Bilgisayarda kaydırmalı ekran görüntüsü nasıl alınır?

Windows’da kaydırmalı ekran görüntüsü almak için birkaç program var. Yani tek pencereye sığmayan bir ekranın tümünün tek seferde kaydırma yapılarak ekran görüntüsünü alabileceğiniz yöntemler vardır. Bunun için çeşitli ekran görüntüsü alma programları var ve bu makalede bunları inceledik.

Ekran görüntüsü alma için çeşitli araçlar vardır. Ancak bilgisayarınızda herhangi bir kaydırılabilir pencerenin ekran görüntüsünü yakalamak istediğinizde, birçok ekran görüntüsünü alıp birleştirmeniz gerekir. Şimdi daha iyi bir seçeneğiniz var.

Kaydırmalı ekran görüntüsü alma programları:

Kaydırmalı ekran görüntüsü alma programları, kullanıcının bir seferde tüm ekranın ekran görüntüsünü yakalamasına ve görüntülemesine izin verir. Program kaydırmalı ekranın ekran görüntüsünü tek bir görüntüde birleştirir. Bu, birden çok ekran görüntüsünü manuel olarak alıp birleştirmekten daha iyi olur.

1. PicPick

Tam özellikli bir ekran görüntüsü alma programı, sezgisel görüntü düzenleyici, renk seçici, renk paleti, piksel cetveli, beyaz tahta ve daha fazlası.

Kaydırmalı ekran görüntüsü alma özelliğine ek olarak, PicPick yerleşik bir görüntü düzenleyiciye sahiptir. Görüntü düzenleyici, kırpma, görüntüleri bulanıklaştırma, yeniden boyutlandırma, metin ve ok ekleme dahil temel özellikleri sunar.

PicPick, ayrıca ekranınızda görüntülenen görüntülerin boyutunu ölçebilen bir piksel cetveline sahiptir. Bu, özellikle çeşitli görüntülerden bu bilgiye ihtiyaç duyabilecek grafik tasarımcıları için kullanışlıdır.

PicPick’te ayrıca bir ekran büyüteci bulunur. Göreli piksel konumlarının, bir renk seçicinin, bir iletkinin ve kullanıcının aktif pencerelerin üzerinden doğrudan çizim yapmasını sağlayan sanal bir beyaz tahtanın kesin olarak belirlenmesi için artı işareti vardır.

2. Snagit

Snagit, ekran görüntüsü almanıza veya kameranızdaki görüntüyü hızla yakalamanıza, ek bağlam eklemenize ve tercih ettiğiniz platformlarda görüntüleri, GIF'leri veya videoları paylaşmanıza olanak tanır.

Snagit'in arayüzü, PicPick'inkinden daha basit ve daha odaklıdır. Ekran görüntüsünü almak kolay olur. Ayrıca PicPick'inkine benzer işlevlere sahip yerleşik bir görüntü düzenleyiciye sahiptir.

Ekran görüntülerini yakalamaya ek olarak, Snagit ekran etkinliğini de kaydedebilir.

Web tarayıcısında kaydırmalı ekran görüntüsü alma

Çoğu durumda, kullanıcıların bir web sitesinin ekran görüntülerini alması gerekecektir. Bu amaçla, doğrudan tarayıcıdan ekran görüntüleri alan bir eklenti olması yararlı olabilir.

1. Firefox : Page Screenshot

Page Screenshot, istediğiniz herhangi bir web sitesinden tam sayfa ekran görüntüsü almanızı sağlayan bir eklentidir. Ekran görüntüsünü almak için araç çubuğu simgesine tıklayın (veya Alt+Shift+D kombinasyonuna basın).

Seçenekler sayfasından ekran görüntüsü biçimini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, görüntü kalitesi ve birden fazla ekran görüntüsü arasındaki gecikme süresi de özelleştirilebilir. Ekran görüntüsü, tarayıcınızdaki varsayılan indirme konumuna kaydedilecektir. İndirme konumunu değiştirmek için tarayıcınızın ayarlar sayfasını ziyaret edin.

2. Chrome / Edge : GoFullPage

Mevcut sayfanızın ekran görüntüsünü eksiksiz ve güvenilir bir şekilde, herhangi bir ekstra izin olmadan yakalayın!
Mevcut tarayıcı pencerenizin tam sayfa ekran görüntüsünü almanın en basit yolu bu uzantıdır. Uzantı simgesine tıklayın (veya Alt+Shift+P tuşlarına basın), uzantının sayfanın her bir bölümünü yakalamasını izleyin ve bir görüntü veya PDF olarak indirebileceğiniz veya hatta sadece masaüstünüze sürükleyebileceğiniz ekran görüntünüzün yeni bir kısmını aktarın.

Gelişmiş ekran yakalama teknolojisi, diğer uzantılardan farklı olarak, dahili kaydırılabilir öğelerin yanı sıra gömülü iframe'ler de dahil olmak üzere karmaşık sayfaları işler.

Görüntüleri yakalamakta basit ve etkilidir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın