Ogznet.com
Image by Freepik

Instagram Reels yapmak için en iyi 10 uygulama

Instagram’da gördüğünüz o viral Reels videolarından yapmak ister misiniz? Bunlar, herkesin görmek isteyeceği Instagram Reels yapmak için en iyi uygulamalardır.

Instagram Reels, yeni takipçiler kazanmak ve mevcut takipçilerinize keyifli vakit geçirtmek için süper etkilidir. Ancak herkes, görsel olarak ilgi çekici bir şekilde Reels yapmayı bilmiyor. Bu kılavuz, viral olmaya değer Instagram Reel yapmak için en iyi uygulamalardan bazılarını listelemektedir.

1. InShot

 

InShot, Instagram Reels yapmanın zorluklarını ortadan kaldıran mükemmel bir video düzenleme aracıdır. Sahne malzemesi, metin, çıkartma, müzik ve emoji eklemekten, görüntü boyutunu ve doygunluğunu ayarlamaya kadar InShot, herhangi bir karmaşık süreç gerektirmeden, size bol miktarda kontrol aracı sağlar. InShot, düzenlemeyi bitirdikten sonra videonuzu istediğiniz kalitede kaydetmenizi sağlar. Ayrıca bitmiş videonuzu doğrudan Instagram veya başka herhangi bir sosyal medya platformuna göndermenizi sağlayan tek dokunuşla paylaş düğmesine de sahiptir. En iyi yanı, tüm bu özelliklere ücretsiz erişilebilmesidir. Bununla birlikte ücretsiz sürüm, kullanıcılara tüm filtrelerine ve efektlerine erişim sağlamaz ve reklamlarla doludur.

2. VN Video Editor

VN Video Editor, ilgi çekici içerik oluşturmak için çeşitli güçlü araçlar sağlayan özel bir video düzenleyicidir. Özel geçişler, seslendirme efektleri ve kapsamlı bir film müziği ve ses efektleri kitaplığı gibi özelliklere erişebilirsiniz. En etkileyici olanı, video kliplerini hızlandırabilir veya yavaşlatabilir ve bunları kreasyonlarınıza sorunsuz bir şekilde entegre edebilirsiniz. Belki de VN'nin en iyi özelliği, video oluşturabilme hızıdır. Dakikalar içinde videolar oluşturabilirsiniz, bu da VN Editor'ı Instagram'da sık sık gönderi paylaşmak isteyenler için ideal hale getirir. Bu kadar çok özellik sunmasına rağmen, VN Editör'ün kullanımı ücretsizdir, ancak daha gelişmiş seçenekler bir ödeme yapmalısınız.

3. Picsart

 

PicsArt, animasyonlar ve çoklu klip kırpma gibi bir dizi kullanışlı özellik sunar. Uygulama aynı zamanda ücretsiz olarak indirilebilen kapsamlı bir içerik kitaplığına sahiptir, böylece içerik oluşturucular Reels'lerini özelleştirmek için fotoğraf ve video öğelerini kolayca bulabilir. Videoları tarayıcınızda da düzenleyebilirsiniz; bu, diğer birçok uygulamada yapamayacağınız bir şeydir. Ek olarak, özelliklerinin çoğunun kullanımı ücretsizdir, bu da onu amatör editörler için mükemmel bir seçim haline getirir. Olumsuz tarafı, Picsart'ın ücretsiz sürümünde rahatsız edici derecede reklam var.

4. Clips

Viral olacak Instagram Reels yapmak için ücretsiz bir uygulama arayan bir iOS kullanıcısıysanız, Clips tam size göre olabilir. Bilgisayar görüşü ve makine öğrenimini kullanan Clips, bir film müziği önermek için videoda ne olduğunu akıllı bir şekilde tanır. Bu AI tabanlı video düzenleyici, klipler arasındaki geçişlere bile yardımcı olur. Son olarak, tüm bunlar iPhone ve iPad'lerde hızlı performans ve güvenilirlikle destekleniyor. Ancak Clips'in karmaşık video düzenleme için uygun olmadığını ve yalnızca hızlı ve kolay Instagram Reels ve Hikayeler oluşturmak için iyi olduğunu söylemek gerekir.

5. Canva

 

Canva, telif hakkıyla ilgili endişe duymadan Reels'inizde kullanabileceğiniz telifsiz fotoğraf ve videolardan oluşan geniş bir kitaplığa sahiptir. Ayrıca Canva, profesyonel görünümlü Reels yapmak için çok çeşitli şablonlar sunar. Bu şablonların en iyi yanı, kendi istediğiniz özellikleri ekleyebilmeniz için özel olarak düzenlenebilmesidir. Olumsuz tarafı, özelliklerine sınırsız erişim için premium sürümü satın almanız gerekir. Ek olarak, Canva video düzenleyici sorunlu ve yavaş olabilir, bu da zaman zaman kullanımını sinir bozucu hale getirir.

6. Adobe Premiere Rush: Video

Adobe Rush, başlıklar, geçişler ve seslendirmelerle ilgi çekici Reels yapmak için bazı mükemmel düzenleme araçlarına sahiptir. Ayrıca profesyonel görünümlü videolar oluşturmayı kolaylaştıran çok çeşitli şablonlar ve ön ayarlar sunar. Videolarınızın telefonunuzun depolama alanını kaplaması konusunda endişelenmenize gerek yok. İçeriğinizi Adobe'nin bulut depolama alanına yükleyin ve her yerden, her zaman erişin. Dahası, Adobe'nin kalitesi bu uygulamada da ortaya çıktığı için Rush'ta hata ve sorunlarla karşılaşmak oldukça nadirdir. Ancak geçişler ve ses araçları söz konusu olduğunda uygulama ne yazık ki rakiplerine göre biraz geride kalıyor.

7. KineMaster

 

Basit arayüzü ve özellikleri ile KineMaster'ın kullanımı çok kolaydır. Yine de filtreler, geçiş, animasyon, kırpma, hız kontrolü gibi çok çeşitli özellikleri bünyesinde barındırır. Ayrıca videolarınıza müzik ve ses efektleri ekleyebilir ve bunları doğrudan Instagram'da paylaşabilirsiniz. Uygulama nispeten yenidir ve video düzenlemeyi ve oluşturmayı kolaylık ve özellikler açısından geliştirmek için yeni özellikler eklemeye çalışmaktadır. Bu, KineMaster'ın şimdilik oldukça sınırlı düzenleme özelliklerine sahip olduğu ve yalnızca hızlı düzenlemeler için iyi olduğu anlamına gelir.

8. Filmora

 

Filmora, daha önce hiç video düzenlememiş olsanız bile inanılmaz derecede kullanıcı dostu bir uygulamadır. Ayrıca, Reels yapmak için size yardımcı olacak çok sayıda yerleşik şablon ve araç vardır. Filmora ile video kliplerini sürükleyip bırakarak, müzik ekleyerek vb. birkaç dakika içinde tam bir video oluşturabilirsiniz. Olumsuz tarafı, bir sesi diğerinin üzerine eklemek biraz zor olabilir. Ayrıca Filmora ile bir videoyu düzenlemek hızlıyken, videoyu dışa aktarmak inanılmaz derecede uzun olabilir.

9. Splice

 

Splice, parlaklık ve kontrast ayarlamaları, eğme kaydırma efektleri, bulanıklaştırma, hızlı slayt gösterisi seçenekleri ve arka planlar gibi çeşitli özel düzenleme araçları sunar, böylece videonuzun her yönü üzerinde kontrol sahibi olabilirsiniz. En kullanışlı özelliklerinden bazıları kırpma ve kesme, klipleri geçişlerle sorunsuz bir şekilde birleştirme ve videolara efektler eklemedir. Bu uygulama, sosyal medya içerik üreticileri için, çeşitli sosyal medya platformlarında videoların sorunsuz ve kolay bir şekilde paylaşılmasını sağladığı için piyasadaki en iyi video oluşturma ve düzenleme uygulamalarından biridir. Ancak olumsuz tarafı, uygulama biraz fazla sık çöküyor ve bazı müzik parçalarında telif hakkı sorunları olabilir.

10. WeVideo

 

WeVideo ile Reels videolarınızı metin bindirmeleri, geçişler, filtreler ve çok daha fazlasıyla geliştirebilirsiniz. Ek olarak, benzersiz içeriği hızlı ve etkili bir şekilde oluşturabilmeniz için geniş bir müzik kitaplığına, video efektlerine, başlıklara ve animasyonlara erişebilirsiniz. Uygulama aynı zamanda geçişler eklemek ve ses ile görsellerin iyi senkronize edildiğinden emin olmak gibi karmaşık görevleri gerçekleştirmeyi kolaylaştırır. Bunun da ötesinde, WeVideo size bulut depolama alanı sağlar. Uygulamanın eksik yönleri ise PGN resim formatını desteklememek ve şablonlarının çoğu biraz eski görünüyor.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz