Instagram profiline bakanlar nasıl görünür?

2010 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana Instagram, internetin en çok tercih edilen fotoğraf paylaşım sosyal medya ağı olmuştur. Instagram’da günlük olarak paylaşılan 95 milyondan fazla fotoğrafla, Instagram gönderilerinizi, Hikayelerinizi veya profilinizi kimlerin gördüğünü merak ediyor olabilirsiniz.

Instagram profilime kim baktı? Instagram profilime bakanları görebilir miyim? Bu tür sorular her zaman ortaya çıkar.

Instagram kullanıcıları birbirlerinin herkese açık profillerini görüntüleyebilmelerine rağmen, özel profiller görüntülenemez.

Bu sosyal medya platformunda herkese açık bir profiliniz varsa ve "Instagram profilime kim baktı?" sorusunun cevabını arıyorsanız, o zaman bu makale tam size göre. Aşağıda listelenen yöntemlerden bazılarını kullanarak Instagram profilinizi kimlerin görüntülediğini öğrenebilirsiniz.

Paylaşımlarınızı kimin beğendiğini veya hikayelerinizi kimin görebildiğini kontrol edebilirsiniz.

Instagram profilinize bakanları görebiliyor musunuz?

Ne yazık ki, Instagram'ın şu anki sürümü, kullanıcıların hesaplarını kimlerin görüntülediğini bilmelerini sağlayan yerleşik bir işlev içermiyor. Yine de, birkaç ayarlama ile hesabınızı kimlerin görüntülediğini kolayca keşfedebilirsiniz.

Instagram Business hesabı olan kullanıcılar, önceki haftalarda kaç ziyaretçi aldıklarını ve gönderileriyle kaç kişinin etkileşimde bulunduğunu görebilir. Ancak, normal profil ziyaretçilerinin adlarını göremezsiniz.

Instagram profilinize kimin baktığını nasıl görebilirsiniz?

Aslında Instagram, kullanıcıların profillerini kimlerin görüntülediğini doğrudan görmelerine izin vermiyor. Bu nedenle, insanların profillerine beğenmeden veya yorum yapmadan baktığınızda, fotoğraflarına kimin baktığını bilmiyorlar.

Ve kullanıcı ne tür bir profile sahip olursa olsun, profilini kimin gördüğünü anlayamaz. Aynı şey, hem hesabı olan hem de hesabı olmayan kullanıcılar için Instagram'da herkese açık bir şekilde gönderi paylaşmak için de geçerlidir.

Yalnızca, ziyaretçi sayıları ile ilgili istatistikler Instagram Business hesaplarında görüntülenecektir. Ancak, profil bilgileri görüntülenmeyecektir.

Ayrıca, İşletme hesabı yalnızca son yedi gün içinde profilinizi ziyaret eden kişilerin sayısını veya gönderilerinizi gören kişilerin sayısını görüntüler.

Bununla birlikte, Instagram profilinizi görüntülemeye gelince, bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Ama öncelikle Instagram profilime kimlerin baktığını bilmek istiyorsanız, o zaman Instagram'da herkese açık bir hesabınız olmalı.

Instagram profilinizi kimlerin görüntülediğini öğrenin

Hesabınız herkese açıksa, bu yöntemlerden bazılarını deneyebilirsiniz.

Instagram Hikayeleri aracılığıyla

Instagram platformu, profilinizi kimin görüntülediğini öğrenmenin bir yolunu sunmuyor. Ancak, profilinizi kimin izlediğini görmeniz gerekirse, hikayelerinizi/öne çıkanları her zaman kullanabilirsiniz.

Bu adımları izleyerek, hikayelerinizi ve öne çıkanları hangi kullanıcıların görüntülediğini görebilirsiniz.

Hikayeler için

 1. Akıllı telefonunuzda Instagram'ı başlatın.
 2. Sayfanın sol üst köşesindeki Hikayeniz simgesine dokunun. Hikayeni yayınla.
 3. İzleyici listesinden, hikayenizi kimlerin görüntülediğini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca sizi takip etmeyenleri de görebilirsiniz.

Ve büyük olasılıkla sizi takip etmeyen kullanıcılar tarafından görüntüleniyor olabilirsiniz. Ek olarak, hikaye ayarlarınıza giderek hikayenizi belirli kullanıcılardan da gizleyebilirsiniz.

Hikayelerde Öne Çıkanlar

Instagram hikayeleri, yayınlandıkları andan 24 saat sonra sona erer. Bu, izleyicilerinize göz kulak olmak için düzenli olarak hikayeler yayınlamanızı gerektirir.

Ancak, profilinizde yaklaşık 48 saat kalan öne çıkanları kontrol ederek Instagram izleyicilerinizi kontrol edebilirsiniz. Bunu aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.

 1. Ana Profilinize erişmek için ekranın sağ alt köşesindeki profil simgenize dokunun.
 2. Artık öne çıkan hikayeyi tıklayarak izleyicilerinizi öne çıkanlar bölümünde kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Instagram profilime bakanlar ücretsiz uygulama kullanın

Instagram profilinizi kimlerin görüntülediğini görmek için çok sayıda uygulama var. Tek soru, düzgün çalışıp çalışmadıkları ve doğru bilgi sağlayıp sağlamadıklarıdır.

O halde Instagram profil görünümlerini görmenizi sağlayan bu uygulamaları deneyin ve kendiniz keşfedin.

Followers Insight, takipçileri, takibi bırakanları, hikaye görüntüleyenleri, gizli hayranları, engelleyicileri takip etmek ve sizi takip etmeyenleri bulmak için en iyi Instagram analitik aracıdır.

Bu uygulama ile Instagram hesabınızı daha iyi anlayabilir, sizi kimlerin takip ettiğini, sizi kimin beğendiğini ve size yorum yapanları öğrenebilirsiniz. Bu, Instagram hesabınızı analiz etmek için en doğru, hızlı ve güvenilir uygulamadır.

Profile+ (Android)

Profile+ ile kapsamlı profil analiziniz bir tıkla karşınızda. Buna ek olarak, istediğiniz kişinin gönderilerini, hikayelerini ve hd profil fotoğrafını görebilir ve telefonunuza kaydedebilirsiniz.

 • Profiline bakanları gör
 • Seni takipten çıkanları bul
 • Tek tıklama ile takipten çık
 • Seni geri takip etmeyenleri bul
 • Seni engelleyenleri gör
 • Takip isteklerini yönet
 • Kaydedilen gönderilerine hızlıca eriş ve telefonuna kaydet
 • Profilleri ara ve gönderilerine eriş
 • Hikaye, gönderi, highlight ve profil resmi gibi içerikleri görüntüle ve kaydet
 • Favori hesaplarını pinle, hikayelerine anasayfada hızlıca ulaş
 • Her profil için ortalama beğeni, ortalama yorum gibi istatistiklere eriş
 • Bütün hikayeleri, gönderileri repostla
 • İstediğin profil için HD profil fotoğrafını gör ve kaydet

Üçüncü taraf uygulamaları neden profilime kimin baktığını gösteremiyor?

Bu uygulamaların çalışmamasının arkasındaki en olası sebep oldukça basittir. Instagram'ın veri politikası, bir kullanıcının adını, Instagram kullanıcı adını ve biyografisini, profil fotoğrafını ve e-posta adresini şirket tarafından incelenmemiş üçüncü taraf uygulamalarla paylaşmadığını açıkça belirtir. Ek olarak, Instagram'ın Graph API'si, eski Instagram API platformundan çok daha kısıtlayıcıdır; bu, Instagram tarafından API'yi kullanmak için onaylanmamış uygulamaların API'ye erişme yeteneğini tamamen kaybettiği anlamına gelir. Artık üçüncü taraf uygulamalar söz konusu olmadığı için, Instagram profilinizi kimlerin görüntülediğini nasıl görebilirsiniz?

Not: Instagram profilinizi kimin görüntülediğini para karşılığında veya bazen hesap bilgilerinizi isteyerek size söyleyebileceğini iddia eden çok sayıda dolandırıcı var. Bu tür sahte iddialardan sakının ve Instagram'ın kimsenin görmesine izin vermediği bilgilere erişme umuduyla rastgele insanlara para ödemeyin.

Peki Instagram profilinize kimin baktığını görebiliyor musunuz?

Sonuç olarak, Instagram profilinizi kimin görüntülediğini görüp göremediğinizi merak ediyorsanız, göremezsiniz. Instagram Hikayelerinizi ve Öne Çıkanları kimlerin görüntülediğini kontrol etmeyi içeren tek geçici çözüm, yalnızca Hikayelerinizi veya Öne Çıkanlarınızı görüntüleyen tüm kullanıcıları gösterdiği için zaman tünelinizdeki gönderileri inceleyen kullanıcıları kapsamaz. Daha önce de açıkladığım gibi, üçüncü taraf uygulamalar iyi değildir ve bunları kullanmak kesinlikle zaman ve para kaybıdır. Profilinizi ziyaret eden kullanıcılar hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, kişisel hesabınızı bir işletme hesabına da dönüştürebilirsiniz. Ve son olarak, Instagram kimliğinizi kimin ziyaret ettiğini bilmemek sizi bu kadar rahatsız ediyorsa, özel bir hesaba geçebilirsiniz.

Instagram İşletme Hesabı kullanın

 1. Sağ alt köşedeki profil simgesine tıklayarak Instagram profilinize gidin.
 2. Sağ üst köşede, üç yatay çizgiye tıklayın. Ardından, Ayarlar'ı tıklayın.
 3. Ayarlar altında 'Hesap' sekmesini seçin.
 4. Şimdi, hesap sayfanızı aşağı kaydırın. Ve 'Profesyonel Hesaba Geç' seçeneğini seçin.
 5.  Ardından, devam düğmesine dokunun. Ardından profilinize en uygun kategoriyi seçin.
 6. Şimdi, kategoriyi seçtikten sonra ileri'ye tıklayın.
 7. Ve bir içerik oluşturucu hesabı seçeneğini seçin.
 8. Şimdi ana profile geri dönün. Ve öngörüler sayfanıza erişmek için sağ üst köşedeki üç yatay çizgiye tıklayın.
 9. Analizlerde "Kitle" sekmesine tıklayın. Ek olarak, izleyicileriniz hakkında yaş, konum ve cinsiyet gibi ayrıntılı bilgileri görebileceksiniz.

Sonuç:

Yukarıda belirtilen uygulamalar, takipçileriniz hakkında bilgiler almanıza izin verirken, bunları dikkatli bir şekilde kullanmanız gerekir. Aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var;

 1. Instagram tarafından sertifikalandırılmadılar. Yani resmi Instagram uygulamaları değiller ve yetkilendirilmemişlerdir.
 2. Raporlar yanlış olabilir ve bir uygulamadan diğerine farklılık gösterebilir.
 3. Birçoğu premium özellikleri için ekstra ücret alacaktır.
 4. Birçoğu da reklam içerir.
 5. Profilinizi kimlerin ziyaret ettiğini öğrenmenize izin veren bu uygulamalardan birkaçı sahte olabilir ve / veya hesaplarınızı bağlamak yerine şifrenizi manuel olarak girmenizi isteyebilir.
 6. Bazıları kötü amaçlı yazılım bile içerebilir ve cihazınıza tehdit oluşturabilir.

Sık Sorulan Sorular

Hayır. Instagram kullanıcıları, belirli bir kullanıcının profilini ne kadar süre ve sıklıkla ziyaret ettiğinizi bilemez. Ancak hikayelerini görüntülerseniz, izleyiciler hakkında bilgi alacaklardır.

1

Hesap açmadan Instagram'ı görüntülemenin birkaç yolu vardır. Bir yol, oturum açmadan profilleri görüntülemektir. Diğer bir yol, InstaViewer gibi, hesap olmadan gönderileri görüntülemenizi sağlayan bir uygulama kullanmaktır.

1

Evet, birisinin Instagram hikayesini görüntülerseniz, izleyiciler listesinin en üstünde adınız görünür.

1

Evet, birinin Instagram hikayesini görüntülerseniz ve hesabı herkese açık olarak ayarlanmışsa, profilini görüntüleyen herkes hikayesini görüntülediğinizi görebilir.

1

Birinin Instagram hikayelerini onlar bilmeden görüntülemenin birkaç yolu vardır. Bir yol, hikayenin ekran görüntüsünü almaktır. Başka bir yol, hikayeleri görüntülemek için üçüncü taraf bir uygulama kullanmaktır.

1

Evet, Instagram özel hesap fotoğraflarını takip etmeden görebilirsiniz ancak kişinin kullanıcı adını bilmeniz gerekiyor. Instagram'da birinin özel fotoğraflarını görmek için o kişinin profiline gidin ve sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın. Ardından açılan menüden “Profili Görüntüle”yi seçin. Profillerine girdikten sonra, ekranın sağ tarafında bir seçenekler listesi görmelisiniz. Bu seçeneklerden biri “Fotoğraflar ve Videolar” olacaktır.

1

Birinin Instagram hikayesini o kişi bilmeden izlemenin kesin bir yolu yoktur, ancak işe yarayabilecek birkaç yöntem vardır. Bir yol, sahte bir hesap oluşturmak ve izlemek istediğiniz kişiyi arkadaş olarak eklemektir. Bir hikaye yayınladıklarında, profil resimlerine tıklayarak onu görüntüleyebilirsiniz. Başka bir yol, hikayeleri telefonunuza kaydetmenize olanak tanıyan StorySaver gibi bir üçüncü taraf uygulaması kullanmaktır.

1

Bu bilgiler herkese açık olmadığı için Instagram profilinizi en çok kimin görüntülediğini doğrudan izlemenin bir yolu yoktur. Ancak, en aktif takipçilerinizin kim olduğunu tahmin etmenin bazı yöntemleri vardır. Bunun bir yolu, son 24 saat içinde aldığınız profil ziyaretlerinin sayısına bakmak ve bunu sahip olduğunuz takipçi sayısıyla karşılaştırmaktır. Bu size hesabınızla en çok hangi takipçilerin etkileşimde bulunduğu hakkında genel bir fikir verecektir.

1

Evet, birinin Instagram Hikayenizi kaç kez görüntülediğini görebilirsiniz. Sadece Hikaye izleyici sayınıza gidin ve size her bir hikayeyi gören kişi sayısını söyleyecektir.

1

Bir erkeğin Instagram hikayelerinize bakmasının birkaç nedeni olabilir. Seninle ilgileniyor olabilir ve ne yaptığını görmek istiyor olabilir, bekar olup olmadığını anlamaya çalışıyor olabilir ya da sadece ne yaptığını merak ediyor olabilir. Onunla ilgilenmiyorsanız, endişelenmenize gerek yoktur.

1

Evet, insanlar Instagram'da neleri beğendiğinizi görebilir. Hesabınızı herkese açık olarak ayarladıysanız, beğendiğiniz gönderileri herkes görebilir. Hesabınızı gizli olarak ayarladıysanız, beğenilerinizi yalnızca onayladığınız kişiler görebilir.

1
0
0
2
0
1
5
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın