Android En İyi Podcast Yapma Uygulamaları

İster akıllı telefon ister tablet kullanıyor olun, Android, podcast yapmak için mükemmel bir mobil platformdur. İşte, en iyi Android podcast yapma uygulamaları.

Listeye, pek çok özelliğe sahip podcast kayıt uygulamasıyla başlayacağız. Spreaker Studio, kapsamlı bir podcast yapma aracıdır. Düzenlenebilir ses işlevselliği dahil olmak üzere tam bir sanal stüdyo kullanıcı arayüzü sunuyor. Podcast'lerinizi canlı olarak yayınlayabilir veya her kanal için ayrı ses kontrolleriyle canlı olarak kaydedebilirsiniz.

Spreaker Studio cihazınızı tam teçhizatlı bir radyo stüdyosuna dönüştürür. Bu da Şarkı ve ses efekti eklerken canlı veya daha once kaydedilmiş podcastlerinizi yayınlamanızı sağlar.

Tamamlandığında, podcast otomatik olarak Spreaker'in hostingine yüklenir. Bununla birlikte, bunu yapmak zorunda değilsiniz. Dosyayı tercihinize göre farklı bir platformda barındırabilirsiniz. Bu, herhangi bir podcast sunucusu, web sunucunuz veya Audioboom veya Soundcloud gibi bir servis olabilir.

Yükleme, Podcast'e bir başlık, resim, ayar etiketleri ve bir açıklama eklemenizi sağlar. Spreaker, podcasti YouTube'da ve iHeartRadio'da (ikincisi Pro üyeliği olanlar için) paylaşmanıza da izin verecektir.

USB üzerinden yüksek kaliteli bir podcasting mikrofonunu bağlayarak deneyimi daha da geliştirebilirsiniz.

2. Anchor

Spotify tarafından sunulan kayıt uygulaması Anchor, ücretsiz podcast oluşturmanın en iyi yoludur. İnternette anchor.fm adresinde bulunan Anchor, içerik oluşturucular için tamamen ücretsiz bir barındırma sunar. Spreaker Studio ile birlikte benzer özellikler sunan Anchor, sesli mesaj alma, grup sohbeti, Spotify'dan müzik aktarma, geçişler, arkaplan efektleri, ses efektleri ve standart kayıt sunar. Tamamlandığında podcast'inizi iTunes veya Google Play'e yükleyebilirsiniz.

 

İlginçtir, Anchor ayrıca kendi mevcut podcast'inizi (kendinizinkine sahip olduğunuzu iddia ettiğiniz sürece) içe aktaran bir özelliğe de sahiptir. Ancak bu, Anchor’un barındırma hizmetini kullanmanızı sınırlandırır. (Mevcut bir podcast kütüphanesini içe aktarsanız bile, barındırmayı kullanmaya karar verene kadar mevcut kurulumunuzda herhangi bir değişiklik yapılmaz).

Çok sesli bir podcast yapmak için diğerlerinin telefonlarında da Anchor kullanmaları gerekecek. SMS ile davet linkleri gönderebilirsiniz.

Sonuç olarak Anchor, Android cihazınızda podcast'leri kaydetmek için iyi bir seçimdir. Ancak bu hizmetten hoşlanmıyorsanız, diğer ücretsiz podcast barındırma hizmetlerinin mevcut olduğunu unutmayın.

3. Podbean

Bir mobil uygulama ve barındırma paketi sunan Podbean, ayda 100MB aylık depolama alanı ve 100 GB bant genişliği için ayda 3 dolardan başlıyor. Daha büyük paketler mevcut, sınırsız seçenekler de sunuyor. Bunlar ayrıca, ne kadar harcamak istediğinize bağlı olarak ayrıntılı istatistikleri ve birden fazla yöneticiye sahip olma yeteneğini de içerir.

Podcast'lerin podcast kütüphanesine erişimi ve aboneliklerin yönetilmesini sağlayan uygulamanın kendisi oldukça basittir. Kayıt düğmesini yalnızca profil ekranınızda veya ana ekranınızda bulabilirsiniz. Bu işlevi kullanabilmek için kaydolmanız gerekir.

Temel kırpma düzenlemesi, bir fon müziği ile bir podcast kaydetme yeteneğidir. Bu, örneğin istenmeyen arka plan seslerini gidermek için yararlı olabilir. Uygulama çeşitli melodiler sağlamaktadır.

Podbean’ın barındırma hizmetini kullanmanız gerekmediğini unutmayın. Uygulamanın kayıt özelliğini kullanmış olsanız bile. Ayarlar sayfasından, podcast'leri kaydetmek için bir yer belirtebilirsiniz. Bu, kaydınızı kolayca seçtiğiniz podcast barındırma hizmetine yükleyebileceğiniz anlamına gelir.

Eğer kayıt ve ücretsiz barındırma (sınırlı kota ile) için bir podcast kayıt uygulaması arıyorsanız, SoundCloud idealdir. Size olduğu kadar çok podcast, şarkı, sesli kitap ve fragmanlara göz atma seçeneği sunmanın yanı sıra, SoundCloud uygulaması da etkili bir kayıt aracı sunuyor.

Kaydınızı kırpmak ve yüklemeden önce başına ve sonuna bir solma efekti eklemek mümkündür. Ayrıca, podcast için bazı resimler ekleme ve bir başlık belirtme seçeneği de vardır. Parçaları herkese açık veya özel olarak ayarlayabilir ve kaydınızı anında yayınlayabilirsiniz.

Spreaker Studio'nun gelişmiş özelliklerine sahip olmamasına rağmen, SoundCloud iyi bir taşınabilir podcast kaydedici ve yükleyicidir.

5. JoJo

JoJo: Go Record Yourself, 3 dakikalık (veya daha az) ses klipleri kaydetmenizi ve kaydın gerçekleştiği noktada haritaya yerleştirmenizi sağlayan kullanımı kolay bir uygulamadır.

Bir hesap oluşturmanız gerekmez: uygulamayı başlatmanız ve ilk mini podcast'inizi kaydetmeniz yeterlidir. Twitter ve Tumblr gibi mikro blog hizmetlerinin bir kombinasyonu gibidir. JoJo, diğer insanların podcast'lerini konuma göre dinlemenizi ve kendi kayıtlarınızı paylaşmanızı sağlar.

Kaydı başlatmak ve durdurmak, bir başlık, açıklama ve kategori eklemek ve karşıya yüklemeden önce uygulamaya konum izinleri atamak için bir tuşa dokunmak yeterlidir. Peki, üç dakikalık, konuma dayalı bir podcast'in yararları nelerdir?

Seyahat tabanlı bir podcast kaydediyorsanız, oldukça kullanışlı olabilir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın