.

Kilo verme içeceği nasıl etki ediyor?

Tarçın, Tip 2 diyabetli bireylerde kan şekerini düzenlemeye yardımcı olurken, aynı zamanda bir iştah bastırıcı olarak ta görev yapmaktadır. Kan şekeri seviyelerinizdeki hızlı salınımlar, daha fazla gıdaya ihtiyacınız olmasa bile açlığı tetikleyebildiğinden, dengeli kan şekeri seviyelerine sahip olmak iştahınızı azaltmada son derece önemlidir. Tarçın, ayrıca araştırma bulgularına göre antioksidanlar içerir, yaraların iyileşmesine yardımcı olabilir ve hatta kan basıncını ve kolesterolü düşürebilir.

Bal, nispeten yüksek kalorili bir tatlandırıcı olmasına rağmen, açlık üzerindeki etkisinden dolayı bazı kilo verme faydaları sağladığı bulunmuştur. Sağlıklı kadınlarda bal ve şekerin etkilerini karşılaştıran bir çalışmada araştırmacılar, balın kan şekeri üzerinde normal sofra şekeri yerine daha az etkili olduğunu bulmuşlardır. Tarçından bildiğimiz gibi, dengeli kan şekeri iştahınızı kontrol etmede önemli bir rol oynar. Ayrıca, tarçın gibi, bal da kilo verme sürecinizde vücudunuzu sağlıklı tutacak iyileştirici özelliklere sahiptir.

İlginizi
çekebilir

Kilo Vermenize Yardımcı Olacak En İyi Uygulamalar

Kilo verme içeceği nasıl hazırlanır:

Malzemeler:

  • 1 su bardağı su
  • 1 yemek kaşığı tarçın
  • 1 tatlı kaşığı bal

Talimatlar:

Bir sos tavası alın ve tavaya 1 bardak su ekleyin. Tavayı ocağın üzerine yerleştirin ve suyu 2-3 dakika kaynatın. Suya tarçın ekleyin ve karıştırın. Sonra ocaktan alın ve suyun soğumasını sağlayın. Su soğuduktan sonra, bal ekleyin. Tarif yaklaşık bir bardak kadar içecek çıkarır.

Kilo verme içeceği ne zaman ve nasıl içilir:

Her gün yatmadan önce bardağın yarısını ve ertesi sabah kahvaltıdan önce geri kalanını için.

Birkaç gün sonra sonuçları görmeye başlamalısınız, ancak istediğiniz sonuçları elde edene kadar içecek rejimine sağlıklı bir diyetle devam etmelisiniz.

Uyarı: Tabi ki bu malzemelerden tarçın veya bal için alerjiniz varsa bu tarifi sakın uygulamayın.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz