Instagram Biyografisine Birden Fazla Link Ekleme

Instagram, profilinizin Biyografi bölümüne yalnızca tek bir link eklemenize izin verir. Resmi olarak birden çok link eklemenin bir yolu yoktur. Ancak, Instagram biyografisine birden fazla link eklemenize yardımcı olacak birkaç farklı araç vardır.

Facebook, YouTube ve Pinterest gibi çoğu sosyal medya platformu, paylaşabileceğiniz bağlantıların sayısını sınırlamaz, bu da onları web sitenize (veya istediğiniz herhangi bir yere) trafik çekmek için harika platformlar haline getirir. Ancak Instagram çok farklı.

Paylaşımlarınızdaki hiçbir şeye bağlantı vermenize izin vermiyorlar, biyografinizde yalnızca bir bağlantıya izin veriyorlar ve yalnızca 10 binden fazla takipçisi olan ayrıcalıklı kullanıcılardan biriyseniz hikayelerinize bağlantı ekleyebilirsiniz.

Bağlantı konusunda bu kadar cimri olmalarının nedeni, muhtemelen uygulamada kalmanızı istemeleridir. Bağlantı sayısını artırmak, çok fazla insanı platformdan uzaklaştırır, bu yüzden Instagram buna izin vermez.

Bu yüzden, profiliniz için düşünmek isteyebileceğiniz 5 farklı Instagram biyografisine birden fazla link ekleme hizmetini sizinle paylaşacağım!

Bu araçlar özellikle Instagram biyografi bağlantılarının sınırlarını genişletmek için yapılmıştır. Bu araçlar, işletmenizin web sitesi veya blogu gibi tek bir sayfaya bağlanmak yerine, ek sayfalara ve içeriğe bağlantı verme olanağı sağlar.

Örneğin, Shorby ile Instagram profilinizden web sitenize birden çok link ekleyebilirsiniz. Shorby aynı zamanda diğer sosyal medya ağları için de kullanılabilir.

Sonuç olarak, Shorby'yi veya aşağıdaki Instagram biyografi bağlantı araçlarından birini kullanarak profilinize birden çok link ekleyebilirsiniz.

1. Shorby

 • 14 gün ücretsiz deneme

Shorby'de iki araç bir arada sunulur. İlk Shorby aracı, özel olarak oluşturulan bağlantı sayesinde, linke tıklayan kişiyi istediğiniz hedefe yönlendirir. İkinci araç ise, kullanıcılara bağlantılarla dolu bir sayfa göstererek size "Instagram biyografi bağlantınızdan en iyi şekilde yaralanma" gücü verir.

Her özel Shorby açılış sayfasında bir simge, renkli bir arka plan ve istediğiniz şekilde özelleştirebileceğiniz ve yapılandırabileceğiniz çeşitli bağlantılar bulunmaktadır. Sosyal medya hesaplarınıza bağlantılar da eklenebilir. Facebook Messenger, Skype, Snapchat ve tabii ki iletişim sayfanız için iletişim bağlantıları ekleyebilirsiniz.

Aslında istediğiniz herhangi bir bağlantıyı ekleyebildiğinizden, sayfanın geri kalanı çeşitli şekillerde kullanılabilir. Örneğin, en iyi blog sayfalarınıza bağlantılar, tanıtımını yaptığınız ürünlere bağlantılar, alışveriş bağlantıları, sitenizin navigasyon bağlantıları, en popüler YouTube videolarınıza bağlantılar ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Bu arada, Shorby'nin diğer özelliğiyle "shor.by" kullanarak kısaltılmış bağlantılar oluşturabilirsiniz.

2. Linktree

 • Ücretsiz seçenek mevcut

Linktree, Shorby'nin en yakın rakiplerinden biridir, ancak Shorby'nin aksine ücretsiz bir sürüm sunar ve oluşturabileceğiniz bağlantı sayısını kısıtlamaz. Bağlantılarınızın kaç kez tıklandığını da görüntüleyebilirsiniz. Ancak, ücretli bir plana yükseltmediğiniz sürece, sayfanın altında görüntülenen Linktree logosunu kaldıramazsınız.

Linktree'de bağlantılarınızı kısaltmak için "linktr.ee" kullanırsınız. Profil resminizi de özelleştirebilirsiniz. Ancak, Shorby aksine, herhangi bir sosyal medya veya iletişim düğmesi yoktur.

Instagram biyografi alanına birden çok url eklemek için ücretsiz bir seçenek sunan kolay bir çözümdür.

3. Lnk.Bio

 • Ücretsiz seçenek mevcut

Lnk.Bio çok daha basit bir biyografi link ekleme aracıdır. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için Instagram uygulaması ile kusursuz bir şekilde bütünleşir. Ancak, yukarıda tanıtılan diğer iki araç gibi özelleştirilebilir değildir.

Lnk.Bio, profil resmi ve tüm önemli bağlantılarınızla basit bir sayfa düzeni sunar. Ayrıca daha kolay gezinme için bağlantıların üzerine bir başlık yerleştirebilirsiniz.

Sade tasarımına rağmen, Lnk.Bio, Instagram biyografi alanına birden fazla link ekleme için her şeyi sunuyor. Eklediğiniz bağlantıları izleyebilir ve birkaç önemli istatistikleri görüntüleyebilirsiniz.

Bio bağlantınıza tıkladıklarında takipçilerinize birden fazla seçenek sunun. Tüm sosyal medya profillerinizi ve önemli bağlantılarınızı tek bir url ile paylaşın.

4. Link in Bio from Later

 • Ücretsiz seçenek mevcut

Eğer Instagram için daha gelişmiş bir biyografi bağlantı aracı arıyorsanız, Later tarafından sunulan Linkin.bio sizin için uygun olabilir. Bu araçla, Instagram hesabınızı yeniden oluşturan ve tek tek sayfalara ve gönderilere bağlantı eklemenize olanak tanıyan bir açılış sayfası oluşturabilirsiniz. Hatta her gönderi için birden fazla bağlantı ekleyebilirsiniz.

Bahsettiğimiz diğer araçlar sayfanıza istediğiniz kadar bağlantı eklemenize olanak sağlarken, Linkin.bio yalnızca tek bir bağlantı ekleme olanağı sunar.

Aracın amacı, biyografi bağlantınızı sürekli olarak değiştirmek yerine Instagram gönderileri üzerinden bağlantı paylaşmanızı sağlamaktır.

Birisi biyografi bağlantınızı tıkladığında, Instagram akışınızın yeniden oluşturulmuş bir sürümünü görür ve gönderiye eklediğiniz gerçek bir bağlantıyı tıklayabilirler.

Bu araç, Instagram takipçilerinin, aradıkları ürünü aramaları gereken çevrimiçi mağazalara yönlendirmek yerine doğrudan Instagram paylaşımları üzerinden ürün alışverişi yapmalarına olanak sağladığı için çoğunlukla e-ticaret için kullanılır.

5. Sked Link

 • Ücretsiz seçenek mevcut

Sked Link size tamamen özel bir açılış sayfası oluşturma ve her yere link verme seçeneği sunar. Bunu Twitter, Facebook, web siteniz, blog siteniz ve hatta ilgi çekici bir yarışma sayfasına bağlayabilirsiniz.

Temel plan herkesin kullanması ücretsizdir. Pro Planı Sked Social kullanıcıları için ücretsiz olsa da, diğerleri için ek özellikler ve işlevler için aylık bir ücret ödemeleri gerekmektedir.

6. ShortStack

 • Ücretsiz kısıtlı kullanım hakkı

ShortStack kendi başına özel bir bio bağlantı aracı değildir, ancak benzer şekilde kullanılabilir. Bu açılış sayfası oluşturucu, güçlü pazarlama kampanyaları oluşturma konusunda uzmanlaşmıştır.

Instagram biyografi bağlantınız için bir açılış sayfası oluşturmak üzere ShortStack'i kullanırken, Instagram takipçilerinizi hedefleyebilecek ve çeşitli benzersiz pazarlama kampanyaları başlatabileceksiniz.

Diğer bio bağlantı araçlarının aksine, fotoğraf yarışmaları da dahil olmak üzere yarışmalar için optimize edilmiştir. Bu, takipçilerinizin etkileşim kurmasını, oy vermesini ve etkileşimi ve marka bağlılığını artırmak için potansiyel olarak bir şeyler kazanmasını sağlar.

ShortStack ile iletişim ve e-posta formları içeren normal açılış sayfaları da oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte, aracı kişilik sınavları, eşantiyonlar, arkadaş tavsiyeleri ve diğer birkaç ilginç kampanya oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Tüm yapabileceklerine rağmen, ShortStack'i kullanmaya başlamak ücretsizdir. Ancak, tüm özelliklerinin kilidini açmak için ayda 29 dolardan başlayan premium plana geçmeniz gerekir.

Instagram Biyografinize Daha Fazla Link Eklemek İster misiniz?

Eğer cevabınız evet ise Instagram profiline birden fazla link eklemek için Shorby, Linktree veya Lnk.Bio en iyi seçim olabilir.

Öte yandan, Instagram akışınızda düzenli olarak içerik ve ürünleri tanıtıyorsanız ve kendinizi sürekli olarak biyografi linkinizi değiştirirken buluyorsanız, daha iyi bir seçenek Linkin.bio olabilir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar (1)

 • avatar
  Linkvery

  Merhaba. Yazınıza yerli platformumuz Linkvery'i de ekleyebilir misiniz? Adresimiz linkvery.com ve platformumuz alternatiflerine göre daha fazla faydalı özellik sunmaktadır. Ayrıca platformumuz İngilizce, Almanca, Fransızca gibi birçok dilde kullanılabilmektedir. https://linkvery.com

  Cevapla
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın