Image by Stefan Coders from Pixabay

iPhone için En İyi 5 Ücretsiz VPN Uygulaması

iPhone’da nadiren VPN kullanmanız gerekiyorsa ücretsiz bir VPN kullanmak mantıklı olabilir. Şimdi iPhone için en iyi ücretsiz VPN uygulamalarına bakalım.

2021'de iPhone ve iPad için En İyi Ücretsiz VPN Uygulamaları

iOS 15 ile Apple, iPhone'lara VPN'lere çok benzeyen ve tarama etkinliklerinizin şifrelenmesini sağlayan yeni bir iCloud Özel Aktarma özelliği getirdi. Ancak, burada birkaç sorun var. Birincisi, web sitelerine erişimin engellemesini kaldırmaya çalışıyorsanız Özel Aktarma çalışmaz. Ayrıca, yalnızca ücretli bir iCloud+ aboneliği ile kullanılabilir. Bu nedenle, iPhone'unuz için ücretsiz VPN uygulaması arıyorsanız, iCloud Private Relay kesinlikle sizin için çalışmayacaktır. Ancak endişelenmeyin, listemiz iPhone için en iyi 8 ücretsiz VPN uygulamasını içerir.

Aşağıda belirtilen tüm uygulamalar ücretli seçenekler sunarken, bunları ücretsiz planları nedeniyle sunuyoruz. Her biri ücretsiz planlarını farklı şekilde ele alıyor. Bazıları kullanımınızı kısıtlarken, bazıları sunucularından yalnızca bir kısmını kullanmanızı kısıtlayabilir. Diğerleri bağlantı hızına sınır koyabilir. Bu yüzden listeyi okuyun ve kısıtlaması size göre en az olan uygulamayı bulun ve onunla devam edin.

İşte iPhone için en iyi ücretsiz VPN uygulamaları.

iPhone için en iyi ücretsiz sınırsız VPN arıyorsanız, ProtonVPN güçlü bir seçenektir. Bu listedeki diğer seçeneklerden bazılarının aksine, veri kısıtlaması yoktur. Veri sınırlaması yok ancak, ProtonVPN ücretsiz kullanıcıları tek bir cihazla sınırlar. Yalnızca iPhone'unuz için ücretsiz bir VPN uygulaması arıyorsanız, bu bir sorun olmaz zaten.

ProtonVPN, güvenli bir e-posta hizmeti sunan ProtonMail'i yapan firma tarafından yapılmıştır. Bu yüzden güvenliğin bu uygulamanın ana önceliği olduğundan emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, ücretsiz sürümde yalnızca üç konumdan seçim yapıp VPN'e bağlanabilirsiniz.

ProtonVPN, iOS için en iyi premium VPN'lerden daha yavaştır, ancak ücretsiz olduğu için yeterlidir. VPN, yalnızca hızları sınırlar ve Japonya, Hollanda ve ABD'deki sunuculara ücretsiz olarak bağlanabilirsiniz.

Gizlilik ve güvenlik söz konusu olduğunda, bu VPN son derece güvenlidir. Bir kill-switch ve OpenVPN şifrelemesi sağlar ve çevrimiçi yaptığınız şeyin tamamen gizli kalmasını sağlamak için kayıt tutmama politikası vardır. Belki de tek dezavantajı, Netflix ABD'ye erişmek için ödeme yapmanız gerekmesidir (ancak bu, tüm hizmetler için geçerlidir).

Ücretsiz olarak ProtonVPN'i yalnızca bir cihazda kullanabilirsiniz. Ancak, bu kısıtlamayı aşmak için çeşitli mail adreslerini kullanarak birden fazla abonelik alabilirsiniz. ProtonMail geliştiricileri tarafından sunulan İsviçre merkezli güvenilir ücretsiz VPN. iOS cihazları için açık ara en iyi ve en güvenilir ücretsiz VPN.

ProtonVPN gibi Hide.me de veri kotası yerine sizi tek bir cihazla kısıtlar. Bu, iPhone kullanıcıları için en iyi ücretsiz sınırsız VPN için başka bir seçenek olduğu anlamına gelir. Hide.me, ücretsiz sürümünde bile gizlilik ve güvenlikten ödün vermez.

Hide.me, iPhone'lar ve iPad'ler için olağanüstü bir ücretsiz VPN'e sahip güvenilir bir sağlayıcıdır. Ücretsiz olarak, kullanıcılar yalnızca beş sunucu konumuyla sınırlıdır (ABD Doğu, ABD Batı, Singapur, Hollanda ve Kanada).

Bu ücretsiz VPN, premium abonelik planlarında olduğu gibi aynı düzeyde gizlilik ve güvenliği ücretsiz olarak sağlar. Tek kuruş ödemeden, 80 Mbps'ye varan ışık hızındaki bağlantı hızlarıyla ayda 10 GB kullanım hakkı elde edeceksiniz. Ayrıca bu VPN, güçlü gizlilik ve şifreleme sağlayarak onu iOS için mükemmel bir ücretsiz VPN yapar.

Adından da anlaşılacağı gibi Hide.me gizlilik bilinci olan kişiler içindir. Sadece iPhone kullanıcıları için değil; Windows, Mac ve Android için de uygulamalar indirebilirsiniz.

Hide.me widget'ini iOS Bildirim Merkezinize ekleyebilir ve buradan Etkinleştirebilir / Devre Dışı Bırakabilirsiniz.

AtlasVPN, gizlilik ve sansürü atlama yeteneği sağlayan kullanışlı bir VPN'dir ve ücretsizdir.

AtlasVPN, adı henüz çok duyulmamış ve ABD merkezli bir VPN sağlayıcısıdır. Ücretsiz sürümde bile yeterli bağlantı hızları sunmaktadır. Yalnız bu VPN, OpenVPN şifrelemesi sağlamıyor.

Bununla birlikte, bunun yerine hala güvenli bir şifreleme protokolü olan IKEv2'yi sunuyor. Ayrıca, VPN'nin çevrimiçi yaptığınız şeyin tamamen gizli kalmasını sağlayan sağlam bir günlük tutmama politikası vardır ve bu da onu güvenilir bir hizmet haline getirir. Ayrıca bir bağlantı sonlandırma anahtarı vardır, böylece isterseniz torrent için kullanabilirsiniz.

Hemen hemen tüm platformlarda kullanılabilir ve iOS uygulaması da mükemmel şekilde çalışır. Ücretsiz olarak üç ülkedeki sunuculara erişebilir ve VPN'yi sınırsız olarak kullanabilirsiniz. Bu, günlük kaydı olmayan güvenilir bir VPN olduğu düşünüldüğünde son derece iyidir. Tek gerçek dezavantajı, ücretsiz sunucuların ücretli planlardan yaklaşık 5 kat daha yavaş olmasıdır. Bununla birlikte, interneti kullanırken gizlilik ve güvenlik elde etmek ve ücretsiz olarak ek özgürlük elde etmek için bu son derece iyi bir seçenektir.

Windscribe, harika bir ücretsiz iOS VPN'dir. Güvenlidir ve 10 sunucu konumuna ücretsiz erişim sağlar.

Windscribe, endişe duymadan güvenebileceğiniz iOS için popüler bir ücretsiz VPN'dir. Gizlilik politikası güçlüdür ve VPN, hem ücretli hem de ücretsiz sürümlerde aynı düzeyde şifreleme ve güvenlik sağlar. Ücretsiz olarak, iOS kullanıcıları için çoğuna kıyasla çok yüksek bir miktar olan ayda 10 GB'lık veri kotası sunar. Ücretsiz kullanıcılar ABD, Kanada, Fransa, Almanya, Hollanda, Norveç, Romanya, İsviçre, İngiltere ve Hong Kong'daki sunuculara bağlanabilir. Bu çok fazla seçenek olduğundan, bunu dikkate değer ücretsiz iOS VPN'i yapar.

iPhone için en iyi ücretsiz VPN uygulamaları arasında ilk sıralarda her zaman HotSpot Shield yer alır. Bu VPN, hızlıdır ve ücretsiz Vpn uygulamaları içinde en çok kullanım kotası sunan bir uygulamadır.

Tamamen ücretsiz sürümü kullanarak, VPN'e beşe kadar farklı cihazı bağlayabilirsiniz. Günde 500 MB veya ayda 15 GB bant genişliği sınırlaması vardır.

Hotspot Shield, ABD merkezli ünlü bir VPN sağlayıcısıdır. Hotspot Shield'in ücretsiz versiyonunda sadece bir VPN sunucusu konumuna bağlanabilirsiniz.

TunnelBear, iPhone kullanıcıları için ücretsiz VPN'ler içinde en popüler seçeneklerden biridir. Ancak ücretsiz sürümde ayda yalnızca 500 MB kota verilir. Bu, kota miktarı Hotspot Shield ile karşılaştırıldığında oldukça düşük. Bu uygulamayı, herkese açık Wi-Fi bağlantılarına bağlandığınızda kendinizi korumanız gerektiğinde kullanabilirsiniz.

TunnelBear kullanıcıları hakkında çok az veri ister, bu gizlilik konusunda güven verici bir durumdur. Kayıt olmak için adınızı bile girmenize gerek yoktur.

TunnelBear VPN, internette gizli ve güvenli bir şekilde gezmek için ücretsiz, inanılmaz derecede basit bir uygulamadır.

Ücretsiz VPN'ler genel olarak internet hızını yavaşlatırlar. Ancak adından da tahmin edebileceğiniz gibi Speedify, VPN bağlantınızın mümkün olduğunca hızlı olmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Speedify, Wi-Fi bağlantınızı ve telefonunuzun LTE'sini kullanır ve hızı en üst düzeye çıkarmak için birlikte çalışır. Hizmet ayrıca ücretsiz sürümü kullanarak ayda 5 GB'a kadar veri aktarımı sağlar, ancak hizmeti kullandıkça kota 1 GB'a kadar düşecektir.

En yeni şifreleme standartlarını kullanan Speedify, hassas bilgilerinizi kimsenin görmemesini sağlamak için süper güvenli bir bağlantı sunar. Speedify arka planda çalıştığından, tüm uygulamalarınız üzerinden iletilen bilgileri güvence altına alır, böylece Facebook'ta sohbet ediyor veya Gmail’i kontrol ediyor olsanız da güvende olursunuz. Kill Switch özelliği Speedify VPN'in koruması olmadan yanlışlıkla internete bağlanmanızı önler.

Amaç gizlilik ve performans ise Speedify, iPhone için en iyi VPN uygulaması olabilir.

8. Bonus: Cloudflare 1.1.1.1 DNS kullanın

Cloudflare'ın herkesin kullanması için ücretsiz olan 1.1.1.1 ücretsiz DNS hizmeti vardır. Bu tam olarak bir VPN uygulaması olmasa da 1.1.1.1 DNS uygulaması (iOS/Android), arama trafiğinizi Cloudflare'ın ücretsiz 1.1.1.1 DNS'sine yönlendirmek için bir VPN kullanır.

Şirket, kişisel bilgilerinizi asla sunucularında saklamayacağını ve verilerinizi üçüncü şahıslara satmayacağını taahhüt eder. Ayrıca, ücretsiz DNS'lerini kullanmak için kayıt gerekmez ve aylık kullanım sınırları olan çoğu VPN hizmetinin aksine, Cloudflare hizmeti sınırsız kullanım için tamamen ücretsizdir.

Sık Sorulan Sorular

Ücretsiz bir VPN seçmeden önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Elbette iyi ücretsiz VPN'ler var, ancak yüzlerce kötü VPN de var. Bu yüzden önce araştırmanızı yapmanız önemlidir. İşte dikkat etmeniz gereken bazı şeyler.

Piyasada yüzlerce ücretsiz hizmet var ve bunların büyük çoğunluğu zayıf gizlilik politikalarına sahip şüpheli hizmetler.

Birçok ücretsiz VPN'nin sağladıkları şifreleme düzeyi hakkında yalan söylediği tespit edildi ve araştırmalar birçoğunun hiç şifrelemesi olmadığını ortaya çıkardı!

Buna ek olarak, 2017 yılında gerçekleştirilen bir CSIRO araştırması, incelenen 234 ücretsiz VPN uygulamasından üçte birinden fazlasının kötü amaçlı reklam ve kötü amaçlı yazılım içerdiğini ortaya koydu. Bu nedenle rastgele ücretsiz bir VPN seçmek son derece tehlikeli olabilir.

1

Bir VPN uygulaması yapmak kolay değildir. Bu, için çok sayıda gider kalemi olan pahalı bir girişimdir. Bu yüzden, iyi bir ücretsiz VPN hizmeti sunmak neredeyse imkansızdır. Birçok ücretsiz VPN sağlayıcısı, kullanıcılarının web verilerini ve tarama alışkanlıklarını toplayarak, veri komisyoncuları gibi üçüncü taraflara satarak bu değirmeni döndürür.

Verilerinizi toplayan ve kâr için satan bir VPN, yapması gerekenin tam tersidir. Bir VPN'nin verilerinizi şifreleyerek ve sizin dışınızda hiç kimse tarafından erişilemez hale getirerek gizliliğinizi koruması gerekir.

Bu gibi gizlilik endişleri nedeniyle, güvensiz VPN uygulamalarının girdiğiniz siteler dahil tüm online aktivitelerinizi tespit ettiği ve üçüncü taraflara sattığınını çıkarabiliriz.

1

Piyasada birçok tehlikeli ücretsiz VPN var. Apple uygulama mağazasında yüksek indirme sayılarına ulaşan ve tüketiciler tarafından yüksek yıldız derecelendirmeleri verilen bazı VPN'ler bile, gizlilik ve güvenlik söz konusu olduğunda aslında çok endişe vericidir.

Yalnızca önerilen ücretsiz iPhone VPN'lerine bağlı kalmak, herhangi bir endişe duymadan ücretsiz VPN'lerden yararlanmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, nelerden kaçınmanız gerektiğini bilmenize yardımcı olmak için, zayıf gizlilik politikalarına, şifreleme eksikliğine veya casus yazılım içeren uygulamalara sahip olduğu tespit edilen iOS VPN'lerin bir listesini ekledik:

 • HolaVPN
 • TurboVPN
 • Stealth VPN
 • Totally free VPN
 • DotVPN
 • FreeVPN - Unlimited
 • OkVPN
 • EasyVPN
 • SuperVPN
 • Betternet
 • CrossVPN
 • Archie VPN
 • HatVPN
 • sFly Network Booster
 • One Click VPN
 • Fast Secure Payment

Bu VPN uygulamalarından mümkün olduğunca kaçınmak gerekir.

1
0
0
0
0
0
1
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın