Ogznet.com
Instagram Takipçilerim Neden Azalıyor? Paylaş:
Photo by Ben Kolde on Unsplash

Instagram Takipçilerim Neden Azalıyor?

Instagram hesabınızı büyütmek, takipçi sayınızı artırmak ve mevcut takipçilerini elde tutmak için bu yazıyı mutlaka okuyun. İşinize yaracak en az bir kaç ipucu bulacaksınız.

Instagram'da takipçilerin azalıyor mu?

Hesabınızda saatler (günler, haftalar ve aylar) geçirerek Instagram'ınızı büyütmekle uğraşıyorsunuz ama takipçi kazanamıyor musunuz?

Yayınlamak için en iyi zamanı, seçici hashtag'leri nasıl kullanacağınızı vb. ayrıntıları kontrol etmenizi hatırlatan bir yığın blog okudunuz ve evet, hepsini yapıyorsunuz, ancak Instagram takipçileriniz hala azalıyor.

Çok güzel bir fotoğraf gönderiyorsunuz… sonra sabaha kadar heyecanla bekliyor, tekrar hesabınıza baktığınızda takipçilerin gene azaldığını görüp çıldırıyorsunuz.

Hüsran. Öfke. Üzüntü..

Peki, hesabını nasıl büyüteceksin?

İşte bu durumda birkaç değişiklik yapmanız gerekip gerekmediğini anlatacağız.

Dün seni takip etmeye başladılar ve şimdi gittiler. Bu kadar kolay.

Instagram'da 'follow / unfollow' yöntemi adı verilen popüler bir büyüme modeli var. Instagram hesabına gizlice girerler, kulağına tatlı sözler fısıldarlar ve seni takip ederler. Bunun tek nedeni, merak duygunuzu uyandırıp, hesaplarını takip etmenizi sağlamak böylece onları hemen takip edecek hesaplarını büyüteceksiniz.

Ancak ertesi gün, karşılaştıkları herkesi siler ve başka bir grup insanla bir aşk ilişkisi başlatırlar. Bu iş böyledir.

İyi işe benziyor, ama katılım oranları için hiçbir şey yapmıyor.

Tabii özellikle çekici olmadıkça, bu insanları görmezden gelin. 

Instagram takipçilerim aniden düştü?

Instagram'ın sevimli halkı, sahte, bot, spam hesaplara çabuk kanar ancak Instagram birkaç ayda bir büyük bir temizlik yapıyor ve bu tip hesapları siliyorlar, Instagram takipçilerinin sayıları aniden düşüyor ve takipçilerinizi kaybediyormuş gibi görünüyorsunuz. 

Kim Kardashian veya The Biebs’in bir gecede birkaç milyon kişiyi nasıl kaybettiğini gördüğünüz gibi, bu sizinde başınıza gelecek.

Bir şekilde seyahatlerinizde spam / sahte / bot hesabı takip etmiş olabilirsiniz ve Instagram bir temizleme işlemi gerçekleştirdiyse büyük olasılıkla bir düşüş olduğunu göreceksiniz.

(Takipçi satın aldıysanız, ayrıca bir şok daha geçirebilirsiniz! Satın aldığınız hesapların çoğunun da bu kategoriye girdiğini ve bir gecede popülerliğinizin azaldığını göreceksiniz.)

Emin olun, burada yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

Takipçilerini mi kaybediyorsun? Yaptığın bir şeyden dolayı olabilir mi?

Birinin Instagram'da seni takip edememesinin milyon tane nedeni var, ama bunun kitle halinde gerçekleşmeye başladığını fark edersen - işte onun üstesinden gelmek için bizim çözümlerimiz olabilir.

1. Fotoğraf Kalitesi

Düşük kaliteli görüntüler yayınlamak izleyicinizi kaybetmenin en hızlı yoludur.

'Şu anda yayınlamak' cazip gelebilir, ancak Instagram'ı profesyonel nedenlerle kullanıyorsanız, rekabet etmek için, görüntülerinizi en iyi kalitede tutmanız gerekir.

Resimlerinizi kaliteli tutmak için kullanabileceğiniz birçok harika düzenleme aracı vardır.

2. Aşırı Satış

Instagram bir topluluktur, bu yüzden toplulukta sürekli yer almayan bir hesap iseniz ve raylaşım sonrası gönderin çöpe gider. O zaman topluluğunuzu kapatıyor ve unfollow düğmesine doğru gidiyor olabilirsiniz.

Gönderme stratejinizi düşünmek için bir dakikanızı ayırın, Instagram'da satış yapmak için çalışmalarınızı paylaşmanın yanı sıra toplulukta yer alıyor musunuz?

Instagram araç setinizde kullanabileceğiniz dört mesaj türü vardır. Kitlenizde iz bırakmanın en iyi yolu, bu 4 farklı yazıyı kullanarak Instagram markanızı anlatmak, onları bir araya getirmek ve ilgi çekmek.

3. Aşırı Paylaşım Gönderme

Çok sık gönderim yapmanın kötü sonuçları olabilir.

Eğer post-post-post aynı markadan görünüyorsa, birinin haber kaynağında biraz fazla yer kaplamaya başlar.

Hedef kitlenize her zaman mükemmel içerik sunmanızı sağlamak için belli bir miktarın üzerinde bir kalite yaklaşımı öneririz, buradaki miktar günde 1-2 yayından ibarettir. Yada en fazla günde 3 gönderi.

Instagram'da fazla yayın yapma, büyük bir ızgara oluşturmak için resimlerinizi dilimlemeyi de içerir; takipçileriniz bir görüntünün 9 ufak bölümünü görmek istemezler, sıkıcı ve sinir bozucu olur ve hızlı bir şekilde takipten çıkılmasına yol açar.

4. Instagram Temanıza Uymuyor

Takipçileriniz sizi takip etmeye başladılar çünkü yaptığınız şeyi sevdiler. Harika bir görsel temanız var, resimleriniz harika ve hesap isminizi bile okumadan önce izniniz varsa takipçileriniz muhtemelen seçim yapabilir.

Biyografiniz, neyle ilgili olduğunuza dair harika bir açıklama verir ve takipçileriniz bundan daha fazlasını görmek ister.

Sonra aniden bir kedi videosu yayınlarsınız. Tamam belki kötü değil, ama kesinlikle hedef kitleniz için konu dışı yayınlarınız bir süre sonra izlemeden kaldır düğmesine basmalarına neden olur ve takipçilerinizi kaybedersiniz.

Instagram feed'inizi yeni bir yöne götürmek istediğinizi düşünüyorsanız, bu tamamen iyidir, yalnızca gittiğiniz yönde tutarlı olmanız gerektiğini unutmayın.

5. Başlıklar

Size kendilerini yakın hissetmezlerse, görüntülerinizi sevseler bile takipçilerinizi kaybediyor olabilirsiniz, ancak bu sadece bulmacanın bir parçası.

Kitlenizin ilgisini çeken başlıklar oluşturmak, onları içeri çekmenize yardımcı olur ve hikayeniz ve amacınızın ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek ister.

İşinizde olup bitenleri gizlice paylaşmanızı, kırılganlığı göstermenizi, üzerinde çalıştığınızı ve kişiliğinizi görevlerinize enjekte etmenizi öneriyoruz, bazen ilham verici bir alıntı bunu bozmaz.

6. Katılım

Takipçileriniz gönderinize ulaştı, onu sevdi ve size bir yorum bıraktı ancak sizden haber alamadı.

Sonra yukarı kayarlar ve başkalarının yorumlarına cevap vermediğinizi fark ederler ve ardından sizi izlemeye değer olup olmadıklarını merak ederler. Kimsenin duymadığı uzak bir kuzen gibisin.

Gönderim rutininizin bir parçası olarak Instagram'a katılmak için zaman ayırmanızı öneriyoruz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz