IMDb Alternatifi En İyi Film Değerlendirme Siteleri

IMDb, oyuncular, hikayeleri ve incelemeleri de dahil olmak üzere filmler hakkında bilgi bulmak için harika bir web sitesidir. Ancak, IMDb herkesin ilk başvuru kaynağı olmayabilir. IMDb, filmle ilgili incelemeler için beklentilerinizi karşılamıyorsa, bunun yerine deneyebileceğiniz diğer benzer web sitelerine göz atabilirsiniz. İşte IMDb’ye alternatif siteler.

IMDb Alternatifleri:

IMDb, 'İnternet Film Veritabanı' (IMDb), filmler, aktörler, televizyon dizileri, yapım ekibi ve en son olarak görsel eğlence medyasında yer alan kurgusal karakterlerle ilgili çevrimiçi bir bilgi veritabanı olarak tanımlanır ve önde gelen bir sitedir. IMDb için en iyi alternatif ise The Movie Database'dir.

TMDB, IMDb'ye neredeyse tamamen benzeyen bir film değerlendirme sitesidir. Her ikisi de film ve televizyon dizileri incelemeleri için çok büyük sitelerdir, ancak The Movie Database, Internet Movie Database'den bazı nedenlerden dolayı farklıdır:

TMDB tamamen topluluk tarafından desteklenmektedir. IMDb, Amazon'a aittir ve onun tarafından işletilmektedir. Bu durum siteye karşı büyük bir antipati olma nedeni değil. Fakat Amazon'a uygun bir alternatife sahip olmak her zaman kullanışlıdır.

TMDB neden daha iyi?

The Movie Database, film ve televizyon dizisi bilgileri için çevrimiçi bir kitle kaynaklı veritabanıdır. Film ve TV dizileri değerlendirmeleri, 1,1 milyon güçlü topluluk tarafından yapılıyor. Site şu anda 39 dilde 738.294'den fazla film ve 127.013'den fazla TV dizisini dizinine ekledi.

Diğer bazı özellikleri, film bilgisi için IMDb'ye güçlü bir alternatif oluşturuyor.

  1. Tartışma panoları. IMDb, troller nedeniyle tartışma panolarını 2017'de kapattı. TMDB, her film sayfasından erişebileceğiniz tartışma panoları sunar.
  2. TMDB'yi kullanan ücretsiz üçüncü taraf uygulamaları vardır. Cinematics: The Movie Guide, filmler için en iyi ücretsiz referans uygulamalarından biridir.
  3. Fotoğraflar ve Posterler. TMDB, web üzerindeki en büyük film posterleri, fotoğraflar ve hayran resimleri koleksiyonlarından birine sahiptir. Bu koleksiyonun en son sayısı 3 milyondan fazladır.
  4. Reklamsız. Site sade ve reklam gösterimi yokdur.

Hiç kimse IMDb'nin devasa olduğunu inkar edemez. Ancak, topluluk tarafından desteklenen bir film değerlendirme sitesi arıyorsanız TMDB iyi bir alternatiftir.

Rotten Tomatoes, en popüler ve en iyi bilinen IMDb alternatifidir, ancak Türkçe dil desteği yoktur. Film ve TV haberleri, tartışma forumları ve anlık mesajlaşma sistemi gibi IMDb'ye benzer özelliklere sahip olsa da, Rotten Tomatoes derecelendirme ve incelemelerde uzmanlaşmıştır.

Kullanıcıların filmleri ve TV dizilerini derecelendirmesine ve değerlendirmesine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda dünyanın dört bir yanından yüzlerce profesyonel film ve TV eleştirmeninin derecelendirmelerini toplar ve ortalamasını alır. Sonuçlar, bir filmi veya TV dizisini "Rotten (Çürük)" (%60'tan az onay), "Fresh (Taze)" (%60 veya daha yüksek onay) veya "Certified Fresh (Sertifikalı Taze)" (%75) olarak derecelendiren sitenin imzası "Tomatometer" kullanılarak görüntülenir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın